Byliśmy, gadaliśmy - Literatura

O Francuzach z drugiej strony - Stephen Clarke
O Francuzach z drugiej strony - Stephen Clarke

Stephen Clarke, brytyjski dziennikarz i pisarz, w wywiadzie dla portalu dlaStudenta.pl, opowiada między innymi o swoich książkach.

R. Maicher: można mieć złe marzenia
R. Maicher: można mieć złe marzenia

Rozmowa z Robertem Maicherem, autorem książki „Truskawkowy milioner”, historii 26-latka, który osiągnął znacznie więcej niż tylko niezależność finansową.

Sebald - pisarz niedoceniony
Sebald - pisarz niedoceniony Kraków

6 marca w Studiu S5 Radia Kraków wyemitowano dokument Thomasa Honickela poświęcony niemieckiemu pisarzowi W.G. Sebaldowi – „W.G. Sebald. Emigrant”. Mimo trudu, jaki musiał ponieść reżyser powstał film, dzięki któremu możemy dowiedzieć się więcej o tak niedocenianym pisarzu, jakim był Sebald.

Sorokin – eksperymentator i fantasta
Sorokin – eksperymentator i fantasta

Jaką Rosję będziemy oglądać za dwadzieścia lat? Czy będzie przypominała XVI-wieczne władztwo Iwana Groźnego, jak prorokuje autor „Dnia oprycznika”? A może przeciwnie – ulegnie absolutnej westernizacji?

Nieznane Oblicza Rosji - Pielewin
Nieznane Oblicza Rosji - Pielewin Kraków

„Książki Wiktora Pielewina to dla tłumacza prawdziwe wyzwanie. W niektórych miejscach autor zrobił nawet specjalne przypisy dla tłumacza, by ten nie trudził się z odzwierciedleniem danej gry słów w innym niż rosyjski języku. Bo to po prostu niemożliwe.” - śmiała się Ewa Rojewska-Olejarczuk.

Brak zdjęcia
Ordo et pax źródłem szczęścia Kraków

Ojciec Leon Knabit jest bez wątpienia postacią nietuzinkową. Uznawany za autorytet, określany mianem telewizyjnej „komety”, chętnie występuje w roli komentatora najnowszych wydarzeń. Na czym polega fenomen ojca Leona? Odpowiedzi na to pytanie możemy szukać w książce „Tajemnice zakonu”, która właśnie ukazała się na rynku.

Brak zdjęcia
Koncert zamknięty w książce Kraków

W poniedziałkowym salonie muzyczno – literackim Klubu pod Jaszczurami zaprezentowano książkę Muharema Bazdulja pt. „Koncert”. Publikacja wydana nakładem wydawnictwa Czarne oparta jest na kanwie niezwykłego wydarzenia muzycznego – występu grupy U2 w Sarajewie we wrześniu 1997 roku. Koncertu wyjątkowego, ze względu na atmosferę zakończenia wojny oraz powrotu do normalnego życia, jakie mu towarzyszyły.

Brak zdjęcia
PR a dziennikarstwo - konferencja

Na rynku wydawniczym właśnie ukazała się książka „Dziennikarstwo” autorstwa prof. Stephana Russ-Mohla oraz dr. Marka Chylińskiego. Zdaniem krytyków, jest ona świetnym podręcznikiem warsztatowym, zawierającym wartościowe wskazówki dla praktyków dziennikarstwa, zwłaszcza tych dopiero rozpoczynających pracę zawodową.

Sex, Drugs and…  Poezja Śpiewana
Sex, Drugs and… Poezja Śpiewana Wrocław

W czwartkowy wieczór, w klubie muzycznym Łykend wystąpił Robert Kasprzycki, autor przeboju z przed ponad 10 lat pt. „Niebo do wynajęcia”.

„Szalbierz” Łysiaka
„Szalbierz” Łysiaka Kraków

18 stycznia w krakowskim Empiku pojawił się znany wszystkim Tomasz Łysiak- dziennikarz i aktor, słynny Detektyw Inwektyw z radia WAWA. Przyjechał na spotkanie związane z promocją książki pt. „Szalbierz”.

Ostatnio dodane
Literacki Woodstock - wielkie święto słowa pisanego [RELACJA]
Literacki Woodstock - wielkie święto słowa pisanego [RELACJA] Wrocław

Kupiłem sobie konsolę i odkryłem, że w dostarczaniu rozrywki książka nigdy z nią nie wygra - przyznał Łukasz Orbitowski.

Jo Nesbo podbija Wrocław! [RELACJA]
Jo Nesbo podbija Wrocław! [RELACJA]

O bogactwie, alkoholu, samotności, fascynacji "Makbetem" i pracy twórczej opowiadał wrocławianom Jo Nesbo, autor światowych bestsellerów. Przeczytaj naszą relację!