Byliśmy, gadaliśmy - Literatura

Herbert zrekonstruowany
Herbert zrekonstruowany Warszawa

Multimedialne widowisko na ogólnopolskie obchody Roku Zbigniewa Herberta. Poeta stał się nam bliższy, choć niekiedy brakowało pewnej spójności i równowagi.

Jerzy Pilch - prozaik, obserwator, kibic...
Jerzy Pilch - prozaik, obserwator, kibic... Kraków

Rozmowa ze znanym pisarzem zaczęła się od dość niespodziewanego tematu. Nie padły słowa pochwały czy też nagany na temat książki. Piłka nożna i nadchodzące mistrzostwa poszły na tapetę jako pierwsze.

Iwaszkiewicz pewnie odetchnął z ulgą
Iwaszkiewicz pewnie odetchnął z ulgą

O homoseksualizmie mówi się w kontekście „tu i teraz”. A przecież geje i lesbijki są z nami od bardzo, bardzo dawna. To żadna moda, tylko zwykłe życie...

T. Raczek: Marzenie nie znosi słowa ‘później’
T. Raczek: Marzenie nie znosi słowa ‘później’

- Gdy nadarza się okazja, by spełniło się nasze marzenie, trzeba wszystko rzucić w tej konkretnej chwili i pozwolić mu się spełnić – powiedział w trakcie krakowskich pressentacji Tomasz Raczek.

Brak zdjęcia
Bartek Borowicz: - Chcę otwierać ludziom mózgi Kraków

Bartek Borowicz – niespokojny duchem, ale jednocześnie twardo stąpający po ziemi. Jako organizator działa sprawnie i twórczo, jako dziennikarz – niepokornie i odważnie. Jest autorem i prowadzącym Pressentacji – spotkań z najważniejszymi przedstawicielami mediów w Polsce, oprócz tego wyszukuje muzyczne osobowości i promuje je na krakowskich scenach. W życiu jak w filmie - „zbiera nowe wrażenia”, gdyż jak sam mówi - to one kształtują człowieka.

Przed Państwem „Silesius”!
Przed Państwem „Silesius”!

Uroczysta gala, w trakcie której po raz pierwszy w historii wręczono „Silesiusy” - Wrocławskie Nagrody Poetyckie, zakończyła 13. Festiwal Literacki Port Wrocław. Poznaj laureatów!

Rywalizacja niemal sPORTowa
Rywalizacja niemal sPORTowa Wrocław

Poezja królową literatury, jak zwykło się mawiać. I jak na królową przystoi, na Porcie Wrocław miała odpowiednią oprawę.

Reiner Kunze zawinął do Portu
Reiner Kunze zawinął do Portu Wrocław

Intymność – to słowo według mnie najlepiej oddaje atmosferę, jaka panowała w piątkowy wieczór w Teatrze Polskim, podczas prezentacji najnowszego tomu wierszy Reinera Kunze.

Książka i Róża
Książka i Róża Kraków

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. W Małopolsce tego dnia rozpoczyna się także akcja "Książka i Róża".

O Francuzach z drugiej strony - Stephen Clarke
O Francuzach z drugiej strony - Stephen Clarke

Stephen Clarke, brytyjski dziennikarz i pisarz, w wywiadzie dla portalu dlaStudenta.pl, opowiada między innymi o swoich książkach.

Ostatnio dodane
Literacki Woodstock - wielkie święto słowa pisanego [RELACJA]
Literacki Woodstock - wielkie święto słowa pisanego [RELACJA] Wrocław

Kupiłem sobie konsolę i odkryłem, że w dostarczaniu rozrywki książka nigdy z nią nie wygra - przyznał Łukasz Orbitowski.

Książki, więcej książek- wywiad z autorką bloga Anima Libros
Książki, więcej książek- wywiad z autorką bloga Anima Libros

Pracuje w księgarni, studiuje na kierunku Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytostwo a także prowadzi blog o książkach Anima Libros.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.