Byliśmy, gadaliśmy - Literatura

Historia nie jest czarno-biała
Historia nie jest czarno-biała Gdańsk

Wczoraj na UG odbyło się spotkanie z prof. Normanem Daviesem promujące jego najnowszą książkę pt. "Europa walczy 1939-1940. Nie takie proste zwycięstwo". Przeczytaj relację!

Herbert zrekonstruowany
Herbert zrekonstruowany Warszawa

Multimedialne widowisko na ogólnopolskie obchody Roku Zbigniewa Herberta. Poeta stał się nam bliższy, choć niekiedy brakowało pewnej spójności i równowagi.

Jerzy Pilch - prozaik, obserwator, kibic...
Jerzy Pilch - prozaik, obserwator, kibic... Kraków

Rozmowa ze znanym pisarzem zaczęła się od dość niespodziewanego tematu. Nie padły słowa pochwały czy też nagany na temat książki. Piłka nożna i nadchodzące mistrzostwa poszły na tapetę jako pierwsze.

Iwaszkiewicz pewnie odetchnął z ulgą
Iwaszkiewicz pewnie odetchnął z ulgą

O homoseksualizmie mówi się w kontekście „tu i teraz”. A przecież geje i lesbijki są z nami od bardzo, bardzo dawna. To żadna moda, tylko zwykłe życie...

T. Raczek: Marzenie nie znosi słowa ‘później’
T. Raczek: Marzenie nie znosi słowa ‘później’

- Gdy nadarza się okazja, by spełniło się nasze marzenie, trzeba wszystko rzucić w tej konkretnej chwili i pozwolić mu się spełnić – powiedział w trakcie krakowskich pressentacji Tomasz Raczek.

Brak zdjęcia
Bartek Borowicz: - Chcę otwierać ludziom mózgi Kraków

Bartek Borowicz – niespokojny duchem, ale jednocześnie twardo stąpający po ziemi. Jako organizator działa sprawnie i twórczo, jako dziennikarz – niepokornie i odważnie. Jest autorem i prowadzącym Pressentacji – spotkań z najważniejszymi przedstawicielami mediów w Polsce, oprócz tego wyszukuje muzyczne osobowości i promuje je na krakowskich scenach. W życiu jak w filmie - „zbiera nowe wrażenia”, gdyż jak sam mówi - to one kształtują człowieka.

Przed Państwem „Silesius”!
Przed Państwem „Silesius”!

Uroczysta gala, w trakcie której po raz pierwszy w historii wręczono „Silesiusy” - Wrocławskie Nagrody Poetyckie, zakończyła 13. Festiwal Literacki Port Wrocław. Poznaj laureatów!

Rywalizacja niemal sPORTowa
Rywalizacja niemal sPORTowa Wrocław

Poezja królową literatury, jak zwykło się mawiać. I jak na królową przystoi, na Porcie Wrocław miała odpowiednią oprawę.

Reiner Kunze zawinął do Portu
Reiner Kunze zawinął do Portu Wrocław

Intymność – to słowo według mnie najlepiej oddaje atmosferę, jaka panowała w piątkowy wieczór w Teatrze Polskim, podczas prezentacji najnowszego tomu wierszy Reinera Kunze.

Książka i Róża
Książka i Róża Kraków

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. W Małopolsce tego dnia rozpoczyna się także akcja "Książka i Róża".

Ostatnio dodane
Literacki Woodstock - wielkie święto słowa pisanego [RELACJA]
Literacki Woodstock - wielkie święto słowa pisanego [RELACJA] Wrocław

Kupiłem sobie konsolę i odkryłem, że w dostarczaniu rozrywki książka nigdy z nią nie wygra - przyznał Łukasz Orbitowski.

Jo Nesbo podbija Wrocław! [RELACJA]
Jo Nesbo podbija Wrocław! [RELACJA]

O bogactwie, alkoholu, samotności, fascynacji "Makbetem" i pracy twórczej opowiadał wrocławianom Jo Nesbo, autor światowych bestsellerów. Przeczytaj naszą relację!