Recenzje - Literatura

Brak zdjęcia
„Pokalanie ” Piotr Czerwiński Wrocław

„Ustrój jest bez sensu, jeśli władzę ma hołota.(..) Zbiory głupków sklejają się i pewnego dnia wypełnią cały nasz świat, który w końcu pierdyknie jak mydlana bańka.” Taka jest właśnie ta książka. Czerwiński nie oszczędza nikogo. Bezlitośnie dzieli razy każdemu, kto się nawinie pod rękę, a co najważniejsze, wychodzi mu to całkiem nieźle.

Brak zdjęcia
Być jak… Tsugumi Wrocław

Mróz, który lekko szczypie w policzki, przejrzyste powietrze i dłuuugie noce… mówiąc krótko: nadchodzi zima. Z zamiarem napisania tej recenzji nosiłam się od kilku miesięcy, ale zdecydowałam się na to dopiero teraz. Dlaczego? Powód jest dość banalny – zimowa aura sprzyja czytaniu. Z kubkiem gorącej czekolady w jednej ręce i z książką w drugiej rozsiądź się wygodnie w fotelu, otwórz książkę i razem z bohaterami tej mikropowieści przenieś się na jedną z gorących japońskich plaż…

Brak zdjęcia
Byle jak do Babadag... Wrocław

Co może być fascynującego w podróży do miejsc, gdzie wszystko jest nijakie? Jaki sens ma zwiedzanie zabłoconych, oderwanych od świata pipidówek, w których czas się zatrzymał a ludziom brak wyrazistości? Jeśli ktokolwiek chciałby się przekonać, że takie miejsca naprawdę jeszcze istnieją, a co gorsza żyją tacy ludzie, którzy chcą je opisywać i zgarniać za to nagrody, zachęcam do lektury Jadąc do Babadag Andrzeja Stasiuka.

Polecamy
Ostatnio dodane
Miły dom nad jeziorem
Miły dom nad jeziorem - recenzja komiksu

Oceniamy pierwszy tom apokaliptycznego horroru.

Sierociniec janczarÃłw
Sierociniec janczarów - recenzja książki

Nowy kryminał Piotra Gajdzińskiego.