Recenzje - Literatura

Alternatywne wydelikacenie
Alternatywne wydelikacenie

Za mało jest takich wydarzeń literackich jak „Lubiewo” Michała Witkowskiego. Brakuje utworów tak mocno poruszających opinię publiczną...

Niestandardowy produkt seryjny
Niestandardowy produkt seryjny

Pisarzy młodych ci u nas dostatek. Przebierać można jak w ulęgałkach. Produkcja taśmowa dzieł literackich kwitnie, w końcu każdy ma coś dopowiedzenia.

60-letni eksperyment
60-letni eksperyment

Świat Literacki wydał książkę zawierającą jedną krótką anegdotę... Zapisaną 99 razy. Spokojnie, to nie awaria, tylko najsłynniejsza anegdota XX-wiecznej literatury.

Sceny Łóżkowe
Sceny Łóżkowe

Poza rzeczami „ważnymi” Ha!art od czasu do czasu wypuszcza na rynek zbiory dziwnych opowiadań. „Sceny Łóżkowe” to jest właśnie taki zbiór dziwny

Allen i jego twarze
Allen i jego twarze

W dzieciństwie trenował boks i wdawał się bójki; teraz uprawia tenis, ogląda Knicksów i pasjonuje się baseballem. Pewny siebie podrywacz, trzykrotnie żonaty, bohater największego seksskandalu pierwszej połowy lat 90. Zdobywca kilku Oskarów, odtwórca kilkudziesięciu ról filmowych, m.in. Bonda. Kto? Nie, nie Sean Connery czy Pierce Brosnan. Woody Allen.

Hitchcock w ogniu pytań
Hitchcock w ogniu pytań

Każdy wywiad z Alfredem Hitchockiem jest cenny. Ale biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z wywiadem grubości książki, w którym mistrzowi suspensu partneruje inny mistrz kina, Francois Truffaut (przygotowany do zadania jak rzadko który dziennikarz) - można mówić o dziele sztuki.

Zanim Irving Cię znajdzie…
Zanim Irving Cię znajdzie…

…Ty znajdź jego. Najnowsza powieść Johna Irvinga „Zanim Cię znajdę” pojawiła się w polskich księgarniach. I jak to z książkami Irvinga bywa – już robi wokół siebie sporo szumu…

O miłości, która odmienia wszystko
O miłości, która odmienia wszystko

Anne Provoost to młoda, utalentowana pisarka, która rozgłos i popularność zyskała takimi powieściami, jak „Mijn tante is een grindewal”, „De Roos en het Zwijn” (Róża i Wieprz) oraz „De arkvaarders”. Jej książki – często nagradzane w Holandii i Belgii - znalazły się na wielu listach lektur szkół średnich w Niderlandach, zyskując status pozycji niemalże kultowych.

Brak zdjęcia
Sto dwadzieścia dni Sodomy

Przymus dobrego smaku jest konsekwencją zachowawczego nastawienia, które nie dopuszcza do świadomości najbardziej destruktywnych dla społecznego status quo sądów i opinii

Brak zdjęcia
Jak zwał, tak zwał, generalnie zwał

Zwał według Shutego to „cierpienie psychofizyczne wywołane najczęściej nadużywaniem ekstatycznych patentów na przeciążenia, tzw. środków, inaczej dojmujące otrzeźwienie”. Stan ten staje się celem większości młodych ludzi, którzy po tygodniu pracy szukają ucieczki od przytłaczającej ich rzeczywistości.

Ostatnio dodane
Miły dom nad jeziorem
Miły dom nad jeziorem - recenzja komiksu

Oceniamy pierwszy tom apokaliptycznego horroru.

Sierociniec janczarÃłw
Sierociniec janczarów - recenzja książki

Nowy kryminał Piotra Gajdzińskiego.