Recenzje - Literatura

Batman: Wyjątkowo mroczna noc - recenzja

2023-04-02 20:54:26

“Batman: Wyjątkowo mroczna noc” tym razem ze scenariuszem i rysunkiem pod pieczą Jocka – szkockiego artysty. Czy warto sięgnąć po ten komiks? Przeczytaj naszą recenzję!

Batman

Fabuła

“Batman: Wyjątkowo mroczna noc” skupia się na historii przenosin niebezpiecznego łotra Arkham znanego jako EMP do więzienia Blackgate. Występują pewne komplikacje, z którymi próbują radzić sobie zarówno policja jak i Batman, który musi zmierzyć się z różnymi siłami - w tym także specjalnymi mocami EMP-a.  

Od samego początku czytelnik wpada w wir wydarzeń i akcji. Już od pierwszych stron autor wprowadza nas w historię i nie traci czasu na zbędne (zapewne w jego mniemaniu) zarysowanie ogółu fabuły. W trakcie czytania dowiadujemy się więcej o celu przenosin więźnia, a także o poszczególnych bohaterach. Wydaje się, że autor tego komiksu nie zwalnia ani na moment, a wszystko dzieje się bardzo szybko aż do ostatniej strony, która daje czytelnikowi niezbyt satysfakcjonującą puentę. 

Jock – artysta, ale nie scenarzysta

Grafika i rysunki Jocka mają bardzo wysoki poziom, w którym widać kunszt i dbałość o wszelkie szczegóły. Kolorystyka również została mistrzowsko dobrana – jaskrawe wybuchy bijące ze stron czy ciemne miejsca nadające mroczny klimat.  

Każdą z głównych i drugoplanowych postaci autor przedstawił bardzo dobrze, zagłębiając się w ich psychikę i motywację, lecz z wrażeniem, że to zaledwie zarys ich osobowości, która nie miała szans do końca rozwinąć się w tym komiksie. Koniec wydarzeń zakończony również “na szybko”, gdzie po wielu napięciach i akcji od samego początku - zostawia czytelnika z niedosytem.

Podsumowując - wysoki artyzm graficzny, lecz z brakiem na sensowniejsze rozwinięcie fabuły i zakończenia. Zaletą również są znajdujące się na ostatnich stronach dodatki w postaci szkiców rysownika oraz alternatywnych okładek “Batman: Wyjątkowo mroczna noc”.

Aleksandra Bladosz

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: komiksy, powieści graficzne, 2023
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Miły dom nad jeziorem
Miły dom nad jeziorem - recenzja komkiksu

Oceniamy pierwszy tom apokaliptycznego horroru.

Sierociniec janczarÃłw
Sierociniec janczarów - recenzja książki

Nowy kryminał Piotra Gajdzińskiego.

Batman
Batman: Wyjątkowo mroczna noc - recenzja

Nowe przygody Mrocznego Rycerza.

Polecamy
Rytm Wojny
Archiwum Burzowego Światła - recenzja serii Brandona Sandersona

W Polsce ukazało się pierwsze wdanie najnowszej części serii fantasy pióra Brandona Sandersona. Czy warto sięgnąć po "Archiwum Burzowego Światła"?

Tequila. Liczba Bestii
Tequila. Liczba Bestii - recenzja

Trudno w dzisiejszych czasach w fantastyce o oryginalne światy. Pod tym względem książka Łukasza Śmigla jest wyjątkiem wśród polskich książek.

Polecamy
Ostatnio dodane
Miły dom nad jeziorem
Miły dom nad jeziorem - recenzja komkiksu

Oceniamy pierwszy tom apokaliptycznego horroru.

Sierociniec janczarÃłw
Sierociniec janczarów - recenzja książki

Nowy kryminał Piotra Gajdzińskiego.