Dzieje się - Literatura

"Psy 2.5. W imię miłości" do posłuchania i poczytania z okazji walentynek [Fragment]

2020-02-12 13:17:38

Ciekawa wiadomość dla fanów postaci z kultowej serii „Psy”. Wkrótce zadebiutuje utwór pt. „Psy 2.5. W imię miłości” - audiobook wyprodukowany przez Storytel we współpracy z twórcami filmów Władysława Pasikowskiego, a także książka wydana przez Świat Książki. Fabularny pomost między filmami „Psy 2. Ostatnia krew” i „Psy 3. W imię zasad” będzie do wysłuchania na platformie Storytel już w walentynki. Dla miłośników wersji papierowej, książka „Psy 2.5” będzie dostępna od 19 lutego 2020.

Psy 2.5. W imię miłości - fragment

Wspomnienia „Nowego”, czyli podporucznika Waldemara Morawca, to uzupełnienie historii głównych bohaterów filmu, którzy niedawno powrócili do kin po 25 latach nieobecności. W trzeciej części „Psów” Franz Mauer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie jak zapamiętał. Ale co działo się przez ostatnie ćwierć wieku? Tę historię usłyszymy właśnie w produkcji Storytel Original, czyli w powieści autorstwa Waldemara Morawca, w którego podobnie jak w filmie wciela się Cezary Pazura.

- Wszystko, co wiem, mam poskładane z kawałków tego, co sam widziałem, w czym uczestniczyłem i co ktoś mi opowiedział. Parę rzeczy też sobie po prostu wyobrażam, ale mam wszystkie elementy, więc swoich wyobrażeń nie biorę z dupy, tylko z pamięci. Mogą mnie nazywać Nowy, ale nie jestem już żółtodziobem. Siedzę w tym szmat czasu i jedno wiem na pewno – nie ma znaczenia, co im powiesz, czy prawdę, czy gówno prawdę, bo jeśli mają cię zabić albo posadzić, to i tak to zrobią. A prawda? Prawdę i tak wszyscy mają gdzieś. Wszyscy, ale nie wy. Dlatego wam powiem prawdę. Komuś muszę - pisze Waldemar Morawiec.

Fabuła rozpoczyna się w roku 1995. Polska nie jest jeszcze w NATO, ani w Unii Europejskiej. W historii nie mogło zabraknąć wyrównywania rachunków przez naprawdę wkurzonego Franza Mauera, czyli podobnie jak w filmowych „Psach” Władysława Pasikowskiego. Historia zaczyna się jednak wyjątkowo - od miłości. Stąd data premiery audiobooka w Dniu Zakochanych! Premierze audiobooka będzie towarzyszyła książka wydana we współpracy z wydawnictwem Świat Książki, która trafi na rynek 19 lutego. Cały projekt „Psy 2.5. W imię miłości” powstał za zgodą twórcy „Psów”.MD/ip

fot. screen youtube.com

Słowa kluczowe: audiobook, powieść, Cezary Pazura, Storytel
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
big book cafe
Książki na trudny czas! Rusza akcja #ksiazkanawynos Warszawa

Big Book Cafe rusza z nową akcją, zachęcającą do czytania w czasie kwarantanny.

konkurs na recenzję literacką
Rusza kolejna edycja Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką

Na laureatów czekają nagrody pieniężne o łącznej puli 5 tysięcy złotych oraz możliwość publikacji w najpoczytniejszym magazynie literackim w Polsce.

Silesius 2020
5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius przeniesiona na jesień

Ze względów oczywistych zmieni się także kalendarz pracy jury Silesiusa.

Polecamy
Piknik poetycki po raz pierwszy w Krakowie
Piknik poetycki po raz pierwszy w Krakowie Kraków

Spotkanie z poezją miłosną, buntowniczą, podróżniczą, czytanie, śpiewanie i „rapowanie” poezji - to tylko przedsmak pikniku.

Dwa dni dyskusji o poezji w Gdańsku
Dwa dni dyskusji o poezji w Gdańsku Gdańsk

VERSOPOLIS w Gdańsku. W dniach 8-9 października odbędą się spotkania z udziałem europejskich, młodych twórców oraz debata o promocji poezji.

Ostatnio dodane
big book cafe
Książki na trudny czas! Rusza akcja #ksiazkanawynos Warszawa

Big Book Cafe rusza z nową akcją, zachęcającą do czytania w czasie kwarantanny.

konkurs na recenzję literacką
Rusza kolejna edycja Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką

Na laureatów czekają nagrody pieniężne o łącznej puli 5 tysięcy złotych oraz możliwość publikacji w najpoczytniejszym magazynie literackim w Polsce.