Dzieje się - Literatura

"Psy 2.5. W imię miłości" do posłuchania i poczytania z okazji walentynek [Fragment]

2020-02-12 13:17:38

Ciekawa wiadomość dla fanów postaci z kultowej serii „Psy”. Wkrótce zadebiutuje utwór pt. „Psy 2.5. W imię miłości” - audiobook wyprodukowany przez Storytel we współpracy z twórcami filmów Władysława Pasikowskiego, a także książka wydana przez Świat Książki. Fabularny pomost między filmami „Psy 2. Ostatnia krew” i „Psy 3. W imię zasad” będzie do wysłuchania na platformie Storytel już w walentynki. Dla miłośników wersji papierowej, książka „Psy 2.5” będzie dostępna od 19 lutego 2020.

Psy 2.5. W imię miłości - fragment

Wspomnienia „Nowego”, czyli podporucznika Waldemara Morawca, to uzupełnienie historii głównych bohaterów filmu, którzy niedawno powrócili do kin po 25 latach nieobecności. W trzeciej części „Psów” Franz Mauer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie jak zapamiętał. Ale co działo się przez ostatnie ćwierć wieku? Tę historię usłyszymy właśnie w produkcji Storytel Original, czyli w powieści autorstwa Waldemara Morawca, w którego podobnie jak w filmie wciela się Cezary Pazura.

- Wszystko, co wiem, mam poskładane z kawałków tego, co sam widziałem, w czym uczestniczyłem i co ktoś mi opowiedział. Parę rzeczy też sobie po prostu wyobrażam, ale mam wszystkie elementy, więc swoich wyobrażeń nie biorę z dupy, tylko z pamięci. Mogą mnie nazywać Nowy, ale nie jestem już żółtodziobem. Siedzę w tym szmat czasu i jedno wiem na pewno – nie ma znaczenia, co im powiesz, czy prawdę, czy gówno prawdę, bo jeśli mają cię zabić albo posadzić, to i tak to zrobią. A prawda? Prawdę i tak wszyscy mają gdzieś. Wszyscy, ale nie wy. Dlatego wam powiem prawdę. Komuś muszę - pisze Waldemar Morawiec.

Fabuła rozpoczyna się w roku 1995. Polska nie jest jeszcze w NATO, ani w Unii Europejskiej. W historii nie mogło zabraknąć wyrównywania rachunków przez naprawdę wkurzonego Franza Mauera, czyli podobnie jak w filmowych „Psach” Władysława Pasikowskiego. Historia zaczyna się jednak wyjątkowo - od miłości. Stąd data premiery audiobooka w Dniu Zakochanych! Premierze audiobooka będzie towarzyszyła książka wydana we współpracy z wydawnictwem Świat Książki, która trafi na rynek 19 lutego. Cały projekt „Psy 2.5. W imię miłości” powstał za zgodą twórcy „Psów”.MD/ip

fot. screen youtube.com

Słowa kluczowe: audiobook, powieść, Cezary Pazura, Storytel
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
nominacje Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS
Znamy finalistów Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2020

Poznaliśmy też nazwisko tegorocznego laureata Silesiusa za całokształt pracy twórczej.

Nagrody Wielkiego Kalibru 2020
Nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru 2020

Pisarze walczą o nagrodę w wysokości 25 000 złotych.

Polecamy
Serhij Żadan wygrywa Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus
Serhij Żadan wygrywa Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus

Serhij Żadan otrzymał Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus. Wyróżniony został za powieść "Mezopotamia". Nagroda przyznawana jest za najlepszą książkę opublikowaną w języku polskim w poprzednim roku.

Władysław Kopaliński nie żyje
Władysław Kopaliński nie żyje

W wieku 99 lat zmarł w Warszawie Władysław Kopaliński, wybitny polski leksykograf, tłumacz i wydawca.

Ostatnio dodane
nominacje Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS
Znamy finalistów Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2020

Poznaliśmy też nazwisko tegorocznego laureata Silesiusa za całokształt pracy twórczej.

Konkurs Ziaja