Nowości - Literatura

Premiera książki "Czarne Łabędzie" - Magdalena Książyk łączy horror z fantasy

2022-09-14 13:18:33

12 września 2022 roku ukazała się książka "Czarne łabędzie" autorstwa Magdaleny Książyk. Opisany w tym horrorze świat fantasy oparty jest na uczuciach, wśród których dominuje siła miłości, przeplatana z twórczą mocą naszych niedoskonałości. Powieść, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, jest już dostępna w największych księgarniach stacjonarnych i internetowych.

Czarne Łabędzie"Czarne Łabędzie" to książka, w której na piedestale stoi zdecydowanie miłość, widoczne jest również dążenie do wolności. Powieść wskazuje na wagę konsekwencji własnych wyborów, a także na częstą absurdalność naszych marzeń. Pokazuje, że cechy, które uważamy za słabości, emocje, których chętnie byśmy się pozbyli, tak naprawdę są piękne, ponieważ są ludzkie, tworzą nas i sprawiają, że jesteśmy lepsi.

Fabuła "Czarnych Łabędzi" dowodzi temu, że sny to nie zawsze majaki zmęczonego umysłu. Laura, główna bohaterka, wiedziała, że przewijające się przez jej myśli nocne mary to zaledwie początek wydarzeń, jakie mają ją spotkać. Nieznajomy, który nawiedza ją w snach, jest jej bliski, jednak wydaje się związany z nią w sposób dla niej niezrozumiały. Kiedy zostaje porwana i uwięziona, musi dokonać wyboru: czy pozostać tym, kim jest, dochować wierności swoim ideałom, jednocześnie stawiając na szali własne życie, czy wkroczyć w świat mroku, wampiryzmu i demonów, ryzykując zatracenie siebie.

Autorka skłania czytelnika do zastanowienia się nad siłą miłości - czy rzeczywiście zwycięża wszelkie przeciwności? Czy wystarczy kochać, by pozostać dobrym człowiekiem? Czy dobro i zło są zawsze oddzielone wyraźną granicą, czy przeciwnie – pojęcia te mieszają się ze sobą, niczym płyny, które trudno rozdzielić. Każdy musi wybrać stronę, ale czy łatwo dostrzec tę właściwą?

- Pierwszy zarys mojej książki powstał już 15 lat temu, kiedy byłam pod przemożnym wpływem Anne Rice i jej gotyckiego, tajemniczego świata. Wyraźne piętno odcisnęła na mnie lektura klasyka - “Mistrz i Małgorzata”, ale nie zapominam również o innych genialnych twórcach - mistrzu pióra Kenie Follecie, tajemniczej Diane Setterfield czy ojcu grozy - Edgarze Allanie Poe. Dzięki nim mogłam przeżyć setki żyć, które dla mnie wykreowali. Jednak te wybitne jednostki, to maleńka część utalentowanych pisarzy, dzięki którym udało mi się wkroczyć w świat wyobraźni i stworzyć własną, debiutancką powieść. Mam nadzieję, że mimo mrocznego klimatu sięgną po nią również czytelniczki, gdyż ma w sobie sporo kobiecego pierwiastka - mówi Magdalena Książyk, autorka "Czarnych Łabędzi", która tworzy pod pseudonimem.

Książka, wydana w BookEdit, jest już dostępna w sprzedaży w największych polskich księgarniach stacjonarnych i internetowych. Jej patronami medialnymi są portale: dlastudenta.pl, horrorshow.pl oraz kostnica.com.pl.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Magdalena Książyk, powieść, premiera, 2022
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Marek Krajewski Ostra
Marek Krajewski zalicza drugi debiut. Mistrz kryminału w nowej odsłonie

"Ostra" zrywa z historyczną scenerią dwudziestolecia międzywojennego i przenosi nas do czasów współczesnych.

AGNIESZKA PŁOSZAJ  NIE ZABIJAJ
"Nie zabijaj" - premiera kryminału Agnieszki Płoszaj

Influencer zamordowany na planie zdjęciowym. Telewizyjna wróżbiarka przybita do stołu.

Skowyt
Nadchodzi kryminał "Skowyt" Macieja Kaźmierczaka

Komisarz Foks rozpoczyna śledztwo, którego rozwiązania będzie musiał szukać w opuszczonej ubojni.

Polecamy
Przerwany pokaz, Małgorzata Rogala
"Przerwany pokaz" Małgorzaty Rogali ukazuje cienie branży fashion

Pokaz mody przerwany przez zabójstwo! Czy winne są rodzinne tajemnice?

Fighter Paulina Świst
"Fighter" - nowa seria Pauliny Świst obnaża przestępczy półświatek

Bezbłędne dialogi, cięte riposty i rozbrajające poczucie humoru.

Polecamy
Ostatnio dodane
Marek Krajewski Ostra
Marek Krajewski zalicza drugi debiut. Mistrz kryminału w nowej odsłonie

"Ostra" zrywa z historyczną scenerią dwudziestolecia międzywojennego i przenosi nas do czasów współczesnych.

AGNIESZKA PŁOSZAJ  NIE ZABIJAJ
"Nie zabijaj" - premiera kryminału Agnieszki Płoszaj

Influencer zamordowany na planie zdjęciowym. Telewizyjna wróżbiarka przybita do stołu.

Popularne
Jak rozwinąć nawyk codziennego czytania?
Jak rozwinąć nawyk codziennego czytania?

Czytanie książek przynosi ogrom korzyści!