Nowości - Literatura

Jak pozostać sobą, kiedy musisz grać? Premiera książki "Dobrze zagrane"

2023-01-20 13:29:01

20 stycznia 2023 roku zadebiutowała książka „Dobrze zagrane”, autorstwa Anny Ryś. To opowieść o miłości do futbolu, łamaniu zasad i odnajdywaniu prawdziwych uczuć w relacjach budowanych na kłamstwie. Jak mówi autorka, jest to pozycja „dla młodych dorosłych w każdym wieku”. Książka, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, będzie dostępna w największych księgarniach stacjonarnych i internetowych w Polsce. Wkrótce odbędzie się także spotkanie autorskie z Anną Ryś!

Dobrze zagrane Anna RyśO książce

„Dobrze zagrane” to przyprawiona szczyptą nastoletniego romansu, lekka, pełna emocji, (nie)fortunnych przypadków i humoru, fabularna powieść o dziewczynie, która mimo napotkanych trudności postanawia walczyć o rozwój swojej pasji – gry w piłkę nożną. Jej determinacja jest tak duża, że decyduje się na ukrywanie swojej prawdziwej tożsamości. Fabuła prowadzi czytelnika przez całe spektrum emocji bohaterki, będących następstwem tej decyzji: od złości i zwątpienia, aż po ekscytację i motyle w brzuchu.

Jest to książka, której pierwotna wersja powstała, gdy byłam nastolatką. Po latach postanowiłam wrócić do tego tekstu, w którym na nowo odkryłam realne emocje i rozterki. Młodzi ludzie u progu dorosłości często mają niską samoocenę, borykają się z wewnętrznymi, trudnymi dylematami. Poprzez moją książkę chciałabym wesprzeć zarówno młodszych, jak i starszych czytelników na drodze do osiągnięcia poczucia bycia sobą. Chciałabym im powiedzieć, że różne wahania, trudne decyzje są w tym procesie całkiem normalne i warto walczyć o spełnienie własnych marzeń - mówi Anna Ryś, autorka książki “Dobrze zagrane”.

Podwójna gra i siła marzeń

Główną bohaterką powieści jest 16-letnia Pati, która pochopnie zgodziła się na przeprowadzkę do małego miasta, a z konsekwencji zdała sobie sprawę zbyt późno. Dziewczyna nie potrafi żyć bez futbolu, tymczasem w Malinowie nie ma kobiecego klubu, a o męskim może zapomnieć.

Postanawia jednak zawalczyć o swoje marzenie. Dzięki pomocy koleżanki z nowej klasy Patrycja „zmienia się” w Pawła i trafia do juniorskiej drużyny KS Torpeda. Podobieństwo między nią a jej alter ego jest na tyle duże, że w końcu Patrycja uznaje, że lepiej będzie, jeśli wyjaśni wszystkim, że Paweł jest jej kuzynem. Na szczęście nikt nie kwestionuje tej wyimaginowanej relacji rodzinnej. Kiedy dziewczyna nie wciela się w Pawła, stawia na kobiecość, żeby jak najbardziej się od niego odróżnić. W efekcie musi nieustannie grać kogoś, kim nie jest – niezainteresowaną piłką nastolatkę albo nieistniejącego chłopaka.

Czy na dłuższą metę ta podwójna gra ma szanse powodzenia? Czy intryga wyjdzie na jaw? Czy ktoś odkryje prawdę, czy może sama Pati będzie mieć dosyć ciągłego udawania?

Spotkanie autorskie w Krakowie

Czytelnicy, których ciekawią odpowiedzi na powyższe pytania, będą mieli okazję do osobistego spotkania z autorką już 29 stycznia w Kawiarni Literackiej w Krakowie. Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest tutaj: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/spotkanie-ania-rys

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Anna Ryś, powieść, nowości, polecane książki 2023
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Opowieści o ojczyźnie Glukhovsky
Dmitry Glukhovsky napisał "Opowieści o Ojczyźnie" - pierwszą książkę po rosyjskiej agresji na Ukrainę

Już teraz przeczytaj fragment nowej powieści autora Uniwersum Metro 2033!

To mnie zabije
Książka "To mnie zabije" jest inspirowana "Leonem Zawodowcem"

Thriller Macieja Kaźmierczaka prześwietla najmroczniejsze zakamarki ludzkiego umysłu.

Dobrze zagrane Anna Ryś
Jak pozostać sobą, kiedy musisz grać? Premiera książki "Dobrze zagrane"

Powieść Anny Ryś to opowieść o miłości do futbolu, łamaniu zasad i odnajdywaniu prawdziwych uczuć.

Polecamy
Traveler. Wędrowiec
"Traveler. Wędrowiec" - nowa powieść z serii World of Warcraft

To nowa książka od Grega Weismana, scenarzysty i producenta m.in. serialu animowanego "Star Wars: Rebelianci".

Księga Zepsucia
"Księga Zepsucia" - Marcin Podlewski wita w Dark Fantasy

To opowieść rozgrywająca się w świecie, gdzie przed wiekami toczyła się tradycyjna wojna dobra ze złem, ale ostatecznie to zło zatriumfowało.

Polecamy
Ostatnio dodane
Opowieści o ojczyźnie Glukhovsky
Dmitry Glukhovsky napisał "Opowieści o Ojczyźnie" - pierwszą książkę po rosyjskiej agresji na Ukrainę

Już teraz przeczytaj fragment nowej powieści autora Uniwersum Metro 2033!

To mnie zabije
Książka "To mnie zabije" jest inspirowana "Leonem Zawodowcem"

Thriller Macieja Kaźmierczaka prześwietla najmroczniejsze zakamarki ludzkiego umysłu.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.