Nowości - Literatura

"Minecraft. Wrak" - debiutuje nowa książka z młodzieżowej serii

2021-08-11 11:16:34

Powraca ulubiona seria dzieci i młodzieży! Troje czternastolatków łączy siły, by odkryć tajemnice podwodnego świata. Nieoczekiwanie na ich drodze staje potężny Czarownik. Czy ta budząca grozę postać będzie ich sprzymierzeńcem, czy przeciwnikiem w grze? Sprawdźcie! Książka „Minecraft. Wrak” jest dostępna od 11 sierpnia 2021 roku.

Minecraft. Wrak

O książce

Odkąd zmarła mama Jake’a, on i jego ojciec przeprowadzają się z miasta do miasta. Tak trafiają na osiedle Pacific Crest niezbyt atrakcyjnej dzielnicy na przedmieściach Los Angeles. Chłopiec nikogo nie zna, a jego tata pracuje od rana do nocy. Podczas jednej z samotnych wypraw Jake przypadkiem trafia do pracowni komputerowej w opuszczonej świetlicy. Znajduje tam trzy działające komputery, na których zainstalowano Minecrafta.

Gra wydaje się kryć jakąś bliżej nieokreśloną tajemnicę: badając wrak statku, Jake dostrzega syreny, istoty, które normalnie nie występują w tym świecie. Chłopak pragnie za wszelką cenę rozwiązać wszystkie zagadki i dotrzeć do końca gry. Co wieczór, mimo zakazu wstępu na ten teren, przemyka do świetlicy, uważając, by nikt go nie widział.

Któregoś razu natrafia na rówieśników – Emily i Tanka. Nie jest to jednak szczęśliwe spotkanie, bo całą trójkę łapie strażnik pilnujący placu budowy. Jake, Emily i Tank spodziewają się najgorszego, ale nieoczekiwanie wszystko kończy się dobrze. A za karę nastolatki mają posprzątać pomieszczenia świetlicy przed planowanym remontem.

Z początku współpraca nie układa się dobrze: Tank jest opryskliwy, Emily zadziera nosa i tylko Jake usiłuje się z nimi zaprzyjaźnić, ale bez powodzenia. Kiedy jednak chłopiec pokazuje im tajemniczy serwer Minecrafta, coś się zmienia: zaczynają współpracować w grze i poza nią. Spieszą się, bo chcą dotrzeć do podwodnego miasta, zanim komputery zostaną odłączone. Nieśmiało kiełkuje zupełnie niezwykła przyjaźń...

Pewnego dnia oprócz awatarów trojga nastolatków pojawia się na serwerze ktoś jeszcze. Tajemnicza postać to potężny Czarownik, on sprawuje absolutną władzę nad światem gry. Z początku niechętny przybyszom, po jakimś czasie zaczyna im pomagać i przygotowuje specjalnie dla nich nowy zestaw zadań prowadzących do miasta syren...

Nazajutrz zaczyna się remont i serwer z niezwykłą grą przepadnie na zawsze. Czy grupa przyjaciół zdąży rozwiązać zagadkę?

Nowa powieść z popularnego cyklu

„Minecraft. Wrak” to już siódma powieść z tego cyklu. Popularność kolejnych części dowodzi, że Minecraft to nie tylko ulubiona gra dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim magiczny świat, do którego zawsze chętnie wracają. Wyjątkowa seria jest doceniana także przez rodziców, oni podkreślają, że każda z książek to pełna humoru i dynamicznej akcji opowieść z inspirującym morałem.

C.B. Lee - sylwetka autorki

C.B. Lee to autorka powieści młodzieżowych z gatunku science fiction i fantasy, członkini organizacji Lambda Literary. Ma na koncie cieszący się uznaniem krytyków cykl „Sidekick Squad” (Duet Books) oraz powieści graficzne „Ben 10” (Boom! Studios). Twórczość Lee była nominowana do Literackiej Nagrody Lambda, pojawiała się również na liście najlepszych powieści fantasy i s.f. portalu Tor.

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: premiera, 2021, powieść, C.B. Lee, cykl, literatura młodzieżowa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
K.N. Haner LoveInk You
"LoveInk You" - nowa powieść od mistrzyni romansu erotycznego

To ekscytująca i kipiąca emocjami historia miłości na śmierć i życie.

Premiery książek na wrzesień 2021

Dowiedz się, jakich książek warto wyczekiwać we wrześniu.

Armada komiks tom 1
Premiery komiksów Egmontu na wrzesień 2021

W tym miesiącu oferta dla starszych i młodszych czytelników jest bardzo bogata.

Polecamy
Garfield. Tłusty koci trÃłjpak
Komiks "Garfield" powraca!

Tym razem będzie to kompletna i chronologiczna kolekcja w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy.

Ostatnio dodane
K.N. Haner LoveInk You
"LoveInk You" - nowa powieść od mistrzyni romansu erotycznego

To ekscytująca i kipiąca emocjami historia miłości na śmierć i życie.

Armada komiks tom 1
Premiery komiksów Egmontu na wrzesień 2021

W tym miesiącu oferta dla starszych i młodszych czytelników jest bardzo bogata.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.