Nowości - Literatura

"Gilliamesque. Moja przedpośmiertna autobiografia", czyli Terry Gilliam o sobie

2018-05-09 10:20:38

To artysta o niebywałej wyobraźni i duszy surrealistywariata. To człowiek, w którego towarzystwie nie można się nudzić. Premiera książki Terry'ego Gilliama już 23 maja 2018 roku! Swoją książkę podsumował tak:

GRAND THEFT AUTO-BIOGRAFIA:
DYNAMICZNY WYŚCIG PRZEZ ŻYCIE,
Z MNÓSTWEM POŚLIZGÓW I KRAKS. - T. Gilliam

To człowiek o umyśle fascynującym, niedającym się zamknąć w sztywnych ramach i absolutnie nietuzinkowym. To ktoś, kogo ludzie kochają do szaleństwa. Członek legendarnego Latającego Cyrku Monty Pythona. Ilustrator, plastyk, artysta. Reżyser odpowiedzialny m. in. za takie dzieła, jak "Brazil","Monty Python i Święty Graal", "Przygody barona Munchausena", "Fisher King", "12 Małp" czy "Las Vegas Parano".Aktor, animator, scenarzysta, scenograf. Jedna z największych legend światowego kina, ikona popkultury.

W przedpośmiertnej autobiografii Gilliama pojawia się także wiele wspaniałych postaci drugoplanowych: George Harrison, Robin Williams, Jeff Bridges, Robert de Niro, Brad Pitt, Uma Thurman, Johnny Depp, Heath Ledger i pozostali Pythoni – jak również wiele epizodów z udziałem ludzi, którzy mieli największy wpływ na współczesną kulturę: od Woody’ego Allena do Franka Zappy, od Glorii Steinem do Roberta Crumba, od Richarda Nixona do Huntera S. Thompsona. Spotkania Gilliama ze wspaniałymi i trochę mniej fajnymi są odkrywcze, zabawne i niezwykle interesujące.

Czy książka może tętnić życiem? Pewnie nie, ale kiedy sięga się po "Gilliamesque", nie można oprzeć się wrażeniu, że oto wstępujemy do nieznanej krainy, której każdy zakamarekpo prostu żyje, a przy tym otacza czytelnika mnóstwem barw. W "Gilliamesque" znajdziecie setki zdjęć, w większości nigdzie wcześniej niepublikowanych, autorskie grafiki obnażające złożoność umysłu Terry’ego Gilliama oraz osobiste notatki autora i bohatera tej historii. Spotkacie tutaj legendy, które pokochał świat – George’a Harrisona, Robina Williamsa, Roberta de Niro czy Johnny’ego Deppa oraz – rzecz jasna - całą trupę Latającego Cyrku Monty Pythona. Poznacie historie, o których nikt nigdy wcześniej nie opowiedział głośno. I przeżyjecie niezapomnianą przygodę. Bo czymże innym mogłaby być wycieczka po najbardziej nietuzinkowym umyśle, jaki widział świat, jak nie przygodą, której się nie zapomina? Wielki Terry Gilliam otwiera się przed Wami. Zapnijcie pasy, przygotujcie się na śmiech, niespodzianki, szok i dobrą zabawę i przekonajcie się, że po wyjściu z krainy "Gilliamesque" wszystko wokół staje się jakby… odrobinę bledsze.

ip

fot. materiały prasowe


Słowa kluczowe: nowości, ilustracja, książka, premiera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Masz to jak w banku
Kolejna opowieść o poznańskich milicjantach? "Masz to jak w banku"

Premiera książki Ryszarda Ćwirleja już 23 maja.

Kobiety despotÃłw
"Kobiety despotów" - książka o partnerkach legendarnych dyktatorów

Bite, osamotnione, zdradzane. Za życie z despotami płaciły wysoką cenę...

Ostatni namsara
"Ostatni namsara" - miłość, wojna i tajemnica w nowej serii fantasy

To "Gra o tron" w wersji dla młodzieży! Przeczytaj fragment już teraz!

Polecamy
Kontynuacja thrillera "Krąg" już w sprzedaży
Kontynuacja thrillera "Krąg" już w sprzedaży

"Ogień", druga część bestsellerowego thrillera „Krąg” – historii sześciu nastoletnich czarownic z mrocznego miasteczka Engelfors już w księgarniach.

Skandynawski thriller "Chłopiec motyl" już w księgarniach
Skandynawski thriller "Chłopiec motyl" już w księgarniach

"Chłopiec motyl" Petera Stjernströma to trzymający w napięciu, skandynawski thriller o odkrywaniu przeszłości i wiedzy, która może prowadzić do piekła.

Ostatnio dodane
Masz to jak w banku
Kolejna opowieść o poznańskich milicjantach? "Masz to jak w banku"

Premiera książki Ryszarda Ćwirleja już 23 maja.

Kobiety despotÃłw
"Kobiety despotów" - książka o partnerkach legendarnych dyktatorów

Bite, osamotnione, zdradzane. Za życie z despotami płaciły wysoką cenę...

Kupony i kody rabatowe