Nowości - Literatura

"Gilliamesque. Moja przedpośmiertna autobiografia", czyli Terry Gilliam o sobie

2018-05-09 10:20:38

To artysta o niebywałej wyobraźni i duszy surrealistywariata. To człowiek, w którego towarzystwie nie można się nudzić. Premiera książki Terry'ego Gilliama już 23 maja 2018 roku! Swoją książkę podsumował tak:

GRAND THEFT AUTO-BIOGRAFIA:
DYNAMICZNY WYŚCIG PRZEZ ŻYCIE,
Z MNÓSTWEM POŚLIZGÓW I KRAKS. - T. Gilliam

To człowiek o umyśle fascynującym, niedającym się zamknąć w sztywnych ramach i absolutnie nietuzinkowym. To ktoś, kogo ludzie kochają do szaleństwa. Członek legendarnego Latającego Cyrku Monty Pythona. Ilustrator, plastyk, artysta. Reżyser odpowiedzialny m. in. za takie dzieła, jak "Brazil","Monty Python i Święty Graal", "Przygody barona Munchausena", "Fisher King", "12 Małp" czy "Las Vegas Parano".Aktor, animator, scenarzysta, scenograf. Jedna z największych legend światowego kina, ikona popkultury.

W przedpośmiertnej autobiografii Gilliama pojawia się także wiele wspaniałych postaci drugoplanowych: George Harrison, Robin Williams, Jeff Bridges, Robert de Niro, Brad Pitt, Uma Thurman, Johnny Depp, Heath Ledger i pozostali Pythoni – jak również wiele epizodów z udziałem ludzi, którzy mieli największy wpływ na współczesną kulturę: od Woody’ego Allena do Franka Zappy, od Glorii Steinem do Roberta Crumba, od Richarda Nixona do Huntera S. Thompsona. Spotkania Gilliama ze wspaniałymi i trochę mniej fajnymi są odkrywcze, zabawne i niezwykle interesujące.

Czy książka może tętnić życiem? Pewnie nie, ale kiedy sięga się po "Gilliamesque", nie można oprzeć się wrażeniu, że oto wstępujemy do nieznanej krainy, której każdy zakamarekpo prostu żyje, a przy tym otacza czytelnika mnóstwem barw. W "Gilliamesque" znajdziecie setki zdjęć, w większości nigdzie wcześniej niepublikowanych, autorskie grafiki obnażające złożoność umysłu Terry’ego Gilliama oraz osobiste notatki autora i bohatera tej historii. Spotkacie tutaj legendy, które pokochał świat – George’a Harrisona, Robina Williamsa, Roberta de Niro czy Johnny’ego Deppa oraz – rzecz jasna - całą trupę Latającego Cyrku Monty Pythona. Poznacie historie, o których nikt nigdy wcześniej nie opowiedział głośno. I przeżyjecie niezapomnianą przygodę. Bo czymże innym mogłaby być wycieczka po najbardziej nietuzinkowym umyśle, jaki widział świat, jak nie przygodą, której się nie zapomina? Wielki Terry Gilliam otwiera się przed Wami. Zapnijcie pasy, przygotujcie się na śmiech, niespodzianki, szok i dobrą zabawę i przekonajcie się, że po wyjściu z krainy "Gilliamesque" wszystko wokół staje się jakby… odrobinę bledsze.

ip

fot. materiały prasowe


Słowa kluczowe: nowości, ilustracja, książka, premiera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Piękna 50-tka - Anna Popek
Anna Popek doradza kobietom w książce "Piękna 50-tka"

Autorka radzi jak wyglądać 10 lat młodziej.

Marvel Now , Tajne wojny - Wojna domowa
"Thorgal - Aniel" i "Tajne wojny" wśród komiksowych nowości Egmont Polska

"Tajne wojny" to crossover, który powołuje do życia nowe uniwersum Marvela.

Więzy Krwi
"Więzy Krwi" - zbiór intrygujących, pełnokrwistych opowiadań

Opowiadania Mai Lidii Kossakowskiej już w księgarniach.

Polecamy
"Siedem minut po północy" powraca w nowym wydaniu
"Siedem minut po północy" powraca w nowym wydaniu

To odważna, pełna czarnego humoru, głęboko poruszająca opowieść.

"Gracze", czyli 13 wywiadów z gwiazdami futbolu
"Gracze", czyli 13 wywiadów z gwiazdami futbolu

Poznaj trzynastu wybitnych polskich piłkarzy, od Włodzimierza Lubańskiego, przez Zbigniewa Bońka, po Roberta Lewandowskiego.

Ostatnio dodane
Piękna 50-tka - Anna Popek
Anna Popek doradza kobietom w książce "Piękna 50-tka"

Autorka radzi jak wyglądać 10 lat młodziej.

Marvel Now , Tajne wojny - Wojna domowa
"Thorgal - Aniel" i "Tajne wojny" wśród komiksowych nowości Egmont Polska

"Tajne wojny" to crossover, który powołuje do życia nowe uniwersum Marvela.

Konkurs Ziaja