Dzieje się - Literatura

Dmitry Glukhovsky spotkał się z fanami, promując powieść "Tekst" [FOTO]

2017-11-25 14:20:41

25 listopada 2017 we wrocławskim Empiku Renoma z czytelnikami spotkał się Dmitry Glukhovsky - pisarz, twórca Uniwersum Metro 2033. Autor promuje obecnie swą najnowszą książkę - "Tekst", która jest jego pierwszą powieścią realistyczną w dorobku.

Zobacz zdjęcia ze spotkania autorskiego we Wrocławiu>>

Dmitry Glukhovsky w Empiku Renoma WrocławPodczas spotkania Dmitry Glukhovsky dał się poznać czytelnikom jako osoba wyjątkowo bezpośrednia, bystra i dowcipna. Jako doświadczony pisarz, doskonale wiedział, co chcą usłyszeć jego rozmówcy. Na początku przybliżył wszystkim tematykę powieści "Tekst", a później bardzo wyczerpująco analizował problemy, które w niej porusza. - Obecnie pliki cookies wiedzą o nas więcej niż nasi bliscy - powiedział Glukhovsky. - "Tekst" to bardzo mroczna książka. W porównaniu z nią, moje "Metro" jest jak pogodna bajka na poprawienie nastroju - ocenił.

Następnie odpowiedział na trzy pytania od czytelników (których były całe tłumy), a następnie podpisał wszystkim po dwie wybrane książki, (by zdążyć złożyć autograf każdemu). Oczywiście, wśród pytań nie zabrało tego o kolejną odsłonę "Metra", ale autor nie pozostawił złudzeń - w tym świecie, jedna, zamknięta trylogia jego autorstwa to wystarczająca ilość.

O książce "Tekst"

Najnowsza książka Dmitrija Glukhovsky’ego, autora znanego dotąd głównie miłośnikom literatury fantastycznej („Metro 2033”, „Czas zmierzchu”, „Metro 2034”, „Futu.re”, „Metro 2035”), jest pierwszą powieścią realistyczną w jego dorobku. To proza na styku thrillera psychologicznego, kryminału, powieści noir.

W „Tekście” Glukhovsky sięga po tematykę charakterystyczną dla klasyków literatury rosyjskiej. Bezsensowna zemsta i niemożliwa miłość. Wina. Niesprawiedliwa kara. Konflikt bohaterów zmagających się ze standardami moralnymi i etycznymi w społeczeństwie wyznającym kult przetrwania najsilniejszych. Odebrałeś mi przyszłość? Ja zabiorę ci twoją.

A wszystko to w czasach, gdy smartfon stał się kopią zapasową duszy. Backupem życia. Pamięcią masową dla najżywszych wspomnień. To w nim zapisujesz swoje uśmiechnięte selfie i nim nagrywasz chwile szczęścia. W skrzynce odbiorczej trzymasz e-maile od matki i całą biznesową korespondencję, kulisy twojej pracy. Historia przeglądarek to wyczerpująca lista twoich aktualnych zainteresowań. A SMS-y i wiadomości w komunikatorach to twoje miłosne wyznania, pożegnania, kłótnie przy rozstaniach, zdjęcia pokus i świadectwa grzechów, łzy, pretensje i żale.

Takie czasy. Obrazy. I tekst. Smartfon to ty. Ktoś, kto zdobędzie twój telefon, może łatwo stać się tobą. Twoi najbliżsi i znajomi nawet nie zauważą niczego podejrzanego. A kiedy w końcu się spostrzegą, będzie już za późno. Dla nich i dla ciebie.

Słowa kluczowe: zdjęcia, spotkanie autorskie, pisarz, Empik Renoma
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Big Book Festival - przewodnik po festiwalu
Big Book Festival - przewodnik po festiwalu

W dniach 22-24 czerwca odbędzie się szósta edycja jednego z najbardziej nowatorskich wydarzeń kulturalnych w Polsce.

28. Festiwal Kultury Żydowskiej: znamy program Kraków

Program pasma literackiego 28. FKŻ w Krakowie.

Książki zakazane, czyli czego nie wolno było czytać

Poznaj dzieła, których czytania z różnych powodów usiłowano zakazać.

Polecamy
Patrick Swayze pisze autobiografię
Patrick Swayze pisze autobiografię

Patrick Swayze pisze książkę o swoim życiu. Dzieło, które według najnowszych doniesień zawiera "bardzo intymne wspomnienia" aktora i jego żony, ukaże się jeszcze w tym roku.

Prezentujemy najlepsze książki 2010 roku
Prezentujemy najlepsze książki 2010 roku

Zażarta walka wciąż trwa, a ostateczne wyniki plebiscytu na „Najlepsze książki roku” 2010, wraz z wyróżnieniami, poznamy już 1 marca 2011 roku.

Ostatnio dodane
Big Book Festival - przewodnik po festiwalu
Big Book Festival - przewodnik po festiwalu

W dniach 22-24 czerwca odbędzie się szósta edycja jednego z najbardziej nowatorskich wydarzeń kulturalnych w Polsce.

28. Festiwal Kultury Żydowskiej: znamy program Kraków

Program pasma literackiego 28. FKŻ w Krakowie.

Kupony i kody rabatowe