Nowości - Literatura

"Batman Knightfall: Prolog" - początek sagi o starciu Bane'a z Batmanem

2022-04-26 13:04:20

Na 27 kwietnia 2022 roku wydawnictwo Egmont zaplanowało premierę albumu „Batman Knightfall: Prolog”, który jest wprowadzeniem do tej niezwykle ambitnej, pięciotomowej sagi zbierającej wszystkie wątki związane z niezapomnianym starciem Bane’a z Batmanem. Z okazji premiery tomu „Batman Knightfall: Prolog” wydawnictwo Egmont przygotowało również schemat KLASYKA DC, który ukazuje chronologię wydawania klasycznych albumów superbohaterskich DC.

Batman Knightfall: PrologObrońca Gotham nigdy dotąd nie spotkał równego sobie przeciwnika. Mimo dość bogatej galerii łotrów Batman potrzebował zupełnie nowego antagonisty – innego niż Joker czy Strach na Wróble – dorównującego mu zarówno intelektem, jak i siłą fizyczną. Tak pojawiła się postać Bane’a, który jest nie tylko bezwzględnym draniem, ale i doskonałym strategiem.

Po 50 latach od swojego debiutu Mroczny Rycerz został pokonany. A scena z udziałem Bane’a jest jedną z najbardziej ikonicznych w historii Mrocznego Rycerza. Motyw ten będzie wykorzystywany i przetwarzany nie tylko w komiksach (seria „Batman” Toma Kinga), ale także w filmach („Mroczny Rycerz powstaje” Christophera Nolana) czy grach („Batman: Arkham Origins”).

„Batman Knightfall” to pozycja, której żaden fan Mrocznego Rycerza nie może przegapić. To również świetna okazja do poznania licznych barwnych postaci wypełniających Gotham. W pierwszym tomie znalazły się m.in. dwie kultowe historie: "Batman: Venom" oraz "Miecz Azraela", będące prologiem całej sagi, która ostatecznie zamknie się w pięciu grubych albumach. W dalszych częściach czytelnicy będą świadkami starcia z Bane’em, poznają losy Gotham po usunięciu Batmana w cień, prześledzą powolną przemianę kostiumu oraz metod stosowanych przez jego zastępcę, a w końcu doczekają się powrotu głównego bohatera. Niniejsza edycja będzie najbardziej kompletną wersją całego wydarzenia dostępną na rynku, a w porównaniu z opowieścią publikowaną w zeszytach przez TM-Semic – wersją rozszerzoną o kilkaset stron.

„Batman Knightfall: Prolog” to pierwszy tom cyklu, w którym poznajemy genezę Bane’a i Azraela – dwóch nowych postaci w uniwersum DC, które będą kluczowe dla dalszych wydarzeń. Obserwujemy również Batmana zmagającego się z tajemniczą chorobą. Mimo że zgłasza się po pomoc do terapeutki Shondry Kinsolving, jego stan ciągle się pogarsza. Tymczasem w Gotham działa wielu śmiertelnie niebezpiecznych przestępców. Joker, Poison Ivy, Szalony Kapelusznik i Killer Croc są w stanie zrobić wszystko, co w ich mocy, aby siać zamęt na ulicach. W mieście pojawia się też nowy gracz – szaleniec znany jako Bane. Jego przeznaczeniem jest zniszczenie Batmana i przejęcie kontroli nad Gotham.

Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Dennis O’Neil. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Joe Quesada, Graham Nolan, Tom Grindberg, Jim Aparo oraz wielu innych.

Abum zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Batman: The Sword Of Azrael” #1–4, „Batman Legends of the Dark Knight” #16–20, „Batman: Vengeance of Bane” #1, „Batman” #484–491, „Legends of The Dark Knight Annual” #2, „Detective Comics” #654–658.

Z okazji inauguracji sagi „Batman Knightfall” wydawnictwo Egmont przygotowało schemat, który ukazuje chronologię wydawania klasycznych albumów superbohaterskich DC pomiędzy albumami, w których amerykański wydawca wprowadzał zmiany mające wpływ na kształt uniwersum. Pomiędzy seriami pokazanymi obok siebie niekoniecznie występuje ciągłość fabularna. Ich sąsiedztwo natomiast wskazuje, że świat przedstawiony jest na tym samym etapie rozwoju multiwersum.  

Batman Knightfall: Prolog, tom 1

Scenariusz: Dennis O’Nneil, Chuck Dixon, Doug Moench
Rysunki: Joe Quesada, Graham Nolan, Tom Grindberg,
Jim Aparo i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 684 strony
Format: 170x260
Cena: 199,99

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: komiks, seria, premiera, komiksy o Batmanie, Egmont Polska
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Tarantino. Nieprzewidywalny geniusz
"Tarantino. Nieprzewidywalny geniusz" - biografia słynnego reżysera z premierą w Polsce

Jak Quentin Tarantino stał się ikoną amerykańskiej popkultury?

DC Black Label. Joker/Harley - ZabÃłjczy umysł
Premiery komiksów Egmontu na maj 2022

Nadchodzą bardzo ciekawe nowości z bohaterami Marvela i DC!

Kumpelki. Dzwonią koleÅźanki
Premiery komiksów dla dzieci na maj 2022

W maju debiutują trzy nowe serie dla młodszych czytelników i czytelniczek.

Polecamy
The Kissing Booth 2. Na odległość
Przed nami premiera książki "The Kissing Booth 2. Na odległość" [WIDEO]

Nadchodzi kontynuacja fenomenu autorstwa Beth Reekles.

Odwet - ksiąÅźka 2020
"Odwet" czterech dziewcząt nie tylko dla młodzieży

Połączenie "Pretty Little Liars" z "Całkiem zabawną historią".

Ostatnio dodane
Tarantino. Nieprzewidywalny geniusz
"Tarantino. Nieprzewidywalny geniusz" - biografia słynnego reżysera z premierą w Polsce

Jak Quentin Tarantino stał się ikoną amerykańskiej popkultury?

DC Black Label. Joker/Harley - ZabÃłjczy umysł
Premiery komiksów Egmontu na maj 2022

Nadchodzą bardzo ciekawe nowości z bohaterami Marvela i DC!

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.