Nowości - Literatura

Książka o platformie Netflix zdradza kulisy korporacyjnych zasad

2020-11-16 13:59:43

Do sprzedaży w Polsce trafiła właśnie książka Gdy regułą jest brak reguł: Netflix i filozofia przemiany. Powstała ona na bazie setek wywiadów z obecnymi i byłymi pracownikami Netflix z całego świata.

Gdy regułą jest brak reguł: Netflix

Książka o sukcesie Netflixa

Netflix to firma wyjątkowa na międzynarodową skalę. Nie tylko ze względu na wiodącą pozycję w świecie rozrywki czy pozycję lidera wśród serwisów VoD, uzyskaną dzięki zainteresowaniu ponad 195 milionom użytkowników z 190 krajów. Wyróżnia ją przede wszystkim rewolucyjne podejście do kultury zarządzania. Reed Hastings, tworząc Netflix, opracował filozofię korporacyjną i zestaw zasad, które odrzucały tradycyjne założenia. Dzięki temu Netflix dziś może cieszyć się tytułem jednej z najbardziej pomysłowych firm na świecie.

Ważną składową książki są osobiste doświadczenia Reeda Hastingsa. CEO Netflix wraz z Erin Meyer, jedną z najbardziej wpływowych ekspertek od kultur korporacyjnych na świecie oraz bestsellerową autorką The Culture Map, po raz pierwszy opowiedzieli historię swoich prób i błędów, tworząc fascynującą relację z narodzin radykalnej filozofii Netflix. Autorzy wspólnie wyjaśniają sedno podejścia do prowadzenia firmy, które, z początku kontrowersyjne, ostatecznie dało efekty budzące zazdrość świata biznesu.

Nowe standardy, które wprowadził do swojej firmy Reed Hastings, stawiają ludzi ponad procesami, innowacyjność ponad efektywnością, a pracownikom dają przede wszystkim pole do działania. W Netflix nie ma polityki urlopowej czy limitów wydatków służbowych. To przede wszystkim zespół najlepszych ekspertów, którzy nie boją się wyrażać szczerych opinii - nawet jeśli nie są zgodne z założeniami przełożonych. Hasło Netflix to "niezależność i odpowiedzialność": każdy sam podejmuje decyzje, a firma docenia to najlepiej na rynku. Kiedy Hastings i jego zespół po raz pierwszy opracowali te nowatorskie zasady, nikt nie umiał przewidzieć, co przyniosą. Szybko okazało się, że ich metody sprawdzają się świetnie, a Netflix stał się dzięki nim jedną z najbardziej lubianych marek na świecie.

Sylwetki autorów

Reed Hastings jest przedsiębiorcą, który zrewolucjonizował rozrywkę, współtworząc w 1997 roku firmę Netflix w 1997, a od 1999 obejmując stanowisko jej prezesa i dyrektora generalnego. Jego pierwsza firma, Pure Software, powstała w 1991 r. i została przejęta tuż przed uruchomieniem Netflix. Reed był członkiem amerykańskiej California State Board of Education  w latach 2000-2004. Jest też jest aktywnym filantropem - zasiadał w zarządzie kilku amerykańskich organizacji edukacyjnych. Kształcił się w Bowdoin College i Stanford University. Pomiędzy Bowdoin i Stanford, Hastings służył w Korpusie Pokoju jako nauczyciel wolontariusz w Afryce Południowej.

Erin Meyer jest autorką książki The Culture Map: Przełamując niewidzialne granice globalnego biznesu i profesorem na INSEAD, jednej z wiodących międzynarodowych szkół biznesu na świecie. Jej prace pojawiły się w Harvard Business Review, The New York Times i Forbes.com. W 2019 r. Meyer została wyróżniona przez The Thinkers50 jako jedna z pięćdziesięciu najbardziej wpływowych ekspertek kultury korporacyjnej na świecie. W 2004 r. otrzymała tytuł MBA na INSEAD. W latach 1994-95  pracowała również w Korpusie Pokoju jako wolontariuszka w Afryce Południowej. Obecnie mieszka w Paryżu.

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Gdy regułą jest brak reguł
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czarolina Tom 2
Premiery komiksów Egmontu na grudzień 2020

Sprawdźcie, jakie komiksy idealnie nadadzą się na prezent!

Gdy regułą jest brak reguł
Książka o platformie Netflix zdradza kulisy korporacyjnych zasad

Książka "Gdy regułą jest brak reguł" powstała na bazie setek wywiadów z obecnymi i byłymi pracownikami Netflix.

kolekcja oficjalnych ksiąÅźek Fortnite
Nowe oficjalne książki Fortnite są już dostępne [WIDEO]

Bohaterowie, stroje, rysunki, a nawet kalendarz na 2021 rok.

Polecamy
Na krawędzi mroku
"Na krawędzi mroku" - druga część serii "Na krawędzi wszystkiego"

To drugi i zarazem ostatni tom serii autorstwa Jeffa Gilesa.

Strrraszna historia - seria ksiąÅźek
Strrraszna historia - popularna seria książek wraca do sprzedaży

To cykl, który sprawia, że nauka historii przestaje być nudna.

Ostatnio dodane
Czarolina Tom 2
Premiery komiksów Egmontu na grudzień 2020

Sprawdźcie, jakie komiksy idealnie nadadzą się na prezent!

Gdy regułą jest brak reguł
Książka o platformie Netflix zdradza kulisy korporacyjnych zasad

Książka "Gdy regułą jest brak reguł" powstała na bazie setek wywiadów z obecnymi i byłymi pracownikami Netflix.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.