Dzieje się - Literatura

5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius przeniesiona na jesień

2020-03-25 13:55:15

Z uwagi na związane z epidemią koronawirusa rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca oraz zalecenia Prezydenta Wrocławia, podjęto decyzję o przeniesieniu ceremonii wręczenia Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS oraz 5. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius na jesień. Tym samym w roku 2020 dojdzie do – skądinąd symbolicznego – połączenia w czasie dwóch najważniejszych miejskich nagród literackich, których Wrocławski Dom Literatury jest operatorem: Silesiusa oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Mówi się o połączeniu symbolicznym, gdyż od początku istnienia Nagród patronuje im Johannes Scheffler, czyli właśnie Anioł Ślązak, Angelus Silesius.

Silesius 2020

Ze względów oczywistych zmieni się kalendarz pracy jury Silesiusa. Laureatów Angelusa i Silesiusa poznamy w sobotę 17 października 2020, podczas wspólnej dla obu wyróżnień gali. Towarzyszący tradycyjnie Silesiusowi Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius rozpocznie się 12 października i potrwa do niedzieli 18-go.

W najbliższych dniach organizatorzy festiwalu planowali ogłosić jego program. Dołożone będą wszelkie starania, by działania październikowe jak najbardziej pokrywały się z tymi już zaplanowanymi na maj, jednak z powodów oczywistych podanie szczegółów jest teraz niemożliwe. Wiemy jedynie, że na pewno nie zmieni się rdzeń programu, czyli czekają nas spotkania z poetkami i poetami nominowanymi do Silesiusa, a gościem honorowym będzie Litwa, a w stolicy Dolnego Śląska pojawi się dużo dobrej poezji.

MD/ip

fot. Jakub Zasada/materiały organizatora

Słowa kluczowe: nagrody, nowa data, 2020, konkurs, Wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
nominacje Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS
Znamy finalistów Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2020

Poznaliśmy też nazwisko tegorocznego laureata Silesiusa za całokształt pracy twórczej.

Nagrody Wielkiego Kalibru 2020
Nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru 2020

Pisarze walczą o nagrodę w wysokości 25 000 złotych.

Polecamy
Gabriel García Márquez nie żyje
Gabriel García Márquez nie żyje

Świat stracił jednego z największych wizjonerów pisarstwa.

"Przerwa w emisji" - medialny powrót Kamila Durczoka
"Przerwa w emisji" - medialny powrót Kamila Durczoka

Jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy przerywa milczenie.

Ostatnio dodane
nominacje Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS
Znamy finalistów Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2020

Poznaliśmy też nazwisko tegorocznego laureata Silesiusa za całokształt pracy twórczej.

Konkurs Ziaja