Dzieje się - Literatura

Zbliża się 8. edycja Targów Książki Empiku

2023-10-09 13:48:06

Długo wyczekiwane premiery, tysiące książek z autografami, inspirujące wywiady online z polskimi i zagranicznymi autorami, mobilna gra miejska oraz wyjątkowe spotkania na żywo z najpopularniejszymi twórczyniami literatury Young Adult – na te i inne atrakcje mogą liczyć czytelnicy w ramach Targów Książki Empiku. Jesienna edycja potrwa od 11 do 24 października 2023 roku.

Targi Książki EmpikuPremiery i nowości oraz spotkania z autorami

Remigiusz Mróz, Wojciech Chmielarz, Radek Rak, Janusz L. Wiśniewski czy Ken Follett – między innymi ci autorzy przyjęli zaproszenie do udziału w 8. edycji Targów Książki Empiku. Codziennie przez dwa tygodnie, począwszy od 11 października czytelnicy będą mieli okazję wziąć udział w kilkudziesięciu spotkaniach z polskimi i zagranicznymi autorami najgorętszych nowości literackich.
Rozmowy odbędą się online na trzech „scenach”. Na Scenie Głównej pojawią się najpopularniejsi polscy i zagraniczni autorzy literatury gatunkowej, którzy opowiedzą o swoich najnowszych książkach, m.in. Remigiusz Mróz (Światła w popiołach), Wojciech Chmielarz (Zwykła przyzwoitość), Janusz L. Wiśniewski (Stany splątane). Nie zabraknie także spotkań z autorami zagranicznymi. Swój udział w targach potwierdził Ken Follett, który opowie o Zbroi światła – ukoronowaniu najpopularniejszego cyklu swoich powieści rozpoczętego przez kultowe już Filary Ziemi, a także E.L. James, autorka trylogii Pięćdziesiąt twarzy Greya, która powraca z porywającą i pełną namiętności powieścią Missus.
Scena Apostrof jest dedykowana twórcom literatury pięknej, reportażu i książek z zakresu rozwoju osobistego. Czytelnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniu online m.in. z dr Asią Podgórską, autorką książki Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie, Miłką Raulin, autorką książki 600 kilometrów lodową pustynią, która opowie o swojej wyprawie po Grenlandii, czy z Wojciechem Jagielskim, który opowie o swojej premierowej książce Wojna. Antologia reportażu wojennego.
Trzecia scena poświęcona będzie wciąż zyskującej na popularności literaturze Young Adult. Fani tego gatunku będą mogli posłuchać rozmów z Aleksandrą Negrońską, Weroniką Ancerowicz, Agatą Polte, Melką Kowal (Soymel) czy Agatą Gładysz.
Warto uważnie śledzić transmisje, bo podczas spotkań będzie można kupić online premierowe książki z autografami autorów. Wszystkie rozmowy będą tłumaczone na PJM i transmitowane na Facebooku i YouTube Empiku, a spotkania sceny Young Adult dodatkowo na Instagramie.
Pełny program spotkań autorskich online dostępny jest na stronie Empik.com/targi-ksiazki.
Wśród targowych premier uwagę zwracają również: Za wszelką cenę Harlana Cobena, 5 składników po śródziemnomorsku. Łatwe niezwykłe dania Jamiego Olivera, Harry Potter. Magiczny Almanach J.K. Rowling, Dystopia Vincenta V. Severskiego czy kolejne książki z bestsellerowej serii Kicia Kocia Anity Głowińskiej.
ip
fot. materiały prasowe
Słowa kluczowe: premiery, online, spotkania, promocje, książki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wrocławskie Targi Dobrych KsiąÅźek
Zbliżają się 31. Wrocławskie Targi Dobrych Książek Wrocław

Ponad 220 wydawnictw zaprezentuje swoją ofertę od 30 listopada do 3 grudnia!

Polecamy
Maciej Plaza
Maciej Płaza nagrodzony Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus

To najważniejsze wyróżnienie dla pisarzy z Europy Środkowej, których proza została wydana po polsku.

Polecamy
Ostatnio dodane
Wrocławskie Targi Dobrych KsiąÅźek
Zbliżają się 31. Wrocławskie Targi Dobrych Książek Wrocław

Ponad 220 wydawnictw zaprezentuje swoją ofertę od 30 listopada do 3 grudnia!