Nowości - Literatura

Wkrótce dowiemy się "Jak rozpoznać psychopatę"

2022-01-11 11:32:32

Książką „Jak rozpoznać psychopatę” ukaże się nakładem wydawnictwa Muza już 9 lutego 2022 roku. Jej autor, Dr Mark Freestone, obcuje z najbardziej niebezpiecznymi umysłami na świecie, a teraz zdecydował się opisać, po czym możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z psychopatą.

Jak rozpoznać psychopatę

Dr Mark Freestone w czasie swojej 15-letniej praktyki zawodowej w zakładach zamkniętych i więzieniach pracował nad najciekawszymi i najbardziej niepokojącymi przypadkami psychopatów ostatnich lat. W „Jak rozpoznać psychopatę” autor pokazuje, po czym możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z psychopatą. Wyjaśnia, dlaczego to zaburzenie osobowości zazwyczaj dotyka mężczyzn oraz podpowiada, jak należy postępować, gdy mamy styczność z psychopatą.

W swojej książce Freestone przybliża sylwetki siedmiu przestępców cierpiących na zaburzenia psychiczne. Na konkretnych, „z życia wziętych”, przykładach pokazuje, jak trudnym i złożonym problemem jest psychopatia oraz jakie nastręcza trudności w diagnozowaniu i leczeniu.  

Czytelnicy poznają m.in. Paula, „typowego” psychopatę: cynicznego, wyrachowanego, wręcz makiawelicznego manipulatora, który wykorzystał nawet jedną ze strażniczek do potwierdzenia swojego statusu w więzieniu. Tony’ego – narcyza, egoistę, odgrywającego czarującego dżentelmena, który nawet w zakładzie upierał się, by zakładać garnitur. Pod maską uroczego bajarza krył się jednak sadysta traktujący ludzi jak pionki w realizacji swoich infantylnych fantazji. A także Jasona, który przemocą wymuszał posłuch, a okazał się bestialskim mordercą, katującym swoich partnerów seksualnych.  

Opisy autora są rzetelne, wiarygodne, naukowe, ale na pewno nie sztywne czy pozbawione emocji. Freestone przedstawia osobisty punkt widzenia, dzieli się własnymi wątpliwościami, opiniami, wnioskami. Ten subiektywny rys sprawia, że książkę czyta się niczym kryminał.  

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Mark Freestone, książka, powieść, premiera, 2022
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Harley Quinn: Piękna katastrofa
Premiery komiksów Egmontu na sierpień 2022

W tym miesiącu zwracamy uwagę na serie DC powieść graficzna 13+ oraz Mój pierwszy komiks 5+.

WoW Sylwana
"Sylwana" - nadchodzi premiera książki o kultowej postaci ze świata Warcraft

Przed nami długo wyczekiwana, epicka opowieść o Sylwanie Bieżywiatr!

Katarzyna Bonda, Ze złości
Katarzyna Bonda z nową książką o morderstwach "Ze złości"

Detektyw Jakub Sobieski w drugim tomie cyklu intryguje nie mniej niż rozwiązywane przez niego zagadki.

Polecamy
Moi bohaterowie
Kolekcja "Moi bohaterowie" przybliży dzieciom dokonania geniuszy

Dzięki książkom z tej kolekcji odkryjesz wraz z dziećmi historie postaci, które zasługują na podziw i uznanie.

Rozbita klepsydra. Armagedon dzień po dniu
Zombie wracają w książce "Rozbita klepsydra. Armagedon dzień po dniu"

Apokalipsa zombie, kiedyś będąca na marginesie horroru, stała się ostatnio jednym z najmodniejszych gatunków w popkulturze.

Polecamy
Ostatnio dodane
Harley Quinn: Piękna katastrofa
Premiery komiksów Egmontu na sierpień 2022

W tym miesiącu zwracamy uwagę na serie DC powieść graficzna 13+ oraz Mój pierwszy komiks 5+.

WoW Sylwana
"Sylwana" - nadchodzi premiera książki o kultowej postaci ze świata Warcraft

Przed nami długo wyczekiwana, epicka opowieść o Sylwanie Bieżywiatr!

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.