Nowości - Literatura

"Szkoła zabójców" - Brandon Webb pisze o snajperach

2018-04-10 11:02:55

Książka pt. "Szkoła zabójców" Brandona Webba ukaże się już 18 kwietnia. Snajper to mistrz obserwacji i znakomity tropiciel, najwyższej klasy specjalista w wojni epsychologicznej. Przed oddaniem tegojednego,decydującego strzału, godzinami, a nawet dniami, śledzi ruchy ofiary. Cierpliwość, upór i wytrwałość są równie ważne jak pewna ręka i celne oko. Wielogodzinna obserwacja, poznawanie nawyków wroga, jego rozkładu dnia i tworzenie profiluosobowego są dla niego chlebem powszednim. Snajper całymi dniami, a czasem tygodniami żyje ze swoją ofiarą, by wreszcie nacisnąć spust. Podczas ciężkich i wymagających szkoleń zdobywa umiejętności, które mają mu ułatwić realizację zadania: snajper ma skomponować, zaaranżować iwykonać utwór o nazwie śmierć.

Do tytułowej „Szkoły zabójców” uczęszczali wszyscy najsłynniejsi amerykańscy snajperzy, w tym osławieni niezliczonymi brawurowymi akcjami jak legendarny Chris Kyle. Kiedy pytano Kyle’a, coczuje myśląc o wszystkich ludziach, których zabił, odpowiadał, że nie myśli o tych, którychpozbawił życia, lecz o tych, których uchronił przed śmiercią z rąk wroga.

Tę opowieść spisał człowiek, który przez kilka lat kierował prestiżowym programem, przeprowadzał selekcje kandydatów, a następnie nadzorował przebieg szkolenia mającego na celustworzenie zabójców doskonałych: znakomicie wytrenowanych żołnierzy zdolnych do wielogodzinnego oczekiwania w zasadzce, by wreszcie zneutralizować cel. Nierzadko z odległościponad kilometra.

Książkę wypełniają relacje z najgłośniejszych i najbardziej brawurowych operacji SEALs, opisy wyczerpujących i żmudnych treningów i ćwiczeń oraz dogłębna analizapsychologiczna ludzi, którzy mieli okazję spojrzeć w twarz każdej ze swoich ofiar. Tyle że oglądalije w wizjerze lunety celowniczej. Brandon Webb przybliża ekstremalne warunki pracy snajperów, opowiada o towarzyszącej im krok w krok śmierci (także najbliższych przyjaciół) i o heroicznej walce o przeżycie.

KK /ip

Słowa kluczowe: książka, premiera, powieść, opis
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Mroczny kryzys  na Nieskończonych Ziemiach
Premiery komiksów Egmontu na kwiecień 2024

Co ciekawego będzie można przeczytać w tym miesiącu?

Polecamy
Najciekawsze premiery książek na sierpień 2021

Zobaczcie, na jakie premiery warto czekać w nadchodzącym miesiącu.

Obrońcy mÃłrz
"Obrońcy mórz" - współczesne piractwo okiem Stanisława Sadkiewicza

Nie nazywajcie go polskim Kapitanem Philipsem. On dał się złapać...

Ostatnio dodane
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.