Nowości - Literatura

Reedycja bestsellera "Ciemno, prawie noc" już w księgarniach

2019-03-15 09:51:33

Od 13 marca 2019 w księgarniach znajdziemy reedycję jednej z najgłośniejszych polskich powieści ostatnich lat. Na półki trafia bowiem nagrodzony NIKE bestseller Joanny Bator pt.: „Ciemno, prawie noc” z wyjątkowym filmowym wydaniu. To idealna okazja, aby zapoznać się z tą wybitną książką jeszcze przed zobaczeniem jej filmowej adaptacji, za którą odpowiada sam Borys Lankosz – twórca m.in.: „Rewersu” i „Ziarna prawdy”. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć efekty jego pracy już 22 marca 2019, kiedy film pojawi się w kinach.

Joanna Bator - Ciemno, prawie noc

O autorce

Joanna Bator - pisarka. Jest z wykształcenia kulturoznawczynią i filozofką. Za reportaż „Japoński wachlarz” (2004) otrzymała nagrodę im. Beaty Pawlak. Już pierwsza powieść „Piaskowa góra” (2009) przyniosła Joannie Bator międzynarodowe uznanie. Jej „wałbrzyska trylogia” – „Piaskowa Góra” (2009), „Chmurdalia” (2010) oraz „Ciemno, prawie noc” (2012) – przetłumaczona została na wiele języków. Powieść „Ciemno, prawie noc” zdobyła w 2013 r. Nagrodę Literacką Nike. Ostatnie wydane powieści autorki to „Rok królika” (2016) oraz „Purezento” (2017).

Opis fabuły

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu.  Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas…

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: książka, film, Joanna Bator, 2019

Ciemno, prawie noc - zdjęcia z filmu (7)

Ciemno, prawie noc - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Ciemno, prawie noc - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Ciemno, prawie noc - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Ciemno, prawie noc - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Ciemno, prawie noc - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
KrÃłlewska konna
Kajko i Kokosz wracają po 30 latach w komiksie "Królewska konna"

To pierwszy, pełnometrażowy album prezentujący dalsze perypetie bohaterów z Mirmiłowa.

Astralker
"Astralker" - debiut Tomasza Sobiesieka w Fabryce Słów

Nie ma granic, których nie przekroczyłaby dusza.

Zbrodnia i Karaś
"Zbrodnia i Karaś" - wyjątkowa komedia o życiu studenkim w Polsce

Zapoznajcie się z fabułą książki i przeczytajcie jej fragment!

Polecamy
Komiksowy Mały Książę
Komiksowy Mały Książę

Saint-Exupéry pisząc "Małego Księcia", stworzył niezastąpiony element dzieciństwa wielu z nas, który stał się obecnie klasykiem prozy dziecięcej. Ksiązka ta jest także wyjątkowa z innego względu - to jedyne dzieło Antoine'a Saint-Exupery'ego, które napisał w formie baśni i sam zilustrował.

"Moi Moskale..." - przekłady z poezji rosyjskiej
"Moi Moskale..." - przekłady z poezji rosyjskiej

W "Moich Moskalach" znajdziecie 210 wierszy 65 poetów rosyjskich. Antologia ta jest swoistym podsumowaniem trwającej pięćdziesiąt lat przygody Woroszylskiego z poezją rosyjską.

Ostatnio dodane
KrÃłlewska konna
Kajko i Kokosz wracają po 30 latach w komiksie "Królewska konna"

To pierwszy, pełnometrażowy album prezentujący dalsze perypetie bohaterów z Mirmiłowa.

Astralker
"Astralker" - debiut Tomasza Sobiesieka w Fabryce Słów

Nie ma granic, których nie przekroczyłaby dusza.