Nowości - Literatura

Premiery komiksów Egmontu na styczeń 2023

2023-01-04 13:20:22

Poznaliśmy premiery komiksów Egmontu na styczeń 2023. Wśród nowości są kolejne przygody m. in. bohaterów Marvela oraz DC, ale także polskie tytuły oraz propozycje dla dzieci, typowo skierowane do młodszych czytelników. Wszystko to zapowiada się bardzo interesująco. Sprawdźcie, jakie komiksy można będzie przeczytać już w styczniu!

Armada, tom 4Premiery komiksów 25 stycznia 2023

Armada, tom 4
Scenariusz: Jean-David Morvan
Rysunki: Philippe Buchet
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 196 stron

Krążowniki, statki admiralskie, transportowce wojenne, moduły techniczne... Armada to konwój tysięcy pojazdów kosmicznych poszukujących nowych form życia na nieznanych planetach. Statki Armady są zamieszkiwane przez stworzenia pochodzące ze wszystkich stron galaktyki. W gronie kosmicznych podróżników jest nawet jeden człowiek – Navis, młoda agentka wywiadu Armady.
Czwarty album zbiorczy zawiera oryginalne tomy: „Poślizg kontrolowany”, „Ostateczna Rozgrywka”, „Polowanie” i „Więzy krwi”.

Śmierć
Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: Chris Bachalo, Mark Buckingham, Mike Dringenberg i in.
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 320 stron   

Postać Śmierci z Nieskończonych – znana wszystkim wielbicielom Neila Gaimana – wyłoniła się z kart jego bestsellerowego arcydzieła „Sandman” i w krótkim czasie stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych bohaterek tego autora. W interpretacji Gaimana starsza siostra Snu jest atrakcyjną brunetką, stylizowaną na gotkę. Jest wesoła, dowcipna i ironiczna, kocha ludzi i… życie.
Niniejsze wydanie „Śmierci” zawiera wszystkie historie Gaimana, w których Śmierć występuje w roli głównej: „Śmierć – wysoka cena życia”, „Śmierć – pełnia życia”, zeszyty „Sandmana” – „Odgłos jej skrzydeł” i „Fasada”, rozdział „Śmierć i Wenecja” z „Sandmana – nocy nieskończonych” oraz „Zimową opowieść”, „Koło” i „Śmierć mówi o życiu”. Zbiór zawiera również bogatą galerię portretów Śmierci autorstwa najwybitniejszych artystów komiksowych. Miniseria „Wysoka cena życia w 1994 roku została uhonorowana dwoma Nagrodami Eisnera.
Autorem scenariuszy wszystkich zamieszczonych w zbiorze opowieści jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych, m.in. Mike Dringenberg, Malcolm Jones III, Jeff Jones, Chris Bachalo, P. Craig Russel i Dave McKean.

Sandman Uniwersum. Dom szeptów – Obserwatorzy, tom 3
Scenariusz: Nalo Hopkinson, Dan Watters
Rysunki: Dominike „DOMO” Stanton
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 248 stron

Trzecia i ostatnia część rozgrywającej się w uniwersum Sandmana opowieści o bogini wudu Erzulie i jej staraniach o odzyskanie magicznego Domu Szeptów. Klucz do powodzenia Erzulie może spoczywać w dłoniach dziewczynki Poquity, która zaprzyjaźnia się z pozornie miłą istotą, a tak naprawdę najgroźniejszym mieszkańcem Śnienia – Koryntczykiem! Demon ten usiłuje przejąć władzę nad Domem Obserwatorów. Niestety nie wszystko idzie po jego myśli, a w konsekwencji zaraża złem miliony wyznawców Erzulie. Bogini będzie musiała go powstrzymać. Tymczasem jest ktoś, kto po stuleciach dąży do zemsty na strasznym pająku Anansim...
Scenariusz serii stworzyli kanadyjska pisarka Nalo Hopkinson, znana z opowieści korzystających z duchowej tradycji ludów karaibskich, oraz brytyjski scenarzysta Dan Watters, specjalista od horrorów („Coffin Bound”, „The Shadow”). Rysunki są dziełem przede wszystkim Dominike „Domo” Stantona, amerykańskiego grafika znanego z takich serii jak „Doctor Strange/Punisher” czy „Pregnant Bitches of War”.
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „House of Whispers” #13–22. Komiks dla dorosłych.

Adaptacje literatury. Biały Kieł
Scenariusz: Caterina Mognato
Rysunki: Walter Venturi
Przekład: Nika Sztorc
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron

Kolejny tom z serii przedstawiającej komiksowe adaptacje arcydzieł światowej literatury. "Biały Kieł" (ang. "White Fang") to opublikowana w 1906 w Stanach Zjednoczonych opowieść Jacka Londona o przygodach tytułowego mieszańca wilka i psa. Urodzony na wolności na dalekiej, dzikiej północy Ameryki, przez przypadek trafia do wioski Indian i zostaje przez nich oswojony. Później jednak zostaje odsprzedany białemu traperowi, który zmusza go do udziału w walkach psów. Biały Kieł musi odnaleźć się w pełnym okrucieństwa świecie ludzi i wywalczyć sobie prawo do wolności. W powieści Jack London sięgnął do własnych wspomnień z czasów, gdy był poszukiwaczem złota na Alasce.
Autorką scenariusza tej adaptacji jest pochodząca z Włoch scenarzystka komiksowa Caterina Mognato, zaś rysunki wykonał włoski rysownik i ilustrator Walter Venturi.

Adaptacje literatury. Wyspa skarbów
Scenariusz: Christophe Lemoine
Rysunki: Jean-Marie Woehrel
Przekład: Nika Sztorc
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron

Niezwykła komiksowa adaptacja jednej z najbardziej znanych i popularnych powieści przygodowych na świecie. "Wyspa skarbów", autorstwa szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona, to najwspanialsza historia o piratach, jaka kiedykolwiek powstała. Jej bohaterem jest Jim Hawkins, syn właścicieli tawerny „Admiral Benbow”. U jednego z gości tawerny chłopiec znajduje tajemniczą mapę, na której wskazane jest miejsce ukrycia skarbu legendarnego herszta piratów kapitana Flinta. Jim rusza na poszukiwanie skarbu, okazuje się jednak, że załogę statku, którym płyną członkowie wyprawy, tworzą byli podwładni Flinta, chcący odzyskać zabrany im przez pirata skarb. A gdy docierają na zaznaczona na mapie wyspę przekonują się, że skarbu ktoś pilnuje!
Z powieści pochodzi wiele popularnych do dziś wyobrażeń o piratach i pirackich symboli, m.in. postać pirata z drewnianą nogą – Długiego Johna Silvera, tzw. „czarna plama” – znak informujący zdrajcę, że wydano na niego wyrok, oraz piosenka „Piętnastu chłopa na umrzyka skrzyni”. Autorem scenariusza komiksowej adaptacji tej powieści jest francuski pisarz i scenarzysta Christophe Lemoine, natomiast za rysunki odpowiada francuski rysownik komiksowy Jean-Marie Woehrel.

Batman Knightfall: Koniec Mrocznych Rycerzy, tom 4
Scenariusz: Chuck Dixon, Alan Grant, Doug Moench i inni
Rysunki: Graham Nolan, Bret Blevins, Jim Balent i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 616 stron

Choć od ukazania się „Batman Knigtfall” minęło już prawie 30 lat, to do dziś pozostaje jedną z najważniejszych kanonicznych opowieści o Mrocznym Rycerzu. Na początku lat 90. XX w. było to wydarzenie, które podobnie jak „Śmierć Supermana” wstrząsnęło nie tylko uniwersum DC, ale też czytelnikami. Było to również pierwsze tak duże przedsięwzięcie w komiksach o Mrocznym Rycerzu, ten potężny crossover publikowany był przez ponad dwa lata na łamach kilku serii związanych z batrodziną.
„Koniec Mrocznych Rycerzy” to czwarty tom ambitnej pięciotomowej sagi o upadku i powrocie Mrocznego Rycerza.
Stało się coś niewyobrażalnego: Bruce Wayne nie jest już Batmanem, a jego obowiązki przejął Jean-Paul Valley. Po druzgocącym spotkaniu z Bane’em, w wyniku którego nie jest w stanie założyć swojego kostiumu, Bruce wyrusza na poszukiwanie zaginionej doktor Shondry Kinsolving, która pomagała mu w rehabilitacji. Kobieta jest wyjątkowo utalentowana i być może jest jedyną osobą, która może wyleczyć złamany kręgosłup Bruce’a.
Bruce Wayne wyrusza razem z Alfredem na Karaiby, a następnie do Wielkiej Brytanii. Zamiast znaleźć ukojenie, trafia na nowego, zaskakującego wroga, który czai się w cieniu. Aby ocalić Shondrę i samego siebie, Bruce zmuszony jest do niezwykłego wysiłku zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Czy kiedykolwiek uda mu się odzyskać w pełni sprawność i czy w Gotahm jest jeszcze miejsce dla „starego” Batmana?
Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści: Graham Nolan, Jim Balent, Bret Blevins, Mike Manley oraz wielu innych.
Album zawiera materiały publikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Justice League Task Force” #5–6, „Batman: Shadow of The Bat” #21–23, 29–30, „Batman: Legends Of The Dark Knight” #59–63, „Batman” #509–510, „Detective Comics” #676–677, „Robin” #7-9, „Catwoman” #12-13 oraz „Showcase’94” #10.

Uniwersum DC. Superman - Ten, który spadł
Scenariusz: Phillip Kennedy Johnson
Rysunki: Scott Godlewski, Phil Hester
Przekład: Jakub Syty
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 132 strony

Po wydarzeniach z albumu „Nieskończona granica” rozpoczyna się nowy rozdział w uniwersum DC. Tom „Superman – Ten, który spadł” przygotowuje grunt pod nową erę w dziejach Supermana, która odbije się szerokim echem w uniwersum DC Comics. Twórcami albumu są nominowany do Nagrody Eisnera scenarzysta Phillip Kennedy Johnson („The Last God”) oraz rysownicy Scott Godlewski („The Lost Boys”, „Copperhead”) i Phil Hester („Swamp Thing”, „Green Arrow”). Kiedy Superman odbiera wiadomość od jednego ze starych sprzymierzeńców z odległego świata, Clark i Jon Kentowie ruszają w kosmos. Przyjdzie im stawić czoło pasożytniczej istocie, która potrafi zawładnąć umysłami swoich ofiar. Ojciec i syn muszą stworzyć zgrany duet, by uwolnić mieszkańców planety i wrócić bezpiecznie do domu. Jednak gdy Jon zaczyna objawiać nowe, wyjątkowe zdolności, Clark zaczyna sobie uświadamiać, że jego moce słabną. Czy to koniec Supermana, czy nadejście nowego?
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Superman” #29–32 i „Action Comic” #1029.

Star Wars. Wojna łowców nagród – Jeszcze jedno zadanie
Scenariusz: Justina Ireland, Daniel José Older,
Alyssa Wong, Rodney Barnes
Rysunki: Ibraim Roberson, Luca Pizarri, Kei Zama,
David Baldeón, Guiu Vilanova
Przekład: Katarzyna Nowakowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 136 stron

Pojedynczy album z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Prosta misja Boby Fetta, polegająca na dostarczeniu zamrożonego w karbonicie Hana Solo i odebraniu zapłaty, kończy się chaosem i wybuchem wojny łowców nagród, która ogarnia galaktykę, zaś ulubieńcy fanów z ciemniejszej strony uniwersum Gwiezdnych Wojen mają szansę zabłysnąć! Zawiedziony przez swojego najbardziej zaufanego łowcę nagród Jabba brutalnie odreagowuje rozczarowanie. W najlepszej drużynie doszło do podziału i 4-LOM walczy z Zuckussem... Co mogło ich poróżnić? Odkrywamy wczesne przygody Boushha, gdy legendarny wojownik dostaje zlecenie, żeby zabić Dominę Tagge. Do akcji wkracza też morderczy droid IG -88!

Marvel Classic. Silver Surfer, tom 2
Scenariusz: Dan Slott
Rysunki: Michael Allred, Laura Allred
Przekład: Jacek Żuławnik
Oprawa: twarda
Objętość: 324 strony

Silver Surfer i Dawn Greenwood długo zwiedzali najdziwniejsze zakątki kosmosu, aż przyszedł czas, by odkryli najbardziej zadziwiającą z planet – Ziemię, świat pełen cudów, magii, potworów i oczywiście superbohaterów. Oboje zmierzą się tutaj z tym, co zostawili za sobą, ale już wkrótce wrócą między gwiazdy, gdzie czekają na nich kolejne przygody, kolejne kłopoty i… Galactus, Pożeracz Światów. Czy kosmiczni podróżnicy wyjdą z tego spotkania cało? I czy Surfer, który obiecał towarzyszyć Dawn w każdej wyprawie, jest gotów wybrać się z nią do miejsca, gdzie kończą się wszystkie podróże?
Przedstawiamy drugi i ostatni tom wyróżnionej Nagrodą Eisnera opowieści autorstwa scenarzysty Dana Slotta („Amazing Spider-Man”, „The Superior Spider-Man”) oraz Michaela i Laury Allredów („FF”, „X-Force”, „X-Statix”), znanych z wyjątkowego stylu inspirowanego pop-artem. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Silver Surfer” (2016) #1–14.

Marvel Fresh. Avengers – Powrót Gwiezdnego Piętna, tom 6

Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Ed McGuinness
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 112 stron

Szósty tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh! Avengers lecą w kosmos! Tam, w niesławnym więzieniu o rozmiarach galaktyki, szukają tajemniczej istoty obdarzonej mocą Gwiezdnego Piętna. Nie wiedzą tylko, czy ta nowa potęga stanie po ich stronie, czy spróbuje ich zniszczyć… a na dodatek muszą się mierzyć nie tylko z wrogami z całego kosmosu, lecz także z własnymi słabościami. Jaką rolę odegra w tej kosmicznie dalekiej wyprawie Czarna Wdowa? I kim okaże się nowy Starbrand?
Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzył Ed McGuinness („Deadpool Classic”, „Superman/Batman”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #26–30 serii „Avengers”.

Kaczogród - Papuga z Singapuru i inne historie z lat 1945–1946, tom 21
Scenariusz: Carl Barks
Rysunki: Carl Barks
Przekład: Marcin Mortka, Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 240 stron

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1945–1946. Ptak z tytułowej opowieści ma na imię Joe, a jego dziób skrywa niewyparzony język, który wyjątkowo daje się we znaki Donaldowi. Z kolei w komiksie Mądry pies kaczory postanawiają przyjąć pod swój dach kudłatego czworonoga. Donald upiera się, że zwierzę musi mieć rodowód i należeć do najinteligentniejszej rasy na świecie. Wszystko oczywiście toczy się zupełnie inaczej, niż sobie wyobrażał. Zwierząt jest w tym zbiorze więcej. W jednej z historii siostrzeńcy zaprzyjaźniają się z młodą foczką, a w innej – Donald usiłuje zdobyć indyka, żeby tradycji na Święto Dziękczynienia stało się zadość. Najdłuższy komiks w tomie, Postrach rzeki, opowiada o pewnym wodnym potworze. Donald nie potrzebuje jednak zwierząt, żeby wpaść w tarapaty. Wystarczy, że postanowi zwrócić znalezione pieniądze, zaimponować Daisy tężyzną fizyczną albo kolejny raz rywalizować ze swoimi siostrzeńcami
w wędkowaniu lub puszczaniu latawców. Kaczogród to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

Kodi, tom 1
Scenariusz: Jared Cullum
Rysunki: Jared Cullum
Przekład: Maciej Nowak-Kreyer
Oprawa: twarda
Objętość: 176 stron   

Wspaniała historia dwojga przyjaciół, których połączyło niezwykłe uczucie – miłość. Czytelnicy i miłośnicy zwierząt w każdym wieku będą chcieli przeżywać tę przygodę wiele razy.
Katia i jej babcia spędzają kolejne lato w swoim domku na Alasce, kiedy przypadkowy wypadek stawia Katię twarzą w twarz z największym stworzeniem, jakie kiedykolwiek widziała... ogromnym niedźwiedziem o wrażliwym sercu i z wielkim talentem do łowienia ryb. Ale kiedy Katia musi wrócić do domu w Seattle, oboje są rozdarci. Osamotniony niedźwiedź Kodi zrobi wszystko, aby ponownie połączyć się ze swoją kruchą ludzką przyjaciółką. Rusza w niebezpieczną podróż pełną zapierających dech w piersiach widoków, nowych odważnych towarzyszy i przygody na każdym kroku.
Jared Cullum to urodzony w Tennessee rysownik, ilustrator, pisarz i nauczyciel malarstwa. Komiks „Kodi” otrzymał nagrodę Reubena za najlepszą powieść graficzną i został przetłumaczony na wiele języków.

Lucky Luke. Wyjęci spod prawa, tom 6
Scenariusz: Morris
Rysunki: Morris
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron

Szósta z serii opowieści o Lucky Luke’u, kowboju, który przemierza bezdroża Ameryki i zawsze staje po stronie prawa.
Na Dzikim Zachodzie aż roi się od wyjętych spod prawa, ale nie ma bandytów sławniejszych od braci Daltonów. Sieją taki postrach, że Lucky Luke zostaje wynajęty do zlikwidowania zagrożenia z ich strony. Wyrusza w długi pościg za przestępcami. Jak zakończy się nierówna walka czterech na jednego? Później Samotny Kowboj spotka dwóch znajomych, z których jeden okaże się oszustem. Co zrobi nieznoszący kłamców Luke?
Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinnego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

Smerfy Komiks. Smerf Czarnoksiężnik, tom 7
Scenariusz: Peyo, Gos, Yvan Delporte
Rysunki: Peyo, Gos
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 56 stron

Siódmy album przygód Smerfów, niezwykłych istot, które zostały pokochane przez dzieci na całym świecie. Tom zawiera trzy opowieści: „Smerf Czarnoksiężnik”, „Pułapki na Smerfy” oraz „Zakochani w Smerfetce”.
Pewien Smerf marzy o poznaniu tajników magii, a nawet o zostaniu prawdziwym czarnoksiężnikiem. A że to bardzo niebezpieczne zajęcie, szykują się straszne kłopoty! W drugiej historyjce po raz kolejny przekonamy się, że kto pod kimś dołki kopie, ten sam w nie wpada. A w trzeciej wśród bohaterów pojawi się dawno niewidziany gość: Smerfetka!
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Supersi. Bohaterowie, tom 2
Scenariusz: Frédéric Maupomé
Rysunki: Dawid
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 112 stron

Troje dzieci z innej planety – Mat, Lili i Benji – są obdarzeni supermocami i wspomagani przez robota o imieniu Al. Są rozdarci między chęcią prowadzenia normalnego życia wśród ludzi a lękiem przed odkryciem, kim są. W tej serii autorzy podejmują takie tematy, jak poszukiwanie tożsamości, rodziny, samotności i odmienności pod przykrywką opowieści o superbohaterach.
W drugim tomie Mat, Lili i Benji będą musieli bardzo się postarać, żeby ich tożsamość nie została odkryta po tym, jak w lokalnej gazecie opublikowano informacje o pojawieniu się w mieście superbohaterów. Plotkom, insynuacjom i ożywionym dyskusjom nie ma końca…

Louca. Nadzieja uskrzydla, tom 4

Scenariusz: Bruno Deqiuer
Rysunki: Bruno Deqiuer
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 64 strony

Czwarty tom serii o nastolatku chcącym zostać piłkarzem i o jego przyjacielu duchu. Trwa mecz, od którego zależy los sekcji piłkarskiej liceum Louki. Jego drużyna musi wygrać, aby nie zostać zlikwidowana. Louca liczy, że Nathan pomoże mu w strzeleniu zwycięskiego gola, jednak przyjaciel równocześnie stara się rozwiązać zagadkę swojej śmierci i nie jest zbyt skoncentrowany na grze. Okazuje się także, że wynik meczu jest niezmiernie ważny również dla pewnego wpływowego przedsiębiorcy...
Autorem opowieści jest Bruno Dequier, który pracował przy takich filmach jak „Przygoda w Paryżu” czy „Lorax”. Potem stworzył komiksowy cykl „Louca”, który szybko stał się przebojem rynku frankofońskiego. Trzeci tom serii został w 2014 roku wyróżniony belgijską Nagrodą Saint-Michel w kategorii komiksu dla młodych odbiorców.

Frnck. Wybuch, tom 4

Scenariusz: Olivier Bocquet
Rysunki: Brice Cossu
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 60 stron

Dalszy ciąg perypetii nastolatka, który w tajemniczy sposób przeniósł się do czasów prehistorycznych. Franck nadal usiłuje ucywilizować swoich pierwotnych towarzyszy. Ci jednak część jego propozycji przyjmują z ochotą, ale niektóre uważają za bezsensowne. Tak jest też w przypadku przewidzianego przez Francka wybuchu wulkanu. Zignorowanie sygnałów świadczących o zbliżającej się erupcji może źle się skończyć dla wszystkich. Tylko jedna osoba chętnie słucha Francka, choć także nie dowierza jego opowieściom. Co ciekawe chłopcu człowiek ten wydaje się dziwnie znajomy…
Autorem serii jest francuski scenarzysta komiksowy Olivier Bocquet („Spirou et fantasio”), a rysunki wykonał Brice Cossu („Paradis perdu”).

Toska z lasu. Siena, Florencja, Castelguelfo i Montelupo, tom 3
Scenariusz: Teresa Radice
Rysunki: Stefano Turconi
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron

Trzeci, ostatni tom przygód Toski, buntowniczki ze średniowiecznej Italii, Robin Hooda w spódnicy! Minęło kilka miesięcy, odkąd Lucilla została porwana przez niegodziwego Gautiera z Brienne. Jej zrozpaczony ojciec stacjonuje z armią pod murami Florencji, boi się jednak zaatakować, by nie narazić na niebezpieczeństwo przetrzymywanej w niewoli córki. Ale jeszcze nie wszystko stracone! Wierni przyjaciele Lucilli, sprytna Toska i dziarski Rinaldo, mają plan jak uratować księżniczkę i potrafią przekonać do swojej sprawy obywateli miasta! Najważniejsze to trzymać się razem i pamiętać, że w jedności siła, a przyjaźń drwi sobie z wojny!
Autorami opowieści o Tosce i jej przyjaciołach są włoscy scenarzyści i ilustratorzy Teresa Radice i Stefano Turconi, znani m.in. z przygodowych serii „Violette around the world” i „Forbidden Harbour”.

Diabełki – Siostrom wstęp wzbroniony!
Scenariusz: Olivier Dutto
Rysunki: Olivier Dutto
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony

Diabełki są w znakomitej formie do robienia dowcipów! Siostra i jej młodszy brat, zwani przez dalszą rodzinę „dwiema dzikimi bestiami”, toczą ze sobą bezustanne boje. Zwykle wygrywa sprytniejsza Nina, bo ma mnóstwo pomysłów, jak sprawić, aby rodzice karali Tomka za rzeczy, których nie zrobił. Jednak nawet ona może się okazać bezradna w konfrontacji z kuzynem Frankiem... A jak poradzi sobie rodzeństwo, gdy mama wyjedzie na kilka dni i zostaną z tatą, który nie przepada za gotowaniem i sprzątaniem? Czy to naprawdę będzie tydzień raju z pizzą i filmami? Przekonamy się też, że i z rodziców naszych bohaterów są niezłe ziółka...
Scenarzystą i rysownikiem serii jest francuski twórca Olivier Dutto, który zdobył popularność właśnie „Diabełkami”, które są wydawane od 2004 roku. Wymyślił też serię poboczną, „Grippy”, poświęconą leniwemu kotu Niny i Tomka.
Jedna z najpopularniejszych we Francji serii humorystycznych dla dzieci. Druga część cyklu została w 2005 roku wyróżniona nagrodą na Festiwalu Komiksu w Angoulęme w kategorii dla młodych odbiorców. Trzeci album zbiorczy składa się z trzech tomów oryginalnych: „Prawdziwe aniołki”, „Jedna siostra wystarczy” i „Siostrom wstęp wzbroniony!”.

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: zapowiedzi, serie, Marvel, dla dzieci, DC, polskie, zagraniczne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czarownica Zora. Czarownica idzie do szkoły
Premiery komiksów Egmontu na maj 2024

Wiele ciekawych opowieści w majowej ofercie. Co warto przeczytać?

Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Polecamy
Zakładnicy Złego
Książka "Zakładnicy Złego" powraca w nowym wydaniu

Poznaj prawdziwe historie irlandzkich opętań i egzorcyzmów.

Polecamy
Ostatnio dodane
Czarownica Zora. Czarownica idzie do szkoły
Premiery komiksów Egmontu na maj 2024

Wiele ciekawych opowieści w majowej ofercie. Co warto przeczytać?

Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.