Nowości - Literatura

Premiery komiksów Egmontu na październik 2021

2021-09-29 13:17:10

Ogłoszono nowości komiksowe Egmont Polska na październik 2021. Wśród premier warto zwrócić uwagę na historię osadzoną w uniwersum "Blade Runnera", ale fani superbohaterów Marvel i DC też znajdą tu coś dla siebie. Nie zabraknie też propozycji dla młodszych czytelników.

Blade Runner: 2019Premiera 4 października 2021

Malutki Lisek i Wielki Dzik – Tam, tom 1 [wydanie II]
Scenariusz: Berenika Kołomycka
Rysunki: Berenika Kołomycka
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron

Nowe wydanie z odświeżoną szatą graficzną!
Pięknie namalowana opowieść dla młodszych dzieci o sile przyjaźni. Malutki Lisek żyje samotnie Tutaj – pod jabłonką na odległych wzgórzach. Jest szczęśliwym zwierzątkiem, które zajmuje się tylko sobą i swoimi lisimi sprawami. Jednak pewnego dnia pojawia się Wielki Dzik. Lisek jeszcze nie wie, że wraz z przybyszem nadszedł czas zmian, przygód i wędrówki do krainy Tam. Czy Malutki Lisek jest gotowy na to wszystko? I czy jest gotowy na niespodziewaną przyjaźń z nieznajomym?
Autorką komiksu jest Berenika Kołomycka, graficzka, ilustratorka i projektantka. Stworzyła rysunki do komiksów „Wykolejeniec” (scen. Grzegorz Janusz) i „Tej nocy dzika paprotka” (scen. Marzena Sowa). Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Premiera 13 października 2021

Kajko i Kokosz – Złota Kolekcja, tom 1
Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Oprawa: twarda
Objętość: 176 stron

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki „Wieczór Wybrzeża” w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934-2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. ZŁOTA KOLEKCJA to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostaną wszystkie komiksy „Kajko i Kokosz" – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice.
Tom pierwszy kolekcji zawiera długą historię "Złoty puchar" poprzedzoną wstępem Pauliny Christy, wnuczki Mistrza. Przybliża najmłodsze lata Janusza Christy i jego artystyczną drogę do stworzenia „Kajka i Kokosza".

Plansze Europy. Młodość Blueberry'ego, tom 1
Scenariusz: Jean-Michel Charlier
Rysunki: Jean Giraud
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twarda
Objętość: 148 stron

Seria „Młodość Blueberry'ego” jest „prequelem” znanej, klasycznej już francuskojęzycznej serii westernowej o przygodach porucznika kawalerii USA Mike’a Blueberry’ego. Akcja głównej serii rozgrywa się na Dzikim Zachodzie po wojnie secesyjnej. Seria „Młodość Blueberry'ego” opowiada o przygodach bohatera podczas samej wojny secesyjnej, ujawniając nieznane czytelnikowi głównej serii informacje o nim. Podobnie jak w głównej serii, bohater uczestniczy w głośnych wydarzeniach historycznych, ale jest nieustannie wplątywany w spiski i skomplikowane intrygi, co stwarza okazję do wartkiej akcji pełnej dramatycznych zwrotów.

Blade Runner: 2019, tom 1    
Scenariusz: Michael Green, Mike Johnson
Rysunki: Andres Guinaldo
Przekład: Maria Jaszczurowska
Oprawa: twarda
Objętość: 344 strony

W deszczowym Los Angeles, w dystopijnej przyszłości, rozpoczyna się nowa saga osadzona w uniwersum Blade Runnera. Najlepsza łowczyni androidów i śledcza, Aahna „Ash” Ashina, została przydzielona do zbadania sprawy tajemniczego zniknięcia Isobel i Cleo Selwyn, żony i córki miejscowego magnata biznesowego, Alexandra Selwyna, który jest przyjacielem Eldona Tyrella. W trakcie swoich poszukiwań Ash poznaje nowe oblicze przestępczego podziemia Los Angeles. Okazuje się, że pod imponującą fasadą miasto toczy powolne zepsucie. Łowczyni odkrywa straszną tajemnicę i demaskuje potworny spisek, a także musi zrewidować własną nienawiść do replikantów – sztucznych ludzi – których do tej pory tropiła i zabijała z taką zajadłością.
Autorami scenariusza są Michael Green (współtwórca filmu „Blade Runner: 2049”) i Mike Johnson („Star Trek”, „Transformers”), a rysunki stworzył Andres Guinaldo („Kapitan Ameryka: Steve Rogers”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w tomach: „Blade Runner 2019: Los Angeles”, „Blade Runner 2019: Off-World”, „Blade Runner 2019: Home Again, Home Again”.

Sandman. Dom lalki, tom 2 [wydanie III]
Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: Mike Dringenberg, Malcolm Jones III, Chris Bachalo,
Michael Zulli, Steve Parkhouse
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 232 strony

Drugi tom jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów. Seria „Sandman” to wielokrotnie nagradzane arcydzieło Neila Gaimana, które stworzyło nowy standard dojrzałej, literackiej fantastyki we współczesnym komiksie. Zilustrowana przez najwybitniejszych artystów komiksowych, obfituje w nawiązania kulturowe i religioznawcze, a w fabule płynnie przeplatają się wątki współczesne, fikcja, dramaty historyczne i legendy. W „Domu lalki” Władca Snów kontynuuje odbudowę swojego świata, musi też zmierzyć się ze śmiertelnym zagrożeniem.
Autorem scenariusza jest pisarz i scenarzysta Neil Gaiman, czternastokrotny zdobywca Nagrody Eisnera, a także laureat licznych nagród literackich, uznawany za jednego z najwybitniejszych pisarzy fantasy i science fiction. Rysunki wykonali wybitni amerykańscy ilustratorzy – m.in. Mike Dringenberg („Doom Patrol”, „Doktor Strange”) i Malcolm Jones III („Marvel Comics Presents”). Album zawiera zeszyty #8-16 oryginalnej serii.

Invincible, tom 12
Scenariusz: Robert Kirkman
Rysunki: Ryan Ottley, Cory Walker
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: twarda
Objętość: 344 strony

Ostatni tom przygód Marka Graysona – Invincibleʼa! Wszystkie dotychczasowe watki spotykają się i zostają wyjaśnione. Mark wraz z przyjaciółmi musi stanąć do ostatecznego starcia z Thraggiem. W konsekwencji będzie też zmuszony podjąć kluczowe decyzje dotyczące dalszego życia jego i jego rodziny. Czy wszystkie będą trafne? Co zrobić, by nie skrzywdzić bliskich, a jednocześnie sprostać przeznaczeniu?
Autorem scenariuszy do wszystkich tomów serii jest Robert Kirkman, twórca m.in. „Żywych trupów” i „Outcast”, a rysunki wykonali Ryan Ottley („The Amazing Spider-Man”) oraz Cory Walker („Spider-Man Unlimited”).

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda, tom 4
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Jean Tabary
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 196 stron

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knują, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Iznogud ma obsesję i w związku z tym zadanie na całe życie… Chce być kalifem w miejsce kalifa. I dlatego nic go nie zatrzyma. Duch, który całkowicie niszczy kalifów i tylko kalifów? Trzeba spróbować! Specjalista od skandali? Czemu nie? Magiczne muzeum figur woskowych? Jasne! A wszystko po to, żeby spełnić marzenie o władzy absolutnej. Czy w końcu uda mu się osiągnąć cel?
To czwarty album z cyklu „Przygody wielkiego wezyra Iznoguda”. Zawiera tomy: „Chcę być kalifem w miejsce kalifa”, „Koszmary Iznoguda”, „Dzieciństwo Iznoguda” oraz „Iznogud i kobiety”. Postać głównego bohatera wymyślili dwa legendarni francuscy autorzy: scenarzysta René Goscinny („Asterix”, „Lucky Luke”, książki o Mikołajku) i rysownik Jean Tabary („Corrine et Jeannot”). Na podstawie cyklu komiksowego o wielkim wezyrze powstały serial animowany i film fabularny.

DC Powieść graficzna 13+, Śladami Batgirl
Scenariusz: Sarah Kuhn
Rysunki: Nicole Goux
Przekład: Alicja Laskowska
Oprawa: miękka
Objętość: 192 strony

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.
Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano.
Cassandra Cain, nastoletnia zabójczyni, nie jest idealną kandydatką na nowe wcielenie Batgirl... przynajmniej jeszcze nie teraz. Czy uda się jej wyjść z cienia i pokonać największą przeszkodę – ten cichy głos w środku, mówiący, że nigdy nie będzie bohaterką? Na szczęście Cass nie musi mierzyć się z losem w pojedynkę. Z pomocą nowych mentorek – właścicielki japońskiej restauracji Jackie Fujikawy Yoneyamy oraz bibliotekarki Barbary Gordon – postara się sprostać wyzwaniu w jedyny sposób, jaki przychodzi jej do głowy: zbierając rozmaite informacje na temat swojej ulubionej superbohaterki. Problem w tym, że kilka lat temu Batgirl zapadła się pod ziemię... Czy Cass zdoła ją odnaleźć, uciekając przed własnym ojcem, który jest gotowy zniszczyć wszystko, co zdążyła pokochać? A może sama podejmie się misji ratowania świata?
Sarah Kuhn, autorka „Heroine Complex” i „I Love You So Mochi”, opowiada wstrząsającą historię dziewczyny, która mimo licznych przeszkód odnajduje w końcu swoją tożsamość. Opowieść uzupełniają rysunki Nicole Goux.

Siostry Niezapominajki, tom 1
Scenariusz: Giovanni Di Gregorio
Rysunki: Alessandro Barbucci
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 72 strony

Początek wzruszającej historii o trzech niezwykłych siostrach, ich wspaniałej mamie i tajemnicy sprzed lat. Sara uważa siebie i obie swoje siostry za osoby nieco... dziwne. Pewnie ma rację, skoro Lucilla odzywa się zazwyczaj tylko do swojego kota, Kasjopeja żyje w świecie marzeń o miłości, a sama bohaterka co noc ma sen, w którym główną odgrywa meduza. Gdy zbliża się Dzień Matki, dziewczynki postanawiają dać jej w prezencie album ze starymi zdjęciami, które znalazły na strychu. W miarę porządkowania fotografii zdają sobie sprawę, że wpadły na trop pewnej tajemnicy... Tak rozpoczyna się śledztwo dotyczące przeszłości rodziny. Czy sekret z dawnych lat jest związany z powracającym snem Sary? Dziewczynki nie wiedzą, jak ważne dla nich samych okaże się rozwiązanie zagadki...
Autorami serii są dwaj Włosi – scenarzysta Giovanni Di Gregorio („Brancaccio: chronique d’une mafia ordinaire”, „Last travel inc.”, „Monster Allergy”) oraz rysownik i scenarzysta Alessandro Barbucci, znany w Polsce przede wszystkim jako współautor bestsellerowego cyklu dla dziewczynek „WITCH” oraz serii science fiction „Sky Doll”.

Emilka Sza – Jak wiele to „nic”?
Scenariusz: Maciej Kur
Rysunki: Magdalena Kania
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 216x285

Obyczajowa komedia w konwencji magicznego realizmu. Emilka jest mimem. Mieszka w niewidzialnym domu i nie umie wydawać dźwięków. Zaprzyjaźnia się z Natalią, niewidomą gitarzystką lekkoduchem. Wciąż wpada w nowe, przedziwne kłopoty. Komiks to mieszanka absurdalnego humoru z czułą opowieścią o relacjach międzyludzkich pokazujący, że świat można też postrzegać w nietypowy, niekonwencjonalny sposób. Komiks autorstwa scenarzysty Macieja Kura (autora serii „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” oraz „Lil i Put”) oraz rysowniczki Magdaleny „Meago” Kani.

Najwybitniejsi Naukowcy. Newton. Grawitacja w akcji
Scenariusz: Jordi Bayarri
Rysunki: Jordi Bayarri
Przekład: Agata Ostrowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron

Kolejny tom kolekcji „Najwybitniejsi Naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. W tym albumie poznajemy Isaaca Newtona, badacza, który odkrył prawo powszechnego ciążenia, a dokonał tego – według legendy – w sadzie, gdy na głowę spadło mu jabłko z drzewa, pod którym siedział. Z opowieści dowiadujemy się, że od Newtona od najmłodszych lat interesowało wszystko, co działo się dookoła niego. Lubił przeprowadzać eksperymenty, dzięki którym poznawał reguły rządzące światem. Pozwoliło mu to stać się jednym z najbardziej wszechstronnych naukowców w historii. Jego odkrycia otworzyły zupełnie nowy rozdział w dziejach nauki.
Album zawiera także krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć bohatera albumu. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

Lucky Luke. Samotny jeździec, tom 76
Scenariusz: Tonino Benacquiste, Daniel Pennac
Rysunki: Achdé
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron

Po nieudanym napadzie Daltonowie znów wpadają w ręce Lucky Luke’a i trafiają do więzienia. Joe wymyśla plan ucieczki, ale pozostali bracia mają dość przywództwa małego szaleńca i się buntują. W tej sytuacji sprytny Joe proponuje, że nowym szefem bandy zostanie ten z nich, który po wydostaniu się zza krat pierwszy zdobędzie milion dolarów. Od tej pory każdy z desperados działa na własną rękę. Lucky Luke’a ponownie rusza w pościg za zbiegami, jednak tym razem ma utrudnione zadanie, bo musi podążać aż czterema tropami w cztery różne miejsca. A to dopiero początek jego kłopotów, ponieważ bracia wykażą się talentami, których nie ujawniali, gdy działali razem. Samotny Kowboj zastosuje więc nowe metody walki z bandytami – metody niezbyt pasujące do obrońcy prawa...
Cykl „Lucky Luke” był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów, m.in. Achdé, który narysował ilustracje do kilkunastu serii humorystycznych, takich jak „Big Twin”, „Esmeralda” czy „Kid Lucky”. Scenariusz tego albumu napisali dwaj znani także w Polsce pisarze: Daniel Pennac („Mała handlarka prozą”, „Wszystko dla potworów”, „Jak powieść”) i Tonino Benacquista („Malavita”).

Smerfy i bociany, tom 38
Scenariusz: Alain Jost, Thierry Culliford
Rysunki: Miguel Díaz Vizoso
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron

Smerfy, ulubieńcy małych i dużych czytelników, zawsze robią coś ciekawego – jeśli nie w swoim tajemniczym lesie, to w szerokim świecie, gdzie nie brakuje strasznych zagrożeń!
Papa Smerf ogłasza, że delegacja mieszkańców wioski poleci na bocianach do czarodzieja Omnibusa, aby wziąć udział w przyjęciu z okazji jego urodzin. Wycieczka udaje się znakomicie, goście bawią się wspaniale, jednak następnego dnia nie pojawiają się bociany mające odwieźć Smerfy do domu... Co się stało? Czy pięknym ptakom przydarzyło się coś złego? Papa Smerf organizuje wyprawę, aby wyjaśnić tajemnicę zniknięcia bocianów. Naszych bohaterów czeka niebezpieczna walka w obronie latających przyjaciół!
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Premiera 26 października 2021

Batman/Fortnite – Fundament
Scenariusz: Scott Snyder, Christos Gage, Donald Mustard
Rysunki: Joshua Hixson, Roman Stevens
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron

Bezpośrednio po bestsellerowym albumie „Batman/Fortnite: Punkt Zerowy” przychodzi czas na kolejną historię ze świata Fortnite, tym razem akcja przenosi się z wyspy do Gotham City. To jeszcze nie koniec sagi „Batman/Fortnite”, dopiero teraz akcja nabiera tempa.
Komiks zawiera bonusowy cyfrowy kod na strój z gry „Fortnite”.

Premiera 27 października 2021

Agatha Christie. I nie było już nikogo
Scenariusz: Jean-Françoise Vivier
Rysunki: Romuald Gleyse
Przekład: Paweł Łapiński
Oprawa: miękka
Objętość: 80 stron

„I nie było już nikogo”, pierwotnie wydane jako „Ten Little Niggers”, to jedna z najsłynniejszych powieści kryminalnych świata i jedna z najczęściej adaptowanych powieści Agathy Christie.
Pewnego letniego dnia na położoną u wybrzeży Devonu Wyspę Żołnierzyków przybywa dziesięć obcych sobie osób. Na miejscu okazuje się, że nie znają również właściciela wyspy, który zaprosił ich do siebie na wakacje, i którego nie ma na miejscu. Każdy z gości znajduje w swoim pokoju kartkę z dziecięcą rymowanką opowiadającą o śmierci dziesięciu żołnierzy... Po wystawnym lunchu goście niespodziewanie słyszą głos, zarzucający każdemu w nich popełnienie w przeszłości morderstwa, za które nie zostali ukarani. W dodatku zbliża się burza, uniemożliwiająca opuszczenie wyspy.
Komiks jest doskonałą adaptacją powieści, będącej wzorcem konstruowania opowieści kryminalnej. Autorem scenariusza jest znany francuski kompozytor i scenarzysta Pascal Davoz, a rysunków - rysownik i kolorysta Damien Callixte, od lat współpracujący z wydawnictwem Paquet.

Green Class. Chaos, tom 3
Scenariusz: Jéróme Hamon
Rysunki: David Tako
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony

Trzeci tom opowieści przygodowej rozgrywającej się na Ziemi pustoszonej przez tajemniczy wirus, który powoduje przemianę zarażonych w przerażające stwory.
Młodzi Kanadyjczycy wciąż są w rejonie zerowym rozprzestrzeniania się pandemii. Walcząc o przetrwanie, powoli docierają do prawdy o powstaniu wirusa. Kolejne fakty okazują się jednak mieć coraz mniej wspólnego z nauką. Czyżby przyczyna zarazy tkwiła w odwiecznych tajemnicach pradawnej Ziemi, w sekretach rodem z mitologii Lovecrafta? Bohaterowie rozumieją, że muszą ocalić planetę przed niepojętą grozą, ale czy kilkoro nastolatków będzie w stanie sprostać takiemu wyzwaniu?
Autorami opowieści są dwaj francuscy twórcy: znany z komiksów mangowych, dziecięcych i fantastycznych scenarzysta Jéróme Hamon (np. „Dreams Factory", „Nils”) oraz zafascynowany sztuką japońską rysownik o pseudonimie David Tako, dla którego seria „Green Class” jest pierwszym pełnowymiarowym wyzwaniem ilustratorskim.

Hellboy i BBPO: 1952–1954, tom 1
Scenariusz: Mike Mignola, Scott Allie, Chris Roberson
Rysunki: Brian Churilla, Richard Corben, Stephen Green,
Alex Maleev, Paolo Rivera, Joe Rivera, Patric Reynolds,
Ben Stenbeck, Michael Walsh
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 444 strony

Zbiór historii o wczesnych misjach Hellboya. Ledwie parę lat po tym, jak został sprowadzony na Ziemię przez Rasputina i hitlerowców, Piekielny Chłopiec jest już na tyle dojrzały, że rozpoczyna pracę agenta w Biurze Badań Paranormalnych i Obrony. Najsłynniejszy pracownik BBPO stopniowo odnajduje swoje miejsce w świecie paranormalnych dochodzeń. Zdobywa doświadczenie pod okiem profesora Bruttenholma i starszych członków agencji. Prowadzi śledztwa na całym globie – od Wyoming po Wielką Brytanię i od Arktyki po Hongkong. Jego przeciwnikami są duchy, demony, potwory i okultyści, a dzięki kolejnym zwycięstwom i rozwiązanym sprawom kariera Helboya nabiera rozpędu.
Twórcą świata Hellboya i współscenarzystą nowej serii jest sławny Mike Mignola. Pozostałe scenariusze napisali doskonale znani czytelnikom „Hellboya” i „BBPO” John Arcudi oraz Chris Roberson. Wśród rysowników znaleźli się między innymi Alex Maleev, który zyskał uznanie ilustracjami do opowieści o Daredevilu i Batmanie, oraz Richard Corben.
Album zawiera zeszyty: „Hellboy and the B.P.R.D.: 1952” #1–5, „Hellboy and the B.P.R.D.: 1953 – The Phantom Hand & The Kelpie”, „Hellboy and the B.P.R.D.: 1953 – The Witch Tree & Rawhead and Bloody Bones”, „Hellboy and the B.P.R.D.: 1953 – Beyond the Fences” #1–3, „Hellboy and the B.P.R.D.: 1954 – Black Sun” #1–2, „Hellboy and the B.P.R.D.: 1954  – The Unreasoning Beast”, „Hellboy and the B.P.R.D.: 1954 – Ghost Moon” #1–2, „Hellboy: The Mirror” z „Free Comic Book Day 2015” oraz „Wandering Souls” z „Hellboy Winter Special 2016”.

Star Trek – Konflikt Q
Scenariusz: Scott Tipton, David Tipton
Rysunki: David Messina, Sylvia Califano
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 152 strony

Kolejny album przedstawiający dzieje bohaterów kultowego serialu telewizyjnego „Star Trek”! W tym tomie załogi z klasycznego serialu „Star Trek” oraz seriali „Następne pokolenie”, „Voyager” i „Stacja kosmiczna” zostają przeniesione w czasie i zmuszone do rywalizacji w turnieju, narzuconym im przez tajemniczą istotę znaną jako Q. Najsłynniejsi dowódcy Gwiezdnej Floty spotykają się po raz pierwszy w największym wydarzeniu łączącym światy różnych seriali!
Autorami scenariusza do albumu są amerykański scenarzysta oraz historyk komiksu Scott Tipton („Star Trek”, „Doctor Who”) i David Tipton („Star Trek: The Next Generation - Intelligence Gathering”), natomiast rysunki wykonał włoski rysownik David Messina („Catwoman”).

Tom Strong, tom 2
Scenariusz: Alan Moore i inni
Rysunki: Chris Sprouse i inni
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 336 stron

Drugi tom edycji zbiorczej bestsellerowej serii Alana Moore’a. Sławny scenarzysta oddaje w tej opowieści błyskotliwy hołd autorom klasycznych komiksów i książek fantastycznych, na których się wychował.
Przystojny i silny Tom Strong narodził się ma już ponad sto lat, a jednak wciąż wygląda na mężczyznę w sile wieku. Chociaż skupia się na obronie zwykłych obywateli Millennium City, nie zaniedbuje też innych rejonów świata. Jego mocarna ręka sięga wszędzie – od mistycznej wieży na krańcu czasu, poprzez rozpalone lawą jądro Ziemi, aż po zimne otchłanie kosmosu. W przygodach wspierają go bliscy i przyjaciele... a czasem nawet wrogowie. Do Dhalui, Tesli, Salomona i Pneumana dołączają potężna heroina Swietłana X i kowboj kosmosu Coleman Grey. Pojawiają się też dawne miłości Toma...
Scenarzystą serii jest brytyjski twórca Alan Moore, ponaddwudziestokrotny (!) zdobywca Nagrody Eisnera, autor takich bestsellerów jak „Strażnicy”, „Promethea”, „V jak vendetta”, „Liga Niezwykłych Dżentelmenów”, „Prosto z piekła”, „Marvelman”. Rysunki są w głównej mierze dziełem amerykańskiego grafika Chrisa Sprouse’a („Batman”, „Hammerlocke”), który zdobył dwie Nagrody Eisnera za pracę właśnie nad „Tomem Strongiem”. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach 13–24.

Marvel Limited. Doktor Strange
Scenariusz: Stan Lee, Dennis O’Neil, Don Rico, Roy Thomas
Rysunki: Steve Ditko
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 432 strony

Dla Stephena Strange’a – chirurga równie sławnego, jak aroganckiego – świat skończył się po wypadku samochodowym. Z uszkodzonymi nerwami dłoni nie miał szans na dalszą karierę, wyruszył więc w podróż na Wschód, gdzie szukał uzdrowienia, a znalazł… najprawdziwszą magię! Wraz z nią poznał setki najdziwaczniejszych wymiarów i najniegodziwszych demonów. Teraz jako Mistrz Sztuk Magicznych strzeże Ziemi przed władcami koszmarów, straszliwym Dormammu i tym, co czai się w nienazwanych krainach poza czasem! Jego zgubą może się jednak okazać jeden zazdrosny czarnoksiężnik…
Przedstawiamy trzeci album z ekskluzywnej, stworzonej z myślą o koneserach komiksowej klasyki kolekcji Marvel Limited. „Doktor Strange” to zbiór pierwszych opowieści o tytułowym czarodzieju autorstwa mistrzów komiksu Stana Lee i Steve’a Ditko – twórcy kultowych, psychodelicznych wizji magicznych światów, które wzbudziły wielką fascynację w pokoleniu kontrkultury lat sześćdziesiątych, a dziś stanowią niekwestionowaną klasykę amerykańskiego komiksu.
Eleganckie polskie wydanie w specjalnym powiększonym formacie zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Strange Tales” #110–111 i 114–146 oraz „The Amazing Spider-Man Annual” #2, a także wstęp i posłowie autorstwa Stana Lee wraz z obszerną galerią okładek i dodatkowych ilustracji.

Marvel Deluxe. Spider-Man – Historia życia

Scenariusz: Chip Zdarsky
Rysunki: Mark Bagley
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: twarda
Objętość: 212 stron

Dawno temu, w piętnastym zeszycie komiksu „Amazing Fantasy” z 1962 roku, piętnastoletni Peter Parker został ugryziony przez radioaktywnego pająka i tak narodził się superbohater znany jako Spider-Man. Od tamtej opowieści minęło prawie sześćdziesiąt lat. Co by było, gdyby tyle samo czasu upłynęło również w życiu Spideya?
Z okazji osiemdziesiątych urodzin Marvel Comics mistrz humoru Chip Zdarsky („Daredevil”, „Sex Criminals”), laureat aż czterech Nagród Eisnera, i kultowy rysownik Mark Bagley („Ultimate Spider-Man”) snują wyjątkową opowieść o Spider-Manie – od jego superbohaterskich początków, przez trudne czasy wojny wietnamskiej i wojny domowej, aż do ostatniej misji Człowieka Pająka, w której rozstrzygną się losy nie tylko jego samego, ale i wszystkich, których kocha!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–6 miniserii „Spider-Man: Life Story”.

Marvel Fresh. Amazing Spider-Man: Przyjaciele i wrogowie, tom 2
Scenariusz: Nick Spencer
Rysunki: Humberto Ramos, Michele Bandini, Steve Lieber
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron

Drugi tom przygód Spider-Mana z nowej serii wydawniczej Marvel Fresh!
Boomerang, nowy współlokator, Petera Parkera, zaprasza go wieczorem do baru. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie okazało się, że to bar, w którym spotykają się najgroźniejsi przestępcy z miasta. W dodatku urządzają sobie konkurs wiedzy o Spider-Manie. Czy Parker będzie miał szansę w nim wygrać? Następnie Gildia Złodziei kradnie kostiumy i sprzęt wszystkim nowojorskim superbohaterom. Pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji i odzyskaniu cennych łupów Spider-Manowi niespodziewanie oferuje Czarna Kotka. Ale czy na pewno działa bezinteresownie? Tymczasem Mary Jane trafia do grupy psychoterapeutycznej dla osób powiązanych z superbohaterami.
Autorem scenariusz jest Nick Spencer („Iron-Man 2.0”, „Ant-Man: Druga szansa”), a rysunki przygotował Humberto Ramos („Extraordinary X-Men”). Album zawiera zeszyty serii „The Amazing Spider-Man” (2018) #6–10.

Batman Noir. Gotham w świetle lamp gazowych
Scenariusz: Brian Augustyn
Rysunki: Mike Mignola, Eduardo Barreto
Przekład: Miłosz Brzeziński, Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 120 stron

Kolejna odsłona klasycznych opowieści o Batmanie w czerni i bieli. Mistrzowie komiksu amerykańskiego proponują wizję Batmana w czasach wiktoriańskich. Jak w czasach tajemnic i przesądów mieszkańcy Gotham reagowaliby na postać w stroju nietoperza, pojawiającą się nocami? Czy samozwańczego stróża prawa obawiali by się zarówno winowajcy, jak i niewinni? W pierwszej opowieści „Gotham w świetle lamp gazowych” Człowiek Nietoperz spotyka Rzeźnika z Whitechapel i – w przeciwieństwie do rzeczywistości – udaje mu się go zdemaskować. W drugiej historii „Pan przyszłości” musi zmierzyć się z szalonym prorokiem, pragnącym powstrzymać Gotham przed wkroczeniem w XX wiek. Autorem scenariusza obu opowieści jest Brian Augustyn („Flash”), natomiast rysunki wykonali Mike Mignola („Hellboy”) i Eduardo Barreto („New Teen Titans”).

DC Limited. Strażnicy - duże wydanie [wydanie II]
Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Dave Gibbons
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 464 strony

Monumentalne dzieło, które zburzyło stereotyp amerykańskich komiksów o superbohaterach, tym razem w limitowanej wersji w powiększonym formacie. Skonstruowana z zegarmistrzowską precyzją historia dwóch pokoleń zamaskowanych bohaterów, rozgrywająca się w alternatywnej Ameryce od końca II wojny światowej po połowę lat 80. XX wieku. Fabuła zaczyna się jak historia kryminalna, ale szybko rozwija się w opowieść o spisku, który wpłynie na losy planety. Album autorstwa gigantów rynku komiksowego – brytyjskiego scenarzysty Alana Moore’a („Saga o Potworze z Bagien”, „V jak Vendetta”) i rysownika Dave’a Gibbonsa („Doctor Who”, „Rann–Thanagar War”).

DC Black Label. Hellblazer - Wzlot i upadek
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Darick Robertson, Diego Rodriguez
Przekład: Jacek Żuławnik
Oprawa: twarda
Objętość: 152 strony

Gdy pewien nieprzyzwoicie bogaty człowiek spada z nieba, jego niefortunny lot kończy się makabryczną śmiercią na iglicy kościoła. Sprawa jest o tyle dziwna, że mężczyzna ma na plecach... skrzydła. Na domiar złego jest zaledwie pierwszą kroplą istnego deszczu biznesmenów, którzy kończą równie marnie jak on. Zbita z pantałyku detektyw Aisha Bukhari drepcze w miejscu, próbując znaleźć rozwiązanie tej nietypowej zagadki, gdy odwiedza ją przyjaciel z dzieciństwa, fachowiec od wiedzy tajemnej John Constantine, który odkrywa związek pomiędzy upadającą elitą a pewnym wstrząsającym wydarzeniem ze wspólnej przeszłości jego i Aishy. Co takiego zabójstwa grubych ryb mogą mieć wspólnego z pierwszą ofiarą na sumieniu Johna? Jaką rolę w tych wydarzeniach odgrywają niebo i piekło? Jak zachowa się Constantine? Czy niczym mściwy Robin Hood pozwoli bogatym sukinkotom dalej spadać z nieba, mimo że do pewnego stopnia ciąży na nim odpowiedzialność za całą tę sytuację?
Okultystyczny kryminał „Hellblazer: Wzlot i upadek” jest dziełem gwiazdorskiego duetu: scenarzysty Toma Taylora („DCeased”, „Injustice”) i rysownika Daricka Robertsona („Chłopaki”, „Transmetropolitan”).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Hellblazer: Rise and Fall” #1–3 oraz galerią okładek alternatywnych i szkice Daricka Robertsona.

Uniwersum DC. Batman – Wojna Jokera, tom 2

Scenariusz: James Tynion IV i inni
Rysunki: Jorge Jiménez, Tomeu Morey i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 360 stron

Joker rozpętał wojnę z Mrocznym Rycerzem, a Gotham zmieniło się w pole bitwy. Po tym jak Książę Zbrodni przejął cały majątek Bruce’a Wayne’a, dysponuje nieograniczonymi zasobami w wojnie z Batmanem. Stworzył nawet własną armię, żeby ostatecznie pokonać Mrocznego Rycerza, a na jego celowniku znalazł się nie tylko obrońca Gotham, ale i najbliższe mu osoby. Czy rodzina Batmana wyjdzie z tego cało i czy zdoła się zjednoczyć, by stanąć ramię w ramię w walce przeciwko Jokerowi? Jaką rolę odegra we wszystkim Harley Quinn – czy to ona uratuje Batmana i pokona Jokera?
W albumie znajdziemy również konfrontację Harley Quinn z nową dziewczyną Jokera – Punchline, powrót Nightwinga, debiut Łowcy Klaunów i wiele innych niezapomnianych historii!
Album „Batman – Wojna Jokera” stworzyli scenarzysta James Tynion IV („Batman. Wojownicze Żółwie Ninja”, „Batman Detective Comics”) i rysownik Jorge Jiménez (Supersons”), przy współudziale wielu znakomitych artystów.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Batman” #95-100 oraz „Batgirl” #47-48 (część), „Detective Comics” #1025, „Harley Quinn” #75, „Red Hood and The Outlaws” #48, „Nightwing” #74, „Catwoman” #25, „Batman: The Joker War Zone” #1.

DC Odrodzenie. Flash - Rządy Łotrów, tom 13
Scenariusz: Joshua Williamson
Rysunki: Rafa Sandoval, Christian Duce
Przekład: Tomasz Kłoszewski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony

Kolejny tom opowieści o Flashu w ramach linii wydawniczej DC odrodzenie. Od lat Szkarłatny Sprinter chroni Central City przed nikczemnymi knowaniami Łotrów. Tym razem sytuacja się zmieniła. Przestępcy nie są już zwykłymi opryszkami – ich moce zostały wzmocnione do maksium przez Lexa Luthora, który wyświetlił na niebie swój złowieszczy sygnał i sprowadził nieprzenikniony mrok na Ziemię. O spotkaniu Luthora z Łotrami można dowiedzieć się więcej w tomie „Liga Sprawiedliwości: Wojna totalna. Rok Łotrów”.  
Co więcej, moc prędkości – źródło siły wszystkich sprinterów – jest martwa, a to oznacza, że Najszybszy Człowiek na Ziemi nie jest już tak szybki, jak kiedyś. Czy osłabiony Szkarłatny Sprinter zdoła stawić czoło swoim największym wrogom, gdy stali się potężniejsi niż kiedykolwiek?
Przekonaj się o tym w albumie „Flash: Rządy Łotrów” ze scenariuszem Joshuy Williamsona („Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad”) i rysunkami Rafy Sandovala („Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni”) oraz Jordiego Tarragony („Green Lantern”, „Catwoman”).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „The Flash” #75, #82-87.

Star Wars. Vader na celowniku
Scenariusz: Robbie Thompson
Rysunki: Marc Laming, Cris Bolson, Stefano Landini,
Marco Failla, Roberto Di Salvo, Georges Duarte
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 136 stron

Oprócz wielotomowych cykli o bohaterach i antagonistach odległej galaktyki, wydawnictwo Marvel publikuje także zamknięte, jednotomowe opowieści komiksowe. Jedną z nich jest „Vader na celowniku”, w której Mroczny Lord Sithów tropi tajemniczy syndykat zbrodni działający poza imperialnym systemem rządów. Nie wie jednak, że sam znalazł się na celowniku – ścigają go najgroźniejsi łowcy nagród w galaktyce, najęci przez tych przestępców, by zlikwidować Vadera raz na zawsze! Zbieranina zabójców pod wodzą Beilerta Valance’a – upadłego oficera Imperium – nie cofnie się przed niczym, by zdobyć największą nagrodę w życiu. Valance i Dengar szukają najlepszej broni na Lorda Sithów – będzie im potrzebna, gdy Vader odwróci losy bitwy i przyprze ich do muru! Ale co się stanie, kiedy zarówno myśliwi, jak i zwierzyna odkryją mroczne sekrety syndykatu zbrodni znanego jako Ukryta Dłoń.

Pamiętniki Wisienki. Od pierwszych śniegów do Perseidów, tom 5
Scenariusz: Joris Chamblain
Rysunki: Aurélie Neyret
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 80 stron

Wisienka to nastolatka, która rozplątuje pogmatwane ścieżki życiowe różnych ludzi. Dzięki detektywistycznej żyłce i zaangażowaniu przywraca im radość, sens życia i utracone głębokie uczucia. Tym razem los spłata jej ogromnego figla i to ona sama stanie się „ofiarą” śledztwa. A to za sprawą pewnej tajemniczej postaci z kart jej pamiętnika. Wisienka będzie musiała cofnąć się w czasie do chwil, gdy była małą dziewczynką i wydarzyło się coś, o czym wolałaby nigdy nie pamiętać. Lecz ktoś nie pozwoli jej na to, wyciągając na światło dzienne trudne sprawy ukryte na dnie serca dziewczynki…
Scenariusz napisał Joris Chamblain, a przepiękne rysunki stworzyła Aurélie Neyret. „Pamiętniki Wisienki” to komiks dla dzieci, który odniósł wielki sukces we Francji i zdobył Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angouleme w 2014 r.

Premiera 28 października 2021

Asteriks i Gryf, tom 39
Scenariusz: Jean-Yves Ferri  
Rysunki: Didier Conrad
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron

Asteriks i Obeliks powracają wraz ze swoją 39. przygodą. Razem z najsłynniejszym z galijskich druidów, Panoramiksem, przygotowują się do wyruszenia w długą i tajemniczą podróż w poszukiwaniu dziwnej i przerażającej istoty – gryfa!
Seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 roku przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem – stopniowo – reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku. W tym roku świętujemy 60. urodziny słynnych Galów – Asteriksa, Obeliksa i ich przyjaciół.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Egmont Polska, zapowiedzi, nowości, serie, polecane komiksy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Mroczny kryzys  na Nieskończonych Ziemiach
Premiery komiksów Egmontu na kwiecień 2024

Co ciekawego będzie można przeczytać w tym miesiącu?

Polecamy
X-Men: Saga Mrocznej Phoenix
Zadebiutowała oficjalna powieść Uniwersum Marvela "X-Men: Saga Mrocznej Phoenix"

To trzymająca w napięciu opowieść o przemianie, poświęceniu i potędze przyjaźni.

Ostatni bastion umysłu
"Ostatni bastion umysłu" - książka Garriego Kasparowa o mistrzowskiej grze w szachy

Kulisy słynnych gier, rozmyślania o sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Polecamy
Ostatnio dodane
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.