Nowości - Literatura

Premiery komiksów Egmontu na luty 2024

2024-02-06 13:05:38

Egmont Polska prezentuje premiery komiksów na luty 2024 roku. Wśród nowości widzimy m. in. nowe przygody superbohaterów z DC (tu szczególnie warto sprawdzić serię Manga DC) i Marvela, coś dla fanów Mandalorianina, trochę science fiction i fantasy a także tytuły pełne mroku i grozy. Są również bardzo różnorodne propozycje dla dzieci. Sprawdźcie, jakie komiksy będzie można przeczytać już w tym miesiącu!

DC Deluxe. Uniwersum DC według Neila GaimanaPremiery komiksów Egmont na luty 2024

Historia SF
Scenariusz: Xavier Dollo
Rysunki: Djibril Morissette-Phan
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twarda
Objętość: 240 stron

Dziś science fiction jest obecne wszędzie, nie tylko w literaturze, ale także w filmach, grach wideo, a nawet w życiu codziennym. Kto wymyślił słowo „science fiction”? A słowo „robot”? Kim są wielcy autorzy tego gatunku? Które dzieła trzeba przeczytać?
Ta kompleksowa historia science fiction opowiedziana w formie komiksu w fascynujących szczegółach kreśli jej dzieje od początków gatunku aż do czasów współczesnych. Dzięki temu graficznemu przewodnikowi – zrealizowanemu przez scenarzystę i historyka Xaviera Dollo i rysownika Djibrilego Morissette-Phana („All-New Wolverine, X-Men: Gold”, „Star-Lord”) – każdy czytelnik będzie mógł z łatwością odnaleźć się w świecie wizjonerskich twórców, którzy, od Asimova, przez Lema, do Zelaznego, odcisnęli swoje piętno piętno w rozwoju science fiction.
Ponadto obszerny tekst Tomasza Kołodziejczaka poświęcony rozwojowi SF w Polsce.

Świat Akwilonu. Elfy – Ostatni Cień, tom 8
Scenariusz: Olivier Peru
Rysunki: Stéphane Bileau
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 52 strony

Ósmy tom serii fantasy o elfach ze świata Akwilonu. Wyspy Białych Elfów zostały spustoszone przez piratów, ale jeden z ocalałych członków plemienia, Fall, kontynuuje misję ochrony zagrożonych gatunków. Wraz ze swoim ogromnym smokiem Ostatnim Cieniem staje się postrachem złoczyńców i przechodzi do legendy. A że na legendach można zbić majątek, grupa bezwzględnych najemników postanawia schwytać słynnego elfa i jego brata smoka...
Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les Druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Ten tom „Elfów” stworzyli dwaj inni francuscy autorzy zaproszeni do współpracy nad rozwijaniem tego uniwersum: scenarzysta Olivier Peru (serie fantasy „Mjöllnir” i „Shaman”, cykl ezoteryczny „In Nomine”) oraz rysownik Stéphane Bileau, znany w Polsce z opowieści fantasy w realiach arturiańskich „W poszukiwaniu Graala”.
Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i powstają kolejne tomy.

Uniwersum DC. Liga Sprawiedliwości – Ligi chaosu, tom 3

Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Szymon Kudrański, Emanuela Lupacchino,
Sanford Greene
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony

Wstrząsające zakończenie opowieści Briana Michaela Bendisa o Lidze Sprawiedliwości. Liga i Mroczna Liga łączą siły, aby chronić świat przed wiecznym chaosem! Xanadoth, pierwsza Władczyni Chaosu, powróciła do krainy śmiertelników. Włada mocami wypaczającymi rzeczywistość i pragnie wziąć odwet na całym uporządkowanym świecie! Opętała Czarnego Adama, a na cel wzięła także Władcę Ładu, Doktora Fate’a! Chce zasiać nieufność i rozpacz w szeregach obu drużyn! Ligi muszą się nauczyć współdziałać, aby mieć choć cień nadziei na przetrwanie! Oprócz tego we współczesnym uniwersum DC pojawia się jedna z najciekawszych postaci wymyślonych przez legendarnego twórcę komiksowego Jacka Kirby’ego – OMAC.
Opowieść Briana Michaela Bendisa zilustrowali Szymon Kudrański, Emanuela Lupacchino, Sanford Greene i wielu innych rysowników.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Justice League” #72–74 i „Justice League” 2022 ANNUAL.

Mój pierwszy komiks 5+

Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Wspólne życie, tom 3
Scenariusz: Brigitte Luciani
Rysunki: Eve Tharlet
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda z gąbką
Objętość: 32 strony

Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki z panem Borsukiem i panią Lisicą!
Po emocjach i drzewach rodzina Borsuków i Lisów przedstawia nam szerszy, ale bardzo ważny temat – wspólne życie. Wolność, braterstwo, równość, tolerancja to pojęcia wyjaśniane małym dzieciom w zabawny i edukacyjny sposób. Podczas tej historii dzieci będą mogły się zastanowić, jak można wspólnie podjąć decyzję pomimo różnic między ludźmi, co jest doskonałym wprowadzeniem do życia w społeczeństwie.
To trzecia tematyczna książka – zabawna i pełna anegdot – ze świata rodziny Borsuków i Lisów. Wspaniała rodzinka!

Światła Północy. Drzewo portalu – część II, tom 6
Scenariusz: Malin Falch
Rysunki: Malin Falch
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: twarda
Objętość: 144 strony

Nadszedł czas ostatecznego starcia! Sonja rusza na ratunek Espenowi, którego Wikingowie chcą rzucić na pożarcie wężowi morskiemu. W tym czasie stryj Henrik szuka sposobu, aby zabrać ją z powrotem do Røros. Jednak droga do domu wiedzie przez drzewo portalu… i jest dobrze strzeżona.
„Światła Północy” autorstwa Malin Falch to komiks z gatunku portal fantasy, pełnymi garściami czerpiący z norweskiego folkloru. Seria zdobyła liczne prestiżowe nagrody i trafiła na półki księgarń w aż dwunastu krajach!

Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja.
Ewolucja człowieka, tom 3

Scenariusz: Silvia Bencivelli, Piero Genovesi, Luca Pagani,
Chiara Segré, Andrea Vico, Jacopo Olivieri, Tea Orsi
Rysunki: Denise Shimabukuro, Danilo Loizedda,
Marco Palazzolo, Marino Gentile
Przekład: Maria Białek
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony

Tom trzeci „Genetyki i ewolucji" z serii „Nauka z komiksem" dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Stich i jego przyjaciele przekonują się, że skutki działania miotacza promieni ewolucji wynalezionego przez Jumbę mogą być nieprzewidywalne. Trafiony takim promieniem David zmienia się wręcz nie do poznania. Jak to się skończy? Poznaj naszych przodków i etapy ich ewolucji. Dowiedz się, co to jest epigenetyka i jak Homo sapiens przez wieki podbijał świat.

Czarodziejki W.I.T.C.H., tom 12

Scenariusz: Gaja Arrighini, Bruno Enna, Alessandro Ferrari, Giorgio Ferrari, Silvia Gianatti, Paola Mulazzi
Rysunki: Davide Baldoni, Monica Catalano, Antonello Dalena, Lucio Leoni, Elisabetta Melaranci, Gianluca Panniello, Giada Perissinotto, Manuela Razzi, Stefano Turconi, Daniela Vetro, Alberto Zanon
Przekład: Joanna Szabunio
Oprawa: twarda
Objętość: 324 strony

Dwunasty album zbiorczy przygód kochanych przez czytelników czarodziejek! Ragorlang, stwór żywiący się ludzką energią, i przebiegła Tecla nie dają dziewczynom spokoju. Hay Lin przeżywa koszmary zarówno w snach, jak i na jawie, ponieważ fioletowe potwory zjawiają się także w Sheffield Institute. I tylko dr Folkner, pracujący w szkole tajemniczy lekarz, nie jest zaskoczony. Jaką odgrywa rolę? Jest przyjacielem czy wrogiem? Dziewczyny wkrótce się o tym przekonają! Tymczasem w życiu Will pojawia się niesamowicie przystojny Neil, a Matt wciąż jest w trasie koncertowej zespołu Karmilli. Dumna Cornelia nadal czeka na jakiś gest ze strony Petera i zastanawia się, jak wyznać mu swoje uczucia. Na dodatek tajemnicze zielone światło sprawia, że spełniają się wszystkie życzenia mieszkańców Heatherfield. Czy są szczęśliwi? Na pewno. Świat jednak staje na głowie. Jak to wszystko się skończy? Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla każdego, kto uwielbia przygody, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanów serii! Księga dwunasta zawiera komiksy z numerów 139–148 magazynu „Czarodziejki W.I.T.C.H.” – to ponad trzysta stron przygód czarodziejek!

Premiery komiksów 28 lutego 2024

OKP Dolores. Piaski Tishali, tom 5
Scenariusz: Didier Tarquin, Lyse Tarquin
Rysunki: Didier Tarquin
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony

Piąta część awanturniczej historii z gatunku science fiction o byłej zakonnicy, która odziedziczyła po ojcu okręt kosmicznych piratów.
Mony oraz jej córeczka i wierni towarzysze nie mogą się wydostać ze zniszczonej przez przemysł wydobywczy planety Tishala. Wspaniały statek kosmiczny bohaterów, Dolores, ma skorodowane poszycie w wyniku działania kwaśnych wiatrów, przez co jest niezdolny do lotu. Aby zdobyć środki na jego naprawę, Mony postanawia zaciągnąć się do najemniczej sfory Psów Pustyni, która szykuje się do wyprawy łupieżczej. Czy jednak ten sposób zdobycia pieniędzy nie wpędzi międzygwiezdnych podróżników w jeszcze większe kłopoty?
Twórcami serii są Didier Tarquin i Lyse Tarquin, znani polskiemu czytelnikowi jako autorzy ilustracji i kolorów do opowieści o Lanfeuście z Troy.

Mroczna otchłań, tom 5
Scenariusz: Christophe Bec
Rysunki: Ennio Bufi
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa: twarda
Objętość: 112 stron

Podwodne miasta, których nie miała prawa zbudować ludzka ręka. Prehistoryczne istoty, które żyją jedynie w budzących przerażenie legendach. Mroczna otchłań skrywa w sobie tajemnice przekraczające ziemską wyobraźnię. Od zarania dziejów człowieka fascynują niezbadane głębiny mórz… Ocean jest ogromny, gęsta dżungla – nieprzebrana, a człowiek – śmiesznie mały. Choćby poświęcił całe życie, odkryje zaledwie niewielką część świata.
Rok 2029. Dwa lata po kataklizmie, który nawiedził Ziemię i obrócił w gruzy świat, jaki ludzkość znała do tej pory. Łódź podwodna Lou Melville ulega wypadkowi, a sama Lou trafia na nieczynną platformę wiertniczą, gdzie mnisi założyli prowizoryczny klasztor. Jednak spokój tego miejsca zaburza nowo powstały odłam buntowników. A jeśli przyczyną wszystkiego jest obecność Lou?
Piąty tom zbiorczego wydania „Mrocznej otchłani” (oryg. „Carthago”) zawiera albumy „Abzu naszym jedynym bogiem” i „Złamany, znów się prostuję”.

Usagi Yojimbo. Chibi Usagi – Atak chibi straszydeł
Scenariusz: Stan Sakai, Julie Fuji Sakai
Rysunki: Julie Fuji Sakai
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony

Album narysowany w stylu chibi ukazujący dziecięce przygody Usagiego Yojimbo, przyszłego mistrza miecza z czasów dawnej Japonii. Dobra zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!
Usagi, Tomoe i Gen wybierają się nad rzekę, aby złapać na kolację węgorza. Co prawda węgorz im ucieka, ale znajdują małą glinianą istotę, która prosi ich o uwolnienie jej współbraci spod panowania okrutnego króla Salamandra i jego straszydeł. Przyjaciele ruszają w długą podróż do niezwykłej krainy. Chcą pomóc biednym stworzeniom, ale czy troje dzieci, nawet tak odważnych jak nasi bohaterowie, zdoła stawić czoło potworom ze świata legend?
Opowieść „Chibi Usagi” jest tworzona przez supergwiazdę komiksu amerykańskiego, scenarzystę i rysownika Stana Sakaiego („Usagi Yojimbo”), oraz jego żonę Julie.

Dungeons & Dragons. Zło u Wrót Baldura, tom 4
Scenariusz: Jim Zub
Rysunki: Troy Nixey, Farel Dalrymple
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron

Dalszy ciąg przygód bohaterów Wrót Baldura. Minsc, Krydle, Shandie, Delina, Nerys i Boo nareszcie wracają do miasta. Jednak, choć nie zdają sobie z tego sprawy, przygody w Ravenlofcie i na mroźnej północy odmieniły każdego z nich. Teraz wszystkich członków drużyny czeka próba, zanim będą gotowi stawić czoło przeznaczeniu.
„Zło u Wrót Baldura” to czwarty album z serii Dungeons & Dragons autorstwa kanadyjskiego scenarzysty i rysownika Jima Zuba („Batman: Urban Legends”, „Uncanny Avengers”). Opowiedziana w nim historia nawiązuje do serii gry D&D Baldur's Gate, uzupełniając ją i rozwijając. Rysunki do tego tomu wykonali Dean Kotz, Steven Cummings, Harvey Tolibao, Ramon Bachs i Francesco Mortarino.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Dungeons & Dragons: Evil at Baldur’s Gate” #1–5.

Jenny Finn
Scenariusz: Mike Mignola, Troy Nixey
Rysunki: Troy Nixey, Farel Dalrymple
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 136 stron

Pasjonująca i niepokojąca opowieść autorstwa Mike’a Mignoli – twórcy Hellboya!
Historia przywołująca na myśl klimaty H.P. Lovecrafta rozgrywa się w wiktoriańskiej Anglii. Na londyńskie doki pada blady strach, kiedy pojawiają się dziwaczne potwory i znajdowane są zwłoki ze śladami macek. Śmierć zbiera coraz większe żniwo i rodzi się pytanie: jaki związek z groźnymi i zagadkowymi zjawiskami ma tajemnicza dziewczynka, która pojawiła się znikąd? Gdy o morderstwa oskarżony zostaje niewinny człowiek, grupa Londyńczyków postanawia zorganizować seans spirytystyczny, lecz czy pozwoli on zidentyfikować zabójcę i znaleźć odpowiedzi na liczne pytania?
Scenariusz napisał Mike Mignola wspólnie z Troyem Nixeyem. Za ilustracje odpowiadają Troy Nixey i Farel Dalrymple, a za kolory – laureat Nagrody Eisnera Dave Stewart, doskonale znany polskim czytelnikom między innymi z kolorowania albumów z uniwersum Hellboya.

Batman: Ziemia niczyja – Kataklizm. Wstrząsy wtórne, tom 2
Scenariusz: Chuck Dixon, Doug Moench, Alan Grant i inni
Rysunki: Mark Buckingham, Norm Breyfogle, Jim Aparo i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 420 stron

Drugi tom siedmiotomowej sagi o upadku Gotham. „Batman: Ziemia Niczyja” to jedno z kluczowych dzieł w historii komiksów o Mrocznym Rycerzu. Crossover rozegrał się na łamach różnych tytułów związanych z Batmanem pod koniec lat 90., a jego pomysłodawcą był Jordan B. Gorfinkel.
Gotham legło w gruzach po jednym z największych trzęsień ziemi, jakie kiedykolwiek nawiedziło Wschodnie Wybrzeże. Kataklizm doprowadził do niezliczonej liczby ofiar i zniszczeń, których koszty szacowane są na miliardy dolarów. Batman, Robin i Nightwing wyruszają szukać ocalałych wśród gruzów, walcząc jednocześnie ze starymi wrogami, takimi jak Clayface, Mister Freeze, Szalony Kapelusznik i inni złoczyńcy grasujący po zniszczonym Gotham. Może się jednak okazać, że Mroczny Rycerz i jego partnerzy to za mało, gdy normy społeczne zaczynają się chwiać, a mieszkańcy Gotham uciekają ze zniszczonego miasta. Czy nawet pełne wsparcie komisarza Gordona i policji wystarczy, by odbudować zniszczone miasto? A może nie ma już dla niego ratunku?
Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Mark Buckingham, Norm Breyfogle, Jim Aparo i inni.
W tomie „Batman: Ziemia Niczyja – Wstrząsy wtórne” umieszczono wszystkie epizody będące bezpośrednią kontynuacją albumu „Batman: Ziemia Niczyja – Kataklizm”. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #722, #724-726, „Batman” #555-559, „Batman: Shadow of the Bat” #75-79, „Robin” #54 oraz „The Batman Chronicles” #14.

DC Deluxe. Uniwersum DC według Neila Gaimana
Scenariusz: Neil Gaiman, Alan Grant, Mark Verheiden
Rysunki: Różni rysownicy
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Objętość: 224 strony

„Uniwersum DC według Neila Gaimana” to album, w którym po raz pierwszy zebrano w jednym tomie osiem nagradzanych opowieści o superbohaterach legendarnego twórcy serii „Sandman” oraz powieści „Amerykańscy bogowie”. Znajdziecie tu odpowiedzi na pytania: Jakie zło jest na tyle potężne, że potrafi pokonać Człowieka ze Stali i zgasić światło Green Lanterna? Jakie okoliczności doprowadziły do zdobycia mocy przez Poison Ivy? Gdzie Riddler znalazł swoje powołanie? Kto zabił Batmana? Czy legenda Mrocznego Rycerza będzie trwała wiecznie? – oraz na wiele innych.
Całość została zilustrowana przez najbardziej utalentowanych rysowników komiksowych, wśród których znaleźli się m.in. Andy Kubert, Mark Buckingham, Simon Bisley, Michael Allred, John Totleben, Matt Wagner, Kevin Nowlan i Jim Aparo. Album zawiera kompletny przedruk zawartości „SECRET ORIGINS SPECIAL” #1, powieść graficzną „GREEN LANTERN/SUPERMAN: LEGENDA O ZIELONYM PŁOMIENIU”, całą opowieść „BATMAN: CO SIĘ STAŁO Z ZAMASKOWANYM KRZYŻOWCEM?”, materiały zamieszczone w amerykańskich zeszytach „SECRET ORIGINS” #36, „BATMAN: BLACK AND WHITE” #2, „SOLO” #8, „WEDNESDAY COMICS” #1–12 oraz posłowie autora i kilka stron ze szkicownika Andy’ego Kuberta.

Marvel Deluxe. Spider-Man Noir
Scenariusz: David Hine, Fabrice Sapolsky,
Roger Stern i Margaret Stohl
Rysunki: Juan Ferreyra, Carmine Di Giandomenico,
Richard Isanove, Bob McLeod i Paco Diaz
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 376 stron

Mroczne przygody najtwardszego Ścianołaza ze Spiderversum!
Nowy Jork, lata trzydzieste. Prohibicja, gangsterzy i… superbohaterowie?
W ponurych czasach wielkiego kryzysu młody reporter Peter Parker zostaje na zawsze odmieniony przez ugryzienie pająka – postanawia wystąpić przeciwko zbrodni i korupcji jako miejski mściciel Spider-Man. A wrogów mu nie brakuje! Są wśród nich rozmaite typy: od szefów gangów, takich jak Goblin i Crime Master, po inne wersje znajomych twarzy – Kravena, Kameleona, Doktora Octopusa. Czy kusicielska Felicia Hardy okaże się przyjaciółką, czy przeciwniczką? Poznajcie przygody Spider-Mana w nowej, bardzo klimatycznej odsłonie!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Spider-Man Noir” #1–4, „Spider-Man Noir: Eyes Without a Face” #1–4, „Edge of Spider-Verse” #1, „Spider-Geddon: Spider-Man Noir Video Comic”, „Spider-Verse Team-Up” #1 oraz „Spider-Man Noir” (2020) #1–5, a następnie zebrane w tomach „Spider-Man Noir: The Complete Collection” i „Spider-Man Noir: Twilight in Babylon”. Scenariusze napisali: David Hine, Fabrice Sapolsky, Roger Stern i Margaret Stohl, a rysunki stworzyli: Juan Ferreyra, Carmine Di Giandomenico, Richard Isanove, Bob McLeod i Paco Diaz.

Marvel Fresh. Król Deadpool
Scenariusz: Kelly Thompson
Rysunki: Chris Bachalo, Gerardo Sandoval
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 252 strony

Niech żyje Król z Nawijką! Deadpool, zmęczony superbohaterowaniem, postanowił raz jeszcze się przebranżowić i objął tron władcy potworów ze Staten Island. Teraz musi stawić czoło nie tylko sceptycznemu Kapitanowi Ameryce, ale i sławnej łowczyni monstrów wszelakich – Elsie Bloodstone… a także Kravenowi Łowcy, któremu marzy się królobójstwo. Cóż, niespokojna głowa, co koronę nosi… a Deadpool przekona się o tym na własnej skórze, kiedy nad Nowy Jork nadciągnie inny król wraz ze swoją hordą smoczych symbiontów!
Scenariusz tego komiksu napisała Kelly Thompson, laureatka Nagrody Eisnera znana z takich tytułów jak „Black Widow”, „Captain Marvel”, „Jessica Jones” czy „Hawkeye: Kate Bishop”. Rysunki stworzyli Chris Bachalo („Doktor Strange”, „Shade, Człowiek Przemiany”, „Śmierć”) oraz Gerardo Sandoval („Amazing Spider-Man”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Deadpool” #1–10.

Marvel Fresh. Nieśmiertelny Hulk, tom 5
Scenariusz: Al Ewing
Rysunki: Joe Bennett
Przekład: Jacek Żuławnik
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 300 stron

Piąty tom opowieści grozy o Nieśmiertelnym Hulku z serii wydawniczej Marvel Fresh!
Nieśmiertelny Hulk, opuszczony przez przyjaciół, stał się cieniem dawnego siebie – potworem najsłabszym ze wszystkich. Tymczasem jego wrogowie nie śpią: Leader wprowadza w życie swój wielki plan, a U-Foes być może właśnie odkryli sposób na pozbycie się Hulka raz na zawsze! Na dodatek Avengers postanowili położyć kres działalności potworów gamma. Czas, by prawda na temat Hulka wyszła na jaw... Czy jednak temu, który niegdyś był najpotężniejszy, wystarczy teraz sił, by stawić jej czoło?
Autorem tego mrocznego, nietuzinkowego portretu jednego z najsłynniejszych bohaterów Marvela jest brytyjski pisarz i scenarzysta komiksowy Al Ewing, znany z takich serii jak „Mighty Avengers” czy „Loki: Agent of Asgard”. Rysunki stworzył Joe Bennett. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #41–50 serii „Immortal Hulk”.

Manga DC. Batman: Pogromca sprawiedliwości, tom 1
Scenariusz: Eiichi Shimizu i Tomohiro Shimoguchi
Rysunki: Eiichi Shimizu i Tomohiro Shimoguchi
Przekład: Paweł Dybała
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 206 stron

Trzy lata temu Bruce Wayne założył kostium Batmana, aby walczyć z szalejącą przestępczością w Gotham. Jednak z biegiem czasu jego wrogowie ewoluowali, a w mieście pojawił się nowy rodzaj przestępczości. Aby zmierzyć się nowymi zagrożeniami, Batman bardziej niż kiedykolwiek będzie potrzebował Robina, sztucznej inteligencji, którą stworzył, żeby mu pomagała. Pojawią się także nieoczekiwani sojusznicy, którzy zechcą zaoferować swoją pomoc, w tym bohater z Metropolis i człowiek w masce klauna...
Mangę stworzyli Eiichi Shimizu („Ultraman”) i Tomohiro Shimoguchi („Ultraman”).

Manga DC. Joker: Operacja specjalna, tom 1
Scenariusz: Satoshi Miyagawa
Rysunki: Keisuke Gotou
Przekład: Paweł Dybała
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 144 strony

Dwaj zagorzali wrogowie toczą walkę w Gotham. Pewnego dnia jednak dochodzi do niespodziewanego wypadku, w wyniku którego Batman zostaje zamieniony w ...niemowlaka! Joker wie, że potrzebuje swojego odwiecznego wroga, by udowodnić światu wyższość zła nad dobrem. Postanawia zatem przygarnąć małego Gacka i wychować go na wspaniałego obrońcę sprawiedliwości!
Mangę stworzyli Satoshi Miyagawa („Space Battleship Tiramisu”) i Keisuke Gotou.

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu, tom 3
Scenariusz: Wakana Hazuki
Fabuła i projekt postaci: Yana Toboso
Rysunki: Sumire Kowono
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 162 strony
Format: 148x210
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-281-6445-1
Język oryginału: angielski
Seria: Twisted-Wonderland
Kategoria: manga
Tematyka: przygodowy

Trzeci tom mangi o niezwykłych przygodach nastolatka w magicznym świecie o nazwie Twisted Wonderland. Komiksowa wersja niezmiernie popularnej gry mobilnej „Disney Twisted-Wonderland", stworzona przez ludzi, którzy przygotowali tę grę. Uczeń szkoły średniej – Yu –  trafia do niezwykłego świata zwanego Twisted Wonderland i zostaje przyjęty do akademii magii, Night Raven College. Chłopak bierze udział w tradycyjnym „przyjęciu nieurodzinowym” w dormitorium Heartslabyul i stara się pomóc koledze z klasy rozwiązać palący problem. Niestety ściąga na siebie gniew Riddle’a, przewodniczącego dormitorium…

Star Wars. Mandalorianin, tom 2
Scenariusz: Rodney Barnes
Rysunki: Georges Jeanty
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 136 stron

Ciąg dalszy komiksowej adaptacji serialowego hitu. Początkujący łowca nagród potrzebuje pomocy przy trudnym zleceniu – kto lepiej niż Mandalorianin wesprze go wiedzą i doświadczeniem? Gdy jednak Mando dołącza do grupy groźnych najemników planujących odbić skazańca ze statku więziennego, zadanie okazuje się o wiele bardziej skomplikowane i niebezpieczne, niż się na początku wydawało. Kiedy dawny rywal wyciąga rękę na zgodę, Mandalorianin cieszy się z szansy na odrobinę spokoju... ale niebawem do muru przypierają go potężni wrogowie. Jeden z tych wrogów zna jego przeszłość... i za wszelką cenę chce zniszczyć jego przyszłość. Gdy opadnie bitewny pył, jaka będzie przyszłość Dziecka?

Przygody Tintina, tom 3
Scenariusz: Hergé
Rysunki: Hergé
Przekład: Daniel Wyszogrodzki, Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 260 stron

Tintin, młody reporter brukselskiej gazety i detektyw amator, zwiedza świat wraz ze swoim pieskiem Milusiem. W trakcie podróży spotykają wiele intrygujących postaci i rozwiązują liczne zagadki. Te pełne emocji oraz humoru historie pozwolą czytelnikom przeżyć niezapomniane przygody.
Oto trzeci tom kolekcji składającej się z sześciu zbiorczych wydań w twardych oprawach. Zawiera on albumy: „Berło Ottokara” (1939 r.), „Krab o złotych szczypcach” (1941 r.), „Tajemnicza gwiazda” (1942 r.) oraz „Tajemnica »Jednorożca«” (1943 r.).
Album „Berło Ottokara” zaczyna się niewinnie – cóż może być niebezpiecznego w odniesieniu zgubionej teczki badaczowi starych pieczęci? Okazuje się, że całkiem sporo! Razem z profesorem Alembikiem Tintin wybierze się do Syldawii – małego kraju pełnego malowniczych krajobrazów, pięknych zabytków… i międzynarodowych spisków. Jak nasz bohater poradzi sobie w miejscu, gdzie na każdym kroku czyhają konspiratorzy, a ufać nie można absolutnie nikomu? „Eih bennek, eih blavek”, jak to mawiają Syldawianie!

Kolejna historia udowodni nam, że przygodę można znaleźć nawet na śmietniku! Pusta puszka po konserwach z kraba sprawi, że Tintin przemierzy morze na pokładzie podejrzanego statku, wleci samolotem w środek rozszalałej burzy i pokona pustynię na grzbiecie wielbłąda – wszystko po to, żeby dowiedzieć się, czemu pewnej bandzie marynarzy tak zależy, aby pozbyć się dociekliwego reportera. Po drodze Tintin spotka też niezwykłego kapitana żeglugi wielkiej, dzięki któremu jego przygody już nigdy nie będą takie same!

W albumie „Tajemnicza gwiazda” w Ziemię uderza wielki meteoryt. Tintin wchodzi w skład wyprawy naukowej, która chce odnaleźć pozaziemski głaz, zanim zatonie on w odmętach Morza Arktycznego. Naukowcy będą musieli jednak konkurować z inną ekspedycją, która również pragnie zdobyć cenne znalezisko – a nawet jeśli uda im się wygrać, nie wiadomo, jakie zagrożenia niesie ze sobą nieznany metal, z którego meteoryt się składa…
W ostatniej opowieści akcja skupia się wokół starego modelu statku, na który nasz znajomy reporter przypadkiem trafia na pchlim targu. „Jednorożec” to wspaniały okręt, ale i bardzo kłopotliwy nabytek – bo najwyraźniej wszyscy wokół chcą za wszelką cenę zdobyć go dla siebie! Cóż takiego skrywa ten statek? Być może dowiemy się tego z opowieści kapitana Baryłki o morskiej przygodzie jego dalekiego przodka...

Seria „Przygody Tintina” weszła już na stałe do kanonu klasyki światowego komiksu. Autorem cyklu jest belgijski artysta Georges Remi ukrywający się pod pseudonimem Hergé. Komiksy zaczęły się ukazywać w 1929 roku i od początku cieszą się uznaniem czytelników, o czym świadczy fakt, że wydrukowano ponad dwieście milionów egzemplarzy w ponad dziewięćdziesięciu językach, a Steven Spielberg wyprodukował na ich podstawie film. Hergé zaliczany jest do najpopularniejszych twórców XX wieku, a „Przygody Tintina” uznawane są za fundamentalne dzieło dla rozwoju komiksu, gdyż autor wprowadził technikę rysowniczą zwaną ligne claire, czyli „czystą linią”, którą naśladowali później liczni twórcy komiksu, zwłaszcza franko-belgijskiego.

Magiczna 7. Miasto przeklętych, tom 6
Scenariusz: Kid Toussaint
Rysunki: Kenny Ruiz
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron

Szósty tom opowieści o coraz bardziej szalonych przygodach siedmiorga współczesnych młodych czarodziei. Bohaterowie ścigają demonicę Jezebel, aby nie wywołała ogólnoświatowej katastrofy. Nie wiedzą, że sami są tropieni przez wysłanniczkę Tajnej Społeczności Jedynego Maga oraz nowego wroga, który sprowadzi na nich poważne kłopoty. Nie zabraknie spektakularnych pojedynków ani efektownych magicznych fajerwerków!
Serię wymyślił belgijski redaktor, tłumacz i scenarzysta Kid Toussaint (m.in. kryminalny cykl „40 éléphants” czy przygodowa opowieść „Animal Jack”). Rysunki do cyklu tworzy wielu grafików z różnych krajów Europy i obu Ameryk, a od tomu piątego przede wszystkim Hiszpan Kenny Ruiz („Le chasseur d’éclairs”, „Le mystère Nemo”).

Sami. W przepaści, tom 7
Scenariusz: Fabien Vehlmann
Rysunki: Bruno Gazzotti
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron

Kolejny tom niezwykłej serii fantasy o dzieciach uwięzionych między światem żywych i umarłych. Bohaterowie zagubieni w świecie Otchłani ponownie stają w obliczu przerażającego zagrożenia. Dzieci za wszelką cenę starają się wydostać się z czerwonej strefy, w której są atakowane przez członków Klanu Rekina przemienionych w zombie i tajemnicze niewidzialne dziecko. Muszą z nimi walczyć SAMI…
Pierwszy tom serii otrzymał w 2007 roku nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulęme w kategorii komiksów dla dzieci od 9 do 12 lat. W 2017 roku seria została zaadaptowana na film fabularny.
Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann („Green Manor”). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti („Le petit Spirou”, „Soda”).

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Marvel, DC, Star Wars, polskie, dla dzieci, dla dorosłych, serie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dobra dziewczyna, zła dziewczyna
"Dobra dziewczyna, zła dziewczyna" - premiera kryminału Michaela Robothama

Morderstwo lokalnej gwiazdki i miasteczko, w którym nikt nie mówi prawdy.

DC Deluxe. Uniwersum DC według Neila Gaimana
Premiery komiksów Egmontu na luty 2024

Superbohaterowie, fantasy, groza i propozycje dla dzieci.

Christopher Nolan. ReÅźyser wyobraźni
Zbliża się premiera książki "Christopher Nolan. Reżyser wyobraźni"

Autor próbuje odnaleźć się w labiryntach, skutecznie budowanych przez reżysera, który podbił Hollywood.

Polecamy
Rzeźnia numer pięć komiks
"Rzeźnia numer pięć" - debiutuje komiks na podstawie powieści Kurta Vonneguta

Wydawnictwo Egmont prezentuje pierwszą na świecie komiksową adaptację słynnej powieści antywojennej.

Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii
Twórca serialu "BoJack Horseman" rozkłada na łopatki swoją debiutancką książką [WIDEO]

"Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii" już niedługo w księgarniach.

Polecamy
Ostatnio dodane
Dobra dziewczyna, zła dziewczyna
"Dobra dziewczyna, zła dziewczyna" - premiera kryminału Michaela Robothama

Morderstwo lokalnej gwiazdki i miasteczko, w którym nikt nie mówi prawdy.

DC Deluxe. Uniwersum DC według Neila Gaimana
Premiery komiksów Egmontu na luty 2024

Superbohaterowie, fantasy, groza i propozycje dla dzieci.