Nowości - Literatura

Premiery komiksów Egmontu na listopad i grudzień 2023

2023-11-09 13:14:54

Zapowiedziano premiery komiksów Egmont Polska na listopad i grudzień 2023! Wśród zapowiedzi widzimy ogromny wybór tytułów dla różnych grup wiekowych i miłośników nie tylko superbohaterów Marvela i DC, ale też Wiedźmina, Thorgala czy Conana, a także takich uniwersów jak Star Wars, Assassin's Creed czy Dungeons & Dragons. Sprawdźcie, jakie komiksy pojawią się już wkrótce!

Premiery komiksów Egmontu na listopad i grudzień

Premiery komiksów 8 listopada 2023

Blacksad. Upadek, część druga, tom 7

Scenariusz: Juan Díaz Canales
Rysunki: Juanjo Guarnido
Przekład: Joanna Jabłońska
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony

„Blacksad” to mistrzowski czarny kryminał osadzony w realiach Ameryki pierwszej połowy XX wieku. Tom siódmy jest zakończeniem dwutomowej opowieści.
Blacksad kontynuuje śledztwo w sprawie Solomona, architekta, który zaprojektował ogromny most, mający być dziełem jego życia. Detektyw odkrywa, że imperium sokoła zbudowano na stosie trupów, a Iris Allen, dyrektorka teatru, nie była pierwszą ofiarą. Weekly, który wpadł w pułapkę zastawioną przez Solomona, zostaje oskarżony o morderstwo. Dla Blacksada rozpoczyna się prawdziwy wyścig z czasem. Musi zebrać dowody na niewinność przyjaciela i dowieść, że odpowiedzialność za zbrodnię ponosi budowniczy mostu. W tym celu nawiązuje kontakt ze swoją dawną ukochaną – Almą, która odegra decydującą rolę w tej sprawie.
Serię „Blacksad” tworzy duet hiszpańskich autorów: urodzony w 1972 roku scenarzysta Juan Díaz Canales (znany także z serii „Fraternity”) oraz starszy od niego o pięć lat Juanjo Guarnido – rysownik przygodowego komiksu „Indyjska włóczęga” i animator pracujący nad wieloma filmami Studia Walta Disneya. Twórcy serii zostali uhonorowani wieloma wyróżnieniami francuskimi i szwajcarskimi (w tym trzema nagrodami na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulęme) oraz dwiema amerykańskimi Nagrodami Eisnera.

Sandman Uniwersum. John Constantine Hellblazer – Najlepsza wersja ciebie, tom 2
Scenariusz: Simon Spurrier
Rysunki: Aaron Campbell, Matías Bergara
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 168 stron

Druga część opowieści o najbardziej znanym komiksowym magu Anglii – Johnie Constantinie. Historia rozgrywa się w stworzonym przez słynnego Neila Gaimana uniwersum Sandmana.
Ktoś krąży po Zjednoczonym Królestwie, rozsiewając chaos i powołując na świat potworne istoty. Constantine zauważa, że koszmary są związane z różnymi aspektami najgorszych brytyjskich wad. Ale dlaczego? I czemu jakaś niewidzialna ręka popycha Johna w sam środek kolejnych nadprzyrodzonych wydarzeń?
Serię „John Constantine: Hellblazer” tworzą różni autorzy, przede wszystkim scenarzysta Simon Spurrier („Lobster Random”, „The Simping Detective”) oraz rysownicy Aaron Campbell („The Shadow”, „Green Hornet”) i Matías Bergara („Hannibal”, „Coda”). Album zawiera zeszyty 7–12 serii oryginalnej.

Uniwersum DC. Batman – Otchłań, tom 6

Scenariusz: Joshua Williamson
Rysunki: Jorge Molina, Mikel Janín, Howard Porter
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 204 strony

Szósty i ostatni tom przygód Batmana w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Po koszmarach związanych ze Stanem Strachu mieszkańcy Gotham cieszą się, że doczekali kolejnego dnia. Jednak Mroczny Rycerz czuje się... zagubiony. Po powstrzymaniu Stracha na Wróble i Magistratu stracił swój cel. Musi odpocząć od miasta, które przysięgał chronić.  Kiedy członkowie międzynarodowej drużyny bohaterów znanej jako Batman Incorporated zostają oskarżeni o morderstwo, Batman opuszcza Gotham, aby pomóc przyjaciołom. Czeka go spotkanie z ludźmi, którzy go zdradzili, starym wrogiem w postaci Lexa Luthora oraz śmiertelnie niebezpiecznym przeciwnikiem.
Scenariusz komiksu napisał Joshua Williamsona („The Flash”, „Dark Crisis”), a całość narysowali Jorge Molina („X-Men”, „A-Force”), Mikel Janín („Grayson”, „Superman”) oraz Howard Porter („Deathstroke Inc.”, „The Flash”, „JLA”). Tego nie możecie przegapić!
Ponadto w tym tomie: Batman łączy siły z uczennicą Akademii Gotham, Mią „Mapką” Mizoguchi, aby rozwiązać mrożącą krew w żyłach tajemnicę w historii napisanej i zilustrowanej przez cenionego współtwórcę serii „Gotham Academy” Karla Kerschla!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman” #118–121, #124 oraz „Batman Annual” 2022.

Opowieści jutra Alana Moore'a

Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Różni rysownicy
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 336 stron

Przygoda, humor i zaskakujące pomysły – to cechy charakterystyczne tego zbioru opowieści!
Alan Moore przedstawia swoje wizje dziwnej przyszłości! Jakie opowieści przyniesie jutro? Osobliwe odkrycia naukowe Jacka B. Quicka w wiejskim Queerwater w stanie Kansas; zabójstwa, zamęt i zagadki Greyshirta i Cobweb w Indigo City; szalone wybryki Pierwszego Amerykanina i US Aniołka w całym kraju, a także pokryte kleksami przygody Splasha Brannigana w Coffeeburgu.
Scenariusze wszystkich historii napisał wybitny brytyjski autor Alan Moore, twórca tak słynnych dzieł komiksowych, jak „Strażnicy”, „Liga Niezwykłych Dżentelmenów”, „V jak vendetta”, „Marvelman”. Rysunki wykonali: Jim Baikie, Hilary Barta, Joyce Chin, Dame Darcy, Melinda Gebbie, Kevin Nowlan, Rick Veitch.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Tomorrow Stories” #1–12.

Marvel Fresh. Savage Avengers, tom 2

Scenariusz: Gerry Duggan
Rysunki: Patch Zircher, Kev Walker
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 240 stron

Doktor Strange i Elektra odkrywają mroczny sekret czarnoksiężnika Kulana Gatha, którego nikczemna moc tajemniczo rośnie z każdym dniem. Do walki z nim zwołują drużynę Savage Avengers – Wolverine’a, Czarną Wdowę i Conana Barbarzyńcę, któremu w tym starciu z ciemnością przyjdzie władać najniezwyklejszą z broni! A gdy trop poprowadzi bohaterów ku handlarzom narkotyków, na scenie z pewnością pojawi się Punisher. Tymczasem Ziemię atakuje Knull, mroczny bóg symbiontów, przeciwko któremu występuje Conan… razem z Deadpoolem!
Scenariusz do tego albumu napisał Gerry Duggan („Deadpool”, „Strażnicy Galaktyki”), a rysunki stworzyli Kev Walker („Avengers”) oraz Patch Zircher („Deadpool i Cable”, „Suicide Squad – Oddział Samobójców”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Savage Avengers” #11–19 i „Empyre: Savage Avengers” #1.

Dungeons & Dragons. Furia lodowego giganta, tom 3

Scenariusz: Jim Zub
Rysunki: Netho Diaz
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 128 stron

Witajcie w świecie magii, miecza i smoków! Pokiereszowani podczas starć w Ravenlofcie bohaterowie Wrót Baldura trafili w sam środek mroźnych północnych rubieży Zapomnianych Krain, gdzie czeka ich wyjątkowo trudna przeprawa. Krainę tę zamieszkują bowiem potężni giganci, a przed ich miażdżącą potęgą nikt nie jest bezpieczny. Ulec im musi nawet Ukochany Łowca!
„Furia lodowego giganta” to kontynuacja przygód bohaterów znanych z „Legend Wrót Baldura” i „Cieni wampira” i trzeci album z serii Dungeons & Dragons autorstwa kanadyjskiego scenarzysty i rysownika Jima Zuba („Batman: Urban Legends”, „Uncanny Avengers”). Opowiedziana w nim historia nawiązuje do serii gry D&D Baldur's Gate, uzupełniając ją i rozwijając. Rysunki do tego tomu wykonał pochodzący z Chile artysta Netho Diaz („Aquaman”, „Liga Sprawiedliwości”).

Assassin's Creed: Miecz Shao Jun. Chiny, tom 4


Scenariusz: Minoji Kurata
Rysunki: Minoji Kurata
Przekład: Alex Hagemann
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 160 stron

Ostatni tom pasjonującej mangi na podstawie gry wideo „Assassin's Creed® Chronicles: China" firmy Ubisoft, przedstawiająca burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun. Jest rok 1526. W Chinach panuje dynastia Ming. Asasynka Shao Jun po powrocie do ojczyzny mści się na kolejnych Rycerzach Świątyni za śmierci swoich współbraci. Jednocześnie próbuje odzyskać tajemniczy skarb ‒ dziedzictwo starożytnej cywilizacji – i uratować przyjaciółkę z Zakazanego Miasta. Dzięki biegłości w walce, odwadze i sprytowi dotychczas udało jej się pokonać wielu wrogów, ale żeby przetrwać ostatni etap niebezpiecznej misji, musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności. Wydarzenia z życia Shao Jun powracają we wspomnieniach jej potomkini Lisy – nastolatki zmagającej się z atakami niekontrolowanej agresji.
Pod pretekstem psychoterapii, której jest poddawana dziewczyna, pracująca dla zakonu templariuszy doktor Kagami próbuje się dowiedzieć, gdzie został ukryty bezcenny skarb. Życiu Lisy grozi niebezpieczeństwo…

Świat Mitów. Orfeusz i Eurydyka Oraz Demeter i Persefona

Scenariusz: Clotilde Bruneau
Rysunki: Diego Oddi
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 56 stron

Kolejna komiksowa opowieść oparta na mitologii greckiej. Tym razem poznajemy dwa mity, oba związane ze światem podziemi rządzonym przez groźnego boga Hadesa – o Orfeuszu i Eurydyce oraz o Demeter i Persefonie. Orfeusz, syn Kaliope, królowej muz, był geniuszem muzyki i poezji. Dźwiękami swojej liry, daru od boga Apolla, potrafił oczarować każdego, a nawet zmiękczyć serca najdzikszych bestii i najokrutniejszych istot. Orfeusz był szaleńczo zakochany w Eurydyce, urzekająco pięknej nimfie. Jednak wkrótce po ich ślubie piękność została ukąszona przez węża i zmarła. Oszalały z rozpaczy Orfeusz postanowił zapuścić się do serca Hadesu, aby ocalić swoją ukochaną i przywrócić ją do życia... Podziemnym światem zaś rządzi mroczny bóg Hades wraz ze swą małżonką Persefoną – boginią wydartą podstępem spod opieki matki, Demeter. Zrozpaczona Demeter – bogini urodzaju i rolnictwa – zaprzestała troszczyć się o wzrost roślin, co spowodowało suszę i głód na ziemi. W spór między bóstwami wkracza Zeus, który postanawia doprowadzić do kompromisu między matką a mężem Persefony.
W serii „Świat Mitów” prezentujemy komiksy, w których zawarto najważniejsze starożytne opowieści oparte na oryginalnych tekstach. Każdy tom wzbogacono o opracowanie naukowe, w którym poddano szczegółowej analizie aspekt filozoficzny prezentowanego mitu oraz jego znaczenie dla dziedzictwa kulturowego. Pomysłodawcą i opiekunem naukowym serii jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Autorką scenariusza jest znana już z wcześniejszych komiksów tej serii Clotilde Bruneau, zaś rysunki wykonał Diego Oddi, który również współpracował już przy tej serii („Edyp”).

DC Powieść graficzna 13+. Młodzi Tytani: Robin

Scenariusz: Kami Garcia
Rysunki: Gabriel Picolo
Przekład: Alicja Laskowska
Oprawa: miękka
Objętość: 184 stron

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.
Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano.
„Młodzi Tytani: Robin” to już czwarty komiks z cyklu opowieści o Młodych Tytanach. Tym razem Raven Roth, Garfield Logan, Maxine Navarro i Damian Wayne uciekają przed Slade’em
Wilsonem, HIVE oraz potwornymi eksperymentami, jakie ta szemrana organizacja prowadziła
ich kosztem. Ale dokąd się udadzą? I komu mogą zaufać? Dick Grayson chce tylko wiedzieć, co się stało z jego bratem Damianem. Czy wszystko u niego w porządku? A może potrzebuje pomocy? Dlaczego przestał odpowiadać na SMS-y? I dlaczego urządzenie namierzające przestało pokazywać jego lokalizację? Jedno jest pewne – wszyscy szukają odpowiedzi na niepokojące ich pytania i tylko jedna osoba może im pomóc pokonać HIVE raz na zawsze.
Przyłącz się do nagradzanej autorki Kami Garcii („Piękne istoty”) oraz rysownika Gabriela Picolo („Młodzi Tytani: Raven”), twórczego duetu stojącego za bestsellerową serią powieści graficznych o Młodych Tytanach, i poznaj dalsze losy swoich ulubionych bohaterów.

Kaczogród. To nie bajka i inne historie z lat 1960–1961, tom 12

Scenariusz: Carl Barks
Rysunki: Carl Barks
Przekład: Marcin Mortka, Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 248 stron

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1960–1961. Komiks zatytułowany „To nie bajka" jest historią o poszukiwaniu (i znalezieniu!) legendarnego źródła młodości i skutkach, jakie powoduje picie pochodzącej z niego wody. Kaczory opowiadają o swojej przygodzie ze źródłem Babci Kaczce, która w niniejszym tomie występuje szczególnie często, między innymi w historiach „Jak słoń z koniem", „Dzień, w którym farma zamarła" oraz „Płachta na byka". Ale to nie sielska atmosfera jej gospodarstwa jest motywem, który najsilniej definiuje ten zbiór komiksów Carla Barksa. Jest nim fantastyka naukowa, nie tylko za sprawą opowieści o mniej lub bardziej udanych wynalazkach Diodaka, lecz także na przykład historii szpiegowskiej z licznymi elementami SF „Rakietowy kaczor", w której Donald pracuje jako sprzątacz w bazie prowadzącej testy rakiet. Oczywiście nasz ulubiony kaczor jak zwykle występuje tu również w bardziej przyziemnych rolach, między innymi jako rybak i nieznośny turysta. Próbuje też zostać celebrytą...
„Kaczogród" to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

Komiksy są super! Ptyś i Bill – Pamiętasz to, Bill? tom 12

Scenariusz: Jean Roba
Rysunki: Jean Roba
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony

Kolejna część humorystycznej serii zarówno dla dzieci, jak i dorosłych o chłopcu Ptysiu i jego szalonym psie Billu. Bill to bardzo grzeczny pies, czasem tylko pogoni pana rozklejającego plakaty, wścieknie się na tresera zwierząt czy spowoduje mały wypadek samochodowy. Także Ptyś to bardzo grzeczny chłopiec, czasem tylko zrobi z chodnika ślizgawkę, pobije się z kolegą czy zerwie kwiatki w parku. Problemem jest jedynie to, że w przypadku obu bohaterów „czasem” oznacza „codziennie”... Ale nie ma co narzekać – Ptyś i Bill równie często, co psocą, robią dobre uczynki, z których mogą być dumni. A konsekwencjami ich rozrabiania niech się martwią... rodzice!
Twórcą serii był legendarny belgijski scenarzysta i rysownik Jean Roba (1930–2006; m. in. „Sprycjan i Fantazjusz”), który wymyślał przygody chłopca i jego psa od 1959 do 2001 roku. Od 2003 roku cykl jest kontynuowany przez innych autorów.
Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Szybki Bill”, „Pamiętasz to, Bill?” oraz „Pobawmy się!”.

Herkules agent międzygalaktyczny. Rebelianci, tom 3

Scenariusz: Vincent Zabus
Rysunki: Antonello Dalena
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron

Trzeci tom przygód dwójki studentów kosmicznej szkoły dla przyszłych agentów międzygalaktycznych. Herkules i Marlon zostają wysłani z misją na planetę, której mieszkańcy podnieśli bunt przeciwko tamtejszemu imperatorowi i jego rabunkowej eksploatacji środowiska naturalnego. W jej wyniku przyroda nie może się odrodzić, a ludność cierpi głód. Ariana i jej przyjaciele chcą powrotu do życia w zgodzie z przyrodą i odbudowania jej potencjału. Herkules i Marlon mają stłumić rewoltę, na miejscu jednak przekonują się, że racja niekoniecznie musi być po ich stronie. Autorem scenariusza tej międzygalaktycznej historii jest belgijski scenarzysta komiksowy i dramaturg Vincent Zabus („Le Monde selon François”), a zilustrował ją Antonello Dalena, znany polskim czytelnikom m.in. z serii „Ernest i Rebeka” oraz „Smerfy i świat emocji”.

Frnck. Dinozaury, tom 6

Scenariusz: Olivier Bocquet
Rysunki: Brice Cossu
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron

Dalszy ciąg nieprawdopodobnych przygód współczesnego trzynastolatka w czasach prehistorycznych. Franckowi wciąż doskwiera brak pizzy i internetu... Za to spotyka dinozaury! Franck przeżywa swoją pierwszą prehistoryczną zimę. Plemię z trudem zdobywa jedzenie, narażone jest też na liczne niebezpieczeństwa, w tym ze strony zwierząt, które – według naukowców – nie powinny wówczas istnieć! Ponadto okazuje się, że tropem Francka podąża inna niepasująca do tych czasów istota, która nie ma pokojowych zamiarów… Prehistoria jest coraz bardziej BEZNADZIEJNA!
Autorem serii jest francuski scenarzysta komiksowy Olivier Bocquet („Spirou et fantasio”), a rysunki wykonał Brice Cossu („Paradis perdu”).

Smerfy Komiks. Smerfolicjanci, tom 30

Scenariusz: Thierry Culliford, Alain Jost
Rysunki: Jeroen De Coninck
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron   

Nowy tom wesołej i mądrej opowieści o Smerfach, niebieskich istotach z zaczarowanego lasu. Smerfy są miłe i spokojne, ale kiedy już się o coś między sobą pokłócą, to nie odpuszczą! A wszystkie konflikty musi łagodzić mądry Papa Smerf... Pewnego dnia ma tego serdecznie dość i postanawia ułożyć kodeks zasad życia w wiosce Smerfów, aby wreszcie zapanował spokój. Przestrzegania zarządzeń mają pilnować smerfolicjanci. Ale czy to na pewno dobry pomysł?
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Premiery komiksów 22 listopada 2023

Skarga Utraconych Ziem. Lord Heron. Sudenne’owie, cykl 4, tom 1
Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Paul Teng
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony

Pierwszy tom nowego cyklu zatytułowanego „Sudenne’owie”, wchodzącego w skład bestsellerowej, tworzonej od wielu lat sagi fantasy „Skarga Utraconych Ziem”. Historia jest kontynuacją wątków zawartych w cyklu „Sioban”, którego rysownikiem był Grzegorz Rosiński. Przedstawia dalsze losy młodej królowej klanu władającego ziemiami wyspy Eruin Dulea i jej opiekuna, rycerza Seamusa. Tym razem udają się oni do zamku stryja Sioban, lorda Herona, z kurtuazyjną wizytą rodzinną, połączoną z udziałem w zaślubinach córki lorda, pięknej Aylissy. Jednak ciążąca nad klanem klątwa, a może zwykła zawiść i żądza władzy sprawiają, że Sioban o włos unika śmierci i musi mierzyć się z niespodziewanym zagrożeniem, tak ze strony najbliższych, jak i odwiecznych przeciwników. Jednak jasnowłosa królowa znajduje w tym konflikcie nieoczekiwanych sprzymierzeńców… Nowy cykl opowieści z magicznej wyspy ożywia pełne przerażających stworów mity i skrajne emocje, kryjące się pod zbrojami celtyckich wojowników. Sioban ponownie staje do walki o szczęście swoje i swoich poddanych.
Autorem scenariusza serii jest słynny francuski twórca Jean Dufaux („Drapieżcy”, „Murena”), a rysunków do tomów czwartego cyklu – Paul Teng, holenderski rysownik znany przede wszystkim z realistycznie rysowanych komiksów historycznych i fantastycznych: „Aleksander Newski”, „Shane” czy „L’Ordre impair”.
Pozostałe cykle sagi „Skarga Utraconych Ziem” – „Rycerze Łaski” i „Czarownice” – opowiadają o wydarzeniach mających miejsce wiele lat przed objęciem tronu przez Sioban. 

Thorgal. Tysiąc oczu, tom 41

Scenariusz: Yann Le Pennetier
Rysunki: Frédéric Vignaux
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twarda / miękka
Objętość: 48 stron

Kolejny tom bestsellerowej opowieści fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Seria została wymyślona przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme’a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego.
Podczas powrotu z misji na dalekiej północy łódź Thorgala, Jolana i Zorzy rozbija się na rafach. Dwoje młodych bohaterów zostaje na małej wysepce, a Syn Gwiazd rusza po pomoc. Jednak, jak zwykle w jego przeklętym przez bogów życiu, nic nie może przebiegać bez przeszkód... Trafia w ręce lokalnego wodza, który każe mu odnaleźć skarb pochodzący z czasów pradawnej wojny bogów z olbrzymami. Czy Thorgal zdoła wykonać zadanie, a potem uratować swoich bliskich?
Scenariusze serii „Thorgal” są obecnie pisane przez Yanna Le Pennetiera, współautora innych cykli z tego samego uniwersum – „Thorgal – Louve” i „Thorgal – Młodzieńcze lata”, a także kilkudziesięciu serii przygodowych, fantastycznych czy młodzieżowych. Rysunki do tego tomu przygód wikinga stworzył Frédéric Vignaux, grafik specjalizujący się w opowieściach historycznych i legendarnych.

Gun Honey, tom 1

Scenariusz: Charles Ardai
Rysunki: Ang Hor Kheng
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: miękka
Objętość: 112 stron   

Pierwszy tom nowej serii. Pełnokrwista opowieść o zemście czerpiąca garściami z klasycznej, przesyconej seksem i przemocą, literatury pulpowej. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia pochodzącej z Singapuru Joanny Tar (znanej jako Gun Honey), zmysłowej szmuglerki broni, która szantażem zostaje zmuszona do pracy na rzecz amerykańskiego rządu. Jeszcze nie wie, że wkrótce jej misja nabierze o wiele bardziej osobistego charakteru…
Komiks z miejsca stał się bestsellerem rynku amerykańskiego, a prawa do serialowej adaptacji zostały sprzedane jeszcze przed jego premierą. Autorem scenariusza jest Charles Ardai, nagradzany autor powieści kryminalnych, a rysunki stworzył Malezyjczyk Ang Hor Kheng. Komiks tylko dla czytelników dorosłych. Album zawiera oryginalne zeszyty #1–4 „Gun Honey”.

Świat Akwilonu. Elfy – Kryształ Leśnych Elfów, tom 7

Scenariusz: Nicolas Jarry
Rysunki: Gianluca Maconi
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron

Siódmy tom serii fantasy poświęconej elfom z Akwilonu – świata magii, potworów i demonów.
Królowa klanu Leśnych Elfów, którą poznaliśmy w drugim tomie cyklu, wyrusza na wyprawę, aby zdobyć zaginiony przed tysiącleciami magiczny artefakt. Dzięki niemu chce uratować swoich poddanych przed najeźdźcami. Przy okazji odkryje mroczną tajemnicę elfich mędrców i wkroczy na ścieżkę zakazanych czarów...
Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les Druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Autorem scenariusza do tego tomu „Elfów” jest drugi z nich, a za rysunki odpowiada włoski grafik Gianluca Maconi („Azaqi”, „Jimi Hendrix: Requiem Électrique”, „Connie la barbare”).
Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

Baltimore, tom 2

Scenariusz: Mike Mignola, Christopher Golden
Rysunki: Peter Bergting, Ben Stenbeck, Dave Stewart
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 576 stron

Drugi tom serii grozy wymyślonej i współtworzonej przez Mike’a Mignolę, autora słynnego „Hellboya”.
Lord Baltimore nie walczy już sam – zebrał drużynę wiernych sojuszników. I szybko się przekonuje, jak bardzo są mu potrzebni w krucjacie przeciwko mrocznym siłom, które starają się opanować świat. Bohaterowie dowiadują się w końcu, kto jest odpowiedzialny za rozlewający się po Ziemi horror, ale czy zdołają powstrzymać potężnego wroga?
Scenariusze tych apokaliptycznych historii napisali Mike Mignola („Hellboy”, „BBPO”, „Abe Sapien”, „Homar Johnson”) i Christopher Golden (autor książki o przygodach lorda Baltimore’a), a rysunkami zajęli się graficy, którzy pracują też nad innymi seriami ze świata Hellboya: Ben Stenbeck („Hellboy i BBPO 1953”, „Koshchei the Deathless”, „Frankenstein”) i Peter Bergting („Joe Golem: Occult Detective”, „Tales from the Outerverse”). Album zawiera tomy oryginalne „Baltimore” 5–8.

DC Deluxe. Inna historia uniwersum DC

Scenariusz: John Ridley
Rysunki: Giuseppe Camuncoli, Andrea Cucchi
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Objętość: 256 stron

Wyjątkowy album, który ukazuje historię superbohaterów ze świata DC, a także XX-wieczną historię Stanów Zjednoczonych z... innej strony. Znamy te dzieje z punktu widzenia Supermana, Batmana czy sławnych grup herosów. Tymczasem można je również przedstawić z perspektywy bohaterów, którzy stali w cieniu, czy to ze względu na kolor skóry czy orientację seksualną. Czarna Błyskawica, Bumblebee czy Katana też istnieli i wcale nie mieli łatwo, bo samo bycie obrońcą ludzkości nie zapewniało ani sławy, ani szczęścia. Musieli sobie radzić, chociaż nie byli gorsi od uwielbianych przez tłumy kolegów i koleżanek.
Autorem tekstu do albumu jest sławny amerykański scenarzysta, pisarz i dramaturg John Ridley, laureat Oscara za scenariusz do filmu „Zniewolony. 12 Years a Slave”. Autorami rysunków są dwaj Włosi – Giuseppe Camuncoli, który od wielu lat działa na rynku amerykańskim („Potwór z Bagien”, „Hellblazer”) i Andrea Cucchi, wcześniej znany przede wszystkim z ilustracji do komiksów wydawanych na rynku francuskojęzycznym (m.in. „Churchill et moi”).

Marvel Classic. Amazing Spider-Man, tom 2

Scenariusz: J. Michael Straczynski i Fiona Avery
Rysunki: John Romita Jr. i John Romita Sr.
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 420 stron

Drugi tom serii „Amazing Spider-Man" na podstawie scenariusza J. Michaela Straczynskiego. Peter Parker próbuje pogodzić rolę empatycznego nauczyciela biologii i oddanego męża Mary Jane z odpowiedzialną misją Spider-Mana. Zadanie tyleż kłopotliwe, co nieprzewidywalne w skutkach, zwłaszcza gdy jest oczerniany w telewizji przez tajemniczą kobietę i przyjmuje ryzykowne zlecenie od gangstera z mroczną przeszłością. Na jego życie czyha między innymi powstały z martwych (i to trzynastu!) Digger. Jakby tego było mało, Pajączek przenosi się w czasie i musi stawić czoła dawnym wrogom, takim jak Sandman, Electro, Mysterio i Hulk. Na szczęście w dramatycznych chwilach pojawiają się znajomi sojusznicy: Doktor Strange, Ezekiel, Thor…
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Amazing Spider-Man" (1999) #46–58 i #500–502 ze scenariuszem J. Michaela Straczynskiego i z rysunkami Johna Romity Jr.

Marvel Classic. Fantastyczna Czwórka, tom 3

Scenariusz: Jonathan Hickman
Rysunki: Greg Tocchini, Steve Epting, Barry Kitson,
Juan Bobillo, Nick Dragotta
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 480 stron

Trzeci tom przygód najsławniejszej rodziny Marvela – Fantastycznej Czwórki!
Black Bolt, król Inhumans, niespodziewanie wraca do gry, a wojna czterech miast eskaluje! Fantastyczna Czwórka staje pomiędzy imperium Kree a przerażającą Falą Anihilacji ze Strefy Negatywnej, ale nawet jej może zabraknąć sił, by stawić czoło wszystkim wrogom z kosmosu, którzy czyhają na nasz świat. Czy jedyną nadzieją na ocalenie Ziemi okaże się… Doktor Doom?

Autorem tej opowieści jest Jonathan Hickman („Nieskończoność”, „Tajne wojny”, „Ród X/Potęgi X”), a rysunki stworzyli Juan Bobillo, Nick Dragotta, Steve Epting, Barry Kitson i Greg Tocchini. Album zawiera zeszyty „Fantastic Four” #600–604 oraz „FF” #6–16.

Marvel Classic. Wolverine Epic Collection – Noce Madripooru

Scenariusz: Chris Claremont, Peter David
Rysunki: John Buscema, Gene Colan
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: twarda
Objętość: 504 strony

Jest najlepszy w tym, co robi, ale to, co robi, nie jest zbyt miłe. Oto cały Wolverine – twardziel ze szponami z adamantium, który wyrusza na niesławną wyspę Madripoor, do prawdziwego raju dla piratów, zbirów i przemytników… czyli typów, których Logan lubi najbardziej! Tam ściera się z bezwzględnym królem zbrodni Roche’em, poznaje chytrą Tyger Tyger, dzierży magiczny miecz i stawia czoło narkotykowemu baronowi oraz jego krewnej – byłej członkini drużyny New Mutants! Na dodatek do miasta wpada akurat Hulk…
Scenariusze do tego tomu napisali Chris Claremont, kultowy twórca przygód X-Men, oraz Peter David – laureat Nagrody Eisnera znany z „X-Factor” czy historii zebranych w tomie „Hulk: Koniec i inne opowieści”. Rysunki przygotowali dwaj legendarni artyści – John Buscema („Avengers”, „Conan Barbarzyńca”, „Fantastyczna Czwórka”) i Gene Colan („Daredevil”, „The Tomb of Dracula”).
Album zbiera zeszyty z lat 1988–1989: „Wolverine” #1–16, „Marvel Comics Presents” #1–10 I „Marvel Age Annual” #4.

Star Wars. Luke Skywalker - Legendy

Scenariusz: Ken Liu, adaptacja: Akira Fukaya, Haruichi,
Akira Himekawa, Subaru, Takashi Kisaki
Rysunki: Akira Himekawa
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 212 stron

Kim jest Luke Skywalker? W różnych galaktykach wielu o nim słyszało, ale tylko nieliczni spotkali tego legendarnego Jedi. Niektórzy nazywają go bezlitosnym zbrodniarzem wojennym, inni mówią, że nie jest nawet człowiekiem, lecz droidem! Czy istnieje, czy jest jedynie legendą, wszyscy, którzy twierdzą, że poznali nieuchwytnego Luke’a Skywalkera, przeżyli niezapomnianą przygodę i mają o czym opowiadać.
Album „Star Wars. Luke Skywalker – Legendy" to spotkanie wybitnych japońskich twórców mangi z inspirującymi mitami o słynnym rycerzu Jedi, będącymi adaptacją powieści bestsellerowego pisarza Kena Liu.

Star Wars. Droga do zwycięstwa, tom 5

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Andrés Genolet, Ramon Rosanas
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron

Tom piąty serii wydawanej w USA od 2020 roku, skupiającej się na losach rebeliantów, rozproszonych po przegranej bitwie o Hoth i ściganych przez Imperium. Leia Organa, Mon Mothma i inni przywódcy Sojuszu wysyłają mieszkańcom galaktyki sygnał, że opór wobec władzy Palpatine’a pozostaje równie silny jak wcześniej. Tymczasem Szkarłatny Świt uaktywnił swoich uśpionych agentów w całym kosmosie... i dwoje z nich usiłuje przekazać Rebelii niebezpieczną tajemnicę. Imperium jednak wie, co ukradli i cała jego flota rusza w pościg. Tymczasem C-3PO rozpoczyna ostre negocjacje, Luke rusza z desperacką misją, żeby do granic przetestować swoje rosnące umiejętności Jedi, a Rebelianci zaczynają rozumieć prawdziwą skalę zagrożenia, z którym się mierzą!

Star Wars. Darth Vader. Cień cienia, tom 5

Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Raffaele Ienco, Marco Castiello
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron

Piąty tom serii „Darth Vader”, wydawanej w USA od 2020 roku i opowiadającej o losach Vadera. Mroczny Lord Sithów wchodzi w przymierze z Sabé, dawną dwórką Padmé Amidali. Ale kto kogo prowadzi na stracenie? Głęboko ukryta tajemnica zostaje odsłonięta, a wszystkie tropy wiodą z powrotem do Padmé... i jej ostatnich słów. Gdy Vader bierze na cel zdeprawowaną imperialną gubernatorkę, czy wciąż kieruje nim dążenie do porządku, czy może spotkanie z cieniami przeszłości obudziło w nim inne motywacje? Tymczasem nowe ważne postacie w galaktyce różnią się między sobą bardziej niż Sabé i zabójca Ochi z Bestoona. Kiedy więc muszą działać razem i w ruch nieuchronnie idzie broń, kto przetrwa, a kto nie? I jeszcze: wszyscy wiemy o niechęci Anankina Skywalkera do drobnych ziarenek... a teraz do Dartha Vadera zbliża się burza piaskowa!

Przygody Tintina, tom 1

Scenariusz: Hergé
Rysunki: Hergé
Przekład: Daniel Wyszogrodzki
Oprawa: twarda
Objętość: 272 strony

Tintin, młody reporter brukselskiej gazety i detektyw amator, zwiedza świat wraz ze swoim pieskiem Milusiem. W trakcie podróży spotykają wiele intrygujących postaci i rozwiązują liczne zagadki. Te pełne emocji oraz humoru historie pozwolą czytelnikom przeżyć niezapomniane przygody. Niniejszy tom otwiera kolekcję, która będzie składała się z sześciu zbiorczych albumów w twardych oprawach. Przygody naszego bohatera przedstawiamy chronologicznie od historii stworzonych najwcześniej: „Tintin w kraju Sowietów” (1930 r.), „Tintin w Kongo” (1931 r.), „Tintin w Ameryce” (1932 r.).
W swojej pierwszej przygodzie Tintin wyrusza do Związku Radzieckiego, aby na podstawie własnych obserwacji napisać reportaż o życiu ludzi w pierwszym na świecie państwie komunistycznym. Jak się szybko okazuje, przybysz z Zachodu nie jest mile widziany, toteż bohater, zanim wypełni swoje dziennikarskie zadanie, musi przede wszystkim przeżyć...
Następnie nasz bohater wybiera się do afrykańskiego Konga, w owym czasie będącego belgijską kolonią. Podczas zwiedzania odległego lądu musi jednak mierzyć się z szeregiem niebezpieczeństw, a większym zagrożeniem od dzikich zwierząt okazuje się tajemniczy przeciwnik, który podąża za nim trop w trop.
W trzeciej historii reporter zostaje wysłany do Chicago w USA, gdzie rzuca wyzwanie rządzącym miastem gangsterom. Podczas walki z przestępcami Tintin spotka samego Ala Capone, wyprawi się na Dziki Zachód, a nawet odkryje nowe złoża ropy, co przyniesie mnóstwo kłopotów zarówno jemu samemu, jak i żyjącemu w pobliżu plemieniu Indian.
Seria „Przygody Tintina” weszła już na stałe do kanonu klasyki światowego komiksu. Autorem cyklu jest belgijski artysta Georges Remi ukrywający się pod pseudonimem Hergé. Komiksy zaczęły się ukazywać w 1929 roku i od początku cieszą się uznaniem czytelników, o czym świadczy fakt, że wydrukowano ponad 200 milionów egzemplarzy w ponad 90 językach, a Steven Spielberg wyprodukował na ich podstawie film. Hergé zaliczany jest do najpopularniejszych twórców XX wieku, a „Przygody Tintina” uznawane są za fundamentalne dzieło dla rozwoju komiksu, gdyż autor wprowadził technikę rysowniczą zwaną ligne claire, czyli „czystą linią”, którą naśladowali później liczni twórcy komiksu, zwłaszcza franko-belgijskiego.
Pierwsze przygody Tintina zawarte w tym tomie powstały na początku lat 30. XX w. i w związku z tym odzwierciedlają pewne krzywdzące stereotypy i przekonania powszechne w tamtym okresie. Stanowią jednak część historii i mogą stać się okazją do dyskusji, jak możemy uczyć się na przeszłych błędach i budować lepszą, pełną szacunku przyszłość. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z treścią komiksów, zanim przekażą je młodszym czytelnikom.

Przygody Tintina, tom 2

Scenariusz: Hergé
Rysunki: Hergé
Przekład: Daniel Wyszogrodzki, Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 260 stron

Tintin, młody reporter brukselskiej gazety i detektyw amator, zwiedza świat wraz ze swoim pieskiem Milusiem. W trakcie podróży spotykają wiele intrygujących postaci i rozwiązują liczne zagadki. Te pełne emocji oraz humoru historie pozwolą czytelnikom przeżyć niezapomniane przygody.
Oto drugi tom kolekcji składającej się z sześciu zbiorczych albumów w twardych oprawach. Zawiera on albumy: „Cygara faraona” (1934 r.), „Błękitny lotos” (1936 r.), „Pęknięte ucho” (1937 r.) oraz „Czarna Wyspa” (1938 r.).
W historii „Cygara faraona” podczas luksusowego rejsu Tintin poznaje profesora Cyklonika, ekscentrycznego egiptologa, z którym wyrusza na poszukiwanie grobowca faraona Kisha‑Kosha. Dlaczego jednak w pradawnym grobowcu znajdują się całkiem współczesne cygara? Aby rozwikłać tę zagadkę, młody reporter przemierza Bliski Wschód oraz Indie i trafia na trop tajnego stowarzyszenia. Musi jednak uważać, bo cały czas depcze mu po piętach dwóch zawziętych detektywów…
W drugiej opowieści Tintin kontynuuje śledztwo z albumu „Cygara faraona”, które prowadzi go tym razem do Szanghaju – miasta, w który trwa walka o wpływy między Chińczykami, Japończykami a przybyszami z Zachodu. Komu nasz bohater może zaufać? Jaką rolę odgrywa enigmatyczny Mitsuhirato? I kim jest nieuchwytny Wielki Szef? Odpowiedź na te pytania przyniesie Tintinowi spore zaskoczenie.
W albumie „Pęknięte ucho” Tintin chce odnaleźć skradziony z muzeum rzadki posążek. Jego śladów szuka zarówno w swym rodzinnym kraju, jak i w Ameryce Południowej, gdzie trafia w wir niepokojów politycznych i ciągłych przewrotów… a nawet mimo woli rozpoczyna karierę oficerską! Reporter odwiedzi także twórców posążka, żyjące w dżungli plemię Arumbayów, i wielokrotnie będzie musiał zmierzyć się z dwoma gotowymi na wszystko przestępcami.
W zamykającej tom historii Tintin trafia podczas spaceru na rozbity samolot i zostaje zaatakowany przez jego załogę. Żeby odkryć, dlaczego znalazł się na celowniku tajemniczej szajki, udaje się do Wielkiej Brytanii. Dochodzenie okazuje się pełne niebezpieczeństw, a przeciwnicy – groźni i zdeterminowani. Czy klucz do tajemnicy może znajdować się na osławionej Czarnej Wyspie w Szkocji, którą zamieszkuje ponoć straszliwy potwór?
Seria „Przygody Tintina” weszła już na stałe do kanonu klasyki światowego komiksu. Autorem cyklu jest belgijski artysta Georges Remi ukrywający się pod pseudonimem Hergé. Komiksy zaczęły się ukazywać w 1929 roku i od początku cieszą się uznaniem czytelników, o czym świadczy fakt, że wydrukowano ponad dwieście milionów egzemplarzy w ponad dziewięćdziesięciu językach, a Steven Spielberg wyprodukował na ich podstawie film. Hergé zaliczany jest do najpopularniejszych twórców XX wieku, a „Przygody Tintina” uznawane są za fundamentalne dzieło dla rozwoju komiksu, gdyż autor wprowadził technikę rysowniczą zwaną ligne claire, czyli „czystą linią”, którą naśladowali później liczni twórcy komiksu, zwłaszcza franko-belgijskiego.

Czarodziejki W.I.T.C.H. Nowe historie. Serce przyjaźni

Scenariusz: Alessandro Ferrari
Rysunki: Giulia Adragna
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 108 stron

Emocjonujące przygody czarodziejek z Heatherfield! Pięć nastolatek dowiaduje się o istnieniu niezwykłych światów – Kondrakaru i Meridianu, spotyka tajemnicze istoty i zdobywa magiczne moce: wody, ziemi, ognia, powietrza oraz Serca, które nimi wszystkimi dowodzi. Dziewczęta otrzymują ważną misję – jako Strażniczki Sieci oddzielającej świat ludzki od innych wymiarów muszą stanąć w obronie pokoju i zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami. Dzięki sile przyjaźni mogą jednak pokonać każde przeciwności!

Czarodziejki WITCH, tom 11

Scenariusz: Bruno Enna, Paola Mulazzi,
Alessandro Ferrari, Teresa Radice
Rysunki: Davide Baldoni, Lucia Balletti, Federico Bertolucci,
Antonello Dalena, Ettore Gula, Alberto Zanon, Gianluca Panniello, Flavia Scuderi, Lucio Leoni, Stefano Turconi
Przekład: Joanna Szabunio
Oprawa: twarda
Objętość: 384 strony

Jedenasty album zbiorczy przygód kochanych przez czytelników czarodziejek! Przyjaciółki podczas pobytu w Open Hill poznają legendę o Ragorlangu. Czy historia o potworze potrafiącym kontrolować myśli swoich ofiar może mieć coś wspólnego z krzyczącą postacią, którą obsesyjnie rysuje Hay Lin? Jej wizyta u Erica przybiera nieoczekiwany obrót. Okazuje się, że nowo poznane osoby, Tecla i Karl Ibsenowie, tajemniczy pan Kirkner i Erin Peyton, mają swoje mroczne sekrety i nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Dziewczyny spotykają się w dawnym antykwariacie, gdzie teraz znajduje się kwatera główna W.I.T.C.H. Stąd wyruszają na poszukiwanie zaginionej Yan Lin i trafiają do pałacu Singyu… Jak zakończy się ta misja? Co odkryje Irma w starym pamiętniku swojej mamy? A kto zostanie nowym przewodniczącym szkoły w Heatherfield?
Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla każdego, kto uwielbia przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanów serii! Księga jedenasta zawiera komiksy z numerów 127–138 magazynu „Czarodziejki W.I.T.C.H.” – to ponad trzysta stron przygód czarodziejek!

Nauka z komiksem. Miasta przyszłości - Zasoby naszej planety, tom 1

Scenariusz: Edwige Pezzulli, Francesca De Filippi,
Jacopo Olivieri
Rysunki: Benedetta Barone, Marino Gentile, Sara Storino, Andrea Greppi, Emilio Urbano, Watermark Studio, Blasco Pisapia, Denise Shimabukuro,
Marco Palazzolo
Przekład: Maria Białek
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony

Tom pierwszy „Miast przyszłości" z serii „Nauka z komiksem" dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Kto by uwierzył, że w uroczym Szarakówku może dziać się coś złego... Niestety, ktoś niszczy okoliczne uprawy. Funkcjonariuszka Judy Hops nie może tego tak zostawić. W końcu farma jej rodziców też jest zagrożona. Policjantka oraz jej partner, Nick Bajer, rozpoczynają śledztwo. Zaprowadzi ono parę stróżów prawa do różnych dzielnic Zwierzogrodu i najnowocześniejszych budynków tej niezwykłej metropolii. Czy Judy i Nick zdołają rozwikłać tę trudną sprawę?

Premiery komiksów 6 grudnia 2023

Lanfeust z Troy. Zaczarowany las, tom 9

Scenariusz: Christophe Arleston
Rysunki: Didier Tarquin
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 60 stron

Wspaniały powrót największego bohatera planety Troy! Będzie i wesoło, i krwawo! Co obecnie porabia legendarny heros? Nigdy nie szukał sławy, dlatego krąży po odległych krainach jako zwykły wędrowny kowal. Tymczasem kudłaty troll Hebius zadomowił się w eckmulskiej Akademii, gdzie zajmuje odpowiedzialne stanowisko. Wydaje się, że w świecie Troy zapanował spokój, ale od pewnego czasu dzieje się coś zastanawiającego: liczni mędrcy umierają w niejasnych okolicznościach, a przepływ mocy ulega zakłóceniom. Czy za te tajemnicze wydarzenia jest odpowiedzialny ktoś, kto ma złe zamiary? Będzie musiał się znaleźć bohater, który znajdzie odpowiedź na to pytanie...
Wszystkie opowieści rozgrywające się w świecie Troy (m.in. „Trolle z Troy”, „Zdobywcy Troy”) wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do „Lanfeusta z Troy” jest Didier Tarquin, twórca ilustracji także do innych opowieści o tym samym bohaterze: „Lanfeust w kosmosie” i „Odyseja Lanfeusta”.

Świat Akwilonu. Magowie – Aldoran, tom 1

Scenariusz: Jean-Luc Istin
Rysunki: Kyko Duarte
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 52 strony

„Magowie” to już czwarta z przedstawianych polskiemu czytelnikowi serii rozgrywających się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy” oraz „Orki i gobliny”, jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja najnowszej z wydawanych we Francji serii zatytułowanej „Ziemie Ogona” – w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów!
W Arranii magami nazywa się najpotężniejszych czarowników z rasy ludzkiej. Mają różne specjalizacje w zakresie sztuki czarów, należą też do różnych kast. Każdy z tomów serii jest poświęcony innemu magowi, przy czym nie zawsze są postaciami głównymi opowieści, ale zawsze dla niej kluczowymi. W kolejnych albumach poznajemy czarownika żywiołów Aldorana, specjalistę od wiedzy runicznej Eragana, stosującego nekromancję Altherata czy alchemiczkę Arundillę. Różnorodność typów czarów i ich ciekawe wykorzystanie przez bohaterów zrobią wrażenie na niejednym czytelniku!
Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”). Także oni są głównymi twórcami scenariuszy do serii „Magowie”. Za rysunki do poszczególnych tomów odpowiadają różni rysownicy, m.in. Hiszpan Kyko Duarte („Elfy”, „Ziemie Ogona”), Francuz Stéphane Créty („Orki i gobliny”, „Acriboréa”) czy Serb Laci („Sherlock Holmes i wampiry Londynu”, „Sherlock Holmes i Necronomicon”).
Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

Usagi Yojimbo. Wojna Tengu!, tom 3

Scenariusz: Stan Sakai, Julie Fuji Sakai
Rysunki: Stan Sakai
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 192 strony

Najnowszy album mistrza Stana Sakaiego o Usagim, roninie przemierzającym dawną Japonię i walczącym z niesprawiedliwością.
Usagi odwiedza Sojobo, swojego starego nauczyciela, i zostaje wciągnięty w konflikt między różnymi gatunkami tengu, górskich demonów. Następnie Yojimbo dostarczy kosz jaszczurek pustelnikowi mieszkającemu na wyspie pełnej węży. Okaże się, że królik i dziwny samotnik już się kiedyś poznali... Później ronin spotka młodego mistrza walki mieczem, który wypełnia ostatnią wolę zmarłego nauczyciela. Aby misja się powiodła, będą musieli połączyć siły.
Seria „Usagi Yojimbo” jest tworzona od 1984 roku przez supergwiazdę komiksu amerykańskiego, scenarzystę i rysownika Stana Sakaiego. Na jej podstawie powstał serial animowany, który jest emitowany na platformie Netflix.

Wiedźmin. Adaptacje opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Mniejsze zło

Scenariusz: Jacek Rembiś
Rysunki: Adam Gorham
Oprawa: miękka
Objętość: 56 stron
Format: 170x260

Komiksowa adaptacja opowiadania Andrzeja Sapkowskiego.
Czarodziej Stregobor tkwi zamknięty w swojej wieży w Blaviken. Jest przekonany, że grozi mu śmierć z ręki kobiety dotkniętej Przekleństwem Czarnego Słońca. Prosi Geralta, żeby wybrał mniejsze zło i ją zgładził. Ale gdy wiedźmin spotyka Renfri, ta mówi mu, że to mag jest prawdziwym potworem. I że Stregobor powinien zginąć za bestialskie zbrodnie, których dopuszczał się w imię swoich przyziemnych przesądów. Jego śmierć byłaby… mniejszym złem. Geralt nie chce wybierać między jednym złem a drugim. Tylko czy jego neutralność pozwoli uniknąć rozlewu krwi?
Scenariusz – na podstawie opowiadania Andrzeja Sapkowskiego – napisał Jacek Rembiś, a rysunki stworzył Adam Gorham.

Sandman. Przebudzenie, tom 10

Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: Michael Zulli, Jon J. Muth, Charles Vess
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 192 strony

Dziesiąty, ostatni tom niezwykłej, magiczno-mistycznej sagi o Władcy Snów – Sandmanie z Nieskończonych. Sandman umarł. Starożytni bogowie, starzy przyjaciele i wrogowie zbierają się, by oddać mu hołd, zamykając długą opowieść o Morfeuszu. Jednak echa jego życia nadal rozbrzmiewają, dotykając mężczyznę, który nie chce umrzeć, chińskiego mędrca zagubionego na pustyni snów i starzejącego się Williama Szekspira, który w końcówce życia musi wypełnić swój ostatni obowiązek wobec Sandmana.
Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w opowieści spowodowały, że „Sandman” został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award – nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych: Michael Zulli („Batman – Ziemia niczyja”), Jon J. Muth („Potwór z bagien”, „Lucyfer”) i Charles Vess („Księgi magii”, „Promethea”).

Conan – Bitwa o Wężową Koronę

Scenariusz: Saladin Ahmed
Rysunki: Luke Ross
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron

Conan Barbarzyńca pokonuje groźną pustynię, nie trafia jednak do stygijskiej świątyni ani vendhyjskiej fortecy, tylko w miejsce znacznie, ale to znacznie dziwniejsze… do Las Vegas, Miasta Grzechu! Najwyraźniej przyszła pora na to, by swymi obutymi w sandały stopy podeptał błyszczące klejnotami trony uniwersum Marvela… a wkrótce wyruszy też na poszukiwanie potężnego starożytnego artefaktu – Wężowej Korony. Czy zdobędzie dzięki niemu własne królestwo? Czy też wpadnie w zasadzkę zastawioną przez samego Mephisto?
Scenariusze do tego tomu napisał zdobywca Nagrody Eisnera – Saladin Ahmed, a rysunki stworzył Luke Ross.
Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach „Conan: Battle for the Serpent Crown” (2020) #1–5.

DC Horror. Miły dom nad jeziorem, tom 2

Scenariusz: James Tynion IV
Rysunki: Álvaro Martínez Bueno
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 192 strony

Drugi tom bestsellerowej serii uhonorowanej w 2022 roku Nagrodą Eisnera. Scenarzysta James Tynion IV zmienił oblicze horroru we współczesnym komiksie!
Dziesięcioro ocalałych bohaterów zebranych w domu przez ich wspólnego przyjaciela Waltera myślało, że w końcu odkryło jego zamiary, lecz, jak się okazało, wszystko jest inaczej. Czy uda im się uwolnić od schematów? A może wszyscy są zdeterminowani, by zbudować własne więzienie?
Scenariusz komiksu napisał James Tynion IV („Batman”, „Coś zabija dzieciaki”, „Departament Prawdy”), a rysunki wykonał jego wieloletni współpracownik Álvaro Martínez Bueno („Detective Comics”, „Justice League Dark”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach jako „The Nice House On The Lake” #7–12.
Komiks dla dorosłych.

Batman: Ziemia niczyja – Kataklizm, tom 1

Scenariusz: Chuck Dixon, Doug Moench, Alan Grant i inni
Rysunki: Klaus Janson, Graham Nolan, Jim Aparo i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 588 stron

Album „Batman: Ziemia Niczyja – Kataklizm” rozpoczyna siedmiotomową sagę o upadku Gotham. To jedno z kluczowych dzieł w historii komiksów o Mrocznym Rycerzu. Crossover rozegrał się na łamach różnych tytułów związanych z Batmanem pod koniec lat 90., a jego pomysłodawcą był Jordan B. Gorfinkel.
Po wydarzeniach z albumów „Batman: Epidemia” i „Batman: Dziedzictwo” miasto zostało osłabione, a jego mieszkańcy poważnie ucierpieli na skutek epidemii. Jednak to dopiero początek nieszczęść, które czekają Gotham.
Nowy przeciwnik Batmana pozostawia po sobie wyraźnie widoczne i słyszalne dowody swojej działalności. Uderzy tylko raz, ale na zawsze zmieni życie Mrocznego Rycerza. Gotham staje się ofiarą niespodziewanej siły natury – trzęsienia ziemi o sile ponad 7,6 stopnia w skali Richtera. W jednej chwili Jaskinia Nietoperza i Rezydencja Wayne’ów ulegają zniszczeniu. Giną tysiące ludzi. Choć miasto pogrąża się w chaosie, Nightwing, Robin i reszta batrodziny próbują opanować sytuację. Czy Mroczny Rycerz uratuje to, co zostało z Gotham? A może potężny kataklizm zrujnuje metropolię do tego stopnia, że jej odbudowa nie będzie możliwa?
Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Klaus Janson, Graham Nolan, Jim Aparo i inni.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Batman” #553–554, „Detective Comics” #719–721, „Batman: Shadow of The Bat” #73–74, „Nightwing” #19–20, „Catwoman” #56–57, „Robin” #52–53, „AzraeL” #36–40, „The Batman Chronicles” #12, „Batman: Blackgate Isle Of Men” #1, „Batman: Huntress/Spoiler Blunt Trauma” #1 oraz „Batman: Arkham Asylum Tales Of Madness” #1.

Uniwersum DC. Batman Detective Comics – Wieża, tom 3

Scenariusz: Mariko Tamaki
Rysunki: Ivan Reis, Danny Miki, Max Raynor
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 276 stron

Trzeci tom „Detective Comics” w ramach linii wydawniczej uniwersum DC. Azyl Arkham został bezpowrotnie zniszczony, ale w samym sercu Gotham powstała nowoczesna Wieża Arkham, obiecująca niezwykłe metody leczenia nawet najtrudniejszych przypadków. Jednak enigmatyczny doktor Wear, twórca placówki, skrywa pewne mroczne sekrety. Członkowie batrodziny podejmują się infiltracji obiektu i odkrywają skrywane tajemnice. Czy misja zamieni się w niebezpieczną akcję ratunkową? Czy w budynku istnieje zagrożenie, którego nie potrafią przewidzieć?
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: Detective Comics” #1047-1058.

Uniwersum DC. Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości

Scenariusz: Joshua Williamson, Dennis Culver
Rysunki: Brandon Peterson, Andrei Bressan i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 176 stron

Album „Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości” stanowi preludium wstrząsających wydarzeń, do których dojdzie podczas Mrocznego Kryzysu. Tego nie można przegapić!
Superman z Ziemi-23 dowodzi drużyną superbohaterów pochodzących z rozmaitych światów w multiwersum. Ich kolejne zadanie polega na udaremnieniu planów jedynego prawdziwego Darkseida, który stara się sprowadzić zagładę na wszystkie znane wszechświaty.
Batman ze świata, w którym Bruce Wayne zginął podczas napadu w alejce („Flashpoint: Punkt Krytyczny”), chińska Flash, Kapitan Marchewa z Ziemi-26 i Doktor Multiwersum z Ziemi-8 wraz z kilkoma innymi bohaterami muszą powstrzymać mroczne siły zagrażające istnieniu całego świata. I nie ma znaczenia, kto wygra, bo prawdziwy kryzys dopiero nadchodzi. Czy Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości może skutecznie obronić multiwersum?
Scenariusz Joshuy Williamsona i Dennisa Culvera został zilustrowany przez rzeszę doskonałych artystów komiksowych, jak choćby Andrei Bressan („Batman”, „Swamp Thing”, „Suicide Squad”) i Brandon Peterson („Superman”, „The Flash”). Przygotujcie się na niezwykłą jazdę bez trzymanki po niezliczonych światach multiwersum DC Comics!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Justice League Incarnate” #1-5.

DC Black Label. Batman/Catwoman

Scenariusz: Tom King
Rysunki: Clay Mann
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 424 strony

„Batman/Catwoman” to album ukazujący się w ramach linii wydawniczej DC Black Label. Tom King („Mister Miracle”, „Vision”) i Clay Mann („Batman”, „X-Men”) powracają do porywającej, romantycznej sagi o Batmanie i Catwoman.
W tej pełnej rozmachu opowieści mamy do czynienia z trzema planami czasowymi. Jej akcja toczy się w przeszłości, kiedy Gacek i Kotka zakochali się w sobie po raz pierwszy; w teraźniejszości, kiedy ich związkowi zagraża jedna z utraconych miłości Batmana; oraz w przyszłości, w której poznajemy losy ich córki, Heleny, obecnie znanej jako Batwoman. Opowieść zaczyna się od wyprawy Seliny Kyle na Florydę. Po śmierci męża, Bruce’a Wayne’a, chce wyrównać rachunki ze znajomym sprzed lat, który towarzyszył Bruce’owi i Selinie przez cały ich związek!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman/Catwoman” #1–12, oraz fragmenty opowieści opublikowanych w „Batman/Catwoman Special” #1, „Batman Annual” #2, „Catwoman 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular” #1 oraz „Detective Comics” #1027.

Marvel Classic. Punisher Epic Collection – Powrót do Wielkiego Nic

Scenariusz: Steven Grant, Mike Baron, Chuck Dixon
Rysunki: Mike Zeck, Russ Heath, Bill Reinhold,
Neil Hansen, Jorge Zaffino
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 480 stron

Frank Castle wraca myślami do wojny w Wietnamie – a wszystkiemu winne jest starcie z dawnym sierżantem, który tym razem stanął po przeciwnej stronie. Tymczasem superłotrzy sieją chaos, pośród którego Punisher stawia czoło… Doktorowi Doomowi! Poza tym walczy ze skorumpowaną korporacją za pomocą okrętu podwodnego, pracuje pod przykrywką, żeby obalić rządy terroru pewnego gangu motocyklowego, likwiduje pralnie brudnych pieniędzy i bierze na cel tajne stowarzyszenie, które ma na sumieniu wielu ludzi… Czy jednak Punisher ma w swoim arsenale dość nowinek technologicznych, żeby stawić czoło organizacji, której żołnierze są… cyborgami?
Scenariusze do tego tomu napisali Mike Baron, Chuck Dixon i Steven Grant, a rysunki przygotowali między innymi Neil Hansen, Russ Heath, Bill Reinhold, Jorge Zaffino i Mike Zeck.
Album zbiera zeszyty z lat 1989–1990: „Punisher” (1987) #26–34, „Annual” #3 i „Classic Punisher” #1, a także powieści graficzne: „Epic Graphic Novel: Punisher – Return to Big Nothing”, „Marvel Graphic Novel: Punisher – Intruder” oraz „Punisher: Kingdom Gone”.

Marvel Classic. Daredevil. Mark Waid i Chris Samnee, tom 4

Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Chris Samnee, Javier Rodríguez
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 528 stron

Tożsamość Daredevila nie jest już tajemnicą, a Matt Murdock przenosi się do San Francisco, gdzie do spółki z Kirsten McDuffie zakłada nową kancelarię. Nie przez wszystkich jest jednak mile widziany w nowym mieście. Shroud uważa się za prawowitego obrońcę tych okolic. Staną się wrogami czy sprzymierzeńcami? Pewnie lepiej byłoby połączyć siły, bo w San Francisco jest się z kim zmagać – umiejący kontrolować myśli Purple Man opanowuje umysły grupy dzieci, nowe plany snuje Owl… Okazuje się również, że odwieczny wróg Daredevila wcale nie jest martwy. Po prostu też przeprowadził się na Zachodnie Wybrzeże.
Tymczasem Matt dostaje niespodziewaną propozycję… wydawniczą. Ma napisać autobiografię. Czy wejście w biznes książkowy rozwiąże problemy finansowe jego kancelarii?
Album zawiera zeszyty serii Daredevil #1–18 oraz zeszyty specjalne #1.5, #0.1 i #15.1 zebrane w tomach Daredevil by Mark Waid vol. 4 i Daredevil by Mark Waid vol. 5. Scenariusz napisał Mark Waid, a przy niektórych zeszytach wspierał go Chris Samnee. Rysunki przygotowali Chris Samnee i Javier Rodríguez.

Marvel Fresh. Strażnicy Galaktyki – Nie cofniemy się o krok, tom 2

Scenariusz: Al Ewing
Rysunki: Marcio Takara, Juann Cabal
Przekład: Marcin Roszkowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 160 stron

Drugi tom nowej serii o Strażnikach Galaktyki z linii wydawniczej Marvel Fresh!
Po tym, jak upadło empireum Cotati, nastał czas, by na nowo narysować polityczną mapę kosmosu. Marvel Boy, ambasador frakcji utopijnych Kree, przyrzekł zachowywać się podczas negocjacji jak należy… ale wszystko wskazuje na to, że to właśnie on odpowiada za morderstwa dyplomatów! Na domiar złego Knull, mroczny bóg symbiontów, atakuje Spartax… a pozornie martwy Peter Quill przemierza magiczny świat po drugiej stronie rzeczywistości. Tylko czy wciąż jest starym, dobrym Peterem? Czy też stał się już legendarnym Star-Lordem?
Autorem tej opowieści jest brytyjski pisarz i scenarzysta komiksowy Al Ewing („Nieśmiertelny Hulk”, „Loki: Agent of Asgard”), a rysunki stworzyli Juann Cabal („All-New Wolverine”) oraz Marcio Takara („Batman: Detective Comics”).
Album zawiera zeszyty #6–12 serii „Guardians of the Galaxy” rozpoczętej w 2020 roku. Seria ta przedstawia wydarzenia późniejsze niż te ze „Strażników Galaktyki” scenarzysty Donny’ego Catesa, którzy również ukazali się w linii wydawniczej Marvel Fresh.

Marvel Fresh. Nieśmiertelny Hulk, tom 4

Scenariusz: Al Ewing
Rysunki: Joe Bennett
Przekład: Jacek Żuławnik
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 276 stron

Czwarty tom opowieści grozy o Nieśmiertelnym Hulku z serii wydawniczej Marvel Fresh!
Do miasta przybył nowy potwór! Ma na imię Xemnu, jest uroczy, lubi dzieci i chciałby ocalić wszystkich ludzi… a przynajmniej ich pieniądze. Czy Bruce Banner – człowiek, który przysięgał sprowadzić na świat zagładę – zdoła go pokonać? Czy powinien? Na dodatek wkrótce na scenie pojawi się istota, której myśli są tak mroczne i straszliwe, że mogłyby przerazić samego Diabła. Co więcej, ktoś zinfiltrował grupę przyjaciół Hulka i wszystko wskazuje na to, że zrobił to jego dawny arcywróg…
Autorem tego mrocznego, nietuzinkowego portretu jednego z najsłynniejszych bohaterów Marvela jest brytyjski pisarz i scenarzysta komiksowy Al Ewing, znany z takich serii jak „Mighty Avengers” czy „Loki: Agent of Asgard”. Rysunki stworzył między innymi Joe Bennett. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #31–40 serii „Immortal Hulk” oraz w zeszycie „King in Black: Immortal Hulk” #1.

Assassin's Creed Valhalla: Zapomniane mity

Scenariusz: Alexander Freed
Rysunki: Martín Túnica
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 72 strony

W tym prequelu rozszerzenia „Assassin’s Creed® Valhalla: Świt Ragnaröku” będziesz podążać za Baldrem, mężnym synem Haviego, w jego misji, która ma na celu zaprowadzenie trwałego pokoju między światami.
Wojna między sąsiadującymi ze sobą Muspelheimem i Svartalfheimem wydaje się nieunikniona. Surtr, władca Muspelów, gromadzi swoją armię ognistych olbrzymów. Baldr, syn Odyna i bóg światła, pragnie za wszelką cenę powstrzymać rozlew krwi i zwraca się o pomoc do wielkiego boga kłamstw – Lokiego. Ale jak można ufać Lokiemu?
Album ze scenariuszem Alexandra Freeda („Star Wars: The Old Republic”) i rysunkami Martina Túniki („Crossed +100”, „Assassin’s Creed Valhalla: Pieśń chwały”), które pokolorował Michael Atiyeh, to znakomite uzupełnienie legendarnego uniwersum „Assassin’s Creed”.

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu, tom 2

Scenariusz: Wakana Hazuki
Fabuła i projekt postaci: Yana Toboso
Rysunki: Sumire Kowono
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 194 strony

Drugi tom mangi o niezwykłych przygodach nastolatka w magicznym świecie o nazwie Twisted Wonderland. Komiksowa wersja niezmiernie popularnej gry mobilnej „Disney Twisted-Wonderland", stworzona przez ludzi, którzy przygotowali tę grę. Licealista Yu trafia z Japonii do przedziwnego świata Twisted Wonderland. Zostaje przyjęty do tamtejszej szkoły magii – Night Raven College i mianowany przewodniczącym jednego z dormitoriów. Wkrótce odwiedza go kolega z akademii – Ace, który wpadł w poważne tarapaty...

Star Wars. Wielka Republika. Faza II

Równowaga Mocy, tom 1
Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Ario Anindito, Andrea Broccardo
Przekład: Katarzyna Nowakowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 128 stron

Prequel fazy 1. Sto pięćdziesiąt lat przed upadkiem Gwiezdnego Blasku w galaktyce płonie inna latarnia — latarnia wiary i duchowości. Jedha. Księżyc Pielgrzymów. Kyberowe Serce. Ale w Świętym Mieście narastają napięcia i nadchodzą mroczne dni. Jedi Vildar Mac, bezpieczny i pewny tego, kim jest i kim może być, przybywa właśnie wtedy, gdy kruchy pokój Jedhy zaczyna się rozpadać. Kiedy jeden Jedi leży martwy w starożytnej świątyni, inny podejmuje trop mordercy. Kto używa pradawnych form Mocy na ulicach Świętego Miasta? Dlaczego giną święte relikwie? I dlaczego wszystkie drogi prowadzą do Świątyni Whillów?

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda, tom 8

Scenariusz: Nicolas Canteloup, Laurent Vassilian,
Jul, Olivier Andrieu
Rysunki: Nicolas Tabary, Elric
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 184 strony

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knują, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Iznogud obsesyjnie pragnie zająć miejsce kalifa. I dlatego nic go nie zatrzyma.
To ósmy album z cyklu „Przygody wielkiego wezyra Iznoguda”. Zawiera tomy: „Iznogud prezydentem”, „Jaki ojciec, taki syn”, „Ja, kalif” oraz „Świeczki dla Iznoguda”.

Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano, tom 2

Scenariusz: François Corteggiani, Massimo Marconi,
Silvano Mezzavilla, Janet Gilbert
Rysunki: Giorgio Cavazzano
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 216 stron

Tom drugi serii „Włoski Skarbiec" – nowej kolekcji komiksów stworzonych przez najsłynniejszych włoskich rysowników Disneya. Każdy tom wzbogacają teksty krytyczne oraz  „Szkicownik" z ciekawostkami i rzadkimi oryginalnymi rysunkami pochodzącymi z warsztatu artysty. Seria sześciu tomów poświęcona Giorgiowi Cavazzanowi powstała dla uczczenia pięćdziesięciolecia jego aktywności w świecie myszy i kaczek. Niniejszy tom ukazuje ewolucję stylu weneckiego mistrza w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych poprzez pięćdziesiąt kamieni milowych w jego dorobku. W większości bohaterem jest wielki mały Miki. W efekcie spotkania Cavazzana z gwiazdami pełnometrażowych disnejowskich animacji w twórczości artysty pojawił się wówczas także inny gryzoń, Bazyl – mysi detektyw. Był to zarazem okres, w którym Cavazzano zadebiutował w świecie kina w inny sposób: pamiętną historią stanowiącą hołd dla filmu „La Strada” Federica Felliniego.

Królik Kontra Małpa. Looshkin, tom 1

Scenariusz: Jamie Smart
Rysunki: Jamie Smart
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 208 stron

Nowa seria komiksowa dla dzieci, której autorem jest nagradzany Jamie Smart!
Looshkin wygląda jak słodki niebieski kot, ale nigdy wcześniej nie spotkaliście pupila takiego jak on. Wystarczy tylko na chwilę spuścić go z oczu, a wasz dom wypełni się pienistymi bąbelkami, na dachu rozgoszczą się świnie, na strychu zaś otworzy się portal do piekielnego wymiaru. W dodatku wszędzie będą latać pszczoły! Życie nigdy nie będzie nudne, gdy Looshkin jest w pobliżu, ale jedno jest pewne – będzie bardzo, bardzo zabawne! Autorem scenariusza i rysunków jest Jamie Smart.

Mój pierwszy komiks 5+ Dziobak Toto i kryształowe siostry, tom 5
Scenariusz: Éric Omond
Rysunki: Yoann
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa: twarda z gąbką
Objętość: 32 strony

To piąty album z serii opowieści o dziobaku Toto i jego przyjaciołach: kolczatce Chichi, koali Wawie i nietoperzu Riri.
Tym razem Toto się pogniewał i zostawił swoich najlepszych przyjaciół. Naubliżały mu myszy, a jaszczurki Zou i Bozon go ośmieszyły. A to wszystko w imię czego? Pięknych oczu krystalicznych sióstr, które nawiedziły go w snach i poprosiły o pomoc.
Autorami serii są scenarzysta Éric Omond, wykładowca Beaux-Arts d’Angers, oraz rysownik Yoann Chivard, współtwórca serii komiksowych „Phil Kaos” i „Dark Boris” oraz książki dla dzieci „Le Vilain Petit Canard”.

Yakari. Potwór z jeziora, tom 17

Scenariusz: Job
Rysunki: Derib
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron


Siedemnasty tom mądrej opowieści dla dzieci o znającym język zwierząt małym Indianinie Yakarim i jego dzielnym koniku Małym Piorunie.
Bohaterowie odwiedzają bobry, które właśnie naprawiają tamę. Okazuje się, że część dorosłych zwierząt zniknęła, a młodziutki Lipek jest chory. Yakari prosi starego znajomego o pomoc w wyleczeniu malca. Nietypowa terapia prowadzi do wzbudzającego strach odkrycia w pobliskim jeziorze. Może przy okazji uda się też wyjaśnić zagadkę zniknięcia bobrów.
Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6. i 31. „Yakariego” dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulęme w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

Lucky Luke. Sznur wisielca i inne historie, tom 50

Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Morris
Przekład: Maria Mosiewicz, Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron

To zbiór opowieści, na które składają się historie różnych autorów: tytułowy „Sznur wisielca” na podstawie scenariusza Vicqa, „Daltonowie jadą koleją” Goscinnego, „Obrońca uciśnionych” De Groota, „Kopalnia wielbłąda” Domi Domiego, „Pojedynek o zmierzchu” Lodewijka, „Dobra nowina” i „Historia Li-Chiego” autorstwa De Groota.

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: nowości, Marvel, DC, polskie, dla dzieci, dla dorosłych, dla młodzieży
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Mroczny kryzys  na Nieskończonych Ziemiach
Premiery komiksów Egmontu na kwiecień 2024

Co ciekawego będzie można przeczytać w tym miesiącu?

Polecamy
Katarzyna Bonda, Ze złości
Katarzyna Bonda z nową książką o morderstwach "Ze złości"

Detektyw Jakub Sobieski w drugim tomie cyklu intryguje nie mniej niż rozwiązywane przez niego zagadki.

Mag bojowy
"Mag bojowy" - klasyczne fantasy ze smokami, nieumarłymi i niszczycielską siłą

Powieść Petera Flannery'ego pojawi się w księgarniach już 4 marca.

Ostatnio dodane
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.