Nowości - Literatura

"Ostatni namsara" - miłość, wojna i tajemnica w nowej serii fantasy

2018-05-14 13:43:40

Od 9 maja w księgarniach jest „Ostatni namsara”, czyli pierwszy tom fantastycznej serii „Iskari” autorstwa Kristen Ciccarelli. To powieść, którą śmiało można nazywać „Grą o tron” w wersji dla młodzieży. Książka w kilka miesięcy od amerykańskiej premiery zyskała świetne noty w serwisie GoodReads.com, gdzie została oceniona przez prawie 5 000 użytkowników, osiągając wysoką średnią - 4,2/5.

Premierowy fragment możesz przeczytać TUTAJ>>

Ostatni namsara

O książce

Zakazana miłość, królestwo targane wojną i tajemnica, która zmieni wszystko. Asha nigdy nie wróciła z łowów bez zdobycznego smoka i nie zamierzała tego zmieniać. W końcu była iskari i miała zadanie do wykonania. Stare historie działały na smoki tak jak klejnoty na ludzi. Żaden smok nie potrafił się im oprzeć, więc Asha opowiedziała historię. Jednak opowieści nie tylko je zwabiały. Zwiększały też ich moc.

Na początku był Namsara – zrodzony z nieba i ducha – który wszędzie, gdzie się pojawił, przynosił miłość i śmiech. Lecz gdzie jest światło, tam musi być ciemność. Dlatego była też Iskari – zrodzona z krwi i blasku księżyca. Niszczycielka. Przynosząca śmierć.

Oto legendy, na których wychowała się Asha, córka króla Firgaardu. Opowiadano je szeptem, a ona słuchała z zapartym tchem, zafascynowana zakazanymi bohaterami z przeszłości. Jednak dopiero kiedy sama stała się najbardziej zaciekłym, budzącym postrach pogromcą smoków, przyjęła rolę następnej iskari – samotny los, który sprawił, że Asha czuła się jak broń w cudzych rękach, a nie dziewczyna.

Asha walczy ze smokami i przynosi ich głowy królowi, lecz żadne trofeum nie jest w stanie jej uwolnić od więzów obowiązku: ślubu z okrutnym komendantem, człowiekiem, który zna prawdę o jej naturze. Gdy Asha dostaje szansę uwolnienia się w zamian za zabicie najpotężniejszego smoka w Firgaardzie, odkrywa, że stare opowieści mają w sobie więcej prawdy, niż mogła się spodziewać. Z pomocą przyjaciela – niewolnika służącego jej narzeczonemu – Asha musi zrzucić z siebie pancerz iskari i otworzyć serce na miłość, światło i prawdę, którą przed nią zawsze ukrywano.

„Ostatni namsara” to „Gra o tron” w wersji dla młodzieży. Wciągająca i realistyczna fabuła, pełna przygód i nagłych zwrotów akcji, którymi czytelnik będzie zaskoczony. Styl autorki utrzymuje stałe zainteresowanie czytelnika, a historie składające się na mitologię świata przedstawionego są bardzo ekscytujące, opowiedziane pięknym językiem, bardzo umiejętnie stylizowanym. Książka Kristen Ciccarelli ma ważne przesłanie – opowiada o przyjaźni, lojalności, heroizmie i poświęceniu.

O autorce

Kristen Ciccarelli pochodzi z półwyspu Niagara w Ontario, gdzie jej dziadek prowadził winnicę. Wychowywana w bardzo dużej słoweńskiej rodzinie Kristen w dzieciństwie bawiła się z kuzynami, biegając po lesie, budując forty w stodole, zafascynowana książkami, smokami i bohaterkami posługującymi się niesamowitą bronią. Obecnie Kristen mieszka w Kitchener w Ontario z mężem kowalem i psem o imieniu Yonder. Napisała „Ostatniego namsarę” dla dziewczyny, którą kiedyś była (i nadal czasem bywa). Jej strona internetowa: www.kristenciccarelli.com.

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Kristen Ciccarelli, książka, opis, premiera, seria iskari
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Cena  niewaÅźkoÅ›ci
"Cena nieważkości, kulisy lotu Polaka w kosmos" - premiera książki już blisko

To fascynujący reportaż, który odsłania okoliczności polskiego lotu w kosmos w czerwcu 1978 roku.

Marzi - komiks
Komiks "Marzi" wraca w dwutomowym wydaniu

Komiks wraca w większym formacie, z niepublikowanymi dotąd materiałami.

Wierni wrogowie
"Wierni wrogowie" - nowa powieść Olgi Gromyko dla miłośników wiedźmy Wolhy

"Wierni wrogowie" ponownie przeniosą czytelnika do świata Belorii, ale na wiele lat przed narodzinami Wolhy.

Polecamy
Brak zdjęcia
"Koniec piesni" Galsana Tschinaga w Polsce

Galsan Tschinag - pisarz, szaman i żarliwy obrońca tradycji narodu tuwińskiego wobec zagrożeń współczesnej cywilizacji. 8 lutego do księgarń trafi jego pierwszą wydana w Polsce powieść - ""Koniec pieśni".

"Warcraft" szturmuje księgarnie i kina [WIDEO]
"Warcraft" szturmuje księgarnie i kina [WIDEO]

"Durotan" jest już w księgarniach, a nowy zwiastun superprodukcji do zobaczenia u nas, teraz!

Ostatnio dodane
Cena  niewaÅźkoÅ›ci
"Cena nieważkości, kulisy lotu Polaka w kosmos" - premiera książki już blisko

To fascynujący reportaż, który odsłania okoliczności polskiego lotu w kosmos w czerwcu 1978 roku.

Marzi - komiks
Komiks "Marzi" wraca w dwutomowym wydaniu

Komiks wraca w większym formacie, z niepublikowanymi dotąd materiałami.

Kupony i kody rabatowe