Dzieje się - Literatura

"Między Listami" - debiutuje wypełnione humorem słuchowisko [WIDEO]

2020-11-18 13:05:03

Storytel, wraz z TVN Grupa Discovery i dystrybutorem filmowym Kino Świat, prezentuje słuchowisko „Między Listami”, które stanowić ma doskonałe dopełnienie historii Kariny i Szczepana, którą pokochały miliony widzów w serii „Listy do M.”. Premiera 17 listopada 2020 w Storytel!

Słuchowisko Między ListamiSeria „Listy do M.” już od blisko dekady cieszy się wielką popularnością wśród Polaków. Pierwsze trzy części przyciągnęły do kin blisko 9 milionów widzów, którzy zachwycili się  filmowymi bohaterami. Teraz bliżej poznamy nieznane dotąd fakty i przygody z życia dwojga z nich, Kariny (Agnieszka Dygant) i Szczepana (Piotr Adamczyk). Para powróci w zabawnym i wciągającym słuchowisku Storytel Original „Między Listami”.

Małżeństwo Lisieckich nie raz zaliczało wzloty i upadki. Karina „wzlatywała” w objęciach Świętego Mikołaja o imieniu Mel, a Szczepan „upadał” dosłownie... z dachu budynku. Mimo to, są razem, mimo to – chcą być razem. By jednak miłość zwyciężyła, nad związkiem trzeba pracować. Najlepiej w asyście specjalisty. I tak w dobie kolejnego kryzysu para trafia na terapię.

„Między Listami” zabierze słuchaczy w przezabawną i wzruszającą podróż do najważniejszych chwil w związku Kariny i Szczepana, od pierwszego spotkania w remizie (ktoś tu ma słabość do strażaków…), przez kolejne rozstania i powroty, aż po bycie dziadkami i młodymi rodzicami jednocześnie. Akcja słuchowiska rozpoczyna się na kanapie u psychologa, ale bohaterowie wyruszą także w retrospektywne wycieczki, podczas których poznamy pikantne i zaskakujące szczegóły związku Lisieckich. Ta terapia małżeńska może okazać się… terapią szokową.

Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk w rolach głównych ponownie tchną życie w ukochanych przez widzów bohaterów. Pomoże im w tym scenariusz autorstwa Magdaleny Witkiewicz, mistrzyni komedii romantycznych, z kilkudziesięcioma bestsellerami na koncie, takimi jak „Jeszcze się kiedyś spotkamy”, „Uwierz w Mikołaja” czy „Szkoła żon” i rzeszami oddanych czytelniczek i czytelników. Jak dużym wyzwaniem było dla niej wejście w filmowy świat, który już ktoś wykreował oraz jak przebiegała praca nad tworzeniem  scenariusza?

- To była niesamowita przygoda i zabawa. Tym bardziej, że scenariusz tego słuchowiska był pierwszym scenariuszem napisanym przeze mnie w życiu! Mam już doświadczenie w pisaniu powieści, ale tutaj byłam debiutantką. Uwielbiam nowe wyzwania, czułam się, jakbym pisała film, przecież doskonale znałam jego obsadę. Pisałam dialogi, mając przed oczami filmową Karinę i Szczepana i już wtedy bawiłam się świetnie! Czułam się częścią tych filmów - tak w skrócie opisuje swoją pracę przy tym projekcie Magdalena Witkiewicz.Storytel stworzył fabułę słuchowiska, konsultując ją z twórcami filmu. To kolejna, po „Psach 2.5. W imię miłości”, duża oryginalna produkcja audio, bazująca na kultowym kinowym hicie. Słuchowisko to najwyższa forma audiobooka i wymagające przedsięwzięcie, z liczną obsadą, reżyserią i pełnym udźwiękowieniem.

- Storytel Original w Polsce jest produktem strategicznym, w ramach którego rozwijamy produkcję contentu wielokierunkowo. Naszym celem jest opowiadanie historii, które mają dostarczać użytkownikowi rozrywkę audio na najwyższym poziomie. Jak wszyscy wiemy, w dzisiejszych czasach seriale czy kultowe filmy wiodą prym w świecie rozrywki, dlatego też jednym z naszych kierunków jest współpraca z producentami i dystrybutorami filmowymi. Ten rok mieliśmy przyjemność otwierać historią opartą na legendarnych PSACH Pasikowskiego. Po dużym sukcesie tej współpracy, mamy dla użytkowników kolejną propozycję, opartą na kinowym hicie. Wszyscy potrzebujemy odrobinę wytchnienia, więc opowieść z dużą dozą humoru będzie idealna na zakończenie tego roku. Przy współpracy z TVN Grupa Discovery i KINO ŚWIAT mieliśmy możliwość rozbudować świat bohaterów z Listów do M. Zdecydowaliśmy się w tym przypadku na format słuchowiska i myślę, że docenią to słuchacze kiedy usłyszą Karinę i Szczepana osadzonych w prawdziwej rzeczywistości. Marcin Kardach, odpowiadający za reżyserię i sound design, proponuje nam prawdziwą ucztę dla wyobraźni. Dlatego jestem bardzo ciekaw wrażeń użytkowników, gdy słuchając naszej opowieści, budowanej przez znane im postaci, fantazja będzie malować im świat, jakiego dotąd nie znali. Uważam, że w słuchowiskach niesamowite jest to, że uruchamiają one nieograniczone możliwości naszej wyobraźni - mówi Jakub Barzak, Dyrektor Marketingu Storytel

W pozostałych rolach w „Między Listami” usłyszymy między innymi: Jarosława Boberka wcielającego się w terapeutę, Annę Matysiak jako córkę Kariny i Szczepana, oraz jej męża Nikodema Rozbickiego. W słuchowisku występuje 27 postaci, a całość trwa około dwie i pół godziny.

Przeczytaj także: Premiera filmu "Listy do M. 4" została odwołana >>

ip

fot. materiały prasowe Kino Świat

Słowa kluczowe: w Storytel, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Jarosław Boberek, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Big Book Festival 2021
Poznaliśmy program Big Book Festival 2021

Przedstawiamy wszystkie wydarzenia międzynarodowego Dużego Festiwalu Czytania.

6. OgÃłlnopolski Konkurs Młodej Poezji
Ruszył nabór do 6. Ogólnopolskiego Konkursu Młodej Poezji

Wydarzenie odbywa się w ramach 10. edycji Festiwalu Miłosza.

Wiosna zaginionych
Nagroda Wielkiego Kalibru 2021: wygrywa "Wiosna zaginionych" Anny Kańtoch

Nagroda Wielkiego Kalibru trafiła do jedynej kobiety w gronie nominowanych.

Polecamy
DC Comics- lista 10 komiksÃłw na start
10 polecanych komiksów DC Comics

Jak zacząć czytać komiksy, czyli co warto spakować do swojego plecaka, by móc wyruszyć w świat DC Comics?

Violent Bent Backwards Over the Grass
Lana Del Rey debiutuje jako poetka

Jesienią ukaże się książka "Violet Bent Backwards Over the Grass" z wierszami napisanymi przez wokalistkę.

Polecamy
Ostatnio dodane
Big Book Festival 2021
Poznaliśmy program Big Book Festival 2021

Przedstawiamy wszystkie wydarzenia międzynarodowego Dużego Festiwalu Czytania.

6. OgÃłlnopolski Konkurs Młodej Poezji
Ruszył nabór do 6. Ogólnopolskiego Konkursu Młodej Poezji

Wydarzenie odbywa się w ramach 10. edycji Festiwalu Miłosza.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.