Dzieje się - Literatura

Katarzyna Tusk promowała swoją książkę o fotografii [FOTO]

2017-10-04 09:40:11

W księgarniach jest już nowa książka Katarzyny Tusk pt. "Make Photography Easier". 3 października autorka spotkała się z czytelnikami we wrocławskim Empiku. - Bardzo dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas, by przyjść. Ja was widzę po raz pierwszy, ale domyślam się, że wy mnie znacie. To jest dla mnie, jako autorki bloga, taki niezwykły moment, kiedy mogę was poznać i porozmawiać. Bardzo się cieszę, że mam taką okazję - powiedziała Katarzyna Tusk.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia>>

Katarzyna Tusk, Make Photography Easier- Odkąd pamiętam, uwielbiałam fotografować.  Gdy zaczynałam tworzyć bloga, uznałam, że to jest idealne miejsce, by te zdjęcia pokazać - tłumaczyła autorka.

- Dobry fotograf musi umieć tak widzieć przestrzeń, by odseparować to, co jest interesujące, ładne, albo kontrowersyjne. Ja sądzę, że taką umiejętność można po części wyćwiczyć. Czy ja mam taką umiejętność? Nie mi oceniać. Czytelnicy powinni ocenić - mówiła Kasia Tusk.

- Jest wiele zdjęć, które mają dla mnie duże znaczenie. Nie jestem w stanie wybrać jednego. Zapewne były by to zdjęcia z moimi najbliższymi. Na ścianie w domu mam kilka zdjęć, które przypominają mi o najmilszych momentach. Zazwyczaj te zdjęcia, które lubię najbardziej, wiążą się z emocjami czy wspomnieniami - wyznała autorka. - Bardzo lubię kategorię zdjęć kulinarnych, ale nie mówimy tu o pojedynczym zdjęciu, ale całym procesie. Ci, którzy znają mojego bloga, wiedzą o co chodzi. Zastawiony stół, ludzie przy nim – to jest ważne, bo fotografia bez ludzi jest strasznie uboga. Osoba na zdjęciu wprowadza do niego życie i szczerość. Interesuje mnie zatem fotografia kulinarna, ale w bardzo szerokim kontekście - dodała.

- Najpiękniejsze w fotografii jest to, że możemy zatrzymać chwilę, a potem cofnąć się na przykład do narodzin,  potem obserwować życie, a także przywołać obraz osób, które już odeszły. Czasem możemy zobaczyć tych, których nawet nie poznaliśmy. Według mnie, każdy jest w stanie zrobić takie zdjęcie, które z przyjemnością umieści w rodzinnym albumie. Zdarzają się wybitne talenty, osoby, które nie muszą się niczego uczyć i mają fotografię we krwi. Nie dorównamy najwybitniejszym artystom, jednak bez problemu możemy nauczyć się robić takie zdjęcia, które nas poruszą i będą pamiątką, a może przydadzą się w pracy i pozwolą odkryć sposób na życie. Jest wielu fotografów, którzy ciężką pracą, próbując różnych stylów, popełniając błędy, z czasem wypracowali sobie indywidualny charakter i mają taką wprawę, że z powodzeniem zarabiają na zdjęciach - opowiadała Katarzyna Tusk.

Po serii pytań od prowadzącej, Katarzyna Tusk długo podpisywała egzemplarze książki i rozmawiała z fanami, którzy tego dnia wyjątkowo licznie zjawili się na spotkaniu autorskim w Empiku Renoma.

Michał Derkacz

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: Make Photography Easier, relacja, empik, zdjęcia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Big Book Festival - przewodnik po festiwalu
Big Book Festival - przewodnik po festiwalu

W dniach 22-24 czerwca odbędzie się szósta edycja jednego z najbardziej nowatorskich wydarzeń kulturalnych w Polsce.

28. Festiwal Kultury Żydowskiej: znamy program Kraków

Program pasma literackiego 28. FKŻ w Krakowie.

Książki zakazane, czyli czego nie wolno było czytać

Poznaj dzieła, których czytania z różnych powodów usiłowano zakazać.

Polecamy
Urodziny Paulo Coelho
Urodziny Paulo Coelho

Życie jest jak kanapka - lepiej zjeść tylko pół kanapki niż całą, kiedy nie ma się w pobliżu kogoś, z kim można się podzielić.

Przystanek Literacki na Placu Grunwaldzkim
Przystanek Literacki na Placu Grunwaldzkim Wrocław

Znakiem rozpoznawczym Przystanku będzie "Skrzynka na wiersze", do której swoje poetyckie utwory będą mogli wrzucać wszyscy mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska.

Ostatnio dodane
Big Book Festival - przewodnik po festiwalu
Big Book Festival - przewodnik po festiwalu

W dniach 22-24 czerwca odbędzie się szósta edycja jednego z najbardziej nowatorskich wydarzeń kulturalnych w Polsce.

28. Festiwal Kultury Żydowskiej: znamy program Kraków

Program pasma literackiego 28. FKŻ w Krakowie.

Kupony i kody rabatowe