Nowości - Literatura

Album "Batman: Świat" z wieloma interpretacjami bohatera. Zobaczcie stylowe okładki [FOTO]

2021-06-02 11:16:38

Byliście kiedyś ciekawi, jak wyglądałyby przygody Batmana w różnych miejscach świata, także w Polsce? Już 14 września 2021 roku będziecie mogli się o tym przekonać, bo na ten dzień zaplanowana jest premiera antologii zatytułowanej „Batman: Świat”, w której twórcy komiksowi z kilkunastu różnych krajów przedstawią swoją interpretację Batmana w opowieściach charakterystycznych dla ich kultur.

Zobaczcie okładki z albumu „Batman: Świat” >>

Batman: Świat - Chiny"Batman: Świat" unikalnym projektem wydawniczym DC

Wydarzenia, mające miejsce w antologii, będą rozgrywać się na terenie Ameryki Północnej, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii. W albumie zaprezentowane zostaną historie o Batmanie autorstwa zespołów kreatywnych z całego świata, rozgrywające się w ich rodzimych krajach. Premiera albumu odbędzie się na całym świecie we wtorek 14 września 2021 roku – tuż przed Dniem Batmana 2021 (sobota, 18 września 2021 roku).

Batman stał się prawdziwą ikoną popkultury, znany jest na całej Ziemi. „Batman: Świat” to nasz sposób na pokazanie czytelnikom, że Batman to coś więcej niż superbohater. Batman to fenomen, który przekracza granice państw i granice kulturowe – mówi Jim Lee, wydawca i dyrektor kreatywny wydawnictwa DC.

Antologię rozpoczyna historia wielokrotnie nagradzanego duetu – scenarzysty Briana Azzarello i rysownika Lee Bermejo (wspólnie stworzyli takie komiksy jak „Batman: Przeklęty”, „Joker”, „Lex Luthor: Człowiek ze Stali”, „Batman/Deathblow”). W opowieści zatytułowanej „Globalne miasto” Batman snuje refleksje o czasie spędzonym w Gotham, gdy chronił miasto i jego mieszkańców przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Kiedy jednak Mroczny Rycerz spogląda poza mosty, alejki i drapacze chmur, zdaje sobie sprawę, że pragnienie sprawiedliwości nie zna granic, ponieważ wszędzie popełniane są zbrodnie, którym można zapobiec. Ta historia rozpoczyna serię opowieści przedstawiających przeszłość i teraźniejszość Batmana stworzonych przez znanych międzynarodowych twórców komiksowych:

Mathieu Gabella (scenariusz), Thierry Martin (rysunki) – Francja
Paco Roca (scenariusz, rysunki) – Hiszpania
Alessandro Bilotta (scenariusz), Nicola Mari (rysunki) – Włochy
Benjamin von Eckartsberg (scenariusz), Thomas von Kummant (rysunki) – Niemcy
Stepan Kopriva (scenariusz), Michal Suchánek (rysunki) – Czechy
Tomasz Kołodziejczak (scenariusz), Piotr Kowalski, Brad Simpson (rysunki) – Polska
Ertan Ergil (scenariusz), Ethem Onur Bilgiç (rysunki) – Turcja
Alberto Chimal (scenariusz), Rulo Valdés (rysunki) – Meksyk
Carlos Estefan (scenariusz), Pedro Mauro (rysunki) – Brazylia
Inpyo Jeon (scenariusz), Jae-Kwang Park, Kim Jung Gi (rysunki) – Korea Południowa
Xu Xiaodong, Lu Xiaotong (scenariusz), Qiu Kun, Yi Nan (rysunki) – Chiny
Kirill Kutuzov, Egor Prutov (scenariusz), Natalia Zaidova (rysunki) – Rosja
Okadaya Yuichi (scenariusz, rysunki) – Japonia

Każda z wersji albumu „Batman: Świat” będzie miała również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego. W międzynarodowym projekcie DC biorą udział następujący partnerzy wydawniczy i dystrybucyjni: Urban Comics (Francja), ECC Ediciones (Hiszpania), Panini (Włochy, Brazylia, Niemcy), CREW (Czechy), Azbooka-Atticus (Rosja), Egmont Polska (Polska), JBC (Turcja), Editorial Televisa (Meksyk, Ameryka Środkowa), Sigongsa (Korea Płd.), Starfish Media (Chiny) oraz Shopro (Japonia).

Batman w Polsce - kto za tym stoi?

Zespół twórców odpowiadający za rozgrywającą się w Polsce historię z Batmanem w albumie „Batman: Świat” to:

Rysunki: Piotr Kowalski 20 lat temu opublikował w Egmoncie swoją pierwszą serię komiksową – „Gail”. Potem rozwijał karierę na rynku europejskim, tworząc takie cykle jak „Wydział Lincoln”, „Urban Vampires”, „Dracula” i „Badlands”. Pierwszy komiks na rynku amerykańskim opublikował w 2010 roku i od tego czasu stworzył już około 150 zeszytów, w seriach takich jak „Sex”, „Marvel Knights: Hulk”, „Mroczna Wieża”, „Bloodborne”, „Wiedźmin”, „Steam Man”, „Wellington”, „Join The Future” i „Wolfenstein”. Relaksuje się, grając utwory deathmetalowe na swojej pięciostrunowej gitarze. Mieszka w Warszawie. Fan horroru.

Scenariusz: Tomasz Kołodziejczak – pisarz SF i fantasy, m.in. twórca cykli „Dominium Solarne” i „Ostatnia Rzeczpospolita”. Wielokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla, zdobył ją w roku 1996 za powieść „Kolory sztandarów”. Scenariusze komiksowe pisał dla znanych polskich twórców: Zbigniewa Kasprzaka, Krzysztofa Kopcia, Mateusza Skutnika, Przemysława Truścińskiego. Stworzył i od ponad dwudziestu lat prowadzi imprint „Klub Świata Komiksu” w wydawnictwie Egmont. Grywa w planszówki i koszykówkę, czyta za dużo. Mieszka w Warszawie z żoną Joanną. Ma dwie córki, Olę i Alę.

Kolor: Brad Simpson – kolorysta, który pracował przy wielu seriach, m.in. „The Amazing Spiderman”, „Bloodborne”, „Wiedźmin”, „Join The Future”. Mieszka w Ashland Oregon, z żoną Sarah i synami Clive’em i Maddoxem. Kiedy walczy z zawodowym deadline’em, lubi przewidywać nadchodzące deadline’y.


MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: okładki, komiksy, uniwersum DC, premiera, komiksy Egmont Polska

Batman: Świat - okładki albumu (10)

Batman: Świat - Chiny
Batman: Świat - Brazylia
Batman: Świat - Francja
Batman: Świat - Hiszpania
Batman: Świat - Włochy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Światła PÃłłnocy, Malin Falch
"Światła Północy" - skandynawski bestseller debiutuje w Polsce

To piękna i chwytająca za serce podróż do świata nordyckich mitów, legend i baśni.

Bardzo długie popołudnie
Książka "Bardzo długie popołudnie" pokazuje jak American dream zamienia się w koszmar

Inga Vesper sugestywnie oddaje obraz dusznego Los Angeles i dławiącej rzeczywistości lat 50.

Chechło
Paulina Świst powraca z wakacyjną lekturą "Chechło"

Sprawdź, czego można spodziewać się po nowej książce bestsellerowej autorki.

Polecamy
Wiersze Lodu i Ognia
"Wiersze Lodu i Ognia" - tomik poezji inspirowany "Grą o tron"

Tomik został napisany w hołdzie dla jednej z najpopularniejszych współczesnych cykli fantasy.

Extraordinary X-Men: Przystań X, tom 1
Nowości komiksowe Egmontu w styczniu 2019

X-Men, Amazing Spider-Man, Deadpool i inne premiery!

Ostatnio dodane
Światła PÃłłnocy, Malin Falch
"Światła Północy" - skandynawski bestseller debiutuje w Polsce

To piękna i chwytająca za serce podróż do świata nordyckich mitów, legend i baśni.

Bardzo długie popołudnie
Książka "Bardzo długie popołudnie" pokazuje jak American dream zamienia się w koszmar

Inga Vesper sugestywnie oddaje obraz dusznego Los Angeles i dławiącej rzeczywistości lat 50.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.