Literatura
Wrocławskie Rodziny Wyklęte

Wrocławskie Rodziny Wyklęte

  • 2021-04-30, , godzina 12:00
  • wstęp wolny
  • Wydarzenie online

Opis

„Wrocławskie Rodziny Wyklęte”. Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na spotkanie online poświęcone najnowszej książce Krzysztofa Kunerta

30 kwietnia o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie poświęcone publikacji stanowiącej zbiór wyjątkowych opowieści o Żołnierzach Wyklętych i ich rodzinach.

W książce  „Wrocławskie Rodziny Wyklęte” sensacyjne opowieści o wielkich czynach i poświęceniu przenikają się z prześladowaniem, niezrozumieniem i samotnością. Obok kilku pokoleń wrocławskiej rodziny Lazarowiczów bohaterami książki są: Marta Ziębikiewicz, Lucyna Werens, Barbara Leonowicz-Babiak, Teresa Partyka, Krzysztof Olechnowicz, Krzysztof Marszałek, Kazimierz Suszyński i Antoni Wojtaszek. Sięgając po tą książkę poznamy historie Żołnierzy Wyklętych i ich bliskich związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Zrozumiemy jak działał system komunistyczny i poznamy tajemnice powojennego Wrocławia.

Spotkanie będzie transmitowane na  profilach Centrum Historii Zajezdnia w serwisach Facebook oraz Youtube. Rozpoczęcie o godz. 12.00.  W spotkaniu udział wezmą: dr Krzysztof Kunert oraz prof. Grzegorz Strauchold. Prowadzenie: Maciej Rajfur.

Krzysztof Kunert - dziennikarz i dokumentalista. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Doktoryzował się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Do 2017 r. dyrektor programowy wrocławskiego Radia Rodzina, felietonista portalu wPolityce.pl i dziennikarz Tygodnika „Niedziela”. Od 2018 r. dyrektor programowy Telewizji EWTN Polska. Przez wiele lat wykładowca dziennikarstwa na dolnośląskich uczelniach.

Ostatnio dodane
KsiąÅźka
Ogłoszono nominacje do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za rok 2019 i 2020

Laureatów obu edycji Nagrody poznamy 10 lipca 2021 roku. Sprawdź, kto ma szansę!

Bazyliszki komiks Egmont
"Bazyliszki" - nowy cykl komiksów zabiera nas do przedwojennej Warszawy

To historia o mieście, które jak w przedwojennych filmach zaludniają rozrzutni arystokraci, zjawiskowe kobiety i tajemniczy awanturnicy.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.