Literatura
Spotkanie z Anną Seniuk

Spotkanie z Anną Seniuk

  • 2016-11-14, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Empik Junior Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

Opis

Annę Seniuk wszyscy pamiętają z „Czterdziestolatka”, ale też wielu innych niezapominanych ról filmowych i teatralnych. Pracowała m.in. z Andrzejem Wajdą i Zbigniewem Hübnerem, grała u boku największych polskich aktorów i aktorek. O swoim życiu opowiada w książce „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem” (Znak Literanova). Aktorka spotka się z fanami z okazji premiery już 14 listopada w salonie Empik Junior.

„Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem” to wywiad rzeka przeprowadzony przez córę aktorki, Magdalenę Małecką. Jak na ironię Seniuk odcina się w nim od wizerunku ciepłej mamuśki wykreowanego przez lata w mediach. Aktorka znana ze swojej powściągliwości, dopiero w tej błyskotliwej rozmowie otwiera się i szczerze opowiada o swoim burzliwym życiu. Z jednej strony dzieli się zabawnymi historiami: jak zwymyślała komisję egzaminacyjną szkoły teatralnej, uwiodła swoją grą rosyjskiego dramaturga oraz jako pierwsza polska aktorka pokazała biust na dużym ekranie. Z drugiej zaś, opowiada o dramatycznych momentach swojego życia, m.in. rozstaniu z mężem i heroiczną walką z rakiem piersi.

W trakcie spotkania Anna Seniuk zdradzi, dlaczego dopiero teraz zdecydowała się podzielić swoją historią i pomimo tylu artystycznych osiągnięć, uważa że marzenia zaczęła spełniać dopiero po sześćdziesiątce.  

Mapa

Polecamy
Ostatnio dodane
Big Book Festival 2020
10 gorących premier na Dużym Festiwalu Czytania 2020

Podczas Big Book Festival zadebiutuje kilka ciekawych książek!