Literatura
Spotkanie z Anną Seniuk

Spotkanie z Anną Seniuk

  • 2016-11-14, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Empik Junior Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

Opis

Annę Seniuk wszyscy pamiętają z „Czterdziestolatka”, ale też wielu innych niezapominanych ról filmowych i teatralnych. Pracowała m.in. z Andrzejem Wajdą i Zbigniewem Hübnerem, grała u boku największych polskich aktorów i aktorek. O swoim życiu opowiada w książce „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem” (Znak Literanova). Aktorka spotka się z fanami z okazji premiery już 14 listopada w salonie Empik Junior.

„Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem” to wywiad rzeka przeprowadzony przez córę aktorki, Magdalenę Małecką. Jak na ironię Seniuk odcina się w nim od wizerunku ciepłej mamuśki wykreowanego przez lata w mediach. Aktorka znana ze swojej powściągliwości, dopiero w tej błyskotliwej rozmowie otwiera się i szczerze opowiada o swoim burzliwym życiu. Z jednej strony dzieli się zabawnymi historiami: jak zwymyślała komisję egzaminacyjną szkoły teatralnej, uwiodła swoją grą rosyjskiego dramaturga oraz jako pierwsza polska aktorka pokazała biust na dużym ekranie. Z drugiej zaś, opowiada o dramatycznych momentach swojego życia, m.in. rozstaniu z mężem i heroiczną walką z rakiem piersi.

W trakcie spotkania Anna Seniuk zdradzi, dlaczego dopiero teraz zdecydowała się podzielić swoją historią i pomimo tylu artystycznych osiągnięć, uważa że marzenia zaczęła spełniać dopiero po sześćdziesiątce.  

Mapa

Ostatnio dodane
"Strup. Hiszpania rozdrapuje rany" - nagroda im. Kapuścińskiego 2020 dla Katarzyny Kobylarczyk

Dowiedz się, o czym opowiada reportaż i dlaczego został okrzyknięty najlepszym w 2019 r.!

Miłość i inne obsesje -  Liane Moriarty
"Miłość i inne obsesje" to nowa książka Liane Moriarty

Powieść autorki "Wielkich kłamstewek" trafi do nas na początku czerwca.