Literatura
Do raju idą tylko grzeczne dziewczynki,a niegrzeczne tam gdzie chcą - premiera

Do raju idą tylko grzeczne dziewczynki,a niegrzeczne tam gdzie chcą - premiera

  • 2018-05-30

Opis

Do raju idą tylko grzeczne dziewczynki,a niegrzeczne tam gdzie chcą – to tytuł najnowszej książki autorstwa Elie Grimes, która w księgarniach pojawi się 30 maja. Jeśli szukacie lekkiej, zabawnej powieści idealnej na urlop to ta książka jest właśnie dla Was. Opowiada ona o perypetiach mieszkającej w Nowym Jorku Zoey. Do raju idą tylko grzeczne dziewczynki, a niegrzeczne tam gdzie chcą wpisuje się w klimat takich produkcji jak Pamiętnik Bridget Jones oraz do Seks w wielkim mieście.

Opis fabuły

Zoey Westwood jest mistrzynią kuchni. Zawdzięcza to talentowi, dobrym genom i naukom swojej ukochanej babci Nany. W wieku zaledwie trzydziestu lat prowadzi wraz z przyjaciółką świetnie prosperującą firmę cateringową. O ile życie zawodowe jest dla niej pasmem sukcesów, o tyle życie osobiste już nie wygląda tak różowo. Kobieta od dwóch lat nie przetrawiła rozstania ze Spencerem, który drogą mailową zostawił ją dla jej najgorszej koleżanki z dzieciństwa. W dodatku jej relacje z despotyczną matką należą do bardzo trudnych.
Trzydziestka na karku, wszyscy znajomi zakładają rodziny albo przynajmniej mają partnerów, a ona – nic. Słuchanie ich historii o zaręczynach, awansach i kupnie wspólnego domu jeszcze bardziej ją frustruje. Do czasu, gdy poznaje wpływowego nowojorskiego krytyka kulinarnego, Matthew Zieglera. Ale i ta znajomość nie układa się najlepiej. Wszystko przez to, że Zoey ma niełatwy charakter i nie widzi nic poza czubkiem własnego nosa. Wkrótce kobieta przekona się, że do szczęścia potrzeba czegoś więcej – warto bacznie obserwować i słuchać innych ludzi. Elie Grimes wykreowała niezwykle żywiołową i charyzmatyczną bohaterkę o wulkanicznej osobowości, której los co rusz płata figle. Zoey jest wyzwolona, momentami komiczna, nieufna i trochę zagubiona w swoich uprzedzeniach.

AJ/ip

fot. materiały prasowe

Ostatnio dodane
"Strup. Hiszpania rozdrapuje rany" - nagroda im. Kapuścińskiego 2020 dla Katarzyny Kobylarczyk

Dowiedz się, o czym opowiada reportaż i dlaczego został okrzyknięty najlepszym w 2019 r.!

Miłość i inne obsesje -  Liane Moriarty
"Miłość i inne obsesje" to nowa książka Liane Moriarty

Powieść autorki "Wielkich kłamstewek" trafi do nas na początku czerwca.