Dzieje się - Literatura

Wręczono nagrodę literacką Książka Roku "Pióro Fredry" 2017

2017-12-01 12:42:46

30 listopada podczas uroczystej gali we Wrocławskim Centrum Kongresowym w Hali Stulecia, wręczono statuetki najlepszym książkom wydanym w tym roku. Tytuł Książki Roku 2017 przyznano Wydawnictwu Literackiemu za książkę  „Nieprzysiadalność. Autobiografia" Marcina Świetlickiego i Rafała Księżyka. Nie zabrakło akcentu muzycznego - Wieczór Laureatów uświetnił swoim występem Mariusz Kiljan wraz z zespołem.

Pióro Fredry

Konkurs edytorski na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” towarzyszy Wrocławskim Targom Dobrych Książek od początku istnienia imprezy. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek wydanych w Polsce w danym roku. O tegoroczną nagrodę walczyło 5 finalistów. Łącznie w konkursie udział wzięło 48 Wydawnictw i 153 książki.

Tytuł Książki Roku dla „Nieprzysiadalność. Autobiografia" Marcina Świetlickiego i Rafała Księżyka przyznano za "znakomity, bogato ilustrowany, precyzyjny edytorsko, tom rozmów, składających się na opowieść o życiu jednego z najważniejszych współczesnych  poetów polskich i postaci współczesnej kultury, osobowości niekonwencjonalnej i niepodrabialnej, a jednocześnie symbolicznej dla losów pewnego pokolenia". Pozostałe nominowane do tytułu Wydawnictwa otrzymały równorzędne nagrody - statuetki „Pióro Fredry 2017”. Autorką tegorocznej statuetki jest Agnieszka Leśniak – Banasiak.

Gala Pióro Fredry

Rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepszą Książkę Roku Pióro Fredry to dopiero początek festiwalu literatury.  W Hali Stulecia czekają najlepsze wydawnictwa z całej Polski, a także spotkania z autorami, wykłady, dyskusje,  prezentacje, warsztaty i specjalne atrakcje dla dzieci oraz całych rodzin. Wrocławskie Targi Dobrych Książek potrwają do niedzieli, 3 grudnia do godziny 16.00 (w piątek i sobotę otwarte od 10:00 do 19:00).

26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbędą się w dniach 30 listopada-3 grudnia w Hali Stulecia.
Organizatorem 26. WTDK jest Wrocławski Dom Literatury
Program WTDK oraz lista wystawców na www.domliteratury.wroc.pl

ip/ICh

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: gala, Pióro Fredry, Wrocławskie Targi Dobrych Książek, statuetki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Srebrny Kruk
Rusza przedsprzedaż książki "Srebrny Kruk"

Powieść Michała J. Sobocińskiego to pięć pozornie niezwiązanych ze sobą wydarzeń prowadzących do jednego celu.

ksiÄ…Åźka
Dlaczego warto czytać książki?

Znamy plusy wynikające z czytania!

Polecamy
Konkurs na komiks o Powstaniu Warszawskim
Konkurs na komiks o Powstaniu Warszawskim

Zapraszamy do wzięcia udziału w IV edycji konkursu na komiks „Powstanie ’44 w komiksie”.

Ch...owa Pani Domu: Bać się można toalety w PKP, a nie życia [FOTO]
Ch...owa Pani Domu: Bać się można toalety w PKP, a nie życia [FOTO]

Magdalena Kostyszyn promowała swoją książkę na spotkaniu z fankami.

Ostatnio dodane
Srebrny Kruk
Rusza przedsprzedaż książki "Srebrny Kruk"

Powieść Michała J. Sobocińskiego to pięć pozornie niezwiązanych ze sobą wydarzeń prowadzących do jednego celu.

Kupony i kody rabatowe