Dzieje się - Literatura

Tradycyjny list czy generator SI? Jak współcześnie wyznać miłość?

2023-02-08 20:34:08

Czy generator miłosnych wyznań SI jest lepszą opcją od tradycyjnego pisemnego listu? Sprawdź, czy ChatGPT jest w stanie napisać romantyczną wiadomość na walentynki!

Generator miłosnych wyznańTradycyjny list miłosny

Pisanie listów popularne było już w starożytnym Egipcie, Chinach czy Sumerze. W tamtych czasach ten sposób komunikacji był jedynym jaki istniał - pozwalał na przekazywanie ważnych wiadomości czy po prostu porozumiewanie się między ludźmi.

W kontekście miłości - szczególnie romantycznym okresem dla listów wydaje się wiek XIX, kiedy taka forma komunikacji służyła do wymiany intymnych wiadomości między dwoma zakochanymi w sobie ludźmi. Znamy to na przykładzie “Dumy i uprzedzenie” czy “Rozważnej i romantycznej” autorstwa Jane Austen.

Po dziś dzień odręczne pisanie listów jest oznaką romantyzmu i poświęcenia czasu, by ukazać drugiej osobie swoje uczucia. Szczególnie w dobie maili czy mediów społecznościowych - pisemna forma wyznawania miłości stanowi bardziej atrakcyjną opcję do romantycznych deklaracji.

Czym jest ChatGPT?

W listopadzie 2022 roku uruchomiony został ChatGPT – chatbot ze sztuczną inteligencją, który potrafi udzielić naprawdę precyzyjnych odpowiedzi na wszelkie pytania z różnych dziedzin. Babbel - platforma do nauki języków - sprawdziła, czy ChatGPT jest również dobrym narzędziem do wspomagania wyznawania uczuć poprzez generowanie gotowych deklaracji miłosnych.  

Babbel przyjrzało się dwóm wirtualnym listom stworzonym przez chatbota – jednemu wierszowi rymowanemu, a drugiemu napisanego prozą. Ekspert z firmy Babbel – Piotr Wojsznis - uważa cały ten pomysł za bardzo dobrą opcję, szczególnie dla ludzi, którzy nie potrafią ubrać w słowa swoich uczuć, a którzy bardzo chcieliby je przekazać - chociażby w walentynki.  

Poza tym ChatGPT poprawnie stosuje ortografię, interpunkcję, co wzmaga efekt realizmu wyznań miłosnych. Można również dowolnie je modyfikować, jeśli ktoś miałby na to ochotę.

ChatGPT kontra tradycyjne wyznania

Według Piotra Wojsznisa – Listy miłosne w formie papierowej odeszły do lamusa. Jednak wiadomości wirtualne wciąż mają się dobrze. Mimo wielu zalet tego chatbota oraz wygodnych przekazów wirtualnych, te formy nie zastąpią tradycyjnego pisemnego sposobu komunikacji.

Przede wszystkim taki list jest czymś namacalnym, z naszym własnym charakterem pisma i myślami, które można przelewać wprost na papier. Człowiek ma możliwość dania cząstki siebie i swoich uczuć dla osoby, którą kocha oraz której pragnie to przekazać.  

List papierowy z wyznaniami miłosnymi wydaje się stanowić jedyną fizyczną formę, która może mieć tak silny wpływ. Czym innym jest trzymanie takiej wiadomości, a dostanie gotowej wygenerowanej deklaracji od swojego partnera.

Co wybrać?

Oczywiście każdy człowiek ma do tego inne podejście i każdy powinien wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią formę - czy to listu wirtualnego czy bardziej osobistego, pisemnego. Jednak faktem jest, że tradycyjny sposób wyznawania swoich uczuć poprzez napisanie własnoręcznie swojej deklaracji – wywiera największy wpływ ze względu na swoją autentyczność oraz osobiste wynurzenie uczuć ku drugiej osobie.

Aleksandra Bladosz

fot. pixabay/athree23

źródło: biuroprasowe.247.com.pl

Słowa kluczowe: walentynki, list miłosny, ChatGPT
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
dziecko z ksiąÅźką
Ile małych dzieci ma regularny kontakt z książkami?

Poznajcie wyniki badania Empiku z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Bookowisko
Światowy Dzień Poezji we Wrocławiu. Jakie atrakcje zaplanowano? Wrocław

To wspaniała okazja, by wziąć udział w nietuzinkowym spotkaniu poetyckim.

Polecamy
Angelus 2019 ksiązki
Znamy nominacje do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus w 2019

Jury spośród 105 zakwalifikowanych tytułów wybrało 14.

9. edycja Festiwalu Miłosza
9. edycja Festiwalu Miłosza pod hasłem "Nowy stan skupienia"

Jedno z najważniejszych wydarzeń poetyckich w Polsce przenosi się do sieci i rusza już 4 czerwca.

Ostatnio dodane
dziecko z ksiąÅźką
Ile małych dzieci ma regularny kontakt z książkami?

Poznajcie wyniki badania Empiku z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.