Nowości - Literatura

"Tequila. Liczba Bestii" - szokująca heroina znów na rynku

2018-09-11 10:31:17

Czytelnicy już od jakiegoś czasu mogą obcować z pulpową twórczością Łukasza Śmigla. Tequila zarówno w formie komiksowej, jak i książkowej pojawiła się na rynku wydawniczym już jakiś czas temu. W sierpniu 2018 roku wydawnictwo Novae Res wydało odświeżoną wersję książki "Tequila. Liczba Bestii".

Tequila Liczba Bestii

Jest to pierwsza powieść autora w stylistyce pulpu. Termin ten pochodzi od popularnych na początku XX. wieku tanich magazynów z oderwanymi od rzeczywistości, zakręconymi i bezkompromisowymi opowiadaniami. Możemy więc spodziewać się wyjątkowej i szalonej historii. Głównie ze względu na to, że pulp nie został jeszcze wyeksploatowany na naszym rynku, a codzienny pożeracz kultury kojarzy go głównie z "Pulp Fiction" Quentina Tarantino. 

Książka prezentuje się ciekawie. W świecie po apokalipsie wszystko stoi na głowie. Ludzie mordują się wzajemnie, tajemnicze drapieżne serpentyny wiją się w przestworzach, a w ostatnim wolnym mieście Kapitan sprawuje władzę. W tak zarysowanym uniwersum heroina Tequila i jej tygrys stawiają czoło przeszłości, bandytom, a także człowiekowi w masce (ponieważ każdy porządny heros musi mieć swojego antagonistę).

- Nie ma tam absolutnie nic co miałoby się wydarzyć przypadkowo. Przy kompleksach wojskowych które się tam pojawiają, jak mamy jezioro, to to jezioro naprawdę tam jest. Jak ktoś będzie chciał sprawdzić na mapie, to sobie sprawdzi i znajdzie - mówi Łukasz Śmigiel, autor książki  - Mówiąc wprost, uważam, że nie ma drugiej takiej historii jak “Tequila” w Polsce. Żaden Polak nie napisał czegoś takiego, absolutnie żaden. Nie ma drugiej takiej bohaterki, to jest totalnie i absolutnie unikatowa historia - dopowiada.

Łukasz Śmigiel oprócz “Tequili. Liczby Bestii” napisał też szereg zbiorów opowiadań i kilka nieźle przyjętych powieści. Na co dzień wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim i prowadzący w radiu Wrocław Kultura, po pracy bywalec konwentów i prelegent. Tequila to jego projekt stworzenia uniwersum przeplatających się medialnie historii o pięknej heroinie. Wspólnie z grafikiem Katarzyną Babisz stworzył komiks “Władca Marionetek”, finansując go na kickstarterze. Szykują się kolejne komiksy i powieści z uniwersum.

AG/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Łukasz Śmigiel, pulp, fantastyka, akcja, książka, novae res
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Grafika [0]
    Annie
    2018-09-24 13:47:55
    Nigdy wcześniej nie miałam okazji na czytanie czegokolwiek od autora, ale te okładki wyglądają genialnie. Super, że Novae Res je wydało. Czy można je dostać w każdej księgarni czy tylko internetowo?
Zobacz także
Piękna 50-tka - Anna Popek
Anna Popek doradza kobietom w książce "Piękna 50-tka"

Autorka radzi jak wyglądać 10 lat młodziej.

Marvel Now , Tajne wojny - Wojna domowa
"Thorgal - Aniel" i "Tajne wojny" wśród komiksowych nowości Egmont Polska

"Tajne wojny" to crossover, który powołuje do życia nowe uniwersum Marvela.

Więzy Krwi
"Więzy Krwi" - zbiór intrygujących, pełnokrwistych opowiadań

Opowiadania Mai Lidii Kossakowskiej już w księgarniach.

Polecamy
Kup kota w worku
Kup kota w worku

Kup kota w worku" jest idealnym przykładem równowagi między egzystencjalną rozpaczą, nawet desperacją, a gorzką groteską pastwiącą się nad płytkością i degeneracją naszego współczesnego świata.

Malarz, elf i kobieta sukcesu - co ich łączy?
Malarz, elf i kobieta sukcesu - co ich łączy?

Genialny malarz Marc Chagall, ostatni elf, na którym spoczywa wypełnienie proroctwa i kobieta o rozdwojonej jaźni to bohaterowie najnowszych książek wydanych nakładem wydawnictwa WAB.

Ostatnio dodane
Piękna 50-tka - Anna Popek
Anna Popek doradza kobietom w książce "Piękna 50-tka"

Autorka radzi jak wyglądać 10 lat młodziej.

Marvel Now , Tajne wojny - Wojna domowa
"Thorgal - Aniel" i "Tajne wojny" wśród komiksowych nowości Egmont Polska

"Tajne wojny" to crossover, który powołuje do życia nowe uniwersum Marvela.

Konkurs Ziaja