Dzieje się - Literatura

Targi Książki Empiku 2022: ponad 60 wydarzeń i spotkań autorskich online

2022-05-16 14:51:22

Największe wydarzenie literackie w Polsce powraca w nowej odsłonie. Nadchodząca wiosenna edycja Targów Książki Empiku odbędzie w wygodnej formule online oraz we wszystkich salonach Empik w Polsce. Od 18 do 31 maja 2022 na czytelników czeka bogaty program: ponad 60 wydarzeń, w tym wirtualnych spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, setki oczekiwanych premier od 150 wydawców oraz akcje specjalne. Swój udział potwierdzili m.in.: Katarzyna Bonda, Anja Rubik, Radek Rak, Rafał Pacześ, Marcin Meller, Vincent V. Severski, David Lagercrantz i Brandon Mull. Jak zawsze, odwiedzający targi będą mieli okazję zdobyć egzemplarze z autografami i skorzystać z rabatów sięgających nawet -50%.

Targi Książki Empiku

Święto literatury w nowej odsłonie

Tradycyjnie maj i czerwiec obfitują w intrygujące debiuty i wyczekiwane powroty ulubionych twórców polskich czytelników. Zbliżające się Targi Książki Empiku to unikalna okazja do spotkania z autorami – tym razem nie tylko wirtualnie, ale również bezpośrednio. Organizatorzy zapowiadają bowiem niestandardową akcję z udziałem wybranych pisarzy w salonach Empik, której szczegóły zostaną podane już wkrótce.

Program piątej edycji wydarzenia podzielony został na pięć Scen, na których pojawi się blisko 90 gości z Polski i zagranicy. Zdecydowana większość z nich będzie świętować premiery swoich nowych książek. Targi przyjmą nową formułę, łączącą światy online i offline, a na uczestników czeka wiele niespodzianek. To między innymi zupełnie nowa Scena Zrozumieć świat, która skoncentrowana będzie wokół aktualnej sytuacji geopolitycznej w Europie Wschodniej, a także specjalna strefa książek cyfrowych skierowana do miłośników formatów audio i e-booków. Promocje na tytuły targowe sięgną -50% na Empik.com i -30% w salonach dla użytkowników Empik Premium i Empik Premium Free. Ponadto przy składaniu zamówień na tytuły z oferty targowej online, będą oni mogli jak zawsze korzystać z darmowej dostawy. Książki z autografami ulubionych autorów będzie można zdobyć nie tylko online – podczas wybranych spotkań – ale również kupić w salonach Empik. Na Instagramowym profilu @Empikcom udostępniane zaś będą relacje zza kulis targowego studia.

5 literackich światów

Na Scenie Głównej zagoszczą najważniejsze nazwiska polskiej i światowej literatury, w tym powieści obyczajowych, kryminałów, thrillerów czy poradników. Nie zabraknie twórców, którzy królowali na Empikowych listach bestsellerów. O ciekawostki na temat nowych książek i nie tylko będzie można zapytać m.in. Katarzynę Bondę, Wojciecha Chmielarza, Vincenta V. Severskiego, Grzegorza Kasdepkę, Justynę Suchecką czy Marcela Mossa. Zdalnie z czytelnikami połączą się John Flanagan i David Lagercrantz. Po dwóch latach od debiutu literackiego do targowego studia powróci stand-uper Rafał Pacześ. Nie zabraknie twarzy znanych szerokiej publiczności z programów telewizyjnych, którzy tym razem promować będą swoje najnowsze książki, w tym Marcina Mellera, Marzeny Rogalskiej i Marcina Prokopa.

Targi będą także przestrzenią do dyskusji na istotne tematy społeczne, m.in. w ramach spotkań współorganizowanych z Fundacją Sexed.pl. 29 maja na Scenie Głównej pojawi się sama inicjatorka projektu – Anja Rubik. W rozmowach poruszających tematykę praw człowieka czy równości płci wezmą udział m.in. Maciej Stuhr czy Piotr Jacoń. Refleksjami wokół relacji międzyludzkich podzielą się także uczestnicy spotkania towarzyszącego premierze filmu „Fucking Bornholm”, będącego adaptacją serialu audio Empik Go o tym samym tytule.

Na Scenie Apostrof królować będzie literatura piękna i reportaż. O swoich nowych książkach opowiedzą m.in. Łukasz Orbitowski, Mariusz Szczygieł, Anna Dziewit-Meller, Jacek Dehnel czy Magdalena Grzebałkowska. Z długo wyczekiwaną premierą powróci Radek Rak, laureat Nagrody Literackiej Nike w 2020 r. W spotkaniu wokół swojego wywiadu-rzeki weźmie udział były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, a w wirtualnej przestrzeni zagoszczą także autorzy zagraniczni – Torrey Peters, Gregory David Roberts i Karin Smirnoff.

W programie Targów tradycyjnie nie zabraknie Sceny Przecinek i Kropka, dedykowanej najmłodszym czytelnikom. Odbędzie się na niej m.in. spotkanie z autorem bestsellerowego cyklu „Baśniobór”. Brandon Mull powraca bowiem z piątym tomem popularnej serii. Natomiast 29 maja o ciekawostkach z Podhala i okolic opowie Beata Sabała-Zielińska.

Nowością na targach będzie specjalna Scena Zrozumieć świat poświęcona tematyce geopolitycznej, w tym sytuacji na Wschodzie Europy. Na pytania dociekliwych internautów odpowiedzą autorzy bestsellerów ostatnich tygodni, m.in. Krystyna Kurczab-Redlich, której książka „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” znajduje się w czołówce listy najchętniej kupowanych tytułów w Empiku. Wśród gości pojawią się również eseistka Oksana Zabużko oraz Wojciech Rogacin, autor biografii Wołodymyra Zełenskiego. Wszystkie spotkania na tej scenie poprowadzi zaś Witold Szabłowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich reportażystów, autor m.in książki „Rosja od kuchni”.

Branżowa Scena Forum

Podczas wiosennej odsłony Targów Książki Empiku swoją ofertę zaprezentuje 150 wydawców – na wirtualnych „stoiskach” na Empik.com oraz w salonach stacjonarnych. Dla wydawców i osób zawodowo związanych z rynkiem książki organizatorzy przygotowali dedykowany program w ramach specjalnej, piątej sceny – branżowego Forum. Odbędą się tu webinary i dyskusje z udziałem ekspertów, m.in. dotyczące książek cyfrowych, podcastów czy nowoczesnych form promocji książek, a także trendów czytelniczych.

Wszystkie spotkania odbywające się w ramach Targów będą transmitowane na żywo w różnych kanałach online – na fanpage’u Empiku na Facebooku oraz na profilu @Empikcom na Instagramie, a w przypadku Sceny Forum – na platformie ClickMeeting z wcześniejszą rejestracją. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.empik.com/targi-ksiazki.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: program, maj 2022, wydawcy, książki, premiery
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
pisanie pracy inÅźynierskiej
Startuje 6. edycja Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką

Wrocławski Dom Literatury i Fundacja Olgi Tokarczuk zapraszają do udziału młodych krytyków literackich.

Akira Toriyama
Zmarł twórca "Dragon Ball" - Akira Toriyama

Autor kultowej mangi odszedł w wieku 68 lat.

Santiago Roncagliolo
Santiago Roncagliolo - autor bestsellerowej "Nocy szpilek" odwiedzi Polskę

Peruwiański pisarz na początku marca będzie gościł w trzech polskich miastach.

Polecamy
Najpiękniejsze wiersze z motywem śmierci w polskiej literaturze

Poznaj polskie poematy ze śmiercią w tle.

Korean Lifestyle Book
"Korean Lifestyle Book" - wprowadź K-culture do swojego domu

Koreański styl w polskim domu? Czemu nie?

Polecamy
Ostatnio dodane
pisanie pracy inÅźynierskiej
Startuje 6. edycja Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką

Wrocławski Dom Literatury i Fundacja Olgi Tokarczuk zapraszają do udziału młodych krytyków literackich.

Akira Toriyama
Zmarł twórca "Dragon Ball" - Akira Toriyama

Autor kultowej mangi odszedł w wieku 68 lat.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.