Nowości - Literatura

Świat klubów go-go w książce "Wenus bez futra"

2015-02-02 12:19:54

4 lutego odbędzie się premiera nowej, bezkompromisowej książki Saszy Różyckiej, w której autorka obnaża prawdziwy świat pracy w klubach go-go. Sasza Różycka w odważny i prawdziwy sposób ukazuje rzeczywistość i prawa, którymi rządzą się nocne kluby. Niezwykle emocjonująca i intrygująca książka trafia na półki księgarń.

Wiedziona ciekawością zwyczajna dziewczyna zanurza się w fascynującej, chwilami śmiesznej, momentami strasznej rzeczywistości, gdzie niepodzielnie rządzą pieniądz, seks i kłamstwa. "Wenus bez futra" to pozbawiona moralizatorstwa obserwacja życia, które tętni za drzwiami nocnych klubów. Książka ta to słodko-gorzka podróż przez świat męskich pragnień. Wybuchowa mieszanka obalanych stereotypów, brudnej prawdy, pikantnej iluzji i czystej, lekko absurdalnej komedii. Zbiór prawdziwych, czasem obscenicznych historii, pouczających doświadczeń i trzeźwych wniosków, które z pewnością zadowolą wszystkich zainteresowanych odpowiedziami na pytania: „Dlaczego to robisz?”, „Czemu tak drogo?” i „Czy można coś więcej?”, a także wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak wygląda kraina zakazanych fantazji.
 
Jak mówi Joanna Osyda: "Ta książka zaspokaja ciekawość, do której nie zawsze chcemy się przyznać"

Znana aktorka, Paulina Holz, która wcieliła się w rolę striptizerkiw spektaklu "Zaświaty" próbuje porównac swoje doświadczenia zdobyte na scenie z historia opisaną w książce Różyckiej:

 Czy można świadomie zrezygnować z ciepłej posadki w agencji reklamowej dla pracy striptizerki ? Co takiego trzeba w sobie mieć…? Grać striptizerkę a być striptizerką to dwa różne doświadczenia. Pierwsze mam za sobą – w spektaklu "Zaświaty" wcielam się w postać takiej właśnie dziewczyny – ale dopiero kiedy przeczytałam Wenus bez futra, zrozumiałam, jak mi daleko do prawdy, jak daleko nawet do wyobrażeń o niej. Bohaterka Wenus… postanowiła, a może raczej odważyła się być striptizerką. Z jej doświadczeń powstała dosadna i bezwzględna książka odsłaniająca najbardziej wstydliwe kulisy strip-biznesu. A na koniec okazuje się przewrotnie, że być i grać to w tym zawodzie – tak samo jak w zawodzie aktorki – właściwie synonimy - mówi Paulina Holtz.

6 lutego 2015 o godz. 17.30 w Łódzi w Empiku w Manufakturze odbędzie się spotkanie autorskie, które poprowadzi Elżbieta Piotrowska, dziennikarka radia ESKA. 21 lutego 2015, o  godz. 18.00 w Oh Lala w Warszawie odbędzie się spotkanie poprowadzone przez Paulinę Holtz.

Słowa kluczowe: wenus bez futra, nowa książka saszy Różyckiej, książka o klubach go-go
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Cena  niewaÅźkoÅ›ci
"Cena nieważkości, kulisy lotu Polaka w kosmos" - premiera książki już blisko

To fascynujący reportaż, który odsłania okoliczności polskiego lotu w kosmos w czerwcu 1978 roku.

Marzi - komiks
Komiks "Marzi" wraca w dwutomowym wydaniu

Komiks wraca w większym formacie, z niepublikowanymi dotąd materiałami.

Wierni wrogowie
"Wierni wrogowie" - nowa powieść Olgi Gromyko dla miłośników wiedźmy Wolhy

"Wierni wrogowie" ponownie przeniosą czytelnika do świata Belorii, ale na wiele lat przed narodzinami Wolhy.

Polecamy
Czy otworzymy oczy?
Czy otworzymy oczy?

„Ta historia pana zmieni” – powiada jeden z bohaterów powieści do mężczyzny, szukającego miałkich atrakcji na plaży.

Biografia Johnny`ego Deppa już w księgarniach
Biografia Johnny`ego Deppa już w księgarniach

Najnowsza biografia ujawnia nieznane fakty na temat jednego z najlepszych aktorów wszechczasów. "Sekretne życie Johnnu'ego Deppa" już w księgarniach.

Ostatnio dodane
Cena  niewaÅźkoÅ›ci
"Cena nieważkości, kulisy lotu Polaka w kosmos" - premiera książki już blisko

To fascynujący reportaż, który odsłania okoliczności polskiego lotu w kosmos w czerwcu 1978 roku.

Marzi - komiks
Komiks "Marzi" wraca w dwutomowym wydaniu

Komiks wraca w większym formacie, z niepublikowanymi dotąd materiałami.

Kupony i kody rabatowe