Dzieje się - Literatura

Specjalne wydanie komiksu "Wiedźmin: Ronin" z kampanią na Kickstarterze

2021-09-07 12:25:49

"Wiedźmin: Ronin" to oryginalny komiks, stworzony i wydany przez CD PROJEKT RED, który przenosi mroczny świat fantasy Wiedźmina na feudalną japońską scenerię. Fabuła skupia się na zabójcy potworów Geralcie, który musi przemierzać ziemie opanowane przez Yokai, próbując wyśledzić tajemniczą Panią Śniegu Yuki Onna. Kampania na Kickstarterze koncentruje się na ekskluzywnej Hard Copy Collector's Edition mangi, która zawiera główną narrację komiksu, trzy krótkie komiksy z ulubionymi postaciami Wiedźmina, a także zawartość zakulisową – z większą ilością dodatkowej zawartości przez całą kampanię.

Wiedźmin: RoninZobaczcie też: Premiery komiksów Egmontu na wrzesień 2021 >>

Obecnie sponsorzy mogą wesprzeć projekt za pośrednictwem wielu poziomów zobowiązań, które oprócz przyznania Hard Copy Collector’s Edition mangi, zapewniają również wspierającym dodatkową grafikę stworzoną przez artystkę mangi Hataya - która napisała całą grafikę do "Wiedźmina: Ronina". Co więcej, sponsorzy mogą uzupełnić swoją deklarację różnymi dodatkami, w tym zestawem 5 ozdobnych przypinek w stylu Ronina, a także torbą na zakupy. Kampania wystartowała również ze specjalną ofertą Early Bird dla zwolenników, którzy wspierają kampanię i rezerwują swoją kopię w ciągu pierwszych 24 godzin. Ci, którzy to zrobią, otrzymają kolekcjonerską 12-centymetrową monochromatyczną miniaturę ze swoją przysięgą, przedstawiającą Geralta w walce ze śmiercionośnym Tengu.

- Możliwość oderwania się i podjęcia tego scenariusza „co by było, gdyby?”, w którym Wiedźmin jest zakorzeniony w japońskiej historii i tradycji, otworzyła wiele fascynujących możliwości opowiadania historii; Nie lada gratką była również obecność Hataya na pokładzie, który stworzył oprawę graficzną - mówił Rafał Jaki z CD PROJEKT RED, który opracował koncepcję i napisał historię mangi. - Zawsze wyobrażałem sobie, że Geralt pasuje do formy wędrownego Ronina, a im dłużej o tym myślałem, tym bardziej widziałem, że feudalna Japonia, z bogatą historią opowieści i folkloru Yokai, pasuje do stylu Wiedźmina świat doskonale - dodaje.

Rafał Jaki mówił też o tym, jak Kickstarter prezentuje idealny format dla tej ekskluzywnej wersji komiksu: - Kickstarter to dla nas świetna platforma, ponieważ umożliwia nam bezpośredni kontakt ze społecznością. Jest to dla nas jasny sposób, aby zobaczyć, ilu ludzi jest również zainteresowanych obejrzeniem tego pomysłu, a także daje nam szansę na ukształtowanie tej twardej edycji kolekcjonerskiej wokół zwolenników. Podstawowa wersja tej ekskluzywnej edycji Kickstarter jest już wypełniona treścią, ale możemy pójść dalej i wierzę, że nasi zwolennicy Kickstartera mogą być kluczem do tego. Mamy wiele ekscytujących rzeczy do zaprezentowania naszym sponsorom podczas kampanii, jeśli pojawi się zainteresowanie! - komentuje.

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: premiera, 2021, japoński Wiedźmin, manga, Hard Copy Collector's Edition
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Morskie podróże - 10 książek o rejsach, które warto przeczytać

Polecamy 10 książek, które zabiorą was w daleką podróż poza horyzont i przywołają wspomnienie lata.

Wiedźmin: Ronin
Specjalne wydanie komiksu "Wiedźmin: Ronin" z kampanią na Kickstarterze

Komiks przenosi mroczny świat fantasy z "Wiedźmina" na feudalną japońską scenerię.

Polecamy
Maciej Plaza
Maciej Płaza nagrodzony Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus

To najważniejsze wyróżnienie dla pisarzy z Europy Środkowej, których proza została wydana po polsku.

Festiwal Miłosza 2019
Znamy program Festiwalu Miłosza 2019 Kraków

Ponad 50 spotkań pasma głównego, pasma OFF i wydarzeń towarzyszących, 4 koncerty i niemal 100 gości.

Ostatnio dodane
Morskie podróże - 10 książek o rejsach, które warto przeczytać

Polecamy 10 książek, które zabiorą was w daleką podróż poza horyzont i przywołają wspomnienie lata.

Wiedźmin: Ronin
Specjalne wydanie komiksu "Wiedźmin: Ronin" z kampanią na Kickstarterze

Komiks przenosi mroczny świat fantasy z "Wiedźmina" na feudalną japońską scenerię.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.