Nowości - Literatura

"Śmierć, która cię ocali" - miłość do dziecka usprawiedliwieniem dla zbrodni?

2023-05-24 10:20:18

Nie przejdziecie obok tej książki obojętnie! Wciągająca fabuła pełna dramatycznych okoliczności, niesłabnące napięcie oraz niewyobrażalnie trudne dylematy moralne, przed którymi stają bohaterowie. „Śmierć, która cię ocali” to przejmujący do głębi i szalenie niepokojący thriller psychologiczny, w którym ofiara staje się przestępcą. Jego autor, Jack Jordan nie tylko po mistrzowsku gra na emocjach i strachu czytelników, ale pokazuje również, że czasem wystarczy zaledwie chwila, by nasze uporządkowane życie zamieniło się w koszmar. Jak daleko bylibyście gotowi się posunąć, aby uratować ukochane dziecko? Premiera już 31 maja 2023 roku.

Śmierć, która cię ocali

O książce "Śmierć, która cię ocali"

Po kolejnym męczącym i stresującym dniu w pracy Anna Jones, ceniona kardiochirurg, wraca do położonego na przedmieściach Londynu domu, w którym po rozstaniu z mężem samotnie mieszka z ośmioletnim synem Zackiem. Na miejscu zastaje grupę groźnie wyglądających, zamaskowanych mężczyzn, a salon i kuchnia przypominają pole bitwy. Jakby tego było mało, intruzi pod jej nieobecność zmienili zamki i zainstalowali kamery, które pozwolą im śledzić każdy jej ruch. Ta niespotykana sytuacja staje się jeszcze bardziej przerażająca, gdy kobieta dowiaduje się od włamywaczy, że jej syn został porwany. Aby go odzyskać, musi spełnić ich żądania.

Za dwa dni Anna ma przeprowadzić najważniejszą operację w swojej karierze. Jeśli chce, by Zack wrócił do domu cały i zdrowy, musi zabić pacjenta na stole operacyjnym. W końcu trudno o bardziej skutecznego mordercę niż wprawny chirurg… Nikt jednak nie może odkryć, że dr Jones popełniła morderstwo. W przeciwnym razie jej syn zginie.

Praca Anny polega na ratowaniu ludzkiego życia. Składając przysięgę Hipokratesa, obiecywała nie działać na szkodę drugiego człowieka. Czy przyparta do muru przez porywaczy zdoła posunąć się do zabójstwa?

Mrożąca krew w żyłach atmosfera, chwytająca za serce fabuła oraz idealnie wyważone tempo akcji, które chwilami wręcz przyprawia o palpitacje. „Śmierć, która cię ocali” to porywający, pełen napięcia i emocji thriller psychologiczny, w którym ceniona lekarka, chcąc odzyskać porwanego syna, musi przeobrazić się w kryminalistkę. W książce Jacka Jordana pobrzmiewają echa powieści sensacyjnej i kryminału, co w połączeniu z trzymającym w napięciu dreszczowcem czyni tę historię wprost niemożliwą do odłożenia.

„Śmierć, która cię ocali” to przykład wstrząsającej opowieści o przekraczaniu granic moralnych oraz sile matczynej miłości. Brytyjski pisarz zmusza w niej czytelników do zastanowienia się, czy miłość do dziecka i pragnienie chronienia go za wszelką cenę mogą być usprawiedliwieniem dla zbrodni.

Sylwetka autora

Jack Jordan to brytyjski pisarz, autor bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Zadebiutował w 2015 roku samodzielnie wydaną powieścią „Anything For Her”, a rok później ukazał się jego kolejny thriller zatytułowany „My Girl”, który trafił na pierwsze miejsce listy bestsellerów serwisu Amazon w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Łącznie ma na swoim koncie siedem książek. „Śmierć, która cię ocali” to pierwsza powieść jego autorstwa wydana w Polsce.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Jack Jordan, książka, powieść, kryminał, premiera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Uwięzieni w grze
"Uwięzieni w grze" - nowa seria książek dla dzieci

To opowieść o dwunastolatku, który razem ze swoim najlepszym przyjacielem został wessany do świata gry.

Śmierć, ktÃłra cię ocali
"Śmierć, która cię ocali" - miłość do dziecka usprawiedliwieniem dla zbrodni?

To przejmujący do głębi i szalenie niepokojący thriller psychologiczny.

Świat Akwilonu
"Świat Akwilonu" - elfy i krasnoludy w nowych komiksach fantasy [WIDEO]

Wymyślili je dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych.

Polecamy
"Żółty krokus" - historia miłości w świecie niewolnictwa

Skłaniająca do refleksji historia bezgranicznej miłości w świecie bez wolności i godności.

Rzeczy, ktÃłre robimy w ciemności
Nadchodzi nowy thriller Jennifer Hillier "Rzeczy, które robimy w ciemności"

Autorka po mistrzowsku potrafi łączyć wątki obyczajowe z kryminalną intrygą.

Polecamy
Ostatnio dodane
Uwięzieni w grze
"Uwięzieni w grze" - nowa seria książek dla dzieci

To opowieść o dwunastolatku, który razem ze swoim najlepszym przyjacielem został wessany do świata gry.

Śmierć, ktÃłra cię ocali
"Śmierć, która cię ocali" - miłość do dziecka usprawiedliwieniem dla zbrodni?

To przejmujący do głębi i szalenie niepokojący thriller psychologiczny.