Dzieje się - Literatura

Radosław Sikorski napisał, że "Polska może być lepsza" [FOTO]

2018-10-30 08:47:00

29 października 2018 we wrocławskim Empiku Renoma odbyło się spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim. Znany polityk, były minister obrony i spraw zagranicznych, napisał książkę pt. "Polska może być lepsza", w której stara się zdiagnozować sytuację w kraju i odpowiedzieć na różne istotne kwestie. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania z czytelnikami >>

Radosław SikorskiO książce

Książka „Polska może być lepsza” (Wydawnictwo Znak) to odpowiedź Radosława Sikorskiego na jedno z najbardziej nurtujących pytań – jak przeciwstawić się współczesnym zagrożeniom politycznym? Jak zauważa autor, w Polsce na przestrzeni ostatnich 3 lat  za ideą patriotyzmu zaczął kryć się nacjonalizm, zamiast moralno-etycznej postawy szacunku do drugiego człowieka pojawiła się ksenofobia, a na arenie międzynarodowej politycy wstrzymywali oddech w reakcji na decyzje rządu polskiego. Spotkanie wokół najnowszej książki Sikorskiego odbędzie się 29 października w salonie Empik Renoma.

Obawy polityka wobec pozycji Polski wśród innych państw europejskich rosną. W jego książce łatwo doszukać się porównania współczesnej, nieco zmarginalizowanej Rzeczypospolitej z czasami, gdy jej zdanie pośród wiodących państw Europy się liczyło. Autor zastanawia się czy ksenofobia, liczne zarzuty o posługiwanie się językiem nienawiści oraz  osamotnienie kraju na arenie międzynarodowej, powodują, że zbliżamy się do geopolitycznej katastrofy. To i wiele innych zagadnień dotyczących dzisiejszej sytuacji wewnętrznej i międzynarodowej porusza w swojej książce Radosław Sikorski.

Zaznacza, że w obliczu dynamicznych politycznych przemian, opinię publiczną coraz mocniej nurtuje kwestia korzyści z pozostania w Unii Europejskiej, zagrożeń ze strony Rosji czy szansy na ewentualne wsparcie dla Polski ze strony Stanów Zjednoczonych. W jaki sposób kraj może wrócić do roli istotnego gracza na światowej arenie? Podczas spotkania z byłym Ministrem Spraw Zagranicznych, czytelnicy będą mieli szansę przekonać się, jak wygląda lepsza Polska jego oczami.

Sylwetka autora

Radosław Sikorski – wykładowca Harvardu, były minister obrony i spraw zagranicznych. Marszałek Sejmu w latach 2014-2015 oraz wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej od  2010 do 2016 roku. Człowiek, który prowadził negocjacje z największymi politykami Europy: Hillary Clinton, Siergiejem Ławrowem, Angelą Merkel czy Wiktorem Janukowyczem.

MD/ip

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: Wrocław, Empik Renoma, książka, spotkanie, polityk
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Michał Czernecki
Michał Czernecki: - Bawię się w życie [Wywiad]

Z okazji premiery książki "Wybrałem życie" rozmawiamy z aktorem, którego historia może inspirować do zmian.

Andrzej Strejlau - Ja, Strejlau
Andrzej Strejlau promował książkę na spotkaniu z kibicami [FOTO]

Zobacz zdjęcia z promocji książki "On, Strejlau" we Wrocławiu.

Laureaci PiÃłra Fredry 2018
Znamy laureata Pióra Fredry 2018 [FOTO]

Znamy już zwycięzcę ogólnopolskiego konkursu edytorskiego na Najlepszą Książkę Roku "Pióro Fredry" 2018!

Polecamy
Znamy laureata nagrody im. R. Kapuścińskiego!
Znamy laureata nagrody im. R. Kapuścińskiego!

Stefan Bratkowski dziennikarz i publicysta odebrał w sobotę w Poznaniu nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nagrodę wręczono podczas Spotkania Noworocznego Marszałka Wielkopolskiego.

Najlepsze książki na jesień
Najlepsze książki na jesień

Wyniki konkursu na "Najlepsze książki na jesień" coraz bliżej!

Ostatnio dodane
Michał Czernecki
Michał Czernecki: - Bawię się w życie [Wywiad]

Z okazji premiery książki "Wybrałem życie" rozmawiamy z aktorem, którego historia może inspirować do zmian.

Andrzej Strejlau - Ja, Strejlau
Andrzej Strejlau promował książkę na spotkaniu z kibicami [FOTO]

Zobacz zdjęcia z promocji książki "On, Strejlau" we Wrocławiu.

Konkurs Ziaja