Dzieje się - Literatura

Radosław Sikorski napisał, że "Polska może być lepsza" [FOTO]

2018-10-30 08:47:00

29 października 2018 we wrocławskim Empiku Renoma odbyło się spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim. Znany polityk, były minister obrony i spraw zagranicznych, napisał książkę pt. "Polska może być lepsza", w której stara się zdiagnozować sytuację w kraju i odpowiedzieć na różne istotne kwestie. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania z czytelnikami >>

Radosław SikorskiO książce

Książka „Polska może być lepsza” (Wydawnictwo Znak) to odpowiedź Radosława Sikorskiego na jedno z najbardziej nurtujących pytań – jak przeciwstawić się współczesnym zagrożeniom politycznym? Jak zauważa autor, w Polsce na przestrzeni ostatnich 3 lat  za ideą patriotyzmu zaczął kryć się nacjonalizm, zamiast moralno-etycznej postawy szacunku do drugiego człowieka pojawiła się ksenofobia, a na arenie międzynarodowej politycy wstrzymywali oddech w reakcji na decyzje rządu polskiego. Spotkanie wokół najnowszej książki Sikorskiego odbędzie się 29 października w salonie Empik Renoma.

Obawy polityka wobec pozycji Polski wśród innych państw europejskich rosną. W jego książce łatwo doszukać się porównania współczesnej, nieco zmarginalizowanej Rzeczypospolitej z czasami, gdy jej zdanie pośród wiodących państw Europy się liczyło. Autor zastanawia się czy ksenofobia, liczne zarzuty o posługiwanie się językiem nienawiści oraz  osamotnienie kraju na arenie międzynarodowej, powodują, że zbliżamy się do geopolitycznej katastrofy. To i wiele innych zagadnień dotyczących dzisiejszej sytuacji wewnętrznej i międzynarodowej porusza w swojej książce Radosław Sikorski.

Zaznacza, że w obliczu dynamicznych politycznych przemian, opinię publiczną coraz mocniej nurtuje kwestia korzyści z pozostania w Unii Europejskiej, zagrożeń ze strony Rosji czy szansy na ewentualne wsparcie dla Polski ze strony Stanów Zjednoczonych. W jaki sposób kraj może wrócić do roli istotnego gracza na światowej arenie? Podczas spotkania z byłym Ministrem Spraw Zagranicznych, czytelnicy będą mieli szansę przekonać się, jak wygląda lepsza Polska jego oczami.

Sylwetka autora

Radosław Sikorski – wykładowca Harvardu, były minister obrony i spraw zagranicznych. Marszałek Sejmu w latach 2014-2015 oraz wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej od  2010 do 2016 roku. Człowiek, który prowadził negocjacje z największymi politykami Europy: Hillary Clinton, Siergiejem Ławrowem, Angelą Merkel czy Wiktorem Janukowyczem.

MD/ip

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: Wrocław, Empik Renoma, książka, spotkanie, polityk
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Angelus 2019 - ksiąÅźki
105 książek zakwalifikowano do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2019

Liczba ta, niemal dwukrotnie wyższa niż w roku ubiegłym, ma związek ze zmianą w regulaminie Angelusa.

Siedmiu wspaniałych - komiks
Komiksowe premiery Egmontu na luty 2019

Poznajcie nowości wydawnicze!

Robert J. Szmidt
Robert J. Szmidt przyciągnął tłumy na promocji nowej książki [FOTO] Wrocław

Autor promował książkę "Szczury Wrocławia. Kraty". Zobaczcie zdjęcia!

Polecamy
Zmarł Jerzy Ficowski
Zmarł Jerzy Ficowski

Wybitny znawca kultury cygańskiej i twórczości Brunona Schulza, Jerzy Ficowski, zmarł nad ranem w Warszawie. Miał 82 lata.

Tłum fanek na spotkaniu z Red Lipstick Monster [FOTO]
Tłum fanek na spotkaniu z Red Lipstick Monster [FOTO]

Youtuberka promowała swoją drugą książkę - "Tajniki DIY". Zobacz zdjęcia!

Ostatnio dodane
Angelus 2019 - ksiąÅźki
105 książek zakwalifikowano do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2019

Liczba ta, niemal dwukrotnie wyższa niż w roku ubiegłym, ma związek ze zmianą w regulaminie Angelusa.

Siedmiu wspaniałych - komiks
Komiksowe premiery Egmontu na luty 2019

Poznajcie nowości wydawnicze!