Nowości - Literatura

Premiery komiksów Egmontu na wrzesień 2021

2021-08-31 09:23:46

Poznaliśmy zapowiedzi komiksowe od Egmont Polska. Wśród premier komiksów na wrzesień 2021 roku jest sporo interesujących tytułów ze świata DC, ale fani Marvela też powinni być zadowoleni. Debiutują także zupełnie nowe serie i pojedyncze opowieści, zarówno dla starszych jak i nieco młodszych czytelników. Sprawdźcie, co będzie można przeczytać już wkrótce!

Armada komiks tom 1Premiera 7 września 2021

Batman/Fortnite: Punkt Zerowy
Scenariusz: Donald Mustard, Christos Gage
Rysunki: Reilly Brown, Christian Duce, Nelson Faro DeCastro,
John Kalisz
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Kiedy na niebie nad Gotham pojawia się niezwykła szczelina, Batman zostaje wciągnięty do dziwacznego i nieznanego świata. Na miejscu orientuje się, że nie pamięta, kim jest ani skąd pochodzi... Batman próbuje przypomnieć sobie swoją przeszłość i znaleźć sposób ucieczki z niekończącej się pętli chaosu i walki. Na jego drodze staną takie postacie jak Najeźdźca-Renegatka, Paluch Rybny czy Bandolierka. Spotka także ludzi, którzy wydadzą mu się dziwnie znajomi. Mroczny Rycerz stara się zrozumieć ten osobliwy świat. W końcu odkrywa szokującą prawdę o wyspie i o tajemniczym punkcie zerowym.
W albumie BATMAN/FORTNITE: PUNKT ZEROWY poznacie fakty, które nigdy wcześniej nie zostały ujawnione w grze ani poza nią! Żaden fan Batmana czy Fortnite nie może przegapić Zamaskowanego Krzyżowca walczącego z mistrzami Fortnite, w desperackiej próbie uratowania nie tylko siebie, ale także innych postaci ze świata DC... a może i całego multiwersum!
Znakomici twórcy komiksowi: CHRISTOS GAGE, REILLY BROWN, CHRISTIAN DUCE, NELSON DeCASTRO i JOHN KALISZ łączą siły z DONALDEM MUSTARDEM, dyrektorem kreatywnym Epic Games – to dzięki niemu czytelnicy zostaną wciągnięci w pętlę i pomogą Mrocznemu Rycerzowi rozwiązać tajemnice związane z fenomenem jednej z najpopularniejszych gier na świecie.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach BATMAN/FORTNITE: ZERO POINT #1-6, galerię okładek alternatywnych narysowanych przez najpopularniejszych artystów komiksowych jak: Kenneth Rocafort, Arthur Adams, Jim Lee, Scott Williams, Amanda Conner, Dan Mora i Kim Jung Gi, okładki stworzone przez samego Donalda Mustarda oraz specjalny bonusowy kod odblokowujący w grze Fortnite siedem cyfrowych przedmiotów związanych ze światem DC (strój Harley Quinn – Rebirth, strój Opancerzony Batman – Zero, lotnia Batman – Zero, kilof Szpon z Kotwiczką Kobiety-Kot, lotnia Niszczyciel Deathstroke’a, plecak Zemsta Harley Quinn, kilof Topór-batarang).
Ważna informacja dla graczy! Kody do gry są jednorazowe. Tylko oryginalne opakowanie albumu gwarantuje, że kody nie zostały wcześniej przez kogoś użyte. Album Batman/Fortnite: Punkt Zerowy powinien być zafoliowany, a na folii powinna znajdować się nieuszkodzona naklejka z logo EGMONT.
Kod znajduje się na wewnętrznej stronie tylnej okładki, pod zaklejonym skrzydełkiem, gdzie umieszczono zdrapkę z charakterystycznymi elementami Fortnite. Aby odsłonić unikalny kod do gry, należy delikatnie zdrapać wierzchnią warstwę nadruku.

Premiery 14 września 2021

Batman Świat
Scenariusz: Różni autorzy
Rysunki: Różni autorzy
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Mroczny Rycerz rusza na wojnę z globalną przestępczością w albumie „Batman: Świat”, unikalnym projekcie wydawniczym DC!
We wrześniu 2021 roku Batman rozpocznie wojnę z przestępczością na całym świecie w nowej antologii zatytułowanej „Batman: Świat”, w której twórcy komiksowi z czternastu różnych krajów przedstawią swoją interpretację Batmana w opowieściach charakterystycznych dla ich kultur. Liczący 184 strony album, którego światową premierę zaplanowano na 14 września 2021 r., będzie pierwszym tego rodzaju projektem wydawniczym.
Wydarzenia, mające miejsce w antologii, będą rozgrywać się na terenie Ameryki Północnej, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii. W albumie zaprezentowane zostaną historie o Batmanie autorstwa zespołów kreatywnych z całego świata, rozgrywające się w ich rodzimych krajach. Każda z wersji albumu „Batman: Świat” będzie miała również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego
Antologię rozpoczyna historia wielokrotnie nagradzanego duetu – scenarzysty Briana Azzarello i rysownika Lee Bermejo (wspólnie stworzyli takie komiksy jak „Batman: Przeklęty”, „Joker”, „Lex Luthor: Człowiek ze Stali”, „Batman/Deathblow”). W opowieści zatytułowanej „Globalne miasto” Batman snuje refleksje o czasie spędzonym w Gotham, gdy chronił miasto i jego mieszkańców przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Kiedy jednak Mroczny Rycerz spogląda poza mosty, alejki i drapacze chmur, zdaje sobie sprawę, że pragnienie sprawiedliwości nie zna granic, ponieważ wszędzie popełniane są zbrodnie, którym można zapobiec. Ta historia rozpoczyna serię opowieści przedstawiających przeszłość i teraźniejszość Batmana stworzonych przez znanych międzynarodowych twórców komiksowych. W Polsce Batman pojawi się w Warszawie. Za historię „Obrońca miasta” odpowiadają: Tomasz Kołodziejczak (scenariusz), Piotr Kowalski (rysunki) i Brad Simpson (kolory).
Każda z wersji albumu „Batman: Świat” ma również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego. Polskie wydanie posiada międzynarodową obwolutę, pod którą znajduje się okładka autorstwa Piotra Kowalskiego.
Autorami historii, które znalazły się w tomie są:
Mathieu Gabella (scenariusz), Thierry Martin (rysunki) – Francja,
Paco Roca (scenariusz, rysunki) – Hiszpania,
Alessandro Bilotta (scenariusz), Nicola Mari (rysunki) – Włochy,
Benjamin von Eckartsberg (scenariusz), Thomas von Kummant (rysunki) – Niemcy,
Stepan Kopriva (scenariusz), Michal Suchánek (rysunki) – Czechy,
Ertan Ergil (scenariusz), Ethem Onur Bilgiç (rysunki) – Turcja,
Tomasz Kołodziejczak (scenariusz), Piotr Kowalski (rysunki), Brad Simpson (kolory).
Alberto Chimal (scenariusz), Rulo Valdés (rysunki) – Meksyk,
Carlos Estefan (scenariusz), Pedro Mauro (rysunki) – Brazylia,
Inpyo Jeon (scenariusz), Jae-Kwang Park, Kim Jung Gi (rysunki) – Korea Południowa,
Xu Xiaodong, Lu Xiaotong (scenariusz), Qiu Kun, Yi Nan (rysunki) – Chiny,
Kirill Kutuzov, Egor Prutov (scenariusz), Natalia Zaidova (rysunki) – Rosja,
Okadaya Yuichi (scenariusz, rysunki) – Japonia.

Premiery 15 września 2021

Hill House Comics. Pośród lasu
Scenariusz: Carmen Maria Machado
Rysunki: Dani
Przekład: Paulina Braiter

Kolejny album kolekcji poświęconej grozie i horrorowi, której pomysłodawcą i jednym z autorów jest Joe Hill, amerykański pisarz specjalizujący się w horrorach i mrocznej fantasy.
W górniczym miasteczku Shudder-to-Think w Pensylwanii ludzie nie mają pracy, w dawnych kopalniach węgla ciągle tli się zatruwający powietrze pożar. W okolicznych lasach czają się upiorne istoty – króliki o ludzkich oczach, kobieta-jeleń, mężczyźni bez skóry. Każdy, kto mógł, dawno opuścił to miejsce. Pewnego razu El i Octavia, dwie zbuntowane nastolatki, budzą się w kinie i nie pamiętają, co się działo przez ostatnich kilka godzin. Tak zaczyna się ich przerażająca podróż przez krainę szaleństwa i stopniowe odkrywanie przeszłości miasteczka.
Autorką scenariusza jest ciesząca się uznaniem krytyki amerykańska pisarka Carmen Maria Machado (zbiór opowiadań „Jej ciało i inne strony”, powieść „In the Dream House”), a ilustracje są dziełem greckiej graficzki Dani („Lucyfer”, „Girl with No Name”, „Tales from the Strips”). Album wyłącznie dla dorosłych, zawiera wszystkie części oryginalnej serii.

MYSZKA MIKI

Disnejowski Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy mistrza... powroźnictwa! Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody!

Miki i kraina Pradawnych

Scenariusz: Denis-Pierre Filippi
Rysunki: Silvio Camboni
Przekład: Maria Mosiewicz

Podniebnym światem, gdzie latające wyspy są jedynymi miejscami nadającymi się do zamieszkania, włada okrutny Fantomen. Przeciwko jego rządom powstają rebelianci z Gildii. Spokojny rzemieślnik Miki zostaje zmuszony, aby opowiedzieć się po którejś ze stron, ale że nie czuje się wojownikiem, wybiera własną drogę... Wraz z Minnie, będącą łowczynią bezpańskich wysp, oraz przyjacielem Goofym postanawiają odnaleźć mityczny kontynent Pradawnych. Na drodze naszych bohaterów nie zabraknie niebezpieczeństw ani wrogów. Dotrą tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł, ale czy odnajdą cel swoich poszukiwań?
Autorami „Mikiego i krainy Pradawnych” są francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni, którzy od lat współpracują, tworząc znane na wielu rynkach europejskich serie fantastyczno-przygodowe „Niezwykła podróż”, „Gargouilles”, „Néfésis”.

Myszka Miki – Horrifikland. Przerażająca przygoda
Scenariusz: Lewis Trondheim
Rysunki: Alexis Nesme
Przekład: Maria Mosiewicz

Miki, Goofy i Donald zakładają biuro detektywistyczne, jednak nie mają zbyt wielu klientów, dlatego z entuzjazmem przyjmują zlecenie dotyczące odnalezienia... kota. Ruszają tam, gdzie zaginione zwierzę lubiło się bawić, czyli do opuszczonego parku rozrywki Horrifikland. Właśnie w tym ponurym miejscu czeka ich ciąg szalonych przygód – potyczki ze złoczyńcami, udaremnianie spisków, przemierzanie tajemniczych podziemi, ucieczki przed pająkami, konfrontacje z duchami! Czy domorosłym detektywom uda się rozwikłać wszystkie zagadki przerażającego parku rozrywki?
Scenariusz albumu napisał słynny francuski twórca Lewis Trondheim (właśc. Laurent Chabosy), zdobywca licznych nagród europejskich i amerykańskich, w tym Grand Prix na Festiwalu Komiksu w Angoulęme, autor lub współautor wielu różnorodnych tematycznie serii i powieści graficznych, takich jak „Wyspa Burbonów”, „Ralph Azham” czy „A.L.I.E.E.N.”. Rysunki „Horrifiklandu” są dziełem grafika Alexisa Nesme’a, znanego z autorskich cykli „Les enfants du Capitaine Grant” i „Grabouillon” oraz z ilustrowania książek dla dzieci, w tym bestsellerowej serii „Marysia”.

Klasyczne baśnie Disneya. Zakochany kundel

Scenariusz: François Corteggiani
Rysunki: Mario Cortés
Przekład: Mateusz Lis

Komiksowa adaptacja wspaniałego filmu kinowego „Zakochany kundel”, który pokochali widzowie w każdym wieku! Kolejny tom kolekcji klasycznych baśni Disneya, w której znajdują się takie tytuły jak „Król Lew” czy „Mulan”. Los psa bywa ciężki... Narodziny dziecka właścicieli często wywracają życie czworonogów do góry nogami! Boleśnie przekonuje się o tym urocza cocker spanielka o imieniu Lady, która jeszcze niedawno była oczkiem w głowie swoich opiekunów, a dziś musi spać w budzie, nosić kaganiec i drzeć koty z parą złośliwych... kotów. Na szczęście pewnego dnia spotyka uroczego kundla – Trampa. W trakcie ich wspólnej przygody Lady zasmakuje uroków beztroskiego życia, a Tramp odkryje, co to znaczy być „wiernym jak pies”. Komiks ten to poruszająca opowieść o sile miłości, przyjaźni i walce dobra ze złem.

Yakari i kojot, tom 12
Scenariusz: Job
Rysunki: Derib
Przekład: Maria Mosiewicz

Dwunasty tom pełnej humoru opowieści o małym Indianinie, który razem z przyjaciółmi i dzielnym koniem przeżywa kolejne niezwykłe przygody. Yakari dostaje w prezencie uszkodzone kanoe. Wraz z Tęczą i Bizonkiem naprawiają łódkę, a potem wyruszają na wycieczkę po rzece. Tak zaczynają się ich kłopoty... Spotykają niebezpieczną pumę, która sądzi, że mali Indianie zagrażają jej potomstwu! Na szczęście bohaterowie poznają też sprytnego kojota i lubiącego przygody kruka. Może dzięki ich pomocy zdołają przechytrzyć wielkiego kota?
Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6. i 31. „Yakariego” (odpowiednio w 1982 i 2006 roku) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulęme w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się prawie 40 albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

Lucky Luke. O.K. Corral, tom 66
Scenariusz: Xavier Fauche, Éric Adam
Rysunki: Morris
Przekład: Maria Mosiewicz

Najbardziej znany komiksowy kowboj Dzikiego Zachodu znów wplątuje się w nieliche kłopoty!
Lucky Luke, towarzysząc przyjacielowi w przepędzie bydła, trafia do miasteczka Tombstone, gdzie niedługo mają się odbyć wybory burmistrza. Samotny Kowboj staje po stronie uczciwego kandydata, jednak większości mieszkańców Tombstone nie obchodzą takie błahostki jak sprawiedliwość. Nasz bohater wraz ze sztywno trzymającymi się litery prawa braćmi Earpami oraz dentystą Dokiem Hollidayem staje do rozprawy z bezwzględnymi bandytami. Strzelanina w O.K. Corral przejdzie do legendy!
Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza i scenarzystę René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były wymyślane przez kontynuatorów takich jak Xavier Fauche („Bzik”, „Percevan”, „Bibendum présente”).

Smerf, który wszystko uważał za niesprawiedliwe, tom 5
Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford  
Rysunki: Antonello Dalena
Przekład: Maria Mosiewicz

Piąty tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi.
W wiosce Smerfów każdy robi to, co umie najlepiej – Pracuś zajmuje się naprawami, Kucharz gotuje, a Ważniak się wymądrza. Jednak są też tacy, którzy nie potrafią znaleźć sobie miejsca w tak urządzonej społeczności. Pewien Smerf uważa obowiązujące zasady za niesprawiedliwe, a siebie wskazuje jako głównego pokrzywdzonego! Niebieskie skrzaty mają z nim same kłopoty... Na szczęście Papa to specjalista od rozwiązywania problemów! Czy niezadowolony ze wszystkiego Smerf zrozumie, że postępuje niewłaściwie? Dzięki temu komiksowi zrozumiesz, że nie warto ciągle narzekać!
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest pisana przez jego syna Thierry’ego Culliforda oraz Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z „Ernesta i Rebeki”, „W.I.T.C.H.” czy komiksów z Kaczorem Donaldem.

Malutki Lisek i Wielki Dzik – Porządki, tom 7

Scenariusz: Berenika Kołomycka
Rysunki: Berenika Kołomycka

Lisią dolinkę zalała woda. Deszcz, który nie przestaje padać, przysparza jej mieszkańcom sporo kłopotów. Nawet gdy woda opada, nie mogą odetchnąć z ulgą. Zniszczone nory, braki w zapasach i zaśmiecony strumyk, to niejedyne problemy, z którymi przyjdzie się zmierzyć naszym bohaterom. W kryzysie najlepiej liczyć na sprawdzonych przyjaciół. Czy i tym razem Lisek i Dzik sobie poradzą?
Siódmy tom uwielbianej przez najmłodszych czytelników serii komiksowej o przesympatycznych zwierzątkach z dolinki. Pierwszy tom cyklu został nagrodzony w „Konkursie imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.
Autorką komiksu jest Berenika Kołomycka, graficzka, ilustratorka i projektantka. Stworzyła rysunki do albumów „Wykolejeniec” (scen. Grzegorz Janusz) i „Tej nocy dzika paprotka” (scen. Marzena Sowa). W 2011 roku za krótki komiks „O psie, który czuł się człowiekiem” zdobyła, wraz ze scenarzystą Michałem Narożnikiem, Nagrodę Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Premiera 22 września 2021

Star Wars Komiks – Zemsta za zdradę, tom 13
Scenariusz: Kieron Gilen
Rysunki: Andrea Broccardo, Angel Unzueta
Przekład: Jacek Drewnowski

Seria dla miłośników świata Star Wars z najnowszymi komiksami, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym tomie prezentowane są zamknięte opowieści obrazkowe, tworzone przez najlepszych scenarzystów i rysowników. Wszystkie komiksy z serii Star Wars Komiks należą do obowiązującego kanonu uniwersum Gwiezdnych Wojen i wzbogacają dzieje odległej galaktyki o nowe przygody bohaterów i czarnych charakterów, zarówno znanych z oryginalnej trylogii o zmaganiach Rebelii z Imperium, jak i z nowych filmów o walce Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem.
W bieżącym numerze:
Mimo jednej z największych klęsk Rebelii, Leia Organa i inni przywódcy i bohaterowie Sojuszu nie załamują rąk. Z pomocą nowych sprzymierzeńców gotowi są podjąć działania zaczepne i znowu przenieść walkę na terytorium wroga, by uderzyć Imperium tam, gdzie naprawdę zaboli. Przy okazji nadarza się okazja do odwetu za haniebną zdradę ze strony królowej planety Shu-Torun...

Premiera 29 września 2021

Armada, tom 1
Scenariusz: Jean-David Morvan
Rysunki: Philippe Buchet
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 204 strony
Format: 216x285
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-5023-2
Język oryginału: francuski
Seria: Armada
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: science fiction

Krążowniki, statki admiralskie, transportowce wojenne, moduły techniczne... Armada to konwój tysięcy pojazdów kosmicznych, poszukujących nowych form życia na nieznanych planetach. Statki Armady są zamieszkiwane przez stworzenia pochodzące ze wszystkich stron galaktyki. W gronie kosmicznych podróżników jest nawet jeden człowiek – Navis, młoda agentka wywiadu Armady. Album zbiorczy zawiera oryginalne tomy: „Ogień i popiół”, „Kolekcjoner”, „W trybach rewolucji” i „Talizman demonów”.

Injustice. Bogowie pośród nas. Rok pierwszy, tom 1
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Jheremy Raapack, Mike S. Miller i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Superman jest największym bohaterem Ziemi. Ale kiedy ginie najdroższa mu osoba, oszalały z wściekłości wymierza sprawiedliwość na własną ręką i z zimną krwią zabija człowieka odpowiedzialnego za tę zbrodnię. To wydarzenie zapoczątkuje przemianę Człowieka ze Stali. Zamiast podejmowania kolejnych prób ratowania świata... postanawia przejąć nad nim władzę. Ostatni Syn Kryptona siłą zaprowadza pokój na Ziemi, nie licząc się z nikim i z niczym.
Tylko jeden człowiek stoi między Supermanem a władzą absolutną: Batman. Mroczny Rycerz użyje wszelkich dostępnych mu metod, aby powstrzymać swojego byłego przyjaciela przed zniszczeniem świata. Kto przyłączy się do bezwzględnej krucjaty Supermana przeciwko przestępczości, a kto opowie się po stronie buntu u boku Batmana?
Album „Injustice: Bogowie Pośród Nas – Rok pierwszy”, inspirowany fenomenalną grą wideo, opowiada historię szaleństwa, jakie zawładnęło światem, gdy bohaterowie obdarzeni niemal boskimi mocami spróbowali go naprawić. Scenariusz Toma Taylora („DCeased”) oraz ilustracje takich rysowników jak Jheremy Raapack („Resident Evil”), Mike S. Miller („Game of Thrones”) gwarantują niesamowitą rozrywkę. To pierwszy tom bestsellerowej serii przedstawiającej superbohaterów z uniwersum DC, jakich nigdy wcześniej nie widzieliście!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach w formie cyfrowej jako „Injustice: Gods Among Us” #1-36, a później drukowanej jako „Injustice: Gods Among Us” #1-12 i „Injustice: Gods Among Us Annual” #1.

Ptaki Nocy. Wielkie łowy
Scenariusz: Gail Simone
Rysunki: Ed Benes
Przekład: Marek Starosta

Album „Ptaki Nocy – Wielkie łowy” to kontynuacja runu legendarnej scenarzystki Gail Simone („Secret Six”) o grupie wojowniczych bohaterek. Autorce towarzyszą rysownik Ed Benes („Superman”) oraz wielu innych twórców. Wcześniejsze przygody tej niezwykłej drużyny znajdziecie w tomie „Ptaki Nocy – Tajemnice i morderstwa”.
Black Canary, Huntress i Oracle. Ptaki Nocy. Elitarna grupa kobiet, która rozbija przestępczy półświatek Gotham. Huntress i Vixen działają pod przykrywką, aby zdemaskować groźną sektę działającą poza Gotham. Natomiast Black Canary i Oracle stawiają czoło takim przeciwnikom jak Brainiac i Joker. Poza tym Ptaki Nocy muszą połączyć siły w starciu z potężną nadnaturalną postacią, która na własną rękę wymierza sprawiedliwość, wysysając z ofiar siły życiowe. Czy któraś z członkiń grupy zapłaci najwyższą cenę za grzechy przeszłości?
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batgirl” #57, „Batman” #633 i „Birds Of Prey” #68–80.

Resident Alien. Obcy w Nowym Jorku, tom 2
Scenariusz: Peter Hogan
Rysunki: Steve Parkhouse
Przekład: Maria Jaszczurowska

Dalszy ciąg przygód sympatycznego przybysza z innej planety.
Doktor Harry Vanderspeigle, bystry, utalentowany kosmita, rozbija się na Ziemi. Ukrywa się wśród mieszkańców miasteczka Patience w stanie Waszyngton, a wkrótce przyjmuje nawet posadę miejscowego lekarza. W wolnych chwilach rozwiązuje zagadki kryminalne. Kiedy Harry’ego przypadkiem zauważają poszukujący go przedstawiciele biura śledczego, w miasteczku pojawia się pewien uparty agent federalny i zaczyna węszyć. Harry wraz z pielęgniarką Astą i jej ojcem szamanem odkrywają, że grozi im niebezpieczeństwo. Na szczęście są wśród przyjaciół, którzy pomogą im uniknąć kłopotów. Tymczasem w mieście znów dochodzi do morderstwa…
Na podstawie komiksu telewizja SyFy nakręciła serial.
Autorem scenariusza jest Peter Hogan („Terra Obscura”), a rysunki stworzył Steve Parkhouse („Doctor Who”). Album zawiera zeszyty miniserii „Resident Alien: The Man with No Name” #1–4,  „Resident Alien: An Alien in New York” #1–4, „Resident Alien: Your Ride’s Here” #1–6.

Usagi Yojimbo. Bunraku i inne opowieści, tom 1
Scenariusz: Stan Sakai
Rysunki: Stan Sakai
Przekład: Jarosław Grzędowicz

Po raz pierwszy w kolorze! Nowe przygody Usagiego, szlachetnego ronina walczącego z ziemskimi i nadnaturalnymi niebezpieczeństwami czyhającymi w dawnej Japonii. W pewnym mieście Usagi trafia na przedstawienie bunraku – teatru lalkowego. Jest zachwycony sztuką i docenia kunszt lalkarzy, ale zaraz potem zostaje wciągnięty w krwawą rozprawę ze złymi duchami. Na szczęście znów spotyka pogromcę demonów Sasukego i razem stawiają czoło nadprzyrodzonemu zagrożeniu. Później ronin poznaje sławną pisarkę, która tworzy opowieści o prawdziwych bohaterach – walecznych jak… sam Usagi. Długouchy wojownik dociera też na równinę Adachi, gdzie przed laty uczestniczył w wielkiej bitwie. Od dawna starał się wrócić w to miejsce, aby przedstawić swojemu dawno nieżyjącemu panu pewną prośbę... I w końcu razem z sympatycznym łowcą nagród Genem przeżywa niebezpieczną, ale wesołą przygodę!
Seria „Usagi Yojimbo” jest od wielu lat tworzona przez supergwiazdę komiksu amerykańskiego, scenarzystę i rysownika Stana Sakaiego. Kolorystą albumu jest Tom Luth.

Star Wars. Operacja Gwiezdny Blask, tom 2
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Ramon Rosanas, Jan Bazaldua
Przekład: Bartosz Czartoryski

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2020 roku.
Komandor Ellian Zahra otrzymała od budzącego grozę Dartha Vadera zadanie wytropienia niedobitków rebelianckiej floty rozproszonych po galaktyce od czasu bitwy o Hoth. Ale co się kryje za jej gorzkim, osobistym dążeniem do zemsty na księżniczce Lei? Kiedy na światło dzienne wychodzi ważna tajemnica, cenę za jej ujawnienie zapłacą Czwarta i Siódma Dywizja Rebelii! Luke Skywalker, Wedge Antilles i Shara Bey muszą ruszyć do jednej z największych kosmicznych bitew przeciwko chmarze myśliwców TIE! Tymczasem Leia formuje nową elitarną jednostkę pilotów, którzy przeniosą walkę z powrotem na terytorium Imperium. Rodzi się eskadra Gwiezdny Blask!
Autorami tomu są amerykański scenarzysta Charles Soule („Potwór z Bagien”, „Superman/Wonderwoman”, „She-Hulk”, „Śmierć Wolverine’a”, „Star Wars: Lando”, „Star Wars: Poe Dameron”, „Star Wars: Darth Vader – Mroczny Lord Sithów”) oraz dwoje rysowników: pochodzący z Hiszpanii Ramon Rosanas („Ant-Man”, „Kapitan Marvel”, „Iron Man”, „Star Wars: Age of Resistance”) i Meksykanka Jan Bazaldua („Avengers”, „X-Force”, „Spider-Man”, „Star Wars: Rogue One”).

Batman Metal. Batman Death Metal, tom 1
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Daniel Warren Johnson
Rysunki: Greg Capullo, Tony S. Daniel, Joëlle Jones
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Po wydarzeniach z tomu „Liga Sprawiedliwości: Wojna Totalna. Rok łotrów” rozpoczyna się kolejny rozdział sagi Scotta Snydera. Pierwszy tom nowej serii „Batman Death Metal” pokazuje, co stało się z bohaterami po przegranej bitwie o losy multiwersum. Batman, Który się Śmieje zwyciężył. Stał się władcą koszmarnej Ziemi, przeobrażonej na jego modłę dzięki mocy Perpetui, matki multiwersum. Bohaterowie, którzy ocaleli, są zdani na jego łaskę.
Wszystko wskazuje na to, że wszelki opór został złamany. Ale czy na pewno? Prawdziwy Batman kryje się w cieniu i prowadzi wojnę podjazdową, doprowadzając do drobnych starć z siłami ciemiężyciela. Zaś Wonder Woman, która została władczynią Podziemia, marzy o ostatecznym obaleniu tyrana. Bohaterowie nadal nie stracili nadziei na wygraną… Również wygnany przez Perpetuę Lex Luthor nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jaką misję powierzy on Lobo, ostatniemu Czarnianinowi?
„Batman Death Metal” to komiks autorstwa Scotta Snydera i Grega Capullo, twórców takich serii jak „Batman” i „Batman Metal”. Tę niesamowitą i niezwykle kunsztowną opowieść wzbogaciliśmy dodatkowymi materiałami autorstwa takich scenarzystów jak: James Tynion IV („Batman. Wojownicze Żółwie Ninja”), Daniel Warren Johnson („Wonder Woman: Martwa Ziemia”) czy Garth Ennis („Kaznodzieja”, „Hitman”).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Dark Nights: Death Metal” #1–3, „Dark Nights: Death Metal – Legends Of The Dark Knights” #1, „Dark Nights: Death Metal Guidebook” #1. Komiks zawiera specjalną kartę do gry „Batman Metal”. Karta będzie dostępna tylko z I wydaniem.

Marvel Deluxe. X-Men: Wielki projekt
Scenariusz: Ed Piskor
Rysunki: Ed Piskor
Przekład: Marek Starosta

Wielka historia X-Men w jednym tomie! Od założenia słynnej pierwszej drużyny mutantów, którą zebrał profesor Xavier, przez pojedynki z Magneto i wizytę na wyspie Krakoa, aż po plan X-tynkcji – ten album gromadzi wszystkie najważniejsze wydarzenia, które wpłynęły na losy Jean Grey i spółki. Ed Piskor, nietuzinkowy twórca komiksów niezależnych znany m.in. z nagrodzonej Eisnerem serii „Hip hop: Genealogia”, zabiera czytelników w niezwykłą podróż po dziejach jednej z najpopularniejszych superbohaterskich drużyn. Opowiada kanoniczne historie o początkach X-Men, o ich najistotniejszych misjach, przygodach i bitwach na swój wyjątkowy sposób. Wartka narracja i obłędne rysunki – ten nietypowy album, który sam autor nazywa listem miłosnym, to lektura obowiązkowa zarówno dla każdego wielbiciela mutantów, jak i dla tych, którzy dopiero chcą poznać ich przeszłość.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach: „Grand Design” #1–2, „X-Men: Grand Design – Second Genesis” #1–2, „X-Men: Grand Design – X-Tinction” #1–2, a także „X-Men” (1963) #1, „Giant-Size X-Men” (1975) #1 i „Uncanny X-Men” (1981) #268.

Marvel Classic. Punisher, tom 1
Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Doug Braithwaite, Steve Dillon
Przekład: Marek Starosta

Pierwszy tom mrocznej i krwawej opowieści o Punisherze spod szyldu Marvel Knights – imprintu Marvel Comics. Punisher powraca! Jako niepowstrzymany samotny mściciel Frank Castle znów wypowiada brutalną wojnę przestępcom – ku przerażeniu Mateczki Gnucci i całej jej rodziny mafijnej. Na drodze stają mu również były generał trzymający w szachu całe Stany Zjednoczone, przerażający olbrzym zwany Ruskiem, a także… pełni zapału naśladowcy, którzy postanowili oczyścić Nowy Jork ze zbrodniarzy i grzeszników. Czy zdołają namówić Punishera do współpracy? I co się stanie, gdy do gry włączą się Daredevil oraz Spider-Man?
Autorami tej historii są Garth Ennis i Steve Dillon, mistrzowie komiksu znani z tak kultowych tytułów jak „Kaznodzieja”, „Punisher Max” czy „Hellblazer”. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Punisher” (2000) #1–12, „Punisher” (2001) #1–5 oraz „Punisher Kills the Marvel Universe”. Komiks tylko dla dorosłych.

Marvel Fresh. Nieśmiertelny Hulk, tom 1
Scenariusz: Al Ewing
Rysunki: Joe Bennett, Lee Garbett
Przekład: Jacek Żuławnik

Pierwszy tom opowieści grozy o Nieśmiertelnym Hulku z serii wydawniczej Marvel Fresh!
Niełatwo zauważyć Bruce’a Bannera. Siedzi cicho i nie lubi zwracać na siebie uwagi. Gdyby ktoś wpakował mu kulkę w łeb, umarłby bez sprzeciwu. Jednak po zapadnięciu nocy przebudziłby się jako ktoś inny –nieśmiertelny zielony potwór zwany Hulkiem, najsilniejsze monstrum ze wszystkich. W obu swoich wcieleniach przyciąga kłopoty, więc tuła się po amerykańskiej prowincji i nigdzie nie zagrzewa miejsca na dłużej. Pewni ludzie uparli się jednak odszukać Bannera. Problem w tym, że zamiast potulnego naukowca mogą znaleźć bestię… i tajemnicze Zielone Wrota. Jaki koszmar się za nimi kryje? I czy dawni przyjaciele z Avengers zdołają poskromić gniew Hulka, skoro nie udało się to nawet śmierci?
Autorem tego mrocznego, nietuzinkowego portretu jednego z najsłynniejszych bohaterów Marvela jest brytyjski pisarz i scenarzysta komiksowy Al Ewing, znany z takich serii jak „Mighty Avengers” czy „Loki: Agent of Asgard”. Rysunki stworzyli Joe Bennett i Lee Garbett. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–10 serii „Immortal Hulk” oraz w zeszycie #684 serii „Avengers”.

Marvel Fresh. Thor – Thor odrodzony, tom 1
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Mike del Mundo, Christian Ward
Przekład: Marceli Szpak

Pierwszy tom przygód Gromowładnego z serii wydawniczej Marvel Fresh!
Po bitwie z Mangogiem, krwiożerczym sędzią bogów, Thor znów został Gromowładnym i od razu spadła na niego lawina kłopotów. Asgardia legła w gruzach, magiczny młot Mjolnir spłonął w Słońcu, a czarnoksiężnik Malekith Przeklęty wraz z bezwzględną Królową Żaru podbijają kolejne światy. Tym razem ich płonące hordy biorą na cel mroźną krainę umarłych. Jeśli Thor nie zdoła ich powstrzymać, rozegra się prawdziwa bitwa lodu i ognia! No, chyba że uda się zaprowadzić pokój dzięki pewnemu niespodziewanemu małżeństwu…
Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzyli Mike del Mundo („Avengers”) i Christian Ward. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–6 serii „Thor”.

Marvel Fresh. Avengers – Dookoła świata, tom 2
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: David Marquez, Ed McGuinness, Sara Pichelli, Cory Smith
Przekład: Marek Starosta

Drugi tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh!
Drużyna Avengers oficjalnie wraca do akcji. Po starciu z Mrocznymi Celestianami otrzymała nową bazę na szczycie świata, kryjącą cuda, o jakich nie śniło się ani magom, ani naukowcom. Ma też nowego szefa – Czarną Panterę! Sojusz najpotężniejszych ziemskich bohaterów z Wakandą nie przypada jednak do gustu ani rządowi Stanów Zjednoczonych, ani Namorowi – władcy Atlantydy od dawna skonfliktowanej z królestwem T’Challi. W dodatku na jaw wychodzą kolejne tajemnice z historii pradawnej drużyny Avengers. Tym razem będzie to prawda o narodzinach pierwszego Ghost Ridera…
Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzyli: David Marquez („II wojna domowa”, „Niezwyciężony Iron Man”), Ed McGuinness („Superman/Batman”), Sara Pichelli („Strażnicy Galaktyki”) i Cory Smith („Amazing Spider-Man: Globalna sieć”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #7–12 serii „Avengers”.

Rick i Morty, tom 12

Scenariusz: Kyle Starks, Terry Blas
Rysunki: Marc Ellerby, Benjamin Dewey
Przekład: Jacek Drewnowski

Dwunasty album zwariowanych przygód bohaterów znanych z kultowego serialu telewizyjnego produkcji Adult Swim: geniusza Ricka Sancheza i jego wnuka Morty’ego Smitha! Pewna osoba bezwarunkowo i z własnej woli pokocha... Ricka! Ale Rick i tak się o tym nie dowie. Przede wszystkim jednak zapijaczony naukowiec ruszy wraz z Jerrym w szalony pościg za Pawikiem Jonesem, który porwał Morty’ego. Po co jednak uprowadzać dzieciaka, którego nawet własny dziadek traktuje jak popychadło? Poza tym bohaterowie zapolują na biednego kosmicznego giganta, spróbują wydmuchać z nosa inteligentnego zielonego stwora i dowiedzą się, że z mediami społecznościowymi nie warto wojować...
Większą część tomu zajmuje długa historia nominowanego do Nagrody Eisnera scenarzysty Kyle’a Starksa („Sexcastle”, „Rock Candy Mountain”) i głównego rysownika serii Marca Ellerby’ego („Doctor Who”, „Regular Show”).

Muminki, tom 3
Scenariusz: Lars Jansson
Rysunki: Lars Jansson
Przekład: Teresa Chłapowska, Ernest Kacperski

W tym zbiorczym tomie znalazły się opowieści komiksowe autorstwa Larsa Janssona! Młodszy o dwanaście lat brat Tove Jansson był pisarzem, tłumaczem, górnikiem w lapońskiej kopalni złota, fotografem lotniczym, pierwowzorem Włóczykija, a także – z czego zasłynął najbardziej – artystą komiksowym.  Po komiksową serię powinien sięgnąć każdy miłośnik przygód przyjaciół z Doliny Muminków.

MÓJ PIERWSZY KOMIKS 5+

Albumy z tej serii wprowadzą dziecko w świat komiksu. Wszystkie mają przepiękne rysunki i opowiadają proste historie.  Poznamy komiksową adaptację serii książek dziecięcych opowiadających o ekscytujących przygodach uroczej rodziny Rabatków, czyli króliczków mieszkających na szczycie wzgórza (Opowieści z Bukowego Lasu). Dzieciom i rodzicom zapewne przypadnie do gustu także seria Pan Borsuk i pani Lisica opowiadająca o nietypowej rodzinie zwierząt leśnych. Najmłodszym czytelnikom spodobają się zapewne dwie pozostałe serie: W cieniu drzew, która w ciepły sposób ukazuje postacie zwierząt leśnych, tak bardzo przypominających z charakteru ludzi, oraz Bartłomiej i Karmelek opowiadająca o przygodach dwóch osiołków – ojca i syna – i opisująca wspaniałą relację między nimi. Te urocze komiksy do czytania razem z dzieckiem to cudowna przygoda pełna uczuć, wzruszeń i mądrości.

Pan Borsuk i pani Lisica. Spotkanie, tom 1
Scenariusz: Brigitte Luciani
Rysunki: Eve Tharlet
Przekład: Ernest Kacperski

W komiksie o Borsuku i Lisicy poznajemy historię nietypowej rodziny: pana Borsuka i jego trojga dzieci oraz pani Lisicy i jej córki. Borek, Szperaczek i Róża w jednym zgadzają się całkowicie: borsuki i lisy nie są stworzone do wspólnego życia! Jednak ich rodzice są innego zdania. Na domiar złego pan Borsuk i pani Lisica postanawiają zamieszkać razem w jednej norze! Seria cieszy się we Francji wielką popularnością. Jest także lekturą szkolną dla najmłodszych. Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”. Na podstawie komiksu powstał film animowany wyświetlany w polskiej telewizji pod tytułem „Jak borsuk z lisem”.

W cieniu drzew. Jesień pana Zrzędka, tom 1
Scenariusz: Dav
Rysunki: Dav
Przekład: Ernest Kacperski

Nadchodzi zima i wszystkie leśne zwierzęta są pochłonięte przygotowaniami: gromadzą zapasy, urządzają legowiska i żegnają się z sąsiadami. Pan Zrzędek próbuje zamieść zeschnięte liście z ganku swojego domu, ale ciągle ktoś mu w tym przeszkadza...
Znakomicie dobrana kolorystyka idealnie oddaje atmosferę panującą tuż przed nadejściem zimy. Złote światło, brązowe liście wielkich drzew i zamglone niebo, a do tego ciepłe wnętrza przytulnych domków ukrytych w gęstym lesie.
To pogodny, ciepły i zabawny komiks dla najmłodszych, który z pewnością sprawi przyjemność także dorosłym czytelnikom.

Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny, tom 1
Scenariusz: Loïc Jouannigot  
Rysunki: Loïc Jouannigot  
Przekład: Ernest Kacperski

Seria komiksów dla dzieci opowiada o przygodach króliczej rodziny Rabatków: cioci Cynii, tacie Narcyzie i jego pięciorgu dzieciach, którzy mieszkają na szczycie pięknego zielonego wzgórza.
To sympatyczna, lekka i pełna humoru historia z przebogatymi kolorowymi ilustracjami, które aż kipią od szczegółów cieszących oko nie tylko najmłodszych. Pełne zaskakujących detali i pastelowych kolorów rysunki są znakomitym dopełnieniem opowieści.
W pierwszym tomie króliczki obchodzą ważne święto – urodziny Stokrotka – i w wielkiej tajemnicy przygotowują dla niego przyjęcie niespodziankę.
Na podstawie serii we Francji powstał serial animowany „Rodzina Rabatków”, który był emitowany w Polsce.

Bartłomiej i Karmelek. Najlepsze miejsce, tom 1
Scenariusz: Sylvia Vecchini
Rysunki: Sualzo
Przekład: Jacek Drewnowski

Bohaterami tej historii są Bartłomiej i jego syn Karmelek. Książeczki charakteryzują się prostotą opowieści oraz akwarelowymi ilustracjami i stanowią wspaniałe połączenie komiksu z klasyczną książeczką z obrazkami. W pierwszej opowieści Bartłomiej chce zostać bohaterem w oczach synka i zabrać go w niezwykłe miejsce, gdzie dotrą pierwsi. Dokądkolwiek jednak trafiają, okazuje się, że koledzy Karmelka już tam byli. Dzięki wzruszającym opowieściom i pięknym ilustracjom książeczki zachwycą czytelników w każdym wieku. To doskonały prezent dla ojców i dzieci jako pierwsze spotkanie z komiksem.

Świat Mitów. Dedal i Ikar
Scenariusz: Clotilde Bruneau  
Rysunki: Giulia Pellegrini
Przekład: Ernest Kacperski

Niedawno koronowany król Krety – Minos – nakazuje genialnemu architektowi Dedalowi wybudowanie labiryntu, w którym uwięzi Minotaura, potwora zrodzonego przez jego żonę Pazyfae. Wkrótce potem kreteński władca, po wygranej wojnie z królem Aten, Egeuszem, rozkazuje, aby ten regularnie dostarczał mu młodych ludzi na pożarcie Minotaurowi. Kiedy jednak Minos dowiaduje się, że Dedal go zdradził, umożliwiając jego córce Ariadnie i Tezeuszowi ucieczkę z labiryntu, postanawia uwięzić architekta i jego syna Ikara w wybudowanej przezeń pułapce. Tak oto ojciec z synem zostają skazani na dożywotnie błądzenie po najwymyślniejszym labiryncie korytarzy, jaki kiedykolwiek stworzył człowiek...
Scenariusz komiksu napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki wykonała włoska rysowniczka Giulia Pellegrini.

Świat Mitów. Antygona
Scenariusz: Clotilde Bruneau
Rysunki: Giuseppe Baiguera
Przekład: Ernest Kacperski

Po śmierci Edypa, króla Teb, jego synowie Polinik i Eteokles postanowili podzielić się władzą i rządzić na zmianę. Jednak po roku rządów Eteokles nie chce przekazać tronu bratu. Polinik wzywa więc na pomoc obce wojska i atakuje Teby. Walka kończy się śmiercią obu braci, a władcą zostaje ich wuj Kreon. Uznaje on Polinika za zdrajcę i zakazuje pogrzebania jego zwłok. Rozkazowi temu sprzeciwia się jednak siostra Eteoklesa i Polinika, Antygona. Sprzeciw ten, podyktowany siostrzaną miłością i potrzebą serca doprowadza do serii tragicznych wydarzeń…
Scenariusz napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki wykonał włoski rysownik Giuseppe Baiguera.

Czarodziejki W.I.T.C.H., tom 3
Scenariusz: Francesco Artibani, Bruno Enna,
Paola Mulazzi, Gulia Conti
Rysunki: Claudio Sciarrone, Gianluca Panniello, Daniela Vetro,
Giovanni Rigano, Alessia Martusciello, Paolo Campinoti
Przekład: Joanna Szabunio

Trzeci album o przygodach pięciu Czarodziejek – bohaterek znanych milionom czytelniczek na całym świecie.
Cornelia rozpacza po stracie ukochanego Caleba. Całymi dniami przesiaduje w swoim pokoju. Will, Irma, Taranee i Hay Lin próbują ją pocieszyć, jednak ta nie chce ich widzieć. W końcu dziewczyny kłócą się i obrażają jedna na drugą. Brak ich jedności źle wpływa na magiczną równowagę świata, a sytuację tę postanawia wykorzystać Luba, ambitna członkini Bractwa Kondrakaru. Przez jej działanie WITCH tracą swoją moc i powstaje Migotaurus, bestia która zagrozi samej Wyroczni. Na domiar złego budzi się też Nerissa – była Powierniczka Serca Kondrakaru, skazana przez Bractwo. Tylko zjednoczone Strażniczki zdołają walczyć z takim wrogiem. Czy potrafią przezwyciężyć wzajemne żale i animozje? A oprócz tego... kolejna z bohaterek się zakocha!
Przygody Czarodziejek wymyśliła włoska pisarka Elisabetta Gnone, znana z trylogii powieściowej dla dzieci „Fairy Oak”. Bazując na jej pomyśle, scenariuszem oraz rysunkami do poszczególnych tomów serii zajmowali się liczni autorzy związani z rynkiem opowieści graficznych. W 2002 roku cykl „WITCH” i jego twórcy zostali uhonorowani ważną włoską nagrodą komiksową czasopisma „Topolino”. Księga trzecia zawiera komiksy z numerów 25–36 magazynu „Czarodziejki WITCH”.

Wojtek i Rudy wciąż rozrabiają, tom 3
Scenariusz: Piotr Hołod
Rysunki: Piotr Hołod
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215x290
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-4265-7
Język oryginału: polski
Seria: Konkurs Janusza Christy
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor

Ci dwaj przyjaciele nie przepuszczą żadnej okazji do dobrej zabawy. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni, której mają pod dostatkiem. Wskocz do ich świata i zobacz, co tym razem wymyślą Wojtek i Rudy i jakie kłopoty sobie zgotują! Kontynuacja komiksu nagrodzonego w drugiej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Autorem serii jest Piotr Hołod, absolwent warszawskiej ASP, od dzieciństwa fan komiksu.

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Egmont Polska, zapowiedzi, nowości, serie, polecane komiksy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Mroczny kryzys  na Nieskończonych Ziemiach
Premiery komiksów Egmontu na kwiecień 2024

Co ciekawego będzie można przeczytać w tym miesiącu?

Polecamy
Deirdre Sullivan - Witamy w Ballyfrann
"Witamy w Ballyfrann" - magiczna opowieść o siostrzanej miłości wkrótce w księgarniach

Deirdre Sullivan sprawnie łączy gatunki horroru i fantastyki.

Assassin's Creed Valhalla: Pieśń chwały
Premiery komiksów Egmontu na marzec 2023

W tym miesiącu oferta jest szczególnie bogata i różnorodna!

Ostatnio dodane
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.