Nowości - Literatura

Premiery komiksów Egmontu na marzec 2021

2021-03-08 13:45:33

Poznaliśmy nowości komiksowe Egmont Polska na marzec 2021 roku. Jakie premiery komiksów czekają na nas tym razem? Którzy superbohaterowie (i nie tylko) dostali swoje kolejne przygody? Sprawdźcie pełną listę propozycji!

Mistrzowie Komiksu. Yans, tom 1Premiera 10 marca 2021

Usagi Yojimbo Saga, tom 7
Scenariusz: Stan Sakai

Nowe wydanie popularnej serii „Usagi Yojimbo”. Siódma księga zbiera historie wydane w tomach „Zdrajcy ziemi”, „Miasto zwane piekłem” i „Czerwony Skorpion”.
Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie. W tym tomie Usagi mierzy się z gangiem Czerwonego Skorpiona terroryzującym okolicę. Odważny królik trafia na ślady jego bandyckiej działalności wszędzie tam, gdzie się pojawi. Stara się przeciwstawić przestępcom, jednak sprawy przybierają dramatyczny obrót, kiedy Usagi zostaje posądzony o członkostwo w gangu. Nie pozostaje mu nic innego, jak obronić swoje dobre imię. Długouchy ronin będzie również ratował opętaną przyjaciółkę Kitsune przed hordą nieumarłych, próbował przywrócić spokój w miasteczku, które dwóch rywalizujących hersztów band zamieniło w piekło występku i okrucieństwa, a także wpadnie na trop zabójcy swojego dawnego pana, wskutek czego zostanie wystawiony na próbę cięższą niż kiedykolwiek, rozdarty między powinnościami honoru a pragnieniem zemsty.
Seria "Usagi Yojimbo Saga" to mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend, wydawana od ponad trzydziestu lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

Sandman Uniwersum. Śnienie – Puste skorupy, tom 2
Scenariusz: Simon Spurrier

Drugi tom fascynującej i zaskakującej opowieści o królestwie opuszczonym przez Sen z Nieskończonych.Tymczasowe rządy w krainie Śnienia sprawuje sztuczna inteligencja. Na początku nic nie wie o rzeczywistości, w której przyszło jej istnieć, lecz szybko się uczy. Niektórzy poddani postanawiają odszukać prawowitego władcę, jednak zadanie okazuje się bardzo trudne, ponieważ Sen zamieszkał na Ziemi, aby przekonać się, czym jest miłość... Czy pozna prawdziwe uczucie? Jaka przyszłość czeka jego porzucone królestwo?
Seria jest tworzona przez doświadczonego brytyjskiego scenarzystę Simona Spurriera (m.in. serie „Lobster Random”, „The Simping Detective”) oraz Bilquis Evely, młodą brazylijską rysowniczkę, która zyskała uznanie ilustracjami do opowieści napisanych przez Grega Ruckę – „Wonder Woman” i „Lazarus”. Rysunki do rozdziału „Miłość” wykonała Abigail Larson („Teen Titans Go! To Camp” #6). Album zawiera zeszyty 7–12 serii oryginalnej. Komiks dla dorosłych.

Lucky Luke. Góry Czarne, tom 21
Scenariusz: René Goscinny

Samotnego Kowboja czeka kolejna daleka i niebezpieczna podróż! Na zachód od Gór Czarnych rozciąga się słabo poznana kraina zamieszkana przez wojowniczych Czejenów. Władze Stanów Zjednoczonych postanawiają wysłać ekspedycję naukową, która ma ocenić, czy obszary za górami nadają się do kolonizacji. Przewodnikiem wyprawy zostaje oczywiście Lucky Luke, najsłynniejszy kowboj Ameryki. Jednak nie tylko dzika przyroda i wrogo nastawieni Indianie będą przeszkodami w wypełnieniu misji. Najpoważniejsze okaże się zagrożenie ze strony pewnej wysoko postawionej osoby z Waszyngtonu...
Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego oraz rysownika Morrisa. Obecnie jest kontynuowana przez innych autorów.

Śledztwa Enoli Holmes. Zagadka wachlarza, tom 4
Scenariusz: Serena Blasco

Czwarty tom komiksowej adaptacja serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta.
Enola dniami i nocami przemierza Londyn, aby poznać sekrety wielkiego miasta zarówno z punktu widzenia arystokracji, jak i uliczników. Dzięki wędrówkom po nowych miejscach trafia na trop niezwykłej afery z wyższych sfer. Okazuje się, że sprawa ponownie dotyczy nastoletniej lady Cecily Alistair. Młoda pani detektyw będzie musiała skorzystać z różnych przebrań i odważnie stawić czoło złym ludziom, aby dotrzeć do sedna tajemnicy. Na swojej drodze natknie się też na obu braci – czy wciąż będą próbowali zmusić ją do powrotu do domu?
Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści „Lili Chantilly”, ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników.

Premiera 12 marca 2021

Star Wars – Nadzieja umiera, tom 11, (1/2021)
Scenariusz: Kieron Gilen, Cullen Bun

Seria komiksów dla fanów świata Star Wars. W każdym tomie znajduje się do 148 stron z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W albumach prezentowane są zamknięte opowieści obrazkowe, tworzone przez najlepszych scenarzystów i rysowników. Wszystkie komiksy w magazynie należą do obowiązującego kanonu uniwersum Gwiezdnych wojen i wzbogacają dzieje odległej galaktyki o nowe przygody bohaterów i czarnych charakterów, zarówno znanych z oryginalnej trylogii o zmaganiach Rebelii z Imperium, jak i z nowych filmów o walce Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem.
Po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci rebelianci szukali nowej tajnej bazy. Wygląda na to, że ją znaleźli. Dysponują sekretną flotą i wydaje się, że mają szansę na ostateczne zwycięstwo. Lecz bazę zlokalizował Darth Vader. Sojusz Rebeliantów nie ma szans na odwrót. Imperium kontratakuje! Tak, właśnie wtedy nastąpił pierwszy kontratak Imperium. Pierwszy i najsilniejszy.

Premiera 24 marca 2021

Mistrzowie Komiksu. Yans, tom 1
Scenariusz: Andre-Paul Duchâteau

Seria o przygodach kosmicznego agenta, zapoczątkowana w 1980 roku, stała się drugim, obok sagi o Thorgalu, sztandarowym dziełem polskiego rysownika komiksów Grzegorza Rosińskiego, realizowanym dla belgijskiego wydawnictwa Lombard. Ta rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie opowieść SF o przygodach tajemniczego przybysza powstawała w trudnych warunkach. Belgijskiego scenarzystę André-Paula Duchâteau i polskiego rysownika dzieliła żelazna kurtyna. Jednak dzięki połączeniu wyobraźni i talentu obu artystów „Yans” stał się komiksowym przebojem na Zachodzie, a także w Polsce. Dwunastotomowa seria ukształtowała własny poetycki styl i oryginalną mitologię. Grzegorz Rosiński tworzył ją do 1990 roku, po czym przekazał w ręce Zbigniewa Kasprzaka – Kasa.
Pierwsza część trzytomowego wydania zbiorczego zawiera pasjonującą, opartą o wspomnienia autorów i ilustrowaną dokumentami opowieść o okolicznościach powstania tej niezwykłej serii, krótki samodzielny komiks o Yansie pt. „Wieża Rozpaczy”, a także cztery pierwsze pełnometrażowe epizody: „Ostatnia wyspa”, „Więzień wieczności”, „Mutanci z Xanai” i „Gladiatorzy”.

Mistrzowie Komiksu. Czarna Orchidea
Scenariusz: Neil Gaiman

Susan Linden została brutalnie zamordowana. Aby pomścić swoją śmierć, odradza się jako Czarna Orchidea – hybryda człowieka i rośliny. Korzystając ze swojej ludzkiej pamięci oraz mocy pochodzącej z roślin stara się rozwikłać sieć oszustw i tajemnic, które doprowadziły do jej zabójstwa i odnaleźć mordercę.
Album, nominowany do nagród Eisnera i Harveya, stworzyło dwóch gigantów komiksu amerykańskiego: Neil Gaiman (autor m.in. serii „Sandman” oraz albumów „Morderstwa i tajemnice”, „Arlekin i walentynki”, „Ostatnie kuszenie”) oraz Dave McKean, jeden z najbardziej cenionych współczesnych grafików, ilustrator i filmowiec („Azyl Arkham”). McKean jest także autorem okładek do serii „Sandman” oraz m.in. okładek płyt Tori Amos i Alice'a Coopera.
„Czarna Orchidea” to historia, która choć opowiada o superbohaterce – tytułowej Czarnej Orchidei – to wcale nie przypomina typowych komiksów o herosach w pelerynach. Nie jest to opowieść o zbawianiu świata, triumfie dobra nad demonicznymi siłami zła. Historia zaczyna się w bardzo nietypowy sposób i z każdą kolejną stroną staje się jeszcze dziwniejsza. Album stał się przełomowym dziełem w historii współczesnego komiksu. Ta opowieść o niezwykłym życiu Susan Linden, będąca jednocześnie dekonstrukcją i odrodzeniem gatunku, ucieleśnia nową dojrzałość graficznego opowiadania historii, która zrewolucjonizowała świat komiksowy. Jak mówi sam autor, jeśli wejdziecie do tego świata, znajdziecie się w miejscu, gdzie wszystkie przyjęte tradycje gatunkowe zostały odrzucone, a zamiast nich pojawiła się nowa mitologia, bliższa mrocznym snom i ciemniejszej stronie życia.
Nowe wydanie „Czarnej Orchidei” zawiera zeszyty „Black Orchid” #1–3, a także wprowadzenie dziennikarza Mikala Gilmore`a oraz niepublikowane dotąd szkice, notatki i próbne teksty Neila Gaimana.

Skarga Utraconych Ziem, cykl 2. Rycerze łaski

Scenariusz: Jean Dufaux

Zbiorcze wydanie kontynuacji bestsellerowego cyklu „Skarga Utraconych Ziem”, klasycznej sagi fantasy, autorstwa Grzegorza Rosińskiego, twórcy „Thorgala”. Pierwszy cykl składał się z czterech tomów i opowiadał o objęciu tronu Sudenne’ów przez młodą Sioban oraz o jej zmaganiach ze złym magiem Bedlamem. Drugi cykl przenosi czytelnika w przeszłość. Przed epoką Sioban na Utraconych Ziemiach żyli Rycerze Łaski, którzy usiłowali oczyścić wyspę z dawnych demonów, stworzonych przez pierwsze mieszkanki tych ziem, czarownice. Morigany były najstraszliwszymi z czarownic – żywiły się ludzkim mięsem, a swoje przerażające oblicza maskowały pod postaciami młodych dziewcząt. Zadomowionej wśród ludzi Moriganie bez trudu udawało się uśmiercić wielu nieszczęśników, zanim Rycerze Łaski zdołali ją wytropić i zabić. Wszystko się zmienia, gdy jedna z nich, dotknięta Łaską, odradza się jako dobra czarodziejka i pragnąc uratować ludzi przed krwiożerczymi siostrami, zdradza Rycerzom Łaski sekrety czarownic. Dwaj rycerze – doświadczony Sill Valt i młodzieniec Seamus – przyszły mentor Sioban – zostają wysłani do odszukania owej czarodziejki. Na ich drodze stają siły ciemności nasłane przez Morigany…
Wewnątrz albumu znajdują się cztery tomy cyklu drugiego pt. „Rycerze Łaski”: „Morigany”, „Gwinea Lord”, „Czarodziejka Sanctus” i „Sill Valt” oraz wstęp i dodatkowe szkice. Rysunki stworzył tym razem bejgijski artysta Phillippe Delaby. Lubujący się w konwencji realistycznej twórca zaproponował odmienną od Rosińskiego wizję plastyczną, ale trzeba mu oddać, że absolutnie nie gorszą. Szczególnie zachwyca precyzja, z jaką zostały oddane detale świata przedstawionego, np. architektura, a także kolory idealnie odzwierciedlające opisaną aurę i przyrodę. Autorem scenariusza jest podobnie jak w cyklu pierwszym Jean Dufaux. Dzięki gwałtownym zwrotom akcji i dynamice obrazów komiks ten ogląda się jak film.

Skarga Utraconych Ziem. Czarownice – Czarnogłowy, tom 1
Scenariusz: Jean Dufaux

Najnowszy tom sagi fantasy „Skarga Utraconych Ziem”, która od lat cieszy się uznaniem czytelników. Pierwszy album trzeciego cyklu otwiera nowy rozdział w dziejach świata wyspy Eruin Dulea.
Podróżujący do królewskiej stolicy młody arystokrata Vivien zostaje napadnięty i zabity, jednak szybko ożywia go piękna Oriana, córka czarodziejki opiekującej się zamczyskiem stojącym pośrodku wielkiej puszczy. Dlaczego zaatakowano Viviena? Kto obawia się jego przybycia na dwór władcy? Skąd Oriana posiada zdolność przywracania życia? Jakie tajemnice skrywa ukryty w lesie zamek, skoro wszyscy boją się tam zapuszczać? Oto początek skomplikowanej fabuły, w której oprócz brutalnych intryg dworskich pojawia się magia pradawnego kobiecego bractwa czarownic oraz legenda o najstraszliwszym z demonów dawnych wieków – Czarnogłowym...
Autorem scenariusza serii jest słynny francuski twórca Jean Dufaux („Drapieżcy”, „Murena”), a rysunków – Béatrice Tillier, graficzka znana przede wszystkim z opowieści fantastycznych („Le bois des Vierges”, „Fée et tendres automates”).

Plansze Europy. Trolle z Troy, tom 4
Scenariusz: Christophe Arleston

Czwarty album zbiorczy przygodowo-humorystycznej serii fantasy Christophe’a Arlestona, twórcy bestsellerowego cyklu „Lanfeust z Troy”! Album zawiera oryginalne tomy 13–16. W świecie Troy żyją różne groźne potwory, ale szczególnie niebezpieczne są trolle. Jeden z nich, Tetram, wraz z przybraną córką Wahą wyruszają do ludzkiego miasta, aby uwolnić z sierocińca dwoje trollich dzieci. Przy okazji napotkają niezbyt lotnego umysłowo króla Kunana Barbarzyńcę. Później poznamy tajemnicę pochodzenia Wahy – trollicy nieprzypominającej innych trollic. W końcu bohaterowie ulegną pewnemu zaklęciu, w efekcie którego zaczną widzieć świat z zupełnie nowej perspektywy. Aby znów stać się sobą, będą musieli wyruszyć w daleką i niebezpieczną wędrówkę. Ale co to dla trolli, które niczego się nie boją? Wszystkie serie rozgrywające się w świecie Troy (m.in. „Odyseja Lanfeusta”, „Zdobywcy Troy”) wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do „Trolli” jest Jean-Louis Mourier, twórca ilustracji także do innych opowieści napisanych przez Arlestona: „Ognie Askellu” i „Wojowniczki z Troy”.

Hitman, tom 4
Scenariusz: Garth Ennis

Po niszczycielskim trzęsieniu ziemi władze spisały Gotham City na straty. Miastem zawładnęły rozkład i anarchia. Większość mieszkańców wyjechała, a ci, którzy pozostali zabijają się wzajemnie za darmo, co źle wpływa na płatnych zabójców. Tommy’emu jednak nie zabraknie przeciwników – tym razem będą to wampiry, dinozaury i rozsierdzone zwierzęta z zoo. Jednak najbardziej bolesny cios otrzyma z najmniej spodziewanej strony, a prawdziwe życie zrani go znacznie głębiej niż dotąd.
Postać Hitmana stworzyli dwaj irlandzcy twórcy – laureat Nagrody Eisnera, scenarzysta Garth Ennis („Kaznodzieja”, „Hellblazer”) i rysownik John McCrea („Kaznodzieja”, „Spider-Man”). Tom 4 serii zawiera zeszyty „Hitman” #37–50.

Marvel Classic. Amazing Spider-Man Epic Collection: Ostatnie łowy Kravena
Scenariusz: Peter David, J.M. DeMatteis, Ken McDonald,

Peter Parker i Mary Jane Watson planują ślub! Czy szczęście Parkera nie stanie im na przeszkodzie i zakochanym uda się zorganizować wymarzoną ceremonię? Zanim jednak Spider-Man stanie na ślubnym kobiercu, na zlecenie „Daily Bugle” wybierze się do Berlina, gdzie niespodziewanie spotka Wolverine’a, pozna tożsamość Hobgoblina, a tuż po powrocie z miesiąca miodowego będzie musiał zmierzyć się z Kravenem, który pała żądzą zemsty za zniweczone przez lata plany. Widać szczęście Parkera nie przejmuje się zmianą stanu cywilnego…
Pierwszy tom „Amazing Spider Man – Epic Collection: Ostatnie łowy Kravena” zbiera zeszyty z lat 1986–1987: „The Amazing Spider-Man” #289–294 i „Annual” #20–21, „Spider-Man Versus Wolverine”, „Web of Spider-Man” #29–32 i „Peter Parker: The Spectacular Spider-Man” #131- 132.

Marvel Classic. Deadpool Classic, tom 10
Scenariusz: Evan Dorkin, Buddy Scalera, Gail Simone, Daniel Way

Pomiędzy zniknięciem a powrotem Deadpoola po uniwersum Marvela szalał tajemniczy Alex Hayden, zwany Agentem X. Jest najemnikiem, ma nawijkę i czynnik gojący, ale przecież nie może być Wade’em Wilsonem… prawda? Tak czy inaczej, zanim jego przygody dobiegną końca, Alex musi się zająć Agencją X, pewnym niewidzialnym człowiekiem, powracającym w chwale Fight-Manem oraz Czarnym Łabędziem – łotrem, który nie jest wcale tak martwy, jak się wydawało…
Autorami tego tomu są scenarzyści Evan Dorkin („Milk & Cheese”), Gail Simone („Ptaki Nocy: Tajemnice i morderstwa”), Buddy Scalera i Daniel Way („Thunderbolts”, „Wolverine: Origins”). Rysunki stworzyli artyści z UDON Studios. Album zawiera zeszyty „Agent X” #7–15 i „Fight-Man” #1.

Marvel Now 2.0. Amazing Spider-Man – Globalna sieć: Odejść z hukiem, tom 10

Scenariusz: Dan Slott

Norman Osborn nieustannie kombinuje w poszukiwaniu lekarstwa na manipulacje genetyczne, które uniemożliwiają mu przemianę w Zielonego Goblina. Żeby rozwiązać swój problem, postanawia połączyć się z symbiontem Carnage’a. Jaki będzie efekt? Czy nowo powstały Czerwony Goblin bardzo napsuje krwi Spider-Manowi? I kto stanie u boku Pająka w finale tej ekscytującej opowieści?
Autorem scenariusza jest Dan Slott („She-Hulk”, „Mighty Avengers”), a rysunki przygotowali Nick Bradshaw, Giuseppe Camuncoli, Stuart Immonen, Marcos Martín i Humberto Ramos.
Album zawiera zeszyty „The Amazing Spider-Man" (2015) #797–801.

Marvel Now 2.0. Doktor Strange, tom 4
Scenariusz: Ed Brisson, Donny Cates, Peter David, Nick Spencer

Gdy Doktor Strange podniósł z ruin Las Vegas, zniszczone przez tajne imperium Hydry, niechcący zaprosił do naszego wymiaru samego władcę piekieł! Mephisto przejął raj hazardzistów i zmienił go w piekło na ziemi. Stephen Strange musi teraz pobić diabła w jego własnej grze, ale potrzebuje do tego czegoś więcej niż magii i sprytu – potrzebuje przyjaciół. Problem w tym, że wszyscy się od niego odwrócili… A może tylko tak mu się wydaje?
Scenariusz tego tomu napisali Ed Brisson („Old Man Logan”), Donny Cates („Venom”), Peter David („Hulk: Koniec i inne opowieści”) i Nick Spencer („Tajne imperium”). Rysunki stworzyli Damian Couceiro, Niko Henrichon („Baśnie”), Szymon Kudrański („Spawn”), Rod Reis („Tajne imperium”) i Will Sliney („Spider-Man 2099”).
Album zawiera zeszyty: „Doctor Strange: Damnation” #1–4, „Damnation: Johnny Blaze – Ghost Rider” #1, „Doctor Strange” #386–390, „Iron Fist” #78–80 i „Ben Reilly: Scarlet Spider” #15- 17.

DC Odrodzenie. Batman – Miasto Bane'a, tom 12
Scenariusz: Tom King

Ostatni tom przygód Mrocznego Rycerza w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Bane złamał Batmana. Najpierw fizycznie, a ostatnio psychicznie. Rozpoczyna się ostatni akt związany z działalnością złoczyńcy – pod nieobecność Mrocznego Rycerza Bane przejmuję władzę w Gotham i zmusza miejscowych przestępców do wykonania jego rozkazów.
Bruce Wayne jest bezradny. Jest jednak ktoś, kto może mu pomóc – Selina Kyle, znana również jako Catwoman – kobieta, która zostawiła go przed ołtarzem... Choć Bane odebrał Batmanowi wszystko, nadeszła pora, aby Mroczny Rycerz wrócił do Gotham i odzyskał miasto. Jeśli mu się to uda, będzie musiał pokonać jeszcze mroczniejszą postać.
W innej rzeczywistości ojciec Bruce’a, Thomas Wayne, stał się Batmanem – jednym z bardziej brutalnych i okrutnych zamaskowanych bohaterów, jacy kiedykolwiek istnieli. A teraz w naszym świecie sprzymierzył się z Bane’em, aby zaprowadzić w Gotham własne rządy.
W tym tomie dojdzie do ostatecznej konfrontacji trzech najbardziej przerażających postaci w całym uniwersum DC. Który Mroczny Rycerz powstanie, kiedy opadnie kurz po zakończeniu starcia?
Odkryjcie odpowiedź w zdumiewającym zakończeniu świetnie przyjętej serii „Batman” autorstwa Toma Kinga z udziałem takich rysowników jak: Tony S. Daniel, Clay Mann, Mikel Janín, Jorge Fornés i John Romita Jr.
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Batman” #75–85 oraz „Batman Annual" #4.

Rick i Morty, tom 12
Scenariusz: Kyle Starks, Tini Howard, Magdalene Visaggio

„Rick i Morty” to humorystyczna seria komiksów science fiction oparta na docenionym przez krytyków serialu telewizyjnym studia Adult Swim. Te świeżutkie jak bułki komiksy zawierają zupełnie nowe, inne od serialowych, przygody Ricka i Morty’ego.
W jedenastym tomie – wierzcie lub nie – Morty znajduje... przyjaciela! Ale wiadomo, że Rick umie wszystko popsuć. Później Morty ląduje awaryjnie na zwariowanej planecie. Czy utrzyma się przy życiu, aż dziadek go uratuje? Następnie Jerry dołącza do piramidy finansowej i – jak zwykle – inni muszą zapłacić za jego głupotę. Potem Summer i Morty ulegają ricktyfikacji. Jak wykorzystają swoje superumysły? A w dodatkowych krótkich komiksach Jerry wykaże się spokojną rutyną w rozmowie z Kostuchą, a Rick zakończy wieloletnią walkę z kosmiczną przeciwniczką. Pojawią się też – uwaga! – krasnale. Będzie dziwnie, strasznie i śmiesznie.
Komiks, podobnie jak serial, pełen jest nawiązań do klasycznych dzieł popkultury ze szczególnym uwzględnieniem fantastyki i horroru – od „Doktora Who”, „Strefy Mroku”, „Jurassic Park” i „Star Trek” po „Incepcję”, „Koszmar z ulicy Wiązów” czy „Star Wars”.
Rick i Morty, autorstwa Justina Roilanda i Dana Harmona, najpopularniejszy program studia Adult Swim, przedstawia przygody socjopatycznego naukowca-geniusza Ricka Sancheza, który mieszka z rodziną swojej córki Beth i nieustannie zabiera ją, swojego zięcia Jerry’ego, wnuczkę Summer i, z natury nieśmiałego, wnuka Morty'ego na szalenie niebezpieczne międzygalaktyczne eskapady.
Czy rodzina przetrwa obłęd Ricka i cały ten chaos wszechświata, który na nich ściąga?
Obecny, trzeci sezon serialu „Rick i Morty” stał się wielkim hitem zarówno wśród fanów, jak i wśród krytyków. Twórcy serialu i studio Adult Swim ogłosili niedawno, że produkowane jest kolejne siedemdziesiąt odcinków.

SERIA Smerfy i świat emocji

Zupełnie nowa seria komiksowa o Smerfach. Przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników i pomaga im w przezwyciężeniu wszelkiego rodzaju lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony zrozumiale napisanymi radami dla rodziców, jak mają rozmawiać z dzieckiem, aby pomóc mu w kłopotach emocjonalnych. Także same dzieci mogą korzystać z tych wskazówek.
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest współtworzona przez jego syna Thierry’ego.

Smerf, który bał się ciemności, tom 1
Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford

Strachuś boi się wszystkiego, jednak najgorzej jest nocą – nie może zasnąć, bo czuje obezwładniający strach przed ciemnością. W dodatku jego krzyki sprawiają, że cała wioska budzi się raz za razem. Na szczęście innym Smerfom i Papie nie brakuje pomysłów, jak pomóc biednemu przyjacielowi! Dzięki temu komiksowi nauczysz się mierzyć ze swoimi lękami i je przezwyciężać!

Smerf, który był niezdarny, tom 2
Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford

Ciamajda robi wszystko nie tak, jak trzeba, dlatego nikt nie chce korzystać z jego pomocy. Biedaczek czuje się niepotrzebny w wiosce Smerfów. Robi się coraz smutniejszy i przestaje wierzyć w siebie. Ale pewnego dnia Papa Smerf powierza mu misję najwyższej wagi...
Dzięki temu komiksowi nauczysz się wierzyć w siebie!

Kajko i Kokosz. We krajinie Borostraszkow
Scenariusz: Janusz Christa

„Kajko i Kokosz – We Krajinie Borostraszkōw" (czyli „W Krainie Borostworów") to drugi album przetłumaczony na język śląski (przed laty nakładem wydawnictwa Egmont w sprzedaży ukazał się album „Kajko i Kokosz – Szkoła furganio"). Cykl opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona i przeżywają masę zabawnych przygód.
Komiks powstawał w latach 70. i 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma młodzieżowego „Świat Młodych”. W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło serię, a dzięki tej reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze.
Mieszkańcy Mirmiłowa uwielbiają zabawy, a w wymyślaniu pretekstów do świętowania są prawdziwymi mistrzami. Właśnie skończyli obchody Dnia Dobroci dla Krów, a już zaczynają cieszyć się z najważniejszej uroczystości – ku czci Czystej Wody. Tymczasem Zbójcerze mają już plan, jak zakłócić mirmiłowianom ten piękny i radosny czas, a w efekcie – przejąć władzę nad ich grodem. Kapral wyznacza ochotnika do misji samobójczej: zbójcerz słynący z unikania wszelkich form mycia się i czyszczenia ma wskoczyć do studni w Mirmiłowie i skazić jej wodę po wsze czasy. O dziwo plan Kaprala zostaje zrealizowany w stu procentach! Woda zostaje zatruta, a gród – pozbawiony życiodajnego płynu. Co robić? Rozwiązanie podsuwa Czarownica Jaga: czystą wodę i szczęśliwość może przywrócić grodowi tylko Pani Przyroda, która mieszka w Krainie Borostworów – dalekiej i dzikiej. Z taką misją mogą wyruszyć tylko oni – dwaj niezawodni wojowie Kajko i Kokosz.
Niezwykły, wyjątkowo barwny i dosadny język śląski w połączeniu z unikalnym humorem Chirsty to znakomita zabawa, a przy okazji materiał pomocniczy przy kultywacji tego języka.

Fibi i jednorożec – Pod znakiem jednorożca, tom 5
Scenariusz: Dana Simpson

Piąta część humorystycznej opowieści o dorastaniu dziewczynki Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold. Obie bohaterki długo będą się zastanawiać, jak przebrać się na Halloween. Wezmą też udział w dość osobliwej imprezie podczas wieczoru duchów. Potem zdziwi je długotrwałość pewnej mody, następnie zaczną zimowe zabawy na śniegu i lodzie, później ledwie wytrzymają kilkudniowe rozstanie, a w końcu wyjadą na biwak i zabiorą się za czytanie wakacyjnych lektur. Dorastanie nie jest łatwe, ale Fibi i Marigold podczas wspólnej wędrówki przez życie odkryją coś, co w przeciwieństwie do wakacji w jednorożcowym spa czy „zaklęcia niepamięci” nigdy nie przemija: siłę łączącej ich – i jedynej w swoim rodzaju – przyjaźni.
Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This” i „Raine Dog”.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: serie, zeszyty, DC, Marvel, polskie, nowości
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Mroczny kryzys  na Nieskończonych Ziemiach
Premiery komiksów Egmontu na kwiecień 2024

Co ciekawego będzie można przeczytać w tym miesiącu?

Polecamy
Marvel Fresh.  Amazing Spider-Man - Rzeź absolutna
Premiery komiksów Egmontu na grudzień 2022

Sprawdźcie, co można przeczytać w tym miesiącu albo kupić na prezent świąteczny!

Polecamy
Ostatnio dodane
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.