Nowości - Literatura

Premiery komiksów Egmontu na luty 2021

2021-02-09 10:13:39

Egmont Polska ogłasza premiery komiksów na luty 2021. Wśród zapowiedzi uwagę zwracają nowe powieści graficzne dla młodzieży 13+ od DC. Składają się na nie pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Na początek poznamy losy Raven oraz Catwoman. A co jeszcze czeka fanów komiksów? Będą oczywiście propozycje dla starszych czytelników, ale również dla małych dzieci. W lutym 2021 wybór będzie wyjątkowo różnorodny. Zobaczcie!

Młodzi Tytani. Raven

Premiery komiksów 10 lutego 2021

Conan – Miecz barbarzyńcy. Conan hazardzista, tom 2
Scenariusz: Meredith Finch, Jim Zub, Roy Thomas  
Rysunki: Luke Ross, Patch Zircher, Alan Davis
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony

O Conana upomina się dręcząca go przeszłość. Barbarzyńca, pozbawiony swojej broni, siły, a nawet sprytu, musi sporo pogłówkować, jeśli chce dożyć kolejnego dnia. W Shadizarze Conan wpadnie w niezłe tarapaty przy partyjce gry karcianej zwanej wężowym blefem. Czy Cymeryjczykowi uda się przejrzeć podstępne zagrania wytrawnych hazardzistów? Wśród jego kart kryje się coś, czego oni nie mają – brythuńska stal! Conan poprowadzi też ekspedycję w Góry Himeliańskie w poszukiwaniu tajemniczego skarbu…
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Savage Sword of Conan” (2019) #6–11 ze scenariuszami Meredith Finch, Jima Zuba i Roya Thomasa i z rysunkami Luke’a Rossa, Patcha Zirchera i Alana Davisa. Album zawiera zeszyty „Savage Sword of Conan” (2019) #6–11.

Uniwersum DC. DCEased. Niezniszczalni
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Karl Mostert
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 144 strony

Po bestsellerowym albumie „DCeased. Nieumarli w świecie DC” przyszedł czas na kolejną opowieść z najmroczniejszego świata uniwersum. Scenarzysta Tom Taylor („Injustice: Gods Among Us”) kontynuuje swoją apokaliptyczną sagę o nieumarłych w albumie „DCeased. Niezniszczalni”. Towarzyszy mu w tym genialny rysownik Karl Mostert.

Wirus antyżycia spustoszył Ziemię, zmieniając jej mieszkańców – i większość jej największych bohaterów – w bezmyślne, drapieżne zombi. Liga Sprawiedliwości przestała istnieć. Ci, którzy przeżyli, walczą o przetrwanie.
W tych mrocznych czasach poradzą sobie tylko najgorsi spośród metaludzi! Śmiercionośna drużyna złoczyńców i antybohaterów dowodzona przez Deathstroke’a, najskuteczniejszego płatnego mordercę na świecie, przetrwała początkowy atak. Została zebrana przez nieśmiertelnego mistrza zbrodni Vandala Savage'a, który dysponuje niezawodnym planem na objęcie władzy na świecie.
Tymczasem Red Hood (w cywilu: Jason Todd, były Robin, bohater, który uważa, że wszystkie chwyty są dozwolone) zebrał drużynę pogromców zła, którzy chcą walczyć z wszechobecną plagą.
Nikt się nie spodziewa, że te dwie grupy będą wybawcami społeczności superbohaterów. Ale jeśli nie odłożą na bok swoich waśni i nie zaczną współpracować, wirus antyżycia będzie mógł szerzyć się bez przeszkód.
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „DCeased: Unkillables” #1–3.

Marvel Now 2.0.
Astonishing X-Men – Dopóki starczy tchu, tom 3

Scenariusz: Matthew Rosenberg
Rysunki: Greg Land
Przekład: Maria Jaszczurowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony

X-Men w nowym składzie!
Alex Summers wraca do akcji, jednak nie wszyscy mutanci będą w stanie ponownie mu zaufać. Dlatego postanawia zebrać nową grupę. Czy Havok, Beast, Warpath, Colossus i Dazzler będą potrafili utworzyć zgraną i gotową do poświęceń drużynę? Nie mają czasu do stracenia, bo światu zagraża nowe niebezpieczeństwo. Tym razem Reavers dysponują niebezpiecznie skuteczną bronią. I choć ten świat tak bardzo nienawidzi mutantów, to jego los znów znajdzie się w ich rękach.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Astonishing X-Men” (2017) #13–17 i „Astonishing X-Men Annual” (2018) #1, a następnie w tomie „Astonishing X-Men vol. 3: Until Our Hearts Stop” ze scenariuszem Matthew Rosenberga („Punisher”) i z rysunkami Grega Landa („Uncanny X-Men”). Album zawiera zeszyty „Astonishing X-Men” (2017) #13–17 i „Astonishing X-Men Annual” (2018) #1.

Marvel Now 2.0. Deadpool kontra Staruszek Logan
Scenariusz: Declan Shalvey
Rysunki: Mike Henderson
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 112 stron

Wyszczekany najemnik Wade Wilson i posiwiały twardziel Logan, który niedawno przybył ze świata, gdzie złoczyńcy ostatecznie pokonali superbohaterów, ruszają na wspólną misję. Mają ocalić nastoletnią mutantkę przed ludźmi, którzy chcą wykorzystać jej moc. Jednak Maddie również potrafi pokazać pazury… i wkrótce to nasi bohaterowie mogą potrzebować jej pomocy!
Scenariusz tego komiksu napisał Declan Shalvey („Moon Knight”), a rysunki stworzył Mike Henderson, znany m.in. z thrillera „Palcojad”.
Album zawiera zeszyty #1–5 miniserii „Deadpool vs. Old Man Logan”.

Smerfy i wioska dziewczyn. Nowy początek, tom 4
Scenariusz: Luc Parthoens, Thierry Culliford
Rysunki: Laurent Cagniat
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron

Czwarta część cyklu „Smerfy i wioska dziewczyn”, który nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w kinowym filmie o bohaterach z Zaczarowanego Lasu.
Przysłany przez Gargamela gadający kruk został pokonany, ale w wyniku jego podstępnych działań spłonęły nadrzewne domki dziewczyn... Teraz podopieczne mądrej Wierzby muszą szukać nowego miejsca do życia. W towarzystwie przyjaciół z wioski chłopaków wyruszają w daleką wędrówkę przez lasy, góry i bagna. Czy znajdą wymarzoną krainę? Na tej pełnej niebezpieczeństw drodze spotkają też olbrzymiego potwora, jakiego nigdy wcześniej nie widziały!
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Jego komiksy zostały zaadaptowane na potrzeby filmów o przygodach niebieskich skrzatów. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Yakari. Wielka nora, tom 10
Scenariusz: Job
Rysunki: Derib
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron

Dziesiąty tom przygód małego Indianina, który wraz ze swoim dzielnym koniem zdobywa kolejnych zwierzęcych przyjaciół.
Pewnego ranka Yakari odkrywa, że ktoś ułożył na ziemi strzałki z patyków. Czy to wskazówka dla chłopca? I dokąd strzałki prowadzą? Jadąc na Małym Piorunie, mały Siuks dociera do krainy pośród wzgórz, gdzie nigdzie wcześniej nie był... Po co ktoś go tam sprowadził? Czego chce i czy ma przyjazne zamiary? Przed Indianinem pełna zagadek i zaskoczeń przygoda w niekończących się podziemnych korytarzach!
Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulęme w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się prawie czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

Premiery komiksów 24 lutego 2021

Agatha Christie.
Herkules Poirot – Rendez-vous ze śmiercią

Scenariusz: Didier Quella-Guyot
Rysunki: Marek
Przekład: Paweł Łapiński
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 216x285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-5931-0
Język oryginału: francuski
Seria: Agatha Christie
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał

Adaptacja powieści Agaty Christie, której akcja toczy się na Bliskim Wschodzie. Do hotelu w Jerozolimie przyjeżdża rodzina Boyntonów – matka i jej dwoje pasierbów. Młodzi ludzie są zdominowani przez macochę, która całkowicie ich sobie podporządkowała – finansowo i psychicznie. W czasie wycieczki do Petry pani Boynton umiera. Policja podejrzewa morderstwo, a pierwszymi podejrzanymi stają się członkowie rodziny. Na szczęście w Jordanii wypoczywa w tym czasie najsłynniejszy detektyw świata – Herkules Poirot – który podejmuje się zdemaskować mordercę. Śledztwo, prowadzone wśród zabytków archeologicznych, obfituje w niespodzianki i zostaje uwieńczone zaskakującym zakończeniem. Scenariusz napisał francuski scenarzysta, krytyk i nauczyciel, twórca projektu społecznego popularyzującego czytanie komiksów przez uczniów Didier Quella-Guyot. Rysunki wykonał natomiast Marc Charlier, posługujący się pseudonimem Marek.

Agatha Christie. Herkules Poirot – A.B.C.
Scenariusz: Frédéric Brémaud
Rysunki: Alberto Zanon
Przekład: Paweł Łapiński
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony

Kolejna komiksowa adaptacja powieści Królowej kryminału! Herkules Poirot staje przed wyzwaniem, w którym stawką jest ludzkie życie. Morderca, podpisujący się A.B.C., wysyła mu listy zapowiadające kolejne zbrodnie – w Andover, Bexhill, Churston… Jedyną rzeczą, która łączy ofiary jest znajdowany przy każdej z nich kolejowy rozkład jazdy zwany A.B.C. Czy wielki detektyw zdoła zakończyć serię morderstw popełnianych w porządku alfabetycznym i odkryć kto za nimi stoi? Do akcji wkraczają małe szare komórki… Autorem scenariusza tej adaptacji jest znany francuski scenarzysta komiksowy Frédéric Brémaud („Kamila i Konie”, pod pseudonimem Lili Mésange), za rysunki odpowiada natomiast włoski rysownik Alberto Zanon.

Muminki, tom 1
Scenariusz: Tove Jansson
Rysunki: Tove Jansson
Przekład: Teresa Chłapowska
Oprawa: twarda
Objętość: 232 strony

W zbiorczym tomie znalazły się opowieści komiksowe autorstwa Mamy Muminków, Tove Jansson! Tove Jansson była znakomitą pisarką, autorką powieści i opowiadań o mieszkańcach Doliny Muminków, ale także rysowniczką. Nie tylko ilustrowała swoje książki, ale też stworzyła cykl komiksowych opowieści o sympatycznych trollach.
Po komiksową serię powinien sięgnąć każdy miłośnik przygód przyjaciół z Doliny Muminków.
Pierwszy tom zawiera 11 czarno-białych opowiadań komiksowych: „Rabusie”, „Życie rodzinne”, „Muminki na Riwierze”, „Wyspa Muminków”, „Niebezpieczna zima”, „Zabawa w udawanie”, „Nowy dom Muminka”, „Nowe życie Muminków”, „Zakochany Muminek”, „Dżungla w Dolinie Muminków” oraz „Muminki i Marsjanie”.

DMZ – Strefa zdemilitaryzowana, tom 4
Scenariusz: Brian Wood
Rysunki: Riccardo Burchielli
Przekład: Tomasz Kłoszewski
Oprawa: twarda
Objętość: 384 strony

Czwarty tom przygód Matty’ego Rotha, młodego korespondenta wojennego, w rewelacyjnej serii „DMZ – Strefa Zdemilitaryzowana”.
Kiedy Matty Roth po raz pierwszy pojawił się w DMZ, dostał wyjątkową szansę, aby z dziennikarską rzetelnością opowiedzieć światu o życiu oblężonego miasta. Stało się jednak inaczej, ponieważ Matty w pewnym momencie zaczął wspierać populistycznego polityka Parco Delgado. Nie tylko pomógł samozwańczemu przywódcy wygrać wybory, ale także przyczynił się do tego, że Parco zdobył broń atomową. Teraz Matty, przygnieciony poczuciem winy za rolę, którą odegrał w ostatnich wypadkach w DMZ, czuje się odrzucony przez wszystkich. Nie potrafi wrócić do społeczeństwa. Wkrótce zacznie się ostatnia bitwa. Czy Matty opowie się po stronie mieszkańców miasta, które pokochał?
Autorem scenariusza „DMZ” jest wielokrotnie nominowany do Nagrody Eisnera Brian Wood, znany z takich serii jak „Ludzie Północy”, „The Couriers”, „The Massive”, „Star Wars”, „Conan Barbarzyńca”, „Lord of the Rings” i „X-Men”. Rysunki wykonał włoski artysta Riccardo Burchielli, znany polskim fanom z serii „Ludzie Północy”.
Tom trzeci zawiera zeszyty 45–59 serii oryginalnej.
Komiks dla dorosłych.

DC Deluxe. Kingdom Come
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Alex Ross
Przekład: Maciej Drewnowski, Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Objętość: 360 stron

W niedalekiej przyszłości wszyscy członkowie Ligi Sprawiedliwości, po dziesięcioleciach ochraniania Ziemi, przechodzą na emeryturę. Zastępują ich nowi pogromcy zbrodni, którzy zupełnie inaczej podchodzą do wymierzania sprawiedliwości. Niestety ich metody, zamiast inspirować zwykłych ludzi, wprawiają ich w przerażenie. Gdy przyszłość planety zostaje zagrożona, Superman, Wonder Woman i Batman muszą jeszcze raz wkroczyć do akcji, aby po raz ostatni stanąć w obronie prawdy i sprawiedliwości...
Autorami tego przełomowego działa są legendarni twórcy komiksów – scenarzysta Mark Waid („Superman: dziedzictwo”, „Deadpool Classic”) i artysta Alex Ross („Sprawiedliwość”, „Absolute Justice League”, „Avengers/Invaders”).

Uniwersum DC. Flash Forward
Scenariusz: Scott Lobdell
Rysunki: Brett Booth
Przekład: Tomasz Kłoszewski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 176 stron

Nazywa się Wally West i był Najszybszym Człowiekiem na Ziemi. Później stał się nikim. Kiedy multiwersum zostało zorganizowane na nowo, Wally i jego rodzina nie znaleźli sobie w nim miejsca. Nieważne, co West robił, i tak nie mógł wrócić do tego, co było.
Teraz, po tragicznych wydarzeniach opisanych w „Kryzysie bohaterów”, Wally West wyrusza w podróż ku odkupieniu – a ścieżka, którą przemierza wiele różnych światów, przebiega zarówno przez jasne, jak i przez mroczne multiwersum. Wally wie, że ma coraz mniej czasu. Oba multiwersa rozrywają się nawzajem, uwalniając przerażającą, ciemną energię, która może pochłonąć wszystko, co istnieje – chyba że Flash zdoła ją powstrzymać.
Czy Wally zapobiegnie kosmicznej katastrofie? Czy odkryje wstrząsającą prawdę, którą skrywa złowrogi świat? I co najważniejsze – czy Najszybszy Człowiek na Ziemi odzyska swoją rodzinę?
Dowiecie się tego w albumie „Flash Forward”, obowiązkowej lekturze dla miłośników Szkarłatnego Sprintera, która stanowi jednocześnie wyjątkowy rozdział w historii DC Comics. Autorem scenariusza jest Scott Lobdell, a rysunków – Brett Booth i Norm Rapmund!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Flash Forward” #1–6 oraz wspaniały epilog z „Generation Zero: Gods Among Us”.

Marvel Classic. Daredevil: Nieustraszony! tom 0

Scenariusz: Bob Gale, David Mack, Jimmy Palmiotti, Joe Quesada, Kevin Smith
Rysunki: David Mack, Joe Quesada, David Ross, Phil Winslade i inni
Przekład: Marceli Szpak
Oprawa: twarda
Objętość: 636 stron

W jednej ze swoich akcji Nieustraszony pomaga kobiecie z małym dzieckiem. Ku jego zdziwieniu matka ucieka, a jemu zostaje w rękach… płaczące zawiniątko. Czy Daredevil okaże się czułym ojcem zastępczym? Wkrótce wyjdzie jednak na jaw, że dzieckiem interesują się osoby, które trudno posądzić o przypływ rodzicielskich uczuć. A gdy wreszcie śmiałkowi uda się wygrzebać z pieluch, do Matta Murdocka zgłosi się milioner Griggs z prośbą o reprezentowanie go w procesie przeciwko… Daredevilowi. Czy niewidomy adwokat zgodzi się zająć tą sprawą? Jak poradzi sobie z byciem jednocześnie oskarżonym i oskarżycielem? Tymczasem po piętach depcze mu żądna zemsty Indianka Echo przekonana, że zabił jej ojca…
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii Daredevil #1–15, 20–25, 51–55 oraz ½ ze scenariuszami Kevina Smitha, Davida Macka, Joego Quesady, Jimmy’ego Palmiottiego oraz Boba Gale’a i z rysunkami Davida Macka, Joego Quesady, Davida Rossa, Phila Winslade’a i innych. Album zawiera zeszyty „Daredevil” #1–15, 20–25, 51–55 oraz ½.

Marvel Now 2.0. Avengers – Nie poddamy się
Scenariusz: Al Ewing, Mark Waid, Jim Zub
Rysunki: Kim Jacinto, Pepe Larraz, Paco Medina
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 400 stron

Najpotężniejsze siły we wszechświecie skradły Ziemię i zmieniły ją w planszę do gry. Avengers nie zamierzają jednak stać się ich pionkami. Cztery drużyny superbohaterów jednoczą wysiłki, aby poznać tożsamość przeciwników i odzyskać planetę, a pomaga im tajemnicza Wojażerka. Nie wiedzą jeszcze, że jeden z graczy trzyma asa w rękawie – zielonego potwora, gwałtownego i niepowstrzymanego jak sam gniew!
Scenariusz tego komiksu stworzyli Al Ewing („Nieśmiertelny Hulk”), Mark Waid („Daredevil”) i Jim Zub („Samuraj Jack”). Autorami rysunków są Kim Jacinto („Niegodny Thor”), Pepe Larraz („Wolverine i X-Men”) oraz Paco Medina („Deadpool”). Album zawiera zeszyty #675–690 serii „Avengers”.

Marvel Now 2.0.
Deadpool – Sprawy do załatwienia, tom 12

Scenariusz: Gerry Duggan
Rysunki: Scott Koblish, Matteo Lolli
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 132 strony

Dwunasty tom przygód Deadpoola z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0.
Po niefortunnej – delikatnie mówiąc – przygodzie z Cable’em przyszłość Deadpoola rysuje się w ciemnych barwach. Najwyższa pora, by Wade Wilson pozamykał pewne sprawy: wywiązał się z umowy ze Stryfe’em, wystrzelił Madcapa w kosmos i zemścił się na obalonym przywódcy tajnego imperium Hydry. Działania Deadpoola nie spodobają się jednak ani Rogue z Drużyny Jedności, ani Kapitanowi Ameryce. A to oznacza, że już niedługo całe uniwersum Marvela może powstać przeciwko niemu…
Scenariusz tego tomu napisał Gerry Duggan („Strażnicy Galaktyki”, „Uncanny Avengers”), a rysunki stworzyli Scott Koblish („Deadpool”) i Matteo Lolli („Tajne tajne wojny Deadpoola”).
Album zawiera zeszyty „The Despicable Deadpool” #292–296 i okładki z serii „Deadpool Secret Comic Variants”.

OKP Dolores. Czerwony kryształ, tom 3
Scenariusz: Didier Tarquin, Lyse Tarquin
Rysunki: Didier Tarquin, Lyse Tarquin
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony

Trzecia część opowieści z odległej przyszłości, gdy ludzkość dotarła do najdalszych planet. Była zakonnica Mony i najemnik Kash lecą na kraniec znanego kosmosu. Dokąd? Sami tego nie wiedzą, bo nie oni ustawili kurs autopilota okrętu pirackiego „Dolores”. Mony ćwiczy się w strzelaniu, opiekuje się Kashem, gdy ten ma ataki wywołane rassecką trucizną, a w wolnych chwilach próbuje zrozumieć, kim jest i dlaczego jej przeznaczenie ma się wypełnić na obrzeżach wszechświata. Nie wie, że jej śladem nadal podążają zarówno siły zbrojne Kościoła Nowych Pionierów, jak i flota żądnych bogactw bandytów. Na co liczą wszyscy ścigający dziewczynę? Wierzą, że Mony jest kluczem do odkrycia tajemnicy legendarnego skarbu – Czerwonego Kryształu, kamienia mającego być źródłem niezmierzonej mocy. Co czeka bohaterów na końcu drogi? Czy spotkają pirackiego generała McMonroe’a, który podobno odnalazł Czerwony Kryształ i stał się nieśmiertelny? Przed nami pełne kosmicznych walk i heroicznych pojedynków zakończenie opowieści o pogoni za mitycznym mirażem!
Twórcami serii są Didier Tarquin i Lyse Tarquin, znani polskiemu czytelnikowi jako autorzy ilustracji i kolorów do słynnych opowieści o Lanfeuście z Troy.

Czwórka z Baker Street. Sprawa Morana, tom 7
Scenariusz: Jean-Blaise Djian, Olivier Legrand
Rysunki: David Etien
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa: miękka
Objętość: 56 stron

Rok 1894. Zbliża się decydujące starcie...Po trzech latach prowadzonej z ukrycia wojny przeciw dawnym wspólnikom Moriarty’ego nadeszła chwila, żeby Sherlock Holmes opuścił kryjówkę i powrócił na Baker Street... Jednak zanim to nastąpi, musi raz na zawsze zaszachować ostatniego i najbardziej niebezpiecznego ze wszystkich pogrobowców profesora – pułkownika Morana, strzelca wyborowego i zabójcę o nerwach ze stali. Pościg się rozpoczął – lecz kto ściga, a kto jest zwierzyną? W czasie, gdy Holmes rozstawia pionki, Moran spuszcza psy z łańcucha – sforę morderców, której przewodzi bezwzględny Snajper... To za jego sprawką partyzanci z Baker Street wpadną w śmiertelną pułapkę! Wierni pomocnicy i tajni współpracownicy wybitnego detektywa – Billy, Charlie i Czarny Tom (nie zapominajmy o kocie Watsonie!) – znajdą się na pierwszej linii ognia ostatecznej i śmiertelnej rozgrywki...Dla czwórki z Baker Street decydujące starcie będzie kwestią życia i śmierci...

Kaczogród – Carl Barks – Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950, tom 25
Scenariusz: Carl Barks
Rysunki: Carl Barks
Przekład: Marcin Mortka, Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 224 strony

Carl Barks (1901–2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata – miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa.
Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców – za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego Gnata, a Will Eisner nazwał go „Andersenem komiksów”.
Kaczogród Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

Ptyś i Bill. Zabawy Billa (tomy oryg. 14, 15, 16), tom 8
Scenariusz: Jean Roba
Rysunki: Jean Roba
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony

Wesołe przygody szalonego psa Billa i jego pana – chłopca Ptysia. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Psie życie”, „Uwaga, wesoły pies!” i „Zabawy Billa”.
Ptyś lubi bawić się z innymi dziećmi, ale jego najwierniejszym kompanem jest spaniel Bill. Razem wymyślają psikusy, razem sędziują mecze piłkarskie, razem szukają czterolistnych koniczyn i puszczają latawce. Kiedy jednak trzeba wykąpać nieznoszącego wody Billa, Ptyś staje po stronie rodziców. Lecz sprytny spaniel też potrafi postawić na swoim, choćby po to, żeby zdobyć ulubione przysmaki! Obaj również mają swoje słabości – chłopiec bardzo wstydzi się rozmawiać z dziewczynkami, a pies nie może się powstrzymać przed ukrywaniem kości w najdziwniejszych miejscach... Nie ma dnia, żeby Ptyś i Bill nie wyczyniali szaleństw albo nie grali dorosłym na nerwach!
Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m. in. „Sprycjan i Fantazjusz”), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. W 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron („Le Maltais”, „Odilon Verjus”, „Fugitifs”), a po nim scenarzysta Christophe Cazenove („Sisters”, „Kasia i jej kot”) i grafik Jean Bastide („Sherlock Holmes Society”, „Wojna Sambre’ów”).

DC Powieść graficzna 13+

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.
Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano.

Catwoman. W blasku Księżyca
Scenariusz: Lauren Myracle
Rysunki: Isaak Goodhart
Przekład: Alicja Laskowska
Oprawa: miękka
Objętość: 192 strony

Selina Kyle jest silniejsza, niż się jej wydaje. Przez piętnaście lat znosi kolejnych okropnych facetów swojej matki, jednak gdy w domu pojawia się okrutny Dernell, zdaje sobie sprawę, że nie może tam dłużej zostać. Selina woli żyć na ulicy, niż mieszkać pod jednym dachem z tyranem.

Dziewczyna nie akceptuje okrucieństwa, ale jeśli ma przetrwać na ulicy, będzie musiała nauczyć się być twarda. Czy zdoła odnaleźć siebie i pogodzić pragnienie niezależności z pragnieniem przyjaźni... i miłości?
Autorka bestsellerów z listy „New York Timesa” Lauren Myracle („3maj się”) oraz rysownik Isaac Goodhart prezentują powieść graficzną o historii nastoletniej kobiety-kota, która musi zmierzyć się nie tylko z poszukiwaniem własnej tożsamości, ale i ponurą rzeczywistością Gotham City.

Młodzi Tytani. Raven
Scenariusz: Kami Garcia
Rysunki: Gabriel Picolo
Przekład: Alicja Laskowska
Oprawa: miękka
Objętość: 172 strony

Gdy w tragicznym wypadku ginie mama zastępcza siedemnastoletniej Rachel Roth – a ona sama traci pamięć – dziewczyna przeprowadza się do Nowego Orleanu, żeby dojść do siebie i ukończyć ostatnią klasę liceum.
Zaczynanie od zera nie jest łatwe. Raven pamięta codzienne czynności, na przykład jak rozwiązać matematyczne równania czy przyrządzić makaron, ale nie wie, jaka jest jej ulubiona piosenka i kim była przed wypadkiem. Gdy zaczynają się dziać niemożliwe do wytłumaczenia rzeczy, Raven zaczyna nabierać przekonania, że lepiej nie rozgrzebywać przeszłości.

Z czasem nawiązuje coraz bliższe relacje ze swoimi nowymi przyjaciółmi, przyrodnią siostrą Max oraz Tommym Torresem, chłopakiem, który akceptuje ją taką, jaka jest teraz. Musi też podjąć decyzję, czy jest gotowa zmierzyć się z przeszłością... i z mrokiem, który w niej narasta.
Powieść graficzna bestsellerowej autorki „New York Timesa” Kami Garcii („Piękne istoty”) i debiutującego rysownika komiksowego Gabriela Picolo to fascynującą opowieść o tym, jak odnaleźć w sobie siłę, by zaakceptować to, kim się jest, i jak nauczyć się ufać – sobie i innym.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Raven, Catwoman, serie, DC, Marvel, polskie, nowości
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Joker: Świat
"Joker: Świat" - nadchodzi premiera 184-stronicowej antologii

Joker wraz z szaleństwem i chaosem wyruszy w światową trasę koncertową!

Iron Flame. Żelazny Płomień
"Iron Flame. Żelazny Płomień" - premiera książki romantasy 18+

To kontynuacja powieści "Fourth Wing. Czwarte Skrzydło".

Fratelli. Prawdziwa włoska rodzina
Przed nami premiera książki "Fratelli. Prawdziwa włoska rodzina"

To intymna, dotąd nieznana opowieść członka rodziny Versace.

Polecamy
The Kissing Booth 2. Na odległość
Przed nami premiera książki "The Kissing Booth 2. Na odległość" [WIDEO]

Nadchodzi kontynuacja fenomenu autorstwa Beth Reekles.

Izabela Zawis - KrÃłlowa nocy
"Królowa nocy" - erotyczna powieść o smaku prawdziwej miłości

Historia studentki farmacji, która dostaje ofertę pracy w nocnym klubie.

Ostatnio dodane
Joker: Świat
"Joker: Świat" - nadchodzi premiera 184-stronicowej antologii

Joker wraz z szaleństwem i chaosem wyruszy w światową trasę koncertową!

Iron Flame. Żelazny Płomień
"Iron Flame. Żelazny Płomień" - premiera książki romantasy 18+

To kontynuacja powieści "Fourth Wing. Czwarte Skrzydło".