Nowości - Literatura

Premiery komiksów Egmontu na kwiecień 2023

2023-04-04 10:37:59

Ogłoszono premiery komiksów na kwiecień 2023 roku. Tym razem Egmont Polska ma dla nas niesamowicie bogatą ofertę! Przeczytać będzie można nie tylko nowości ze światów Marvela czy DC i sprawdzić różnorodne propozycje dla dzieci. W kwietniu trafi do nas również komiks o wojnie na Ukrainie, mroczne horrory, ciekawe propozycje z uniwersum Star Wars oraz historia z serii Cyberpunk 2077!

Wola, tom 1Premiery komiksów 12 kwietnia 2023

W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Ziarno szaleństwa, tom 7
Scenariusz: Serge Le Tendre, Régis Loisel
Rysunki: David Etien
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: miękka
Objętość: 72 strony

Siódmy tom (cykl 1) słynnej serii o przygodach młodego herosa Bragona i jego ukochanej księżniczki Mary.
Zakon Znaku rośnie w siłę, a jego zbrojne zagony pustoszą ziemie ostatnich broniących się marchii. Aby przeciwstawić się krwawym rządom fanatyków oraz nie dopuścić do obudzenia mrocznego boga Ramora, Mara studiuje „Księgę Bogów”. Tymczasem Bragon tworzy oddziały mające walczyć z Zakonem. Niedługo potem waleczny rycerz musi ruszyć na pomoc księżniczce, z którą nie rozstał się w zgodzie...

Serię o Bragonie tworzy zespół francuskich autorów: scenariusz jest dziełem urodzonego w 1946 roku Serge’a Le Tendre’a (współautora m.in. „Labiryntów” i „Misji Wietnam”) i o pięć lat młodszego Régisa Loisela („Piotruś Pan”, „Skład główny”), a za rysunki w poszczególnych tomach odpowiadają różni graficy – w tym epizodzie jest to urodzony w 1981 roku David Etien, znany polskiemu czytelnikowi z serii „Czwórka z Baker Street”.

Zagłada Gotham
Scenariusz: Mike Mignola, Richard Pace
Rysunki: Troy Nixey
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Objętość: 160 stron

Przerażające połączenie ikony amerykańskiego komiksu i lovecraftowskiego horroru! Gotham, rok 1928. Minęło dwadzieścia lat, odkąd szaleniec zamordował rodziców młodego Bruce’a Wayne’a, spadkobiercy jednej z najstarszych fortun w mieście. Wkrótce potem Bruce uciekł przed rzezią Gotham i głosem ostrzegającym go, by przygotował się na nadchodzący świat. Teraz Bruce Wayne powrócił. A za nim wróciło piekło... To niezwykłe, ponadczasowe dzieło zostało stworzone przez scenarzystów Mike’a Mignolę, uznanego twórcę „Hellboya”, i Richarda Pace’a („Robert E. Howard’s Savage Sword”) oraz rysownika Troya Nixeya („Harley Quinn”).

Hellblazer, Mike Carey, tom 2

Scenariusz: Mike Carey
Rysunki: Marcelo Frusin, Leonardo Manco,
Chris Brunner, Steve Dillon
Przekład: Jacek Żuławnik
Oprawa: twarda
Objętość: 440 stron   

Drugi tom opowieści o Hellblazerze w wydaniu Mike`a Careya. John Constantine nie ustaje w walce z siłami zła, które do tej pory udawało mu się mniej lub bardziej skutecznie trzymać z dala od Ziemi. Teraz jednak wrota między naszym światem a zaświatami zostały otwarte, a bestia nazywana Psem Cienia przedostała się przez nie, wywołując wybuchy przemocy i szaleństwa u wszystkich, którzy mieli nieszczęście stanąć na jej drodze. Czy Johnowi uda się ponownie pokonać zło, czy jedna tym razem ulegnie wobec przewagi wroga? „Hellblazer” to najdłużej ukazująca się seria imprintu Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison. Mike Carey kontynuuje ukazywanie Hellblazera jako maga o wielu twarzach. Podobnie jak Brian Azzarello, poprzedni scenarzysta tej serii, Carey nie zapomina o brytyjskich korzeniach postaci i otwiera czytelnikom drzwi do tej sfery życia Johna Constantine`a, która wciąż nie jest im znana: jego rodziny i przyjaciół. Autorami rysunków do tego tomu są m.in. Marcelo Frusin („Loveless”) i Steve Dillon („Kaznodzieja”).

Świat Mitów. Tezeusz i Minotaur
Scenariusz: Clotilde Bruneau
Rysunki: Mauro de Luca
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa: twarda
Objętość: 56 stron

Kolejny tom serii „Świat mitów” – komiksów opartych na greckiej mitologii oraz wybitnych dziełach starożytności. Mit o Tezeuszu i Minotaurze opowiada historię największego ateńskiego bohatera, syna władcy Aten Egeusza i księżniczki Trojzeny Ajtry - Tezeusza. Wychowywany przez matkę, dopiero po osiągnięciu dojrzałości poznał prawdę o swoim ojcu i wyruszył do Aten, by go poznać. Po drodze pokonał trzech zbójów, napadających na podróżnych i do miasta wkroczył jako bohater. W chwili jego przybycia zbliżał się termin oddania władcy Krety Minosowi kolejnej części haraczu – siedmiorga ateńskich dziewcząt i siedmiorga chłopców, którzy mieli zostać rzuceni na żer mieszkającemu w labiryncie pól człowiekowi, pół bykowi Minotaurowi. Tezeusz zgłosił się na ochotnika i popłynął z resztą młodzieży na Kretę z zamiarem pokonania potwora…
Pomysłodawcą serii „Świat mitów” i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki są dziełem włoskiego artysty Mauro de Luki.

Myszka Miki. Miki i tysiąc Czarnych Piotrusiów
Scenariusz: Jean-Luc Cornette
Rysunki: Thierry Martin
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 80 stron

Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę.
Miki i Minnie mieszkają w królestwie rządzonym przez dobrego władcę Władysława Łasucha. Pewnego dnia wybierają się na piknik i wtedy Minnie trafia do domu czarodzieja... Tak rozpoczynają się przygody, podczas których bohaterowie będą musieli walczyć w turnieju rycerskim, uciekać przed smokiem, a przede wszystkim stawić czoło armii Czarnych Piotrusiów! Skąd się wzięło aż tylu strasznych Piotrusiów? O to trzeba by zapytać nieostrożne myszki z naszej opowieści...
Scenariusz albumu napisał belgijski twórca Jean-Luc Cornette, ceniony za zróżnicowane tematycznie one-shoty i krótkie serie, m.in. Klimt, Un million d’éléphants czy Arthur et Janet. Rysunkami zajął się libański, mieszkający we Francji grafik Thierry Martin, znany z takich opowieści jak seria dla dzieci Myrmidon czy adaptacja średniowiecznych utworów o lisie złoczyńcy Le roman de Renart.

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 14
Scenariusz: Jim Davis
Rysunki: Jim Davis
Przekład: Piotr W. Cholewa
Oprawa: twarda
Objętość: 288 stron

Być może Garfield zrodzony jest do drzemek (musi codziennie przymknąć oko na jakieś osiemnaście godzin), ale kiedy się budzi, jest gotów do działania... Wykasłuje gigantyczny kłaczek, uwalnia zabójcze beknięcie czy chłoszcze Jona językiem (oczywiście językiem Odiego). To tylko dziecinna zabawa dla słynnego kocura.
Garfieldowy cykl TŁUSTYCH KOCICH TRÓJPAKÓW stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym, kolorowym wydaniu. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i jego poczucie humoru. Czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem – ponieważ nigdy dosyć zabawy.

Kid Lucky. Podążaj za strzałą, tom 4
Scenariusz: Achdé
Rysunki: Achdé
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron

Czwarty tom serii o pełnym szalonych zabaw dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu. Trudno uwierzyć, że z postrzelonego i nieposłusznego Kida wyrośnie kiedyś wzorowy stróż porządku Lucky Luke. Ale na razie, dopóki jest dzieckiem, większość psot uchodzi mu płazem, a kiedy przeskrobie coś naprawdę poważnego, woli uciec przed ciocią Marthą na koniec świata, niż wpaść w jej silne ręce. Jedno jest pewne: Kid marzy o życiu kowboja i pod czujnym okiem doświadczonego Sama szkoli się do tego zawodu. Tyle że nauka na prerii bywa męcząca i bolesna!
Cykl o Lucky Luke’u był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Achdé, pomysłodawca serii przygód małego Luke’a, jest współtwórcą kilkunastu opowieści humorystycznych takich jak „Big Twin” czy „Esmeralda”.

Yakari. Rzeka zapomnienia, tom 15
Scenariusz: Job
Rysunki: Derib
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron

Piętnasty tom opowieści o znającym język zwierząt małym Indianinie, który razem z dzielnym koniem i przyjaciółmi przeżywa wspaniałe przygody.
Jak to jest być niedźwiadkiem? Czego trzeba się nauczyć? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na małego misia? Tego wszystkiego dowie się Yakari, gdy dziwnym zrządzeniem losu zacznie żyć w miejscu zupełnie innym niż indiańska wioska... Na szczęście umie myśleć i działać, a poza tym może liczyć na przyjaciół!
Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za 6. i 31. tom „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulęme w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad 40 albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

Sixtine. Wielkie Rody, tom 4
Scenariusz: Frédéric Maupomé
Rysunki: Aude Soleilhac
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 80 stron

Od śmierci ojca Sixtine mieszka sama z matką… i trzema duchami piratów, które nad nią czuwają! Tym razem Sixtine otrzymuje zaproszenie do wzięcia udziału w prestiżowym zgromadzeniu Wielkich Rodów. Jest to moment, w którym tajemnicza sprawczyni zniszczeń na cmentarzu przystępuje do realizacji swojego niecnego planu…

Louca. Feniksy, tom 5
Scenariusz: Bruno Deqiuer
Rysunki: Bruno Deqiuer
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 64 strony

Piąty tom uwielbianej przez francuskie nastolatki serii o chłopaku chcącym zostać dobrym piłkarzem i o jego przyjacielu nie z tej ziemi. Drużyna Louki wygrywa ważny mecz, więc wszyscy są pewni, że sekcja piłkarska liceum zostanie uratowana. Jednak ich sukces krzyżuje plany pewnej wpływowej osoby, która nie cofnie się przed niczym... Równocześnie Louca z pomocą ducha Nathana próbuje zdobyć serce ukochanej Julii. Problem w tym, że nie jest ani śmiały, ani doświadczony w kontaktach z dziewczynami, więc robi głupstwo za głupstwem!
Autorem opowieści jest Bruno Dequier, który pracował przy takich filmach jak „Przygoda w Paryżu” czy „Lorax”. Potem stworzył komiksowy cykl „Louca”, który szybko stał się przebojem rynku frankofońskiego. Trzeci tom serii został w 2014 roku wyróżniony belgijską Nagrodą Saint-Michel w kategorii komiksu dla młodych odbiorców.

Frnck. Ludożercy, tom 5
Scenariusz: Olivier Bocquet
Rysunki: Brice Cossu
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 64 strony

Kolejna część przygód współczesnego nastolatka w świecie prehistorycznym. Po wybuchu wulkanu Franck i członkowie plemienia szukają nowego miejsca, w którym mogliby zamieszkać. Ale jak w to w prehistorii – nigdzie nie jest bezpiecznie. Po drodze czyhają na nich drapieżne ryby, krwiożercze bestie i ludożercy… Aby przetrwać, Franck musi ciągle zdobywać nowe umiejętności, a plemię – nauczyć się, czym jest przyjaźń. Autorem serii jest francuski scenarzysta komiksowy Olivier Bocquet („Spirou et fantasio”), a rysunki wykonał Brice Cossu („Paradis perdu”).

Emma i Wioletta. Za krótke lato, tom 5
Scenariusz: Jérôme Hamon
Rysunki: Lena Sayaphoum
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron

Piąty tom historii dwóch sióstr, które kochają taniec – młodsza klasyczny, a starsza nowoczesny. Teraz przed nimi wakacje, ale czy dążące do zawodowstwa tancerki mogą sobie pozwolić na odpoczynek? Poza tym chciały zwiedzić Włochy, tymczasem lądują na wsi w Bretanii... Na szczęście wyjazd okazuje się wcale nie tak nudny, jak przewidywały. Dobrze się bawią, a nowe doświadczenia pozwalają im inaczej spojrzeć na swoje dążenia. Także mama dziewczyn ma wreszcie okazję zastanowić się nad własnym życiem.
Scenarzystą serii jest Francuz Jérôme Hamon, który stworzył scenariusze do kilku znanych cykli, takich jak publikowana także w Polsce historia „Green Class”. Wraz z utalentowaną rysowniczką Leną Sayaphoum wykreował dwie bardzo dobrze przyjęte we Francji serie: „Dreams Factory” oraz właśnie „Emma i Wioletta”.

Cedryk – Ciasto niespodzianka
Scenariusz: Raoul Cauvin
Rysunki: Laudec
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami humor
Objętość: 144 strony

Kolejna część opowieści o chłopcu, który chodzi do szkoły podstawowej, ale pod względem szalonych pomysłów zasługuje co najmniej na maturę.
Cedryk kocha rodziców i dziadka, jednak okazywanie im miłości nie zawsze mu wychodzi. Chłopiec podkochuje się też w swojej koleżance Chen, ale zazwyczaj się ośmiesza, starając się zdobyć jej względy. Tymczasem jego dziadek chwilami żyje wspomnieniami, a chwilami świetnie się bawi, oglądając szalone wyczyny wnuczka. I ma rację, bo najważniejsze to mieć miłe wspomnienia i dobrze się bawić!
Autorami serii są dwaj belgijscy twórcy: wielokrotnie nagradzany (m.in. Nagroda Festiwalu w Angoulęme) scenarzysta Raoul Cauvin („Niebieskie Mundury”, „Kupidyn”) oraz rysownik o pseudonimie Laudec („L’an 40”, „Taxi girl”). Na podstawie przygód Cedryka nakręcono serial animowany.
Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Ciasto niespodzianka”, „Łabędzi gniew” oraz „Kociokwik”.

Premiery komiksów 26 kwietnia 2023

Thorgal. Saga. Żegnaj, Aaricio
Scenariusz: Robin Recht
Rysunki: Robin Recht
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twarda/miękka
Objętość: 112 stron

Pierwszy tom nowego cyklu umieszczonego w świecie Thorgala! Każdy album rozbudowuje znane z serii głównej opowieści o czarnowłosym wikingu, a jednocześnie wzbogaca naszą wiedzę o życiu bohatera o nowe wątki. Do stworzenia komiksów z tej kolekcji zaproszono cenionych i znanych autorów. Każdy z nich opowiada własną zamkniętą historię o niezwykłych losach przybysza z gwiazd.

Nawet u schyłku życia Thorgala nie przestają dręczyć zazdrośni bogowie. Przytłoczony bólem po śmierci ukochanej Aaricii, otrzymuje od swojego odwiecznego wroga, perfidnego demonicznego węża Nidhogga, propozycję skorzystania z mocy pierścienia Uroborosa. Jeśli włoży go na palec, będzie mógł powrócić do czasów dzieciństwa i znów zobaczyć umiłowaną żonę. Jest to pokusa, której nawet najszlachetniejszy bohater nie może się oprzeć... Dla Thorgala zaczyna się pełna pułapek przygoda, której stawką będzie nie tylko jego życie, ale także życie tych, których kocha.
Autorem tomu „Żegnaj, Aaricio” jest francuski twórca Robin Recht, autor rysunków do takich serii jak „Elric”, „Totendom” czy „Notre Dame”. Polscy czytelnicy mogli podziwiać jego grafiki w pierwszym tomie znakomitego cyklu „Trzeci Testament: Juliusz”.

Wola, tom 1
Scenariusz: Różni autorzy
Rysunki: Różni rysownicy
Przekład: Marianna Voskovniuk
Oprawa: twarda
Objętość: 56 stron

Pierwszy tom ukraińskiej serii „Wola” to zaproszenie do wprawy w przeszłość, w której Państwo Ukraińskie u schyłku pierwszej wojny światowej wybija się na niepodległość. Na jego czele staje hetman Pawło Skoropadski, historyczny przywódcy młodej republiki. U boku hetmana pojawia się kozacki dowódca Maksym Krzywonos, a w jednej z pierwszych akcji występuje tajemnicza polska agentka. Po Europie tymczasem rozchodzą się plotki o siłach zła, mistycznych sektach i demonicznych istotach na frontach sojuszników... „Wola” nie jest bowiem komiksem historycznym, lecz mieszanką steampunku, sensacji, fantasy i horroru. Album składa się z trzech części i przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych.
Autorami scenariuszy i rysunków są: Ołeksij Bondarenko, Wjaczesław Buhajow, Ołeksandr Fylypowycz, Denys Fadejew, Ołeksandr Opara, Maksym Bohdanowskyj.

Cyberpunk 2077 – Słowo honoru
Scenariusz: Bartosz Sztybor
Rysunki: Jesús Hervás
Przekład: Zofia Sawicka
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 104 strony

Komiks, którego akcja toczy się w świecie bestsellerowej gry komputerowej „Cyberpunk 2077”.
Teresa to spokojna staruszka, która opiekuje się wnuczką i pracuje jako kelnerka w barze na odludziu. Jej córka Oriona żyje w Night City i działa w groźnej siatce cyberpunków. W ten sposób łatwo przysporzyć sobie wrogów. Śmiertelnych. Gdy Teresa dowiaduje się, że jej córka została zabita, powraca w zaułki Night City – do życia, które niegdyś porzuciła. Czy uda jej się zemścić?
Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor („Wiedźmin – Zatarte wspomnienia”), a rysunki stworzył Jesús Hervás. Album zawiera zeszyty #1–4 miniserii „Cyberpunk 2077: You Have My Word”.

Batman Knightfall: Nowy początek, tom 5
Scenariusz: Chuck Dixon, Alan Grant, Doug Moench
Rysunki: Graham Nolan, Bret Blevins, Phil Jimenez i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 552 strony

Choć od ukazania się „Batman Knigtfall” minęło już prawie 30 lat, to do dziś pozostaje jedną z najważniejszych kanonicznych opowieści o Mrocznym Rycerzu. Na początku lat 90. XX w. było to wydarzenie, które podobnie jak „Śmierć Supermana” wstrząsnęło nie tylko uniwersum DC, ale też czytelnikami. Było to również pierwsze tak duże przedsięwzięcie w komiksach o Mrocznym Rycerzu, ten potężny crossover publikowany był przez ponad dwa lata na łamach kilku serii związanych z batrodziną.

„Batman Knightfall: Nowy początek” to piąty i ostatni tom sagi o upadku i powstaniu Mrocznego Rycerza. Do tej pory Batman walczył, by się zrehabilitować i odzyskać swoje dziedzictwo. Teraz musi również odbudować relacje z Robinem, Nightwingiem, Alfredem i innymi sojusznikami.
Bruce Wayne po cudownym uzdrowieniu złamanego kręgosłupa próbuje odzyskać dobre imię, które stracił, pozwalając Jean-Paulowi Valleyowi zostać swoim zastępcą na czas rehabilitacji. Nie znaczy to jednak, że wszystko pójdzie gładko.
Ale Batman jest zdeterminowany, żeby walczyć o swoje miejsce w Gotham. Wie, że musi wprowadzić zmiany w swoim życiu. Zakłada nowy kostium i korzysta z nowego batmobilu. Nadeszła pora, aby rozpocząć kolejną erę walki z przestępczością. Na początek Batman musi udaremnić spisek pułkownika Vegi, KGBestii i Mrocznego Jeźdźca, którzy jako Trojka zamierzają zniszczyć Gotham.

Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści: Graham Nolan, Bret Blevins, Phil Jimenez, Tom Grummett, Kelley Jones oraz wielu innych.
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Batman” #512–515, „Batman: Shadow of The Bat” #32–35, „Detective Comics” #679– 682, „Robin” #0, 11–14 oraz wydania specjalne: „Nightwing: Alfred’s return” #1 i „Batman: The Vengeance of Bane” #2.

DC Horror. Miły dom nad jeziorem, tom 1
Scenariusz: James Tynion IV
Rysunki: Álvaro Martínez Bueno
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 200 stron

Pierwszy tom nowej linii wydawniczej DC Horror.
Grupa znajomych przyjmuje zaproszenie do luksusowego domu w lesie nad ogromnym jeziorem. Gospodarzem tego pięknego miejsca jest ekscentryczny Walter. Goście cieszą się ze spotkania po latach, bo wszyscy dotarli do takiego momentu w życiu, w którym poczuli, że zaczynają oddalać się od dawnych przyjaciół. Tygodniowe wakacje zapowiadają się więc naprawdę ekscytująco!
W „Miłym domu nad jeziorem” największe lęki dwudziestego pierwszego wieku dostają nową, przerażającą twarz – i możliwe, że to twarz osoby, której kiedyś ufaliście najbardziej. W pierwszym tomie tej bestsellerowej serii zdobywca Nagrody Eisnera, mistrz grozy James Tynion IV („Batman”, „Coś zabija dzieciaki”, „Departament Prawdy”) i jego wieloletni współpracownik, rysownik Álvaro Martínez Bueno („Detective Comics”, „Justice League Dark”), doprowadzają grupkę młodych ludzi do granic wytrzymałości.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach jako „The Nice House On The Lake” #1-6.

Uniwersum DC. Liga Sprawiedliwości – Pryzmaty, tom 1
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: David Marquez
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron

Pierwszy tom nowych przygód Ligi Sprawiedliwości w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC ze scenariuszem wielokrotnie nagradzanego, m.in. Nagrodą Eisnera, Briana Michaela Bendisa. Aby sprostać wiecznie zmieniającym się wyzwaniom i zapewnić światu bezpieczeństwo, Liga Sprawiedliwości musi ewoluować i otworzyć się na przyjęcie kolejnych członków. Naomi, nowa bohaterka, dołącza do Supermana, Batmana, Flasha, Black Canary, Green Arrowa, Hawkgirl, Aquamana i... Czarnego Adama?!
Superman wprowadza w drużynie spore zmiany – zaproszeni przez niego nowi członkowie mają wnieść świeże spojrzenie. Zarówno nowi, jak i starzy przedstawiciele Ligi będą musieli stawić czoła potężnemu najeźdźcy Brutusowi, który przybywa ze spustoszonego rodzimego świata Naomi, żeby podbić Ziemię!
Tom stworzyli scenarzysta Brian Michael Bendis („Powers”, „Ultimate Spider-Man”, „Superman”) i rysownik David Marquez („Iron Man”, „Defenders”, „Batman/Superman”).
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Justice League” #59–63.

Uniwersum DC. Joker – Polowanie na klauna
Scenariusz: James Tynion IV, Matthew Rosenberg
Rysunki: Guillem March, Francesco Francavilla,
Giuseppe Camuncoli i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 436 stron

Po ataku na Azyl Arkham („Batman. Zabobonna zgraja”) Joker znalazł się na celowniku wielu osób. Jego tropem rusza wynajęty przez tajemniczego zleceniodawcę były komisarz policji. Czy spotkanie z Księciem Zbrodni zmieni na zawsze spojrzenie na świat komisarza Gordona?
Szybko okazuje się, że nie tylko Jim Gordon chce odnaleźć Księcia Zbrodni. Kim jest nikczemna rodzina Sampsonów? I kim jest siejąca strach Vengeance, córka Bane’a?!
Książę Zbrodni ucieka do Europy, a w pogoni za szaleńcem komisarza zaczynają dopadać wątpliwości...  A jeśli to nie Joker stoi za atakiem na Azyl Arkham, to kto był sprawcą? Czy Gordon zaryzykuje życie, aby ocalić... złoczyńcę?

Autorem scenariusza jest James Tynion IV („Batman”, „Batman. Wojownicze Żółwie Ninja”), przy współudziale Matthew Rosenberga („Batman: Urban Legends”, „Legends of the Dark Knight”).  Za rysunki odpowiadają Guillem March („Batman. Ich mroczne plany”), Francesco Francavilla („Batman: Mroczne zwierciadło”), Giuseppe Camuncoli („Hellblazer”, „Amazing Spider-Man”) oraz wielu innych.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „The Joker #1-15” oraz „The Joker 2021 Annual #1”.

Marvel Classic. Amazing Spider-Man, M. Straczynski, tom 1

Scenariusz: J. Michael Straczynski
Rysunki: John Romita Jr.
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 396 stron

Scenarzysta J. Michael Straczynski rozpoczął pracę nad serią „Amazing Spider-Man”, żeby przywrócić jej serce, opowiadając o codziennym życiu Petera Parkera i Spider-Mana. Szybko tchnął w przygody Pajączka nowe życie i zyskał uznanie fanów oraz krytyki. Twórca połączył siły z najpopularniejszymi rysownikami, takimi jak John Romita Jr., Mike Deodato i Joe Quesada. Innowacyjne podejście Straczynskiego do głównego bohatera zaskakiwało czytelników i dostarczało im znakomitej rozrywki. Ten scenarzysta na zawsze zmienił sposób, w jaki Peter Parker postrzega samego siebie. Przedstawił także inną genezę Spider-Mana! Teraz mamy okazję ponownie przeczytać wszystkie zeszyty napisane przez Straczynskiego, który zrewolucjonizował tę serię.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Amazing Spider-Man” (1999) #30–45 ze scenariuszem J. Michaela Straczynskiego i z rysunkami Johna Romity Jr.

Marvel Classic. X-Men. Punkty zwrotne – Upadek mutantów
Scenariusz: Chris Claremont, Louise Simonson
Rysunki: Marc Silvestri, Bret Blevins, Walter Simonson
Przekład: Nika Sztorc
Oprawa: twarda
Objętość: 280 stron

Poznajcie przełomowe momenty historii mutantów Marvela w serii „X-Men – Punkty zwrotne”!
Trzy drużyny mutantów. Trzy tragedie, które łączy jedno: na zawsze zmienią życie tych, którzy je przeżyją. Nastoletni mutanci z New Mutants stracą nie tylko niewinność, lecz także bliskiego kolegę. Na grupę X-Factor padnie straszliwy cień Apocalypse’a, a jeden z jej byłych członków przejdzie niewyobrażalną przemianę. Legendarni X-Men będą zaś musieli poświęcić to, co najważniejsze, żeby ocalić świat, który ma dla nich tylko strach i nienawiść. Echa tych przerażających wydarzeń jeszcze długo będą rozbrzmiewać w komiksach o mutantach…
Autorami tej słynnej opowieści są kultowi i zasłużeni twórcy, tacy jak Chris Claremont, Louise Simonson, Walter Simonson, Marc Silvestri czy Bret Blevins. Album zawiera zeszyty „Uncanny X-Men” #225–227, „New Mutants” #59–61 i „X-Factor” #24–26.

Marvel Fresh. Strażnicy Galaktyki – Czyli zostaliśmy my, tom 1
Scenariusz: Al Ewing
Rysunki: Juann Cabal
Przekład: Marcin Roszkowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 128 stron

Pierwszy tom nowej serii o Strażnikach Galaktyki z linii wydawniczej Marvel Fresh!
Kiedyś Strażnicy byli zbieraniną dziwaków. Teraz są rodziną i po latach pilnowania galaktyki wreszcie znaleźli chwilę dla siebie. Wszechświat ma jednak inne plany: wielkie kosmiczne imperia pogrążają się w chaosie, a do gry o władzę dołączają wskrzeszeni i na wpół szaleni bogowie Olimpu, zdeterminowani, by odcisnąć na kosmosie własne piętno. Czy Strażnicy Galaktyki zdołają zakraść się do ich latającego miasta i zniszczyć źródło ich potęgi? Po czyjej stronie stanie najsilniejszy spośród bogów? I o co chodzi z… garniturem Rocketa?
Autorem tej opowieści jest brytyjski pisarz i scenarzysta komiksowy Al Ewing („Nieśmiertelny Hulk”, „Loki: Agent of Asgard”), a rysunki stworzył Juann Cabal („All-New Wolverine”). Album zawiera zeszyty #1–5 serii „Guardians of the Galaxy” rozpoczętej w 2020 roku. Seria ta przedstawia wydarzenia późniejsze niż te ze „Strażników Galaktyki” scenarzysty Donny’ego Catesa, którzy również ukazali się w linii wydawniczej Marvel Fresh.

Marvel Fresh. Nieśmiertelny Hulk, tom 3
Scenariusz: Al Ewing
Rysunki: Joe Bennett
Przekład: Jacek Żuławnik
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 252 strony

Trzeci tom opowieści grozy o Nieśmiertelnym Hulku z serii wydawniczej Marvel Fresh! Generał Fortean, szef niesławnej Bazy Cienia, nie spocznie, dopóki nie zniszczy Nieśmiertelnego Hulka, nawet jeśli musiałby w tym celu powołać do życia kolejnego potwora. Sam Hulk jednak dopiero się rozkręca – ma już podziemną fortecę, potężnych przyjaciół i posłuch u ludzi, czyli wszystko potrzebne do tego, by wypowiedzieć wojnę cynicznym władcom tego świata. Jego pierwszy cel: korporacja Roxxon!
Autorem tego mrocznego, nietuzinkowego portretu jednego z najsłynniejszych bohaterów Marvela jest brytyjski pisarz i scenarzysta komiksowy Al Ewing, znany z takich serii jak „Mighty Avengers” czy „Loki: Agent of Asgard”. Rysunki stworzył Joe Bennett. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #21–30 serii „Immortal Hulk”.

Samuraj i Stich, tom 2

Scenariusz: Hiroto Wada
Rysunki: Hiroto Wada
Przekład: Alex Hagemann
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 160 stron

Kolejny tom zabawnej samurajsko-kosmicznej historii o przyjaźni władcy prowincji Gekoku z przybyszem z kosmosu. Kiedy doktor Jumba i Plikli, którzy ścigają Sticha, spotykają Meisona, postanawiają skasować mu pamięć. Samuraj znowu staje się człowiekiem bezwzględnym i okrutnym. Jak się zachowa, kiedy ponownie zobaczy Sticha? Tymczasem w domu Meisona pojawia się duch... Stich bierze udział w ceremonii picia herbaty. Co więcej, nauczy się czytać i pisać!

Star Wars. Wielka Republika. Na skraju równowagi, tom 1
Scenariusz: Shima Shinya i Justina Ireland
Rysunki: Mizuki Sakakibara
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 144 strony

Manga z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Trwają czasy Wielkiej Republiki, która rozrasta się w najlepsze o nowe układy gwiezdne. Sławni Jedi, jako cieszący się szacunkiem strażnicy pokoju, chronią Republikę i otaczają swoim blaskiem tych, którzy badają najdalsze zakątki galaktyki. Po Wielkiej Katastrofie Nadprzestrzennej młoda rycerz Jedi – Lily Tora-Asi – otrzymuje zadanie wsparcia wysiedlonych cywilów podczas przenosin na Banchii, zamieszkaną od niedawna planetę w układzie Inugg, daleko na Zewnętrznych Rubieżach. Na Banchii znajduje się nowa świątynia Jedi, której przewodzi mistrz Arkoff, mentor Lily z rasy Wookieech. Arkoff postrzega świątynię jako oazę pokoju dla nowych mieszkańców oraz tych, którzy mają się udać w dalszą podróż. Lily roztacza opiekę nad przybywającymi osadnikami, a jednocześnie zmaga się z dziwnymi tajemnicami tej odległej placówki. Zastanawia się przy tym, czy robi, ile trzeba, żeby w galaktyce zapanował pokój. Gdy zaczynają się ujawniać ukryte wcześniej niebezpieczeństwa, młodzi Jedi muszą się zmierzyć z wyzwaniem większym niż wszystkie dotychczasowe…

Star Wars. Szkarłatne rządy
Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Steven Cummings
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 136 stron

Pojedynczy album z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Drugi rozdział sagi o epickim rozmachu, która odmieni oblicze galaktyki w trakcie ery rebelii. W siłę urosła organizacja przestępcza o nazwie Szkarłatny Świt... Jaki jest jej cel i jak zamierza go osiągnąć? Lady Qi’ra wysyła dwóch zabójców – nieustępliwego, oślepionego Mocą Ochiego z Bestoona i tajemniczą, niepowstrzymaną Deathstick – aby zrobili to, co potrafią najlepiej. Jak Sojusz Rebeliantów i Imperium zareagują na nowego wielkiego gracza w galaktyce? „Szkarłatne rządy”, pełne lubianych przez fanów postaci, wstrząsających zwrotów akcji, niezwykłych dokonań Mocy i wątków, które sięgają od mrocznych zakamarków półświatka po Pałac Imperialny na Coruscant, to niezrównana saga z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”! W tomie zebrano materiał wydany pierwotnie w zeszytach „Star Wars: Crimson Reign” #1–5, którego autorami są Charles Soule, Steven Cummings, Victor Olazaba i Guru-eFX.

Rick i Morty Przedstawiają, tom 4

Scenariusz: Alejandro Arbona, Alex Firer,
Chris Daniels, Amy Chu, Alexander Chang
Rysunki: Marc Ellerby, Ryan Lee, Devaun Dowdy, Sarah Stern
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 136 stron

Czwarty tom przygód całej plejady bohaterów (także drugoplanowych) znanych z kultowego serialu telewizyjnego o geniuszu Ricku i jego wnuku Mortym! Rick (ze znaczącą pomocą Morty’ego) rozwiąże zagadkę morderstwa w hotelu, gdzie nikt nie może umrzeć, potem (bez większego udziału Morty’ego) wejdzie w bliskie stosunki z Panem Nimbusem, władcą mórz, następnie (o, tutaj Morty będzie się wtrącał!) odegra niehumanitarną rolę w wojnie psów z wiewiórkami, a na koniec poleci na odległą planetę (tym razem Morty będzie mu tylko przeszkadzał) w poszukiwaniu najostrzejszej substancji w galaktyce!
Za scenariusze i rysunki do poszczególnych opowieści odpowiadają różni twórcy, m.in. scenarzysta Alejandro Arbona („Doctor Tomorrow”) i rysownik Marc Ellerby („Doctor Who”, „Niesamowity świat Gumballa”).

Kaczogród – W krainie kangurów i inne historie z lat 1946–1947, tom 22
Scenariusz: Carl Barks
Rysunki: Carl Barks
Przekład: Marcin Mortka, Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 232 strony

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1946–1947. Gdy Donald i siostrzeńcy mieszkali w Burbank w Kalifornii, a nie w Kaczogrodzie, i zanim zaczęli zwiedzać świat ze swoim wujkiem Sknerusem, też odbywali niezwykłe egzotyczne podróże. W tytułowej opowieści z niniejszego tomu płyną do Australii, gdzie ledwie uchodzą z życiem po spotkaniu z Aborygenami. W zbiorze znalazły się jeszcze trzy dłuższe, ponad dwudziestostronicowe, opowieści i wszystkie koncentrują się na bliższych lub dalszych podróżach. W komiksie „Maharadża Donald” kaczory płyną na Półwysep Indyjski, a tam Donald przez przypadek zostaje władcą, choć nie na długo. „W krainie wulkanów” to z kolei opowieść o przymusowej wyprawie do fikcyjnego kraju w Ameryce Środkowej. W „Duchu z jaskini” nasi bohaterowie zajmują się połowem wodorostów na Karaibach, gdzie czeka ich zaskakujące i niesamowite spotkanie z historią. To oczywiście jedynie niewielka część przygód, które przeżywają kaczory w tym tomie. „Kaczogród” to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

Książęca Wola. Legendy chomiczków z Kijowa, tom 1
Scenariusz: Denys Fadejew
Rysunki: Maksym Bohdanowskyj
Przekład: Marianna Voskovniuk
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 40 stron

Pierwszy tom ukraińskiej serii dla dzieci opowiadającej o dzielnych chomikach, które przed wiekami założyły Kijów. Przez długie lata żyło się im bezpiecznie pod rządami mądrego księcia Marchewsława. Aż pewnego dnia książę tajemniczo zniknął i nastały mroczne czasy. Na szczęście nie wszyscy stracili nadzieję i znaleźli się śmiałkowie gotowi uratować miasto! Choć nie we wszystkim są zgodni, jednoczą ich odwaga, honor i bohaterstwo.
„Książęca wola” to komiks fantasy, którego akcja dzieje się w średniowieczu, w magicznej krainie przypominającej Ruś Kijowską.
Scenariusz opowieści napisał Denys Fadejew, a rysunki stworzył Maksym Bohdanowskyj. Obaj twórcy pracowali przy albumach „Zwycięstwo” i „Wola”. Komiks wzbogacają plansze historyczne poświęcone najdawniejszej historii Ukrainy. Tom drugi ukaże się w sierpniu 2023.

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: zapowiedzi, serie, Marvel, dla dzieci, DC, polskie, zagraniczne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Joker: Świat
"Joker: Świat" - nadchodzi premiera 184-stronicowej antologii

Joker wraz z szaleństwem i chaosem wyruszy w światową trasę koncertową!

Iron Flame. Żelazny Płomień
"Iron Flame. Żelazny Płomień" - premiera książki romantasy 18+

To kontynuacja powieści "Fourth Wing. Czwarte Skrzydło".

Fratelli. Prawdziwa włoska rodzina
Przed nami premiera książki "Fratelli. Prawdziwa włoska rodzina"

To intymna, dotąd nieznana opowieść członka rodziny Versace.

Polecamy
TwÃłrcy ŚwiatÃłw: Kroniki Gier Wideo
"Twórcy Światów: Kroniki Gier Wideo" to 600 stron niezwykłej opowieści o świecie gier

Książka, której autorem jest Piotr Mańkowski trafi do przedsprzedaży już 6 marca.

Ta, ktÃłra przeÅźyła
"Ta, która przeżyła" - premiera najnowszej książki Lisy Jackson

Przekleństwo ocalałej w najnowszej książce autorki bestsellerowej "Paranoi".

Ostatnio dodane
Joker: Świat
"Joker: Świat" - nadchodzi premiera 184-stronicowej antologii

Joker wraz z szaleństwem i chaosem wyruszy w światową trasę koncertową!

Iron Flame. Żelazny Płomień
"Iron Flame. Żelazny Płomień" - premiera książki romantasy 18+

To kontynuacja powieści "Fourth Wing. Czwarte Skrzydło".