Nowości - Literatura

Premiera książki "Kroniki upadku ludzkości" - fantastyka grozy od Krzysztofa Rypuły

2022-05-20 14:15:53

Już 23 maja 2022 roku odbędzie się premiera książki “Kroniki upadku ludzkości” Krzysztofa Rypuły. Jest to powieść z gatunku fantastyki grozy, która ma mrozić krew w żyłach za sprawą podróży do czasów I i II wojny światowej, gdzie żywe trupy grają pierwsze skrzypce.

Kroniki upadku ludzkościHorror zaczerpnięty z życia

Jak przyznaje sam autor, Krzysztof Rypuła: “życie potrafi być najokrutniejszym horrorem”, więc postanowił czerpać z niego całymi garściami. Jego najnowsza książka płynnie lawiruje pomiędzy fikcją literacką, a prawdziwymi wydarzeniami. Inspiracją dla autora była m.in. biografia Adolfa Hitlera, którego postać czytelnicy spotkają na kartach książki, a także ogólna fascynacja tematyką I i II wojny światowej i wciąż nierozwikłanych przez uczonych ciekawostek historycznych. Pełna zaskakujących zwrotów akcji lektura książki będzie okazją do poznania przerażających intryg, dylematów moralnych oraz kreatur, które samym spojrzeniem powodują szybsze bicie serca. Część z nich przedstawiona została na przeszywających ilustracjach.

Od autorytetu do potwora  

Akcja książki rozpoczyna się po wybuchu pierwszej wojny światowej, kiedy to życie głównego bohatera, Nikodema Lebiediewa, staje na głowie. To wtedy, w czasie bitwy o twierdzę Osowiec, po raz pierwszy użyto śmiercionośnej broni – gazu bojowego, który wypala człowieka od środka. Przed jego oparami i niszczącym działaniem Nikodema ratuje pewien tajemniczy byt, jednocześnie składa mu „kuszącą” propozycję – przywróci do życia królową jego serca i brata. Niebawem okazuje się, iż w życiu nie ma nic za darmo. Mężczyzna w zamian musi spełnić bezprecedensowe warunki. Tym sposobem Nikodem zostaje wplątany w piramidalną intrygę. Spędzi mrożące krew w żyłach miesiące w tajnej wulkanicznej placówce badawczej ZSRR, pracując nad rozwojem morderczego grzyba. Nieprzewidywalny rozwój wydarzeń przyczynia się do jego metamorfozy, z ciężko pracującego badacza przemienia się w jednego z czołowych dygnitarzy samego Adolfa Hitlera. Przechwycony przez nazistów pracuje nad nieśmiertelną armią… W tym celu trafia do obozów koncentracyjnych, w których porzuci resztki człowieczeństwa… Czy zaślepiony wizją spotkania z najbliższymi Nikodem opamięta się, nim będzie za późno?

- Kreując postać Nikodema, chciałem pokazać czytelnikom, że przy sprzyjających okolicznościach nawet człowiek uznawany przez wielu za wzór do naśladowania może przerodzić się w potwora. Jeżeli jest on w dodatku odpowiednio motywowany, nie cofnie się przed niczym, aby tylko osiągnąć swój cel. Nasze zadanie polega jednak na tym, aby codziennymi decyzjami odpychać drzemiące w każdym z nas zło
- mówi Krzysztof Rypuła, autor książki “Kroniki upadku ludzkości”. - Historia pierwszej i drugiej wojny światowej może być naprawdę fascynująca, to również, mam nadzieję, udało mi się ukazać w mojej książce, którą dedykuję wszystkim miłośnikom historii. Ponadto kieruję ją do osób lubiących grozę i dreszczyk emocji, którzy po prostu, tak jak ja, lubią sią bać. Dla tych, którzy po przeczytaniu książki, nadal będą czuć niedosyt, mam dobre wieści - już pracuję nad kontynuacją mojej powieści - dodaje autor.

Książka, wydana w BookEdit, wydawnictwie działającym w modelu self-publishing, będzie dostępna w sprzedaży w największych polskich księgarniach stacjonarnych i internetowych od 23 maja. Patronami medialnymi powieści są portale: kostnica.com.pl, horrorshow.pl, dlastudenta.pl, kulturowo24.pl oraz wtonacjikultury.pl.

Krzysztof Rypuła - sylwetka autora

Krzysztof Rypuła - z wykształcenia technik żywienia i usług gastronomicznych. Pracuje jako operator maszyn sztancujących. Hobbistycznie zajmuję się pisaniem książek. Od dziecka fascynował się kinem grozy, wertował gazetki z programem telewizyjnym w poszukiwaniu takich hitów, jak: ,,Coś” w reżyserii Johna Carpentera, ,,Lśnienie” Stanleya Kubricka czy „Laleczka Chucky” Toma Hollanda. Uwielbiał się bać. Sentymentem do Żywych Trupów zaraził go przyjaciel.

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: powieść, horror literacki, literatura grozy, horrory 2022
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Mroczny kryzys  na Nieskończonych Ziemiach
Premiery komiksów Egmontu na kwiecień 2024

Co ciekawego będzie można przeczytać w tym miesiącu?

Polecamy
Anna Litwinek - Awiatorzy
"Awiatorzy" - niesamowite historie polskich lotników w książce Anny Litwinek

"Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotników i lotniczek" w księgarniach od 14 kwietnia!

Polecamy
Ostatnio dodane
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.