Nowości - Literatura

Premiera książki "Dziennik Youtubera. Sorry, nie będę przepraszał"

2023-05-18 12:58:30

Davy Spencer, wschodząca gwiazda YouTube’a, powraca z kolejnym odjechanym sezonem! Czeka nas w nim spektakularna wojna na kawały, bo w szkole, do której uczęszcza chłopiec, pojawia się uczeń, który postanawia zagrać młodemu youtuberowi na nosie. Czy Davy zdoła wykręcić nowemu koledze numer, który zagwarantuje mu miejsce w kronice szkolnej? Szósty tom przygód chłopca, który stał się idolem dzieciaków i młodzieży – „Dziennik Youtubera. Sorry, nie będę przepraszał” –  trafił do księgarń już 17 maja 2023 roku.

Dziennik Youtubera. Sorry, nie będę przepraszałO książce

W szkole Wood Intermediate pojawia się nowy uczeń, Gabe, który będąc pod wrażeniem youtuberskich umiejętności Davy’ego Spencera, za wszelką cenę próbuje się z nim zaprzyjaźnić. Początkowo Davy okazuje mu zrozumienie, w końcu niedawno sam był nowym dzieciakiem w budzie, więc wie, z jakimi nieprzyjemnościami może wiązać się zmiana szkoły, ale nowy kolega szybko robi się nieznośny i zaczyna go wkurzać. Co gorsza, zainspirowany epickimi dokonaniami Davy’ego Gabe postanawia założyć swój własny kanał na YouTubie, wciągając bardziej doświadczonego youtubera w niekończącą się wojnę na psikusy, jakiej mury tej szkoły jeszcze nie widziały! Podrzucenie zabawkowego węża albo obrzucanie śnieżkami w najmniej spodziewanym momencie – Gabe ma niewyczerpany arsenał pomysłów.

Davy będzie musiał wspiąć się na wyżyny kreatywności, by nie dać się pokonać takiemu żółtodziobowi jak Gabe, a przy tym zdobyć miliony wyświetleń, polubień i komentarzy, które zapewnią mu sławę, o jakiej zawsze marzył. Bułka z masłem? Niekoniecznie! W najnowszej odsłonie nie zabraknie też szalonych pomysłów jego kumpli: Fergusa, Chucka, Dutcha i Annie. Słowem: szykuje się naprawdę czaderski sezon pełen śmiechu, dowcipów i rywalizacji, którego finał zaskoczy nawet samego Davy’ego! Dołączycie?

„Dziennik Youtubera. Sorry, nie będę przepraszał” to przepełniona humorem i mnóstwem anegdot, ilustrowana opowieść o perypetiach chłopca, który marzy o staniu się gwiazdą internetu. Książka adresowana jest do dzieciaków między 9. a 14. rokiem życia. Marcus Emerson przyzwyczaił czytelników, że tworzone przez niego historie nie tylko gwarantują świetną rozrywkę, ale też opowiadają o wartościach, jakimi należy się kierować. Autor pod płaszczykiem absurdalnie zabawnych opowiastek przemyca dużą dozę życiowych mądrości. „Dziennik Youtubera” to lektura obowiązkowa dla każdego dzieciaka, który chciałby stać się kolejnym PewDiePie lub członkiem Ekipy Friza!

Sylwetka autora

Marcus Emerson – miłośnik komiksów i gier wideo, kolekcjoner zabawek oraz autor bestsellerowych serii dla dzieci i młodzieży zatytułowanych „Dziennik wojownika ninja” i „The Super Life of Ben Braver”. Jego celem jest tworzenie książek, które wciągają, bawią i inspirują dzieci w każdym wieku, nawet te pełnoletnie.

Słowa kluczowe: Marcus Emerson, Davy Spencer, 2023
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Uwięzieni w grze
"Uwięzieni w grze" - nowa seria książek dla dzieci

To opowieść o dwunastolatku, który razem ze swoim najlepszym przyjacielem został wessany do świata gry.

Śmierć, ktÃłra cię ocali
"Śmierć, która cię ocali" - miłość do dziecka usprawiedliwieniem dla zbrodni?

To przejmujący do głębi i szalenie niepokojący thriller psychologiczny.

Świat Akwilonu
"Świat Akwilonu" - elfy i krasnoludy w nowych komiksach fantasy [WIDEO]

Wymyślili je dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych.

Polecamy
"Żółty krokus" - historia miłości w świecie niewolnictwa

Skłaniająca do refleksji historia bezgranicznej miłości w świecie bez wolności i godności.

Rzeczy, ktÃłre robimy w ciemności
Nadchodzi nowy thriller Jennifer Hillier "Rzeczy, które robimy w ciemności"

Autorka po mistrzowsku potrafi łączyć wątki obyczajowe z kryminalną intrygą.

Polecamy
Ostatnio dodane
Uwięzieni w grze
"Uwięzieni w grze" - nowa seria książek dla dzieci

To opowieść o dwunastolatku, który razem ze swoim najlepszym przyjacielem został wessany do świata gry.

Śmierć, ktÃłra cię ocali
"Śmierć, która cię ocali" - miłość do dziecka usprawiedliwieniem dla zbrodni?

To przejmujący do głębi i szalenie niepokojący thriller psychologiczny.