Nowości - Literatura

"Poznaj swoje bakterie" - przewodnik po współlokatorach twojego organizmu

2020-02-06 12:29:37

Nie widzisz ich, ale tam są. Na tobie, w tobie i wokół ciebie. Ważą ciężkie kilogramy, bo masz ich na sobie 15 000 razy więcej, niż jest ludzi na Ziemi. I nigdy nie śpią. Poznaj swoje bakterie - książka biolożek Nicoli Temple i Catherine Whitlock w księgarniach już od 26 lutego 2020.

Poznaj swoje bakterie

Królestwo bakterii jest tak wielkie, że stanowi wręcz cały mikrowszechświat. Dowiedz się więcej o tych niewidzialnych formach życia i zostań bakterionautą - poznaj swoje bakterie! Zobacz niczym pod mikroskopem, czym są, jak wyglądają, co porabiają, kiedy śpisz, co jedzą, by móc funkcjonować, jakie oddają ci przysługi i jakie jest modus operandi ich wichrzycielskiej frakcji.

Przez lata wpajano nam - bo taki był stan wiedzy - że bakterie są złe, brudne, a przecież zawdzięczamy im tak wiele! Nie byłoby nas, gdyby nie one. Warto nauczyć się, jak zwalczać te szkodliwe, ale też dbać o pożyteczne mikroby. Bo czy wiesz, że to nie deska klozetowa jest „najbrudniejszą” rzeczą, z jaką masz styczność, a twój …telefon komórkowy? Czy wiesz, że bakterie mają niebagatelny wpływ na twój zapach ciała i atrakcyjność seksualną? Ba, oddziałują nawet na twój nastrój. Mikroby sprawiają, że jesteś tak wyjątkowy, że dzięki śladom na klawiaturze naukowcy mogą stwierdzić, że należy do ciebie. To zaledwie kilka przykładów na niezwykłość bakterii, których dowiesz się dzięki tej książce.

Jej przystępną, ale nader sprawnie edukującą i treść uporządkowano według narządów i układów: poznasz bakterie zamieszkujące skórę, oczy, jamę ustną, układ oddechowy, pokarmowy i moczowo-płciowy. Zaciekawienie tą materią z pewnością spotęguje graficzny układ książki, która zachwyca wizualnie infografikami, diagramami i zapadającymi w pamięć fotografiami zbliżeniowymi mikrobów.

Poznaj swoje bakterie z pewnością zafascynuje tym, jak funkcjonują drobnoustroje i zainspiruje do dalszych biologicznych poszukiwań i stania się miłymi gospodarzami dla bakterii, bo ci goście przyczyniają się ciężką pracą do naszego dobrostanu.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: książka, rola bakterii, bakterie człowieka,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Mroczny kryzys  na Nieskończonych Ziemiach
Premiery komiksów Egmontu na kwiecień 2024

Co ciekawego będzie można przeczytać w tym miesiącu?

Polecamy
Minecraft. Wypadek
"Minecraft. Wypadek" - powieść w świecie popularnej gry

Złożony z sześcianów świat pokochały dzieci i młodzi gracze na całym świecie, także w Polsce.

Jeśli tam jesteś
"Jeśli tam jesteś" - błyskotliwa historia z dreszczykiem

Opowieść o zdeterminowanej dziewczynie próbującej rozwiązać zagadkę, w którą nie wierzy nikt prócz niej.

Polecamy
Ostatnio dodane
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.