Dzieje się - Literatura

Podcasty psychologiczne - 4 polecane podcasty z zakresu psychologii

2021-11-18 16:06:19

Podcasty to coraz popularniejsza forma nauki i rozrywki. Nagrywane przez twórców treści dzielone są na odcinki i mogą mieć różny charakter czy tematykę, jak np. podcast o psychologii. Sprawdź, których warto posłuchać!

Podcasty psychologiczne

Podcast o psychologii – dowiedz się więcej o sobie

Podcasty psychologiczne miewają różne formy, w zależności od autorów i wybranej tematyki - ta dziedzina nauki jest niezwykle obszerna. Niezależnie od tego, które zagadnienia interesują cię najbardziej,  większość z nich pozwala rozpoznawać schematy swoich zachowań, oswajać się z emocjami czy nauczyć, jak reagować w sytuacjach stresowych.

Dostępne podcasty uczą też o tym, jak podnieść swoje poczucie własnej wartości. Dowiesz, się jak wzmocnić pewność siebie i przekraczać własne granice, by osiągnąć sukces oraz jak radzić sobie z ewentualnym niepowodzeniem. Dzięki różnorodności treści możesz posłuchać o wielu metodach i wybrać tę, która najbardziej do ciebie przemawia.

Podcasty naukowe – wiedza oparta na faktach

Podcast o psychologii jest często ukierunkowany na cele edukacyjne z tego zakresu – tym właśnie są podcasty naukowe. Pozwalają poznać znaczenie terminów psychologicznych czy interpretację wyników badań przeprowadzanych przez naukowców. Jest to ciekawy sposób na naukę, ponieważ podcastu można słuchać tak naprawdę wszędzie – w drodze do pracy czy podczas sprzątania.

Ciekawe podcasty to też takie, w których występuje więcej niż jedna osoba, czyli np. wspólna dyskusja czy wywiad z lekarzami, psychologami i terapeutami. Wymiana poglądów lub odpowiadanie na konkretne pytania często wzbudzają zainteresowanie słuchaczy, a przy tym – w przypadku naukowej wiedzy – są bogate w wartości merytoryczne. Duży wybór podcastów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/audiobooki-i-ebooki/podcasty.

Ciekawe podcasty psychologiczne – seksuologia

Psychologia niejedno ma imię, dlatego szukając idealnego podcastu, warto poszerzyć swoje wyszukiwania o inne dziedziny tej nauki, np. o popularne ostatnio tematy z zakresu seksuologii, edukacji seksualnej i związków. Niezależnie od tego, czy jesteś singlem, czy żyjesz w długoletnim szczęśliwym związku, odkrywanie siebie nawzajem może być fascynującą przygodą.

Równie ciekawe jest odkrywanie samego siebie, swoich preferencji czy fantazji. Podcasty seksuologów i innych osób mających wiedzę na ten temat to także dobre przygotowanie do rozmowy na te tematy z partnerem lub dorastającym dzieckiem. Opracowane merytorycznie nagrania pomogą ci w samorozwoju i samoakceptacji.

Podcasty psychologiczne dla rodziców

Podcast o psychologii nie musi dotyczyć ciebie, twoich obaw czy lęków Poruszane w nim tematy pozwalają dowiedzieć się więcej np. o tym jak wychowywać dziecko, tak, by było szczęśliwe i spełnione, jak z nim rozmawiać, pocieszać, czy tłumaczyć różne sytuacje czy zjawiska. Znajdź odpowiedzi na te pytania bez konieczności przeszukiwania internetu.

Dziecięce mózgi różnią się od tych dorosłych, dlatego nawet jeżeli twój maluch nie sprawia problemów, warto posłuchać, co mają do powiedzenia w tym temacie eksperci. Jeśli jesteś opiekunem nastolatka, możecie także wspólnie słuchać przedstawianych treści i porozmawiać na ten temat, co znacznie ułatwi ci przebrnięcie przez tzw. trudne tematy.

Artykuł Partnera

fot. Shutterstock

Słowa kluczowe: empik podcasty, polecane, najlepsze, wartościowe, popularne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wrocławskie Targi Dobrych KsiąÅźek
Wrocławskie Targi Dobrych Książek w grudniu 2021 w Hali Stulecia Wrocław

Będzie można wybrać wyjątkowe prezenty pod choinkę, a nie zabraknie też spotkań literackich.

Polecamy
Za garść neodolarÃłw
Escape Quest - książki escape room w klimatach cyberpunku i poszukiwaczy skarbów

Egmont Polska wydaje dwie gry książkowe: "Poszukiwacze zaginionego skarbu" oraz "Za garść neodolarów".

Projekt Kody Miasta
Kody Miasta 2018 - bajki związane z Krakowem wprost z literackich ławeczek Kraków

Historie związanych z Krakowem bajkowych postaci będzie można niebawem ściągnąć wprost z literackich ławek.

Ostatnio dodane
Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.