Nowości - Literatura

Obraz życia współczesnych par w książce "Czy to normalne? Seks, związki i statystyka"

2021-01-22 12:52:39

Czy to normalne, że partnerzy w długoletnich związkach przestają się całować? Czy pary, które połączyła miłość od pierwszego wejrzenia, mają większe szanse na szczęśliwe życie? Czy wspólne poglądy na sprawy społeczne lub polityczne umocnią wasz związek czy też osłabią? Na te i na wiele innych pytań znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi w książce Czy to normalne? Seks, związki i statystyka, która obali wiele zakorzenionych mitów. W końcu się dowiemy, jak wypadamy w porównaniu z innymi. Premiera książki w Polsce odbędzie się już 27 stycznia 2021, nakładem wydawnictwa Kompania Mediowa.

Czy to normalne? Seks, związki i statystyka Pomysł napisania książki Czy to normalne? pojawił się podczas kryzysu małżeńskiego autorki, bizneswoman Chrisanny Northrup. Kiedy zaczęła czuć znużenie w małżeństwie, postanowiła sprawdzić, jak jest u innych par i jak inni widzą to, co jej i jej mężowi wydaje się być „normalne”. Zaprosiła do współpracy dwoje czołowych amerykańskich ekspertów – badaczkę relacji międzyludzkich dr Pepper Schwartz i socjologa dr. Jamesa Witte’a. Dane do Badania Normalności zostały uzyskane dzięki badaniu online, stworzonemu na podstawie zgromadzonych pytań dotyczących najskrytszych mechanizmów funkcjonowania związków. W pierwszym etapie badań ponad 70 000 osób z całego świata odpowiedziało na tę wyjątkowo wszechstronną ankietę autorów książki, dostarczając nam wiedzy o tym, czym jest normalność w związkach.

Badacze otrzymali pełen obraz życia współczesnych par. Uwzględniając wiele zmiennych – wiek, płeć, różnice rasowe i geograficzne oraz preferencje seksualne – autorzy wyciągnęli ciekawe wnioski i udzielili odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jak upływ czasu zmienia namiętność w związku? Jakie są potrzeby seksualne par i ich fantazje? Czy posiadanie dzieci zbliża partnerów, czy oddala od siebie? Co wywołuje konflikty w małżeństwie i które nawyki doprowadzają partnerów do szału? I czy na całym świecie wszyscy mają tak samo?

Książka zawiera także wiele nieoczywistych odkryć, takich jak najpopularniejsze pozycje seksualne, średnią liczbę pocałunków czy typowe kłamstwa serwowane drugiej połowie. Warto zaznaczyć, że badania dotyczą zarówno par szczęśliwych, jak i tych, które za takie się nie uważają.

Autorzy głęboko wnikają w sprawy związane z intymnością na każdym etapie związku. Od początku znajomości, przez wspólne życie i utrzymanie relacji po problemy związane z jego rozpadem. Książka Czy to normalne? jest zbiorem zaskakujących informacji dotyczących wszystkich aspektów życia w związku: od fascynacji, seksualności, rodzicielstwa, przyjaźni, niewierności, kłamstw i skrywanych tajemnic po pracę i zobowiązania finansowe. Dane statystyczne przeplatają się z ciekawymi spostrzeżeniami, co czyni z tej książki jeden z najbardziej odkrywczych poradników na temat budowania szczęśliwych relacji.

Czy to normalne? Seks, związki i statystyka to nie tylko podpatrywanie intymnych szczegółów z sypialni współczesnych par. To również praktyczny poradnik – z zadaniami i ćwiczeniami – który pozwoli poprawić relacje, zerwać z rutyną w związku, przerwie cykl rozczarowań i zapewni satysfakcjonujące i szczęśliwe życie. Rozwiązania bywają zaskakująco proste. Niewątpliwie książka ta stanowi punkt zwrotny w literaturze poświęconej życiu w dwoje. 

Jesteś ciekawy, jak wygląda twój związek na tle reszty świata? To pozycja obowiązkowa!

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: premiera, badania, związki, 2021, Pepper Schwartz, James Witte
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Na zdrowy rozum
"Na zdrowy rozum" - debiutuje książka o podejmowaniu (nie)racjonalnych decyzji

Studenci na wykładach i poważni biznesmeni na seminarium - oni wszyscy tracili rozum. Ale dlaczego?

Kroniki zbrodni
"Kroniki zbrodni" - odkryj kulisy przestępstw, którymi żyła cała Polska

Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, które wstrząsnęły Polską XXI wieku.

Aniela Wilk Buntownik
"Buntownik" - finał bestsellerowej sensacyjno-erotycznej serii

Aniela Wilk pisze o zadziornej figurantce i brutalnym agencie FBI.

Polecamy
Sybirpunk vol.1
"Sybirpunk vol. 1", czyli cyberpunk po rosyjsku od Michała Gołkowskiego

Przyszłość to NeoSybirsk: rozpadająca się, sklecona na sznurek i szmatę cywilizacja pokryta węglowym pyłem.

Armagedon i paranoja
"Armagedon i paranoja" - Rodric Braithwaite o lęku przed bombą atomową

W jednej chwili wszyscy doświadczyliśmy, na czym polega wojna nuklearna - Michaił Gorbaczow o katastrofie w Czarnobylu.

Polecamy
Ostatnio dodane
Na zdrowy rozum
"Na zdrowy rozum" - debiutuje książka o podejmowaniu (nie)racjonalnych decyzji

Studenci na wykładach i poważni biznesmeni na seminarium - oni wszyscy tracili rozum. Ale dlaczego?

Kroniki zbrodni
"Kroniki zbrodni" - odkryj kulisy przestępstw, którymi żyła cała Polska

Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, które wstrząsnęły Polską XXI wieku.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.