Nowości - Literatura

"Na krawędzi mroku" - druga część serii "Na krawędzi wszystkiego"

2018-09-27 14:03:36

"Na krawędzi mroku", drugi i zarazem ostatni tom serii autorstwa Jeffa Gilesa, pojawi się w księgarniach już 3 października 2018, nakładem Wydawnictwa IUVI. Pierwsza część - "Na krawędzi wszystkiego" cieszy się dużym uznaniem polskiego czytelnika i zebrała wiele pochlebnych recenzji.

Na krawędzi mrokuIks po dotarciu na Nizinę ma zamiar wyrwać się już na zawsze spod władzy lordów, ale gdy traci swoje moce, trafia w sam środek zła, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczył. Odkrywa również dotąd nieznaną własną przeszłość i postanawia odszukać zaginioną matkę oraz ojca. Czy to, że nagle na Nizinie pojawia się Zoe, będzie dla Iksa wsparciem, czy dodatkowym obciążeniem? Czy dziewczyna zdoła przeżyć w nieznanym jej, mrocznym świecie? Tajemnice, które wychodzą z mroku, mogą pomóc w połączeniu na nowo Iksa i Zoe… lub doprowadzić do zniszczenia wszystkiego, o co oboje walczą.

„Na krawędzi mroku” poza dynamiczną akcją, mrożącym krew w żyłach ryzykiem oraz osobistymi dramatami i historią trudnej miłości ukazuje także mechanizm walki o władzę, starcie sił ubiegających się o zarządzanie podziemną krainą za pomocą terroru oraz z poszanowaniem praw Niziny. Bohaterowie stają przed trudnymi dylematami, wymagającymi wyboru pomiędzy wiernością własnym zasadom a konformizmem, miłością a lojalnością wobec najbliższych czy bezpieczeństwem ukochanej osoby a ryzykiem jej utraty.

Serię „Na krawędzi wszystkiego” wyróżnia wysoki realizm psychologiczny i głębia opisu postaci, relacji i problemów nastolatków. W thrillerze Jeffa Gilesa występuje motyw całkowitego poświęcenia dla miłości, swego rodzaju mezalians między światami, spajający elementy realistyczne z fantastycznymi. Seria obowiązkowa w każdej biblioteczce nastoletniego czytelnika, a także ciekawa propozycja dla dorosłego miłośnika fantastyki i thrillerów.

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: książka, premiera, seria, Jeff Giles
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
KsiąÅźka Sztych
Zona powraca! Książka "Sztych" Romana Kulikowa jest już dostępna

Premiera drugiej części z cyklu "Więzy zony".

Rodzina z domku dla lalek
Premiery komiksów Egmontu na styczeń 2021

Mroczne horrory, Batman, Spider-Man, Kate Bishop, Garfield i wiele innych nowości!

Virion. Zamek
"Virion. Zamek" - wkrótce premiera nowej książki Andrzeja Ziemiańskiego

Będzie to kontynuacja poprzedniej historii, ale i początek zupełnie nowej przygody.

Polecamy
Nadgryzione jabłko. Steve Jobs i ja. Wspomnienia
"Nadgryzione jabłko", czyli Steve Jobs jakiego nie znaliśmy

To unikalne spojrzenie na twórcę Apple przez jego partnerkę i matkę dziecka, do którego się nie przyznawał.

Droga Szamana. Etap 2: Gambit Kartosa
"Droga Szamana. Etap 2: Gambit Kartosa" - LitRPG w kolejnym natarciu

Zbliża się kontynuacja powieści Wasilija Machanienki.

Polecamy
Ostatnio dodane
KsiąÅźka Sztych
Zona powraca! Książka "Sztych" Romana Kulikowa jest już dostępna

Premiera drugiej części z cyklu "Więzy zony".

Rodzina z domku dla lalek
Premiery komiksów Egmontu na styczeń 2021

Mroczne horrory, Batman, Spider-Man, Kate Bishop, Garfield i wiele innych nowości!

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.