Nowości - Literatura

"Minecraft. Wypadek" - powieść w świecie popularnej gry

2019-04-25 14:48:50

Debiutuje nowa powieść przygodowa Minecraft! Ten charakterystyczny, złożony z sześcianów świat pokochały dzieci na całym świecie, także w Polsce. „Minecraft. Wypadek” zabierze je na ekscytującą i niebezpieczną wyprawę po krainie znanej z ulubionej gry. Poruszająca opowieść o sile przyjaźni i odpowiedzialności za swoje działania jest w księgarniach już od 24 kwietnia 2019.

Minecraft. WypadekBianca i Lonnie przyjaźnią się od niepamiętnych czasów. Łączy ich pasja do gry Minecraft – razem walczą, budują nowe światy i spędzają całe godziny, ustalając strategię wspólnej rozgrywki. Pewnego dnia, kiedy jadą samochodem Lonniego, dziewczyna chce pokazać przyjacielowi swoją minecraftową konstrukcję i w trakcie jazdy podsuwa mu telefon przed oczy. Lonnie traci panowanie nad samochodem, co doprowadza do czołowego zderzenia z autem nadjeżdżającym z przeciwnej strony.

Ciężko ranna Bianca trafia do szpitala, gdzie unieruchomiona w łóżku ma spędzić następne kilka miesięcy. Zagląda do niej inny pacjent - A.J. - jedenastolatek, który długie tygodnie leczenia urozmaica sobie, grywając w Minecrafta za pomocą szpitalnych gogli wirtualnej rzeczywistości. Dzięki nim Bianca wchodzi do świata gry i spotyka tam niemego osadnika, który w niepokojący sposób przypomina Lonniego. Bianca nie wie, co się stało z jej przyjacielem, nikt nie chce jej nic powiedzieć. Jest więc przekonana, że napotkana postać to właśnie Lonnie, który ma problemy ze swoim awatarem. Wierzy, że pomoże mu jeśli wspólnie dotrą do Kresu (trzeciego, ostatniego wymiaru w Minecrafcie) i pokonają żyjącego tam Smoka Kresu. Nie jest to jednak proste – są nieustannie atakowani przez potwory wygenerowane w odpowiedzi na ich emocje, lęki i problemy. Czy Biance uda się zrealizować plan i pomóc przyjacielowi?

Minecraft to nie tylko rozrywka, gra umożliwia też dzieciom rozwijanie kreatywności i nawiązywanie nowych przyjaźni. Nic więc dziwnego, że chętnie sięgają także po książki, które opowiadają o przygodach rozgrywających się w świecie ich ulubionej gry. Minecraft. Wypadek” to druga oficjalna powieść wchodząca w skład wyjątkowej serii.  Każda książka to osobna historia, napisana przez innego autora. Łączy je rzeczywistość złożona z sześcianów, pełna niebezpiecznych stworzeń znanych z gry.  Autorką „Minecraft. Wypadek” jest Tracey Baptiste, wielokrotnie nagradzana oraz ceniona autorka książek dla dzieci i młodzieży. „Minecraft. Wyspa”, pierwsza część serii stworzona przez Maxa Brooksa, podbiła serca najmłodszych. Docenili ją także ich rodzice. Wielu z nich podkreśla w recenzjach na portalach społecznościowych, że dawno nie widzieli swoich dzieci tak pochłoniętych lekturą.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Tracey Baptiste, książka, gra, premiera, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Nadgryzione jabłko. Steve Jobs i ja. Wspomnienia
"Nadgryzione jabłko", czyli Steve Jobs jakiego nie znaliśmy

To unikalne spojrzenie na twórcę Apple przez jego partnerkę i matkę dziecka, do którego się nie przyznawał.

Tabitha Suzuma - To, co zakazane
"To, co zakazane" - kazirodcza miłość nastolatków w książce Tabithy Suzumy

Oto powieść, która mierzy się z największym ze wszystkich tabu.

Riese - Robert J. Szmidt
Powieść "Riese" Roberta J.Szmidta częścią Uniwersum Metro 2035

To pierwszy tytuł polskiego autora wydany w ramach serii Uniwersum Metro 2035.

Polecamy
O miłości, po prostu
O miłości, po prostu

Miłość młodzieńcza, niespełniona, zakazana. Miłość, która prowadzi do zbrodni i na którą czeka się całe życie.

"Państwo P." jak Pan Cogito?
"Państwo P." jak Pan Cogito?

Chciałem pokazać tych dwoje, pana i panią P., od strony, która nie jest zakryta przed rodziną, sąsiadami, mieszkańcami tego samego miasta i obywatelami tego samego państwa.

Ostatnio dodane
Nadgryzione jabłko. Steve Jobs i ja. Wspomnienia
"Nadgryzione jabłko", czyli Steve Jobs jakiego nie znaliśmy

To unikalne spojrzenie na twórcę Apple przez jego partnerkę i matkę dziecka, do którego się nie przyznawał.

Tabitha Suzuma - To, co zakazane
"To, co zakazane" - kazirodcza miłość nastolatków w książce Tabithy Suzumy

Oto powieść, która mierzy się z największym ze wszystkich tabu.