Nowości - Literatura

"Minecraft. Kres" - pełna sześcianów powieść z krainy Endu

2020-04-02 11:46:45

Nowe wyzwania, ekscytujące przygody i zaskakujące przyjaźnie. Złożony z sześcianów świat oczarował dzieci na całym świecie, także w Polsce. „Minecraft. Kres” to historia bohaterskiej walki o przetrwanie. Gdy do krainy Endu wkraczają ludzie, para endermanów musi zdecydować po czyjej stronie stanąć. Premiera książki już 20 maja 2020.

Minecraft. KresO książce

Odkąd sięgają pamięcią, Fin i Mo – bliźniacze rodzeństwo endermanów – mieszkają w tajemniczej krainie zwanej Endem. Myszkują w starożytnych ruinach, na obrzeżach wielkiego miasta Telos, pod czujnym spojrzeniem potężnego smoka, który niestrudzenie krąży nad centralną wyspą ich krainy. Na statku, który nazywają domem, mają wszystko, czego im potrzeba. Nie pamiętają swojej rodziny – ich rodzice podobno zaginęli podczas wyprawy do Górnego Świata. Mają tylko na pół oswojonego shulkera Zrzędka i jedynego przyjaciela – młodego endermana o imieniu Kan. Bracia wiedzą wszystko, co powinni wiedzieć o swoim świecie — a przynajmniej tak im się wydaje, dopóki nie zjawiają się intruzi z innego wymiaru.

Najeźdźcy, zwani ludźmi, przybywają rabować skarby i zabić Smoka Endu. Fin i Mo są gotowi bronić swojego domu, ale kiedy stają twarzą w twarz z ludźmi odkrywają, że nie są przygotowani do walki tak dobrze, jak sądzili. Zaskoczone rodzeństwo trafia w sam środek wojny, wojny o przyszłość ich domu.

Każda powieść z serii Minceraft to osobna historia, napisana przez innego autora. „Minecraft. Kres” to już czwarta oficjalna powieść, która dowodzi, że Minecraft to nie tylko ulubiona gra młodzieży, ale przede wszystkim magiczny świat, w którym dzieci czują się bezpiecznie i do którego zawsze chętnie wracają. Wyjątkowa seria jest wysoko oceniana przez rodziców, którzy zaznaczają, że każda z książek to opowieść pełna ciepła, humoru i dynamicznej akcji, jak również inspirująca historia z morałem.

Sylwetka autorki

Catherynne M. Valente - amerykańska pisarka, autorka powieści i opowiadań z gatunku fantasy. Ukończyła studia w zakresie filologii klasycznej na uniwersytetach w San Diego i Edynburgu, następnie spędziła kilka lat w Japonii. Jej twórczość bywa określana przez nią samą terminem mythic fiction. Autorka chętnie czerpie inspiracje z tradycyjnych baśni, mitologii świata i klasyki literackiej, zarówno antycznej, jak i współczesnej. Znana jest z zamiłowania do skomplikowanych fabuł i bogatego języka. Wyróżniona wieloma nagrodami literackimi, w tym nagrodą Jamesa Tiptree Jr., nagrodą Mythopoeic i nagrodą Locusa.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: książka, premiera, 2020, Catherynne M. Valente
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Miłość i inne obsesje -  Liane Moriarty
"Miłość i inne obsesje" to nowa książka Liane Moriarty

Powieść autorki "Wielkich kłamstewek" trafi do nas na początku czerwca.

Nim wstanie dzień komiks
Premiery komiksów Egmontu na czerwiec 2020

Nowości komiksowe w nadchodzącym miesiącu są bardzo interesujące.

Nawyki bogatych i biednych
"Nawyki bogatych i biednych", czyli książka o sztuce bogatego życia

To bestseller napisany przez ekspertów sukcesu.

Polecamy
Nowa książka Tadeusza Różewicza
Nowa książka Tadeusza Różewicza

"Wycieczka do muzeum", nowa książka Tadeusza Różewicza, jest już w księgarniach.

"Tunel": dowód na istnienie nieba
"Tunel": dowód na istnienie nieba

W księgarniach zadebiutowała właśnie nowa propozycja wydawnictwa Replika - "Tunel" Gary'ego Bravera.

Ostatnio dodane
Miłość i inne obsesje -  Liane Moriarty
"Miłość i inne obsesje" to nowa książka Liane Moriarty

Powieść autorki "Wielkich kłamstewek" trafi do nas na początku czerwca.

Nim wstanie dzień komiks
Premiery komiksów Egmontu na czerwiec 2020

Nowości komiksowe w nadchodzącym miesiącu są bardzo interesujące.