Dzieje się - Literatura

Książkowy Dzień Dziecka online z nagrodami

2020-05-29 11:22:53

Wrocławski Dom Literatury z okazji Dnia Dziecka 2020 przygotował coś specjalnego dla najmłodszych czytelników. Tym razem – ze względu na pandemię – świętowanie odbędzie się w przestrzeni wirtualnej, a dzieci będą mogły uczestniczyć prowadzonych online warsztatach rysowania ze znaną ilustratorką Gosią Herbą bez wychodzenia z domu. Online odbędzie się także konkurs plastyczny, ale już piękne książkowe nagrody od Wydawnictwa Warstwy będą jak najbardziej namacalne i dotrą do dzieci pocztą.

książkowy Dzień Dziecka online1 czerwca 2020 warto wraz z dziećmi zajrzeć na fanpejdż Wrocławskiego Domu Literatury na Facebooku, gdzie o godzinie 12.00 pojawi się wideo z udziałem Gosi Herby – znanej polskiej ilustratorki m.in. wielu książek dla dzieci (Wydawnictwo Warstwy działające przy Wrocławskim Domu Literatury wydało ilustrowane przez nią „Wiersze dla dzieci” Stanisława Grochowiaka – książkę, która dostała wyróżnienie graficzne w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2017).

Ilustratorka poprowadzi dla dzieci krótkie warsztaty z rysowania. Zobaczymy, jak łatwo i efektownie narysować nietypowych bohaterów literackich, a dokładnie pająka – mali miłośnicy literatury będą mieli w ten sposób także okazję zaprzyjaźnić się z tym zwierzątkiem. Film z kursem pozostanie dostępny na fanpejdżu oraz na kanale Wrocławskiego Domu Literatury na YouTube, więc będzie można go także odtworzyć później.  

Po krótkim kursie dzieci będą miały czas do końca tygodnia na wykonanie prac konkursowych. Będą mogły wypróbować tego, czego się nauczyły z Gosią Herbą lub zaskoczyć ilustratorkę i organizatorów, rysując innego bajkowego bohatera pochodzącego z ulubionej książki. Na tym etapie przyda się pomoc rodziców, by wraz z dzieckiem podpisali obrazek zaznaczając, jaką postać i z jakiej książki na nim widzimy.

Aby wziąć udział w konkursie, rodzicie będą musieli pomóc także w zrobieniu zdjęcia lub skanu pracy swojego dziecka i przesłać ją do niedzieli 7 czerwca na adres e-mail: konkurs@domliteratury.wroc.pl. W mailu należy także podać adres pocztowy oraz wiek dziecka, by organizatorzy mogli odpowiednio dobrać dla niego książkowy prezent. Każde dziecko biorące udział w konkursie zostanie nagrodzone jedną z książek Wydawnictwa Warstwy.

Nadesłane prace zostaną również opublikowane na Facebooku Wrocławskiego Domu Literatury. Organizatorzy zachęcają do udziału, mając nadzieję, że to będzie kreatywny i mądry sposób na świętowanie Dnia Dziecka w domach, a rozesłane książki przyniosą dużo radości małym czytelnikom.

ip

fot. materiały prasowe / Wrocławski Dom Literatury

Słowa kluczowe: Wrocławski Dom Literatury, książki, 2020, warsztaty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
nominacje Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS
Znamy finalistów Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2020

Poznaliśmy też nazwisko tegorocznego laureata Silesiusa za całokształt pracy twórczej.

Nagrody Wielkiego Kalibru 2020
Nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru 2020

Pisarze walczą o nagrodę w wysokości 25 000 złotych.

Polecamy
Naznaczona szaleństwem, pasją i determinacją historia twórcy NIKE
Naznaczona szaleństwem, pasją i determinacją historia twórcy NIKE

Phil Knight opisuje drogę, która doprowadziła go do stworzenia światowego imperium odzieżowego.

Najlepsze książki na jesień
Najlepsze książki na jesień

Wyniki konkursu na "Najlepsze książki na jesień" coraz bliżej!

Ostatnio dodane
nominacje Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS
Znamy finalistów Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2020

Poznaliśmy też nazwisko tegorocznego laureata Silesiusa za całokształt pracy twórczej.

Konkurs Ziaja